Autor Tema: Svinjski grip !!??!!  (Pročitano 10175 puta)

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #45 poslato: Novembar 05, 2009, 01:55:40 pre podne »
Robbyn napisao/la:

Nosićete maske (koje btw nisu ni za .... niti pružaju neku adekvatnu zaštitu,ali zato privatna firma koja ih proizvodi zgrće neočekivani profit i ne može da ispoštuje narudžbine kojim ih zasipaju).
Tako se sirotinja \\\"štiti\\\" od gripa,oni sa dubljim džepom cimaju veze ne bi li dobili vakcinu ili kupuju neograničene zalihe Tamiflua...


...sto se tiče maski nisi uopšte upravu...postoje dve vste maski: hirurška maska koje ti pružaju zaštitu oko 2 sata i postoji NANO MASKA koja ima nano filtere i te maske pružaju zaštitu ceo dan ali i ta maska ima makar petostruko veću cenu od obične...veći je problem što sve firme, javna preduzeća, škole, zabavišta itd., čast par izuzetaka, GOJE PRASE PRED BOŽIĆ tj. pet meseci se priča o mogućoj pandemiji i kod nas i niko za shodno nije našao da ih blagovremeno nabavi...a sada svima navrat nanos treba...:(  :(  ...a što se tiče proizvođača maski oko profita se u kompletu slažem (cene maski su višestruko skočile) ali zato kompletnu proizvodnju maski \\\"KUPUJE\\\" DRŽAVA, drži monopol određuje prioritetno deljenje njih...:( ... tako da je trenutno prosto nemoguće nabaviti ih, jedino preko ovlašćenih distributera koji ih nabavljaju iz regiona...inače kompletna proizvodnja kod nas je pod SUROVOM KONTROLOM DRŽAVE... :lishce:

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #46 poslato: Novembar 05, 2009, 02:54:20 pre podne »
Citat
...sto se tiče maski nisi uopšte upravu...postoje dve vste maski: hirurška maska koje ti pružaju zaštitu oko 2 sata i postoji NANO MASKA koja ima nano filtere i te maske pružaju zaštitu ceo dan ali i ta maska ima makar petostruko veću cenu od obične


Znam ja dobro kakve maske postoje,ali one služe samo da ne bi direktno udahnuo virus koji bi ti neko eventualno preneo kapljičnim putem.A to nije jedini način prenošenja.Gde su kvake,javni prevoz,toaleti,masovna okupljanja po kafićima?I tu će pomoći maska?
Virus kada dospe na nešto od onog što sam pomenuo (kvake,rukohvati u javnom prevozu...) živi još dva sata i možeš ga uneti ako dodirneš i oči (koje maska ne pokriva).
Nose li prodavci brze hrane maske gde đaci kupuju užinu? Kako da ne...
Nošenje maske je glupost,pomodarstvo,nazovi kako hoćeš,ali potpuno nesvrsishodno.

Ako ćeš se zatvoriti u kuću i biti pod staklenim zvonom onda bi nošenje maske imalo smisla,ovako,u svakodnevnom kontaktu koji moderan način života iziskuje (posao,škola,faks,noćni izlasci) gotovo je nemoguće izbeći kontakt sa osobama koje bi mogle biti zaražene ili se zaštiti bez vakcine.

Naravno,nemaju svi teži oblik,i u većini slučajeva nema ozbiljnijih posledica,umiru ljudi i od drugih oblika gripa,pa niko nije dizao paniku.

A iskreno,nisam siguran da maske koje proizvode ovde ispunjavaju sve standarde po kvalitetu i stepenu zaštite,previše dugo živim u ovoj zemlji pa znam sa kim imam posla...

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #47 poslato: Novembar 05, 2009, 05:21:26 pre podne »
Masku nosi i Sekac, pa je stalno gubio od kornjaca...
Vi ovde sa foruma ste imuni, imate vec dugo jednog Virusa, tako da nema panicenja, molim! ;)

mumba

  • Gost
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #48 poslato: Novembar 05, 2009, 05:13:49 posle podne »
Virus napisao/la:
Citat
Masku nosi i Sekac, pa je stalno gubio od kornjaca...
Vi ovde sa foruma ste imuni, imate vec dugo jednog Virusa, tako da nema panicenja, molim! ;)


hahahaha prava stvar viruse,elem ovde nam država sa ovim gripom skreće pažnju sa drugih(važnijih) tema a i treba prodati što više vakcina i maski sem toga meni je ćale pričao da je za vreme variole vere početkom 70 ih bilo mnogo manje zajebancije iako je ta bolest mnogo ozbiljnija bila i više života odnosila nego ovaj nazovi svinjski grip.dogodine će izmisliti i pseći i mačji grip pa ćemo nemilce ubiijati nedužne životinje.sve je to farmako mafija digla dževu!

mumba

  • Gost
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #49 poslato: Novembar 05, 2009, 05:32:44 posle podne »
hm ovaj citat sam skinuo sa sajta dnevnog lista dnevnik s anjihovog foruma .pa sad koliko tu istine ima ali bode oči!

DAKLE: ni pod razno se ne vakcinišite!!!!!!!!!!!!!!
Постављено од Анонимни, Сре, 11/04/2009 - 23:21.

DAKLE: ni pod razno se ne vakcinišite!!!!!!!!!!!!!!

Ovo sam vam na brzinu preveo pismo ovog farmaceuta koje je Nebojša poslao, oprostite na mogućim greškama u prevodu. Mislim da je ovaj tekst značajan.

Miodrag S.
______________________________

_________________________________________________

Ja sam kvalifikovani farmaceut. Istraživao sam vakcinu svinjskog gripa koju je naša vlada kupila za nas (koristeći naš novac) i koja je sto puta opasnija od svinjskog gripa. Da li znate da su proizvođači vakcine protiv svinjskog gripa zatražili od vlade izuzeće od mogucih tužbi u slučaju da vakcine uzrokuju štetu na ljudima?

Ako ste napravili vakcinu za koju znate da deluje, zašto bi vam onda bilo potrebno pravno izuzeće u slučaju neželjenih posledica na ljudima? Zar to nije veliki znak upozorenja za sve nas? Virus Svinjskog gripa ubio je oko 2 / 3000 ljudi ukupno. Običan grip ubija 40 000 ljudi godišnje, pa zašto se onda štitimo od Svinjskog gripa a ne od običnog gripa? Da li to ima smisla? Zbog čega se onda podiže ovolika panika?

Vakcina protiv Svinjskog gripa sadrži 2 užasno opasne stvari - jedna se zove thimerosol. U njegovom sastavu je 50% žive. Thimeresol se veže na receptore u mozgu, i, zapravo, uzrokuje oštećenja mozga. Je li pametno ubrizgavati thimerosol, i dobiti oštećenje mozga, spustivši pri tom IQ ljudi za 10 bodova, kao i brojna druga ostećenja, kako bi se izbeglo dobijanje gripa koji ubija 95% manje ljudi nego obični grip?

Drugi opasni sastojak Vakcine protiv Svinjskog gripa zove se squalene. Squalene vara vaš imuno sistem da počne da ubija vaše sopstvene ćelije, što stvara auto-imune bolesti kao što su astma, multipla scelerosis, dijabetes, i hrpu drugih bolesti za koje još nemamo naziv. Zar je pametno u sebe ubrizgati te stvari, kako bi se izbegao relativno blagi grip, poput svinjskog gripa?

Ako ste trudni zapitajte se ovo - zašto bi uzimali Panvax, kada on sadrži Neomicin sulfat i polymyxin B - od kojih oba pokazuju pozitivne rizike za vaše nerođeno dete - kako bi izbegli šta? Blagi grip, koji ubija 95% manje ljudi nego običan grip?

Ja sam stručnjak za kritičku analizu lekova i njihove učinke na ljudima. I neka se neko samo usudi da dođe do mene sa špricom punim Vakcine protiv Svinjskog gripa, ili da dođe blizu moje porodice jer ću uzeti iglu od njih i probosti ih njom serijom veoma jakih uboda!

Ova stvar je otrov. Nemojte to uzeti. Ne dozvolite da vaši prijatelji to uzmu. Ne dozvolite da vaša porodica to uzme. Ako vas neki idiot u laboratoriji pita: želite li ovu vakcinu, pitajte ga o thimerosolu, o squaleneu, i zašto kompanija koja je to napravila želi da ima pravno oslobođenje od moguće tužbe, i onda pogledajte njihova lica koja će imati izgled tipa: O, bože moj, pa vi ste me izrešetali serijom pitanja na koja ja zaista nemam odgovor!
одговори

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #50 poslato: Novembar 05, 2009, 06:01:49 posle podne »
Ja sam se opredelio za natural varijantu,vruće mleko,vrela pileća supa a uveče u gradu kuvano vino sa biberom i rakija...i puno znojenja:blush: :blush: :blush:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #51 poslato: Novembar 05, 2009, 06:02:43 posle podne »
\\\'Fala za ovaj citat Cross :)... deder stavi link!

O vakcinama mislim slično.
Današnja zvanična medicina leči posledicu, a ne uzrok...
Vakcine su okidači za nove bolesti.... o tome drugi put... jako zanimljiva tema za divan.

Ded link :) \\\'fala... hoću da pitam nešto! :)  :hmmm: tog čiku farmaceuta, ili tog Nebojšu za link sa tim čikom.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #52 poslato: Novembar 05, 2009, 06:36:21 posle podne »
... e da, devojka iz trećeg je kod kuće i nema virus H1N1, a mladić iz drugog je vraćen kući i oseća se dobro. Nije mi poznato, da li je kod mladića rađen test na H1N1 ili je i u njegovom slučaju reč o običnom gripu?!...
.....
... neka tako i ostane! :)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #53 poslato: Novembar 05, 2009, 11:09:01 posle podne »
{youtube}k3xgV11ZSAg{/youtube}

Verovano je fake,ali opet...

mumba

  • Gost
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #54 poslato: Novembar 05, 2009, 11:51:58 posle podne »
Lusy napisao/la:
Citat
\\\'Fala za ovaj citat Cross :)... deder stavi link!

O vakcinama mislim slično.
Današnja zvanična medicina leči posledicu, a ne uzrok...
Vakcine su okidači za nove bolesti.... o tome drugi put... jako zanimljiva tema za divan.

Ded link :) \\\'fala... hoću da pitam nešto! :)  :hmmm: tog čiku farmaceuta, ili tog Nebojšu za link sa tim čikom.


lusy evo link skroluješ ispod članka i čitaš pod comments!
http://www.dnevnik.co.yu/node/11046#comments

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #55 poslato: Novembar 06, 2009, 06:51:14 pre podne »
@ Robbyn:

JEZIVO!
Uvek izbegavam i obicne lekove, a kamo li vakcine. Ako mogu, uvek biram bela luka! ;)

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #56 poslato: Novembar 06, 2009, 08:24:13 pre podne »
H1N1 – predostrožnost za grip

Jedina vrata za ulaz su nosnice I usta/grlo.U globalnoj epidemiji ove vrste, gotovo je nemoguće izbeći dolazak u kontakt sa H1N1, uprkos svoj predostrožnosti. Kontakt sa H1N1 nije toliko problem koliko je problem njegovo širenje.

Dok ste još uvek zdravi i nemate nikakve simptome H1N1 infekcije, u cilju prevencije širenja, ublažavanja simptoma i razvoja sekundarnih infekcija, neki vrlo jednostavni koraci, koji nisu dovoljno istaknuti u zvaničnim komunikacijama, mogu biti preduzeti (umesto da se usredsredite na to kako da instead of focusing on how to stock N95 or Tamiflu):

1. Često pranje ruku (dobro je naglašeno u svim zvaničnim komunikacijama).

2. Pristup \\\"Ruke sklanjati sa lica\\\". Odoleti svim pokušajima dodirivanja delova lica (osim ako želite da jedete, da se kupate ili ošamarite).

3. *Dva puta dnevno ispirajte grlo slanom vodom (koristite Listerine ako ne verujete soli)... *H1N1 treba 2-3 dana nakon inicijalne infekcije u grlu/nosnim šupljinama da se razmnoži i pokaže karakteristične simptome. Jednostavno ispiranje sprečava širenje. Na neki način, ispiranje slanom vodom ima isti efekat na zdravu individuu, koju Tamiflu ima na inficiranu. Nemojte podcenjivati ovu jednostavnu, moćnu i ne skupu preventivnu metodu.

4. Slično sa 3 gore navedena, *čistite vaše nosnice najmanje jednom svakog dana sa toplom slanom vodom. *Ne može svako biti dobar u Jala Neti ili Sutra Neti (veoma dobra Yoga asanas za čišćenje nosnih šupljina), ali *jako duvanje nosa jednom dnevno i brisanje obe nosne šupljine sa vatom duboko natopljenom u toploj slanoj vodi je vrlo efikasno u snižavanju virusne populacije.*


5. *Ojačajte svoj prirodni imunitet sa hranom koja je bogata vitaminom C (Amla i ostalo citrus voće). *Ako imate dodatke u vidu tableta vitamina C, uverite se da one takođe imaju i cink, kako bi se pojačala apsorpcija.

6. *Pijte što više možete tople tečnosti (čaj , kafa, i ostalo) *Piće topple tečnosti ima isti efekat kao i ispiranje, ali u suprotnom pravcu. Oni spiraju razmnožene viruse iz grla u stomak, gde oni ne mogu preživeti, razmnožavati se ili načiniti bilo šta loše.

mumba

  • Gost
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #57 poslato: Novembar 06, 2009, 09:22:55 pre podne »
znači axl nema žurki do maja meseca hehe!da ne zaboravim iprek oočiju dodirom može da s eprenese to čudo!naravno pijte i kuvanog vina ili kuvane rakije!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #58 poslato: Novembar 06, 2009, 09:59:46 posle podne »
Hehe,Axl imam ideju za sledeću žurku-H1N1 ŽURKA!
Možete prodavati kuvano vino u vidu prevencije :laugh:

mumba

  • Gost
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #59 poslato: Novembar 06, 2009, 10:14:45 posle podne »
a žurka neka se zove bal pod maskama!