Autor Tema: Svinjski grip !!??!!  (Pročitano 10174 puta)

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #60 poslato: Novembar 06, 2009, 11:48:57 posle podne »
Robbyn napisao/la:
Citat
Citat
...sto se tiče maski nisi uopšte upravu...postoje dve vste maski: hirurška maska koje ti pružaju zaštitu oko 2 sata i postoji NANO MASKA koja ima nano filtere i te maske pružaju zaštitu ceo dan ali i ta maska ima makar petostruko veću cenu od obične


Znam ja dobro kakve maske postoje,ali one služe samo da ne bi direktno udahnuo virus koji bi ti neko eventualno preneo kapljičnim putem.A to nije jedini način prenošenja.Gde su kvake,javni prevoz,toaleti,masovna okupljanja po kafićima?I tu će pomoći maska?

Ako ćeš se zatvoriti u kuću i biti pod staklenim zvonom onda bi nošenje maske imalo smisla,ovako,u svakodnevnom kontaktu koji moderan način života iziskuje (posao,škola,faks,noćni izlasci) gotovo je nemoguće izbeći kontakt sa osobama koje bi mogle biti zaražene ili se zaštiti bez vakcine.

Naravno,nemaju svi teži oblik,i u većini slučajeva nema ozbiljnijih posledica,umiru ljudi i od drugih oblika gripa,pa niko nije dizao paniku.


Golum973

...što se tiče kvaka, toaleta tu je posao da se pokaže poslodavac, u smislu da li će nabaviti adekvatan dezinficijens, svom pratećem osoblju i povećati što ličnu to i opštu higijenu u svom prostoru...ja se ne zatvaram u svoju kuću čak šta više ja radim tamo gde ti ideš kada te bilo šta zaboli i tada očekuješ svakako pomoć  :hitna:...i dobiješ je ;)...tako da Robbyn samo peri ruke i \\\"ne sekiraj se\\\"...;)   ;) sve će to proći, pa to je \\\"SAMO VIRUS\\\"...;)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #61 poslato: Novembar 07, 2009, 12:03:29 pre podne »
Ako si \\\"men in white\\\" onda znaš bolje od mene celu problematiku,kao i koliki je stepen higijene u javnim ustanovama.Uzmi samo wc u bilo kojem kafiću kroz koji sigurno za veče prođe barem 100-nak ljudi,svaki uhvati kvaku na vratima (ko opere ruke,a ko ne,veruj mi video sam raznih ),u svakom slučaju hvataš kvaku na spoljnim vratima,dolaziš do svog mesta,konzumiraš piće,prostorija zadimljena,peku te oči i EVO GA,nesvesno protrljaš oči i virus je tu!
A onda sutradan kao staviš masku ne bi li se zaštitio...Tako da ne paničim,veruj mi,savršeno sam miran,samo kažem da je nošenje maske nesvrsishodno.

Možda TEBI u neku ruku na poslu može da pomogne,i smanji mogućnost zaraze,ali običnim građanima ne verujem...

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #62 poslato: Novembar 07, 2009, 04:35:13 pre podne »
Sunce li vam vase! Prestanite da me ogovarate, poceo sam da stucam kao blesav! :D
A inace, sumnjam da bih ja bio dobrodosao na onoj zurci... Svi bi panicno uzvikivali: \\\"Eno ga Virus!!!\\\".. :)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #63 poslato: Novembar 07, 2009, 04:49:23 pre podne »
Bio bi VIP na žurci :laugh:

mumba

  • Gost
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #64 poslato: Novembar 07, 2009, 09:56:30 posle podne »
robbyn-e imam ja rešenje za tebe kupi samo one rukavice kurtonke jedno pakovanje i ponesi ih u grad pa ih mnjaš pre i posle nužde hehe!

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #65 poslato: Novembar 07, 2009, 09:58:13 posle podne »
Kakav bre grip.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #66 poslato: Novembar 10, 2009, 03:39:52 pre podne »
Citat
Komisija za nabavku vakcine predložila je da Srbija treba da kupi vakcinu od kompanije „Novartis“, koja je jedina predala kompletnu ponudu za vakcinu protiv novog gripa. Oni su ponudili cenu od 799 dinara po dozi. Prvu turu od 500.000 vakcina mogli bi da isporuče 25 dana nakon potpisivanja ugovora. Preostale vakcine, dva i po miliona doza, biće isporučene u tri ture, u januaru, februaru i martu. Vladimir Marković, komercijalni direktor „Jugohemije farmacije
“, firme koja distribuira „Novartisove“ vakcine, rekao je da je to najniža ponuda na evropskom tržištu, kao i da je vakcinu „Novartisa“ do sada primilo 42 miliona ljudi i da do sada niko nije imamo nikakvu kontraindikaciju.


Dobro,sada stvari postaju jasnije...Prema Cenralnom registru hartija od vrednosti vlasnik 70% akcija \\\"Jugohemije\\\" je preduzeće DELTA STAR DOO.
Radije ću preležati novi grip nego Miškoviću i na ovaj način puniti džepove.Malo li mu je...
I do sada nisam ima poverenja u vakcinu jer sve indicije govore kako je vakcina nepouzdana,jedna prijateljica iz Nemačke koja radi na ispitivanjima u farmaceutskoj industriji se NIJE vakcinisala,uz još ovo saznanje me prilično učvršćuje u nameri da odbijem vakcinaciju.Hvala ali ne hvala.

mumba

  • Gost
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #67 poslato: Novembar 10, 2009, 05:43:40 pre podne »
ja mogu primiti jedino hofmanov rastvor ....zlu ne trebalo!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #68 poslato: Novembar 26, 2009, 05:15:30 pre podne »
Za one koje tema interesuje.
Naoružajte se strpljenjem, razumom i informišite se! :)



http://serbianforum.org/zdravlje/37702-h1n1-vakcina-koliko-je-bezbedna.html

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #69 poslato: Decembar 07, 2009, 06:02:58 posle podne »
Evo još.

Prosleđujem Vam mejl koji sam dobila:

\\\"Sinoc na HRT-u (Hrvatska Radio Tv) gostovala je austrijska novinarka
koja je uverena da je razotkrila sta i ko stoji iza novog virusa H1N1
i obavezne vakcinacije...uglavnom, teorija zavere, svetske sile, od
farmaceutske kompanije Baxter i preds.Obame pa preko ubrizgavanja
nanocipova preko specijalnih igli prilikom obavezne vakcinacije i
slicno tome....Uglavnom, nije losa prica i ljudi treba da se sa ovim
upoznaju - ona je protiv vakcine! (dole su linkovi po delovima emisije) Bogami, da
se uplasis ako je i pola tacno...nije lose odgledati... Nije samo pola, sve je tacnooooo!!!!
 
1.http://www.youtube.com/watch?v=Yepxg_MG_08

2.http://www.youtube.com/watch?v=f8JV5_OPDYg

3.http://www.youtube.com/watch?v=uJX6sajaIVI

4.http://www.youtube.com/watch?v=qoJJtQ8lIMk

5.http://www.youtube.com/watch?v=ZsHlqWgh3eI

 
Sajt novinarke koja je ucestvovala emisiji HRT-a juce i generalno
protiv vakcinisanja:
http://theflucase.com/   \\\"

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #70 poslato: Decembar 14, 2009, 12:06:45 posle podne »
zna li se koliko je obolelih u beceju?
svasta se laprda... ali zvanicno koja je cifra?

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #71 poslato: Decembar 14, 2009, 02:26:51 posle podne »
Aj da ne otvaram novu temu. Juce ujutro citam telop na RTS - 6 mrtvih od KOZIJEG gripa u Holandiji. :)

mumba

  • Gost
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #72 poslato: Decembar 14, 2009, 04:31:12 posle podne »
pitam se šta je sledeće možda mačji kašalj?

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #73 poslato: Decembar 15, 2009, 02:42:55 pre podne »
DORDE napisao/la:
Citat
zna li se koliko je obolelih u beceju?
svasta se laprda... ali zvanicno koja je cifra?


Ne verujem DORDE da neko može da ti da odgovor na ovo pitanje.
Navodni virus svinjskog gripa H1N1 jedino može da se dokaže ispitivanjem uzorka u Torlaku, a analiza košta 30 evra, za razliku od vakcine koja je uvezena po ceni od 4,99 evra ?!?

Nego ko će se od Vas vakcinisati?
Zanimaju me i Vaši komentari i mišljenje, na moja dva posta pre ovog!

kokenic picike

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 42
    • Pogledaj profil
Odg: Svinjski grip !!??!!
« Odgovor #74 poslato: Decembar 16, 2009, 12:22:10 pre podne »
Ja sam već davno mogao da se vakcinišem u Mađarskoj preko sina , ali mi smo u porodici odlučili da se ne vakcinišemo. Predlažem  mnoooooooogo C vitamina.