Društvo > Posao, novac, karijera

Tržište rada

(1/20) > >>

Marica:
Kao što svi znamo postoji jedna ustanova državna koja se zove Tržište rada. Da li postoji neko ko se uposlio posredstvom ove ustanove!? Meni se čini da ona služi samo za overu kartona i gubljenje vremena. Ko je spreman da divani o tome, i još bolje da demantuje moj komentar.;)

mumba:
ja se svaroga mi nisam zaposlio preko njih mada nikada ta ustanova nije nikome pomogla da nađe posao čak ni u titina vremena!

Zoran Suboticki:
TRENKWALDER u Bečeju!

U Opštem udruženju preduzetnika /Ive Lola Ribara 4/ otvorena je kancelarija austrijske firme TRENKWALDER koja se isključivo bavi aktivnim zapošljavanjem ljudi na povremenim i privremenim poslovima!
Za razliku od omladinskih zadruga koje na ime nekog studenta zaposle osobu stariju od 30 godina / pri čemu studentu ide staž, a ne onome ko se zaposlio!/, Trenkwalder radi sve legalno, stručno i efikasno. Onaj ko traži posao samo treba da dođe i dobiće informacije o tome kako se uvodi u evidenciju \\\"tražilaca posla\\\" /postupak vrlo jednostavan i besplatan!/

Za bliže informacije nazovite 021/ 6914 004
Dragana Vojnović, osoba za kontakt

Ovo je ozbiljan pomak u oblasti aktivnog zapošljavanja ljudi u Bečeju!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov:
Rez, ded pojasni malko.

Š ta, ako neko, u ovom momentu, radi preko omladinske, koji je način prelaska i da li  tada ima privilegiju da bude kao svi ostali zaposleni, da mu ide staž, da ima socijalno, penziono, da možda podigne i neki kreditčić, što bi kazli, da bude kreditno sposoban... i tako to?  :)

Zoran Suboticki:
Lusy, postupak je sličan kao sa Omladinskom zadrugom. Dakle, neka firma XY hoće da angažuje ljude na povremenim poslovima. Do sada su se obraćali Omladinskim zadrugama. Ako su osobe starije, onda Omladinska zadruga ih prijavi ali na neko drugo ime /nekog omladinca/...tako da staž i sve ostalo ide na tog omladinca, a ne stvarno uposlenog radnika....
Sa Trenkwalderom je situacija čista: plata, doprinosi, zdravstveno, penziono i sve ostalo ide preko Trenkwaldera ali na ime čoveka koji je stvarno uposlen!
Znači, ako si uposlena preko Oml. zadruge, možeš preći u Trenkwalder samo ako firma za koju radiš napravi ugovor sa Trenkwalderom! A ne vidim ni jedan ozbiljan razlog da se to ne uradi i ne posluje u skladu sa Zakonom.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju