Autor Tema: Tržište rada  (Pročitano 17541 puta)

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #15 poslato: Jun 02, 2009, 07:19:41 posle podne »
hvala na odgovoru al nije baš tako!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #16 poslato: Jun 02, 2009, 07:25:06 posle podne »
Znam da je loše ali moramo da se borimo i radimo!

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #17 poslato: Jun 02, 2009, 07:50:20 posle podne »
Molim te odgovori mi, oni-mi, koji smo se borili za šta smo se izborili, nemaština, glad, korupcija na svakom koraku. Radili smo bez ograničenja radnog vremena a sada, ponovo na ulice.... ili u proteste ili u kontejnere. Da smo ostali po strani svih ovih godina verovatno sada ne bi bio ni napisan ovaj tekst. Gde god da kreneš, pa čak i u mesaru po kosti moraš biti politički plavo obojen- ili ništa:woohoo:

mumba

  • Gost
Odg: Tržište rada
« Odgovor #18 poslato: Jun 03, 2009, 07:32:59 pre podne »
švrćo svaka ti je na mestu veruj mi nisi samo ti ,,mator\\\'\\\' za zaposlenje . i ja sam naletao na neke konkurse gde sam sa svojih 34-za koji mesec mator pa šta da još kažem a posao pa tražim ga aktivno već godinu dana odkako sam ostao bez istog ali ne vredi!snalazim se na nekoliko mini poslića ali sve je to ništa naspram kako sam živeo pre!recimo moj otac je pre neku godinu ostao bez posla a kletva mu je to što je mator za studentski a mlad za starački dom ako me razumeš!

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #19 poslato: Jun 03, 2009, 02:14:01 posle podne »
tek će da bude problema oko zaposlenja....

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #20 poslato: Jun 03, 2009, 02:53:59 posle podne »
Znači, Debeli zmaju, mesec dana prinudnog odmora!?

Pa, ja sam ovde najavio: čim je Vlada izuzela svojim merama, navodno, privredu, najavio sam deranje kože s leđa preduzetnicima /inspekcije rada, tržišta, poreska...itd./. Ne čitate šta pišem. Ili još gore: ne verujete mi.

Š to se tiče nezaposlenih ljudi u Bečeju, meni je savest mirna. Š to naravno nije dovoljno, a nije ni utešno za nezaposlene. Samo da sam imao 10% više uticaja u lokalnoj vlasti, danas bi Bečej i okolina bilo ozbiljno gradilište! Ali, jbg. Činimo i dalje što možemo.

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #21 poslato: Jun 03, 2009, 04:05:29 posle podne »
Rez, tebi svaka čast ali jedna lasta ne čini proleće, da vas je bar tri puta toliko pa da se nečemu i nadamo. Ovako su sve same čavke preuzele lokalnu vlast i samo grakću njima je dobro - super, a ovaj jadan narod da li je toliko glup ili apatičan da smao ćute.....

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 12, 2009, 05:31:05 posle podne »
Napravio CV na sajtu nsz.gov.rs i cekam da me pozovu,ako me pozovu...

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 12, 2009, 06:48:03 posle podne »
rez napisao/la:
Citat
Znači, Debeli zmaju, mesec dana prinudnog odmora!?

Pa, ja sam ovde najavio: čim je Vlada izuzela svojim merama, navodno, privredu, najavio sam deranje kože s leđa preduzetnicima /inspekcije rada, tržišta, poreska...itd./. Ne čitate šta pišem. Ili još gore: ne verujete mi.

Š to se tiče nezaposlenih ljudi u Bečeju, meni je savest mirna. Š to naravno nije dovoljno, a nije ni utešno za nezaposlene. Samo da sam imao 10% više uticaja u lokalnoj vlasti, danas bi Bečej i okolina bilo ozbiljno gradilište! Ali, jbg. Činimo i dalje što možemo.


Ne bi REZ, i sam znaš, neće, i nedolaze ulagači. Poznato ti je da je čak i DELTA zatražio da se sačeka sa ulaganjem, izgradnjom godinu dana, zbog svetske krize. Svi su u krizi, ne samo Bečej, nego cela država, kao i celi svet.Narod ne radi, ne plaća nikakve dažbine. Porez tkv. \\\" vazdušarina\\\" je naplaćena 50% manje nego što planirano, odakle da finansira opština sve zahteve.Nama kožu deru oni koji donose takve zaključke- odredbe,-odluke u Beogradu.:( :( :(

mumba

  • Gost
Odg: Tržište rada
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 12, 2009, 06:52:08 posle podne »
jebeni černogorod dušu će nam uzeti!

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Tržište rada
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 12, 2009, 09:50:20 posle podne »
ivanhoe, drago mi je da postavljas pitanje kako do posla a ne kako do para :)
prijavi se na ovaj becejski zavod za zaposljavanje, ako nisi do sada. zvace te sigurno kad tad. bez obzira sto ti neko kaze da ne vredi - vredi, vredi i  bas zato sto taj neko nije tamo evidentiran, imas vise sanse da nesto ubodes. imas jedino obavezu da im se javis na svakih nekoliko meseci da te ne izbace iz evidencije.
slaba je ponuda poslova, a jos slabija je zainteresovanost nezaposlenih!
za neke poslove u evidenciji nema ni jednog kandidata a u beceju gomila nezaposlenih koja sedi i kuka.
i u nekim okolnim mestima je isto, desi se da preko nase sluzbe za zaposljavanje traze ljude, a ni nasi nemaju, nego posalju na razgovor nekog ko je blizu trazenih kriterijuma...

u medjuvremenu spamuj firme biografijom...
prijavi se i na http://poslovi.infostud.com/

srecno ;)

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 12, 2009, 10:00:21 posle podne »
Prijavio sam se becejskoj organizaciji za zaposljavanje.Treba da im se javim tek 06.01.2010.Mislim da akademski gradjani sa zavrsenim DRZAVNIM fakultetom,odsluzenim vojnim rokom u uniformi imaju neku prednost.
Za sajt hvala,sad cu da pokusam.

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Tržište rada
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 12, 2009, 10:18:58 posle podne »
da je pravde, da je tako, ne bi nam becej ovakav bio.
na zalost prednost imaju clanovi stranaka, po mogucstvu da su sto vise u necijoj bulji. ne treba fax, cak nekad i nije pozeljno pricati sa poslodavcem koji ima (mozda celu) srednju skolu a ti fakultet.
samo spamuj, zuji i trazi sastanke.
bice bolje :)

[hide]jao da imam snimljen razgovor sa direktorom jedne firme (kao dokaz), sad bih pisao sta mi je rekao jednom prilikom na razgovoru. ovako ne smem, da ne ispadne da lazem, izmisljam, klevetam, laprdam...
pricacu ti kad se vidimo :)
[/hide]

mumba

  • Gost
Odg: Tržište rada
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 12, 2009, 11:36:26 posle podne »
ovaj naš bečejski zavod za zapošljavanje je kerov kurac ja sam tamo na evidenciji već 1,5 godina i nikad ni zašta me zvali nisu,valjda imaju nekoga podobnijeg za te stvari,ztamo su samo da platu primaju i ni kurca više.e da sam samo ja slučaj koliko li je drugara sa faksom tamo još duže nego ja tuga pregolema!

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Tržište rada
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 12, 2009, 11:42:18 posle podne »
al opet, nemas razloga da ne budes kod njih na evidenciji, mozda nesto uleti.

mozda im se nisi javlj\\\'o pa te banovali?