Autor Tema: Da ne poveruješ...  (Pročitano 2476 puta)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Da ne poveruješ...
« poslato: Jun 13, 2009, 06:43:09 posle podne »
Da ne poveruješ kakvi budala ima na ovom svetu..:( :( :(

Na veselju zbog rođenja geleri bombe uništili instrumente
Povređeni trubači


Užice - Samo splet srećnih okolnosti sprečio je desetkovanje trubačkog orkestra Vidoja Filipovića iz Milićevog sela, kod Arilja, prilikom slavlja zbog rođenja deteta priređenog preksinoć u jednoj porodici u užičkom naselju Pora.

 U transu od veselja Z. Č. koji je dobio kćerku, ispred svoje kuće bacio je bombu, ali se ona najverovatnije odbila o granje jednog stabla i eksplodirala na svega nekoliko metara od orkestra. Kada su videli šta ih je snašlo, trubači i gosti u panici su pokušali da pobegnu. Š estorica trubača zadobila je lake povrede od gelera, a kolima su se prevezli do bolnice. U eksploziji su nastradale dve trube i bubanj.

Slavlje je počelo preksinoć oko 21 čas, nakon što je Z. Č, koji već ima jedno dete, saznao da je dobio ćerku. Veoma brzo je pripremljeno posluženje, postavljeni stolovi i stolice ispred kuće, pozvani gosti, i naravno - trubači. Prema svedočenju Vidoja Filipovića, šefa orkestra, oko 23 časa čula se jaka eksplozija, a potom su usledili jauci, bežanija, kuknjava...

Tokom policijskog saslušanja Z. Č. je rekao da je uzeo defanzivnu bombu M75, otišao do kraja dvorišta i bacio je ka pustom delu okućnice. Međutim, bomba je u letu najverovatnije zakačila grane stabla i pala na pet-šest metara od trubača.

Kao na frontutu

Vesko Simić, pevač u orkestru, koji je zadobio modrice od gelera, kaže da je za trideset godina na veseljima po celoj Srbiji doživeo „sve i svašta, pa i fijukanje metaka oko glave, ali ne i bacanje bombe“. „Na veseljima je kao na frontu - eksplozije, gosti bacaju petarde, prangijaju, ali ovo još nisam doživeo, nabraja Simić.

E svaka mu čast, baš je \\\" heroj- bombaš\\\" taj Z.Č.:( :( :(

p.s. Tamburice su ostale cele, nisu oštećene.Možda i nije bilo tamburica????:):) :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #1 poslato: Jun 13, 2009, 06:51:09 posle podne »

mumba

  • Gost
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2009, 06:18:29 posle podne »
bože koji kreten!ladno je mogao da posle slavlja rođenja da pravi parastos sa sve daćom!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2009, 01:22:38 posle podne »

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2009, 03:54:15 pre podne »
Запалио кућу ћерки и зету, па се обесио

Годинама је тињао бес у Бечејцу Јовану Владисављевићу (68), а онда се јуче ујутру све претворило у буктињу која је изазвала

породичну трагедију иза затворене велике дрвене капије у Улици Соње Маринковића у Бечеју. Пошто се уверио да су укућани, зет Милош Миковић и кћи Маја отишли на посао, а унуци у школу, Јован Владисављевић је полио намештај у кући бензином и све запалио, а потом отишао у продужетак дворишне куће, где се и обесио.
– Није било никаквих трагова насиља на умрлом, па није било потребе да се тело шаље на обдукцију. Смрт је очигледно самоубиство настало вешањем – сазнали смо од дежурног лекара Дома здравља „Бечеј“ др Душана Николића.
Незванично се могло чути да је узрок трагедије Јованово вишегодишње неслагање са ћерком и зетом, а све због тога што су зидали кућу на његовом плацу. Он им је, неколико година раније, то одобрио, али се након свађе с њима покајао, те није могао да поднесе чињеницу да они граде свој дом у његовој близини. Дежурни истражни судија Општинског суда Бечеј Боривој Пап је, такође, констатовао да је Јован Владисављевић извршио самоубиство у нуспросторији куће у коју је подметнут пожар.
– Без обзира на то што су ватрогасци брзо стигли и локализовали пожар, ватра је изазвала велику материјалну штету. Све покућство је изгорело, а у великој мери је страдао и кров – рекао нам је судија Пап.
Упркос томе што је годинама најављивао овакав епилог, са чиме је била упозната и овдашња полиција и због чега га је супруга Радмила Владисављевић пре нешто више од годину дана напустила, кћи и Милош су се надали да су то, ипак, само пусте претње. На несрећу, уверили су се да је страховити бес надвладао разум. Ипак, Јован је покушао, а није успео да запали и део куће у изградњи, у ком се налазила зетова опрема и материјал за инсталације за централно грејање, гас и климатизацију. :S

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2009, 06:01:03 pre podne »
E, da ne poverujes kako nam je glup zakon! Ili panduri, ne znam sta...
Prijavis 99 puta nesto i oni ti svaki put kazu da nista ne mogu da urade dok se ne desi nesto. Kad se nesto desi, onda velika tragedija... Ma, samo ih mrzi da rade! Ovo se moglo spreciti, da su coveka koji je pretio nekoliko puta da ce uraditi ovako nesto, priveli, odveli na pregled,... Ali nema toga kod nas.
Ovde prijavis da ti neko preti, pa ti kazu (bukvalno) da se javis kad se to obistini. Nemam reci. :S

mumba

  • Gost
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 14, 2009, 07:02:32 posle podne »
svojevremeno su moji roditelji imali neku malu trafiku,koja je nekoliko(10) puta abila obijana.rekli su nam da ne mogu da započinju ništa jer je vrednost robe koja je po krađi ukradena ispod tadašnjeg minimuma 15000 dinara a da bi nešto porenuli treba da je iznad tog iznosa ili pak da lopova uhvate na delu mada kao znaju oni ko je to ali majnje je od predviđene sume!na kraju smo morali da zatvorimo trafiku!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 14, 2009, 08:18:24 posle podne »
Shavtite već jednom ljudi i to zauvek ( naravno dok se sve to ne menja), da postoji zakon, po kojoj mora policija da radi. Taj zakon su izglasali oni koje ste VI birali, koji sede u republičkom parlamentu, i u Vaše ime donose zakone.
Nekada, na najmanji signal za narušavanje javnog reda i mira, i lopovluka, \\\" milicija\\\" reagovala, i sprečavala takve stvari. Nekada su \\\" lovili\\\" i tzv. \\\" kokošare\\\", ova demokracija je im smanjila nadležnost. Nisu oni krivi, krivi su zakoni, i oni koji takve zakone donose. To je \\\" demokracija\\\".
Hvala na razumevanju.:( :( :(

mumba

  • Gost
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 14, 2009, 08:28:00 posle podne »
hm da su ljudi znali šta će im ova demokratija doneti verovatno bi opet za slobu glsali!

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 14, 2009, 10:24:22 posle podne »
@ Plavi_Zoro:
Virus napisao/la:
Citat
E, da ne poverujes kako nam je glup zakon!

Mada, nemojte da branite policiju. Tuku momka u sred centra, ovi prolaze, pa ne reaguju. Ima mnoooogo problema u radu policije. To nije tema, tako da sad nije ni bitno.
U svakom slucaju, da ne poverujes kako nam je glup zakon...
:S

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #11 poslato: Decembar 17, 2009, 09:57:23 pre podne »
Da ne poveruješ...
  Sinoć oko 18 i 30, odem ja lepo u naš centar sa praznim balonom od 5,75l , isperem balon, sipam svežu žutaru, isperem čep i zavrnem. Vidim trafika radi, a ja malo cigareta u džepu. Bolje sad, nego da idem po ponoći u Savulju. Uputim se tih 7-8 m do trafike, spustim balon malo iza  i kupim cigarete. Sagnem se da uzmem balon, kad ono nema balona.

 \\\'bem ti zemlju u kojoj kradu žutu vodu!??!

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #12 poslato: Decembar 17, 2009, 01:57:41 posle podne »
Pre par godina...kad nije bilo moje \\\"KOSOVKE DEVOJKE\\\"...morao sam sam da se napijem žutare i od tada je obožavam.Delovala mi je isceljiteljski.Uzgred,jedva čekam da se GOMEX otvori,ako se i nije otvorio,pa da kupim balon od 5l i pravac bunar.

mumba

  • Gost
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #13 poslato: Decembar 17, 2009, 07:17:36 posle podne »
nije to lusy zbog vode već balona,jer da bi neko imao balon treba da kupi neki omekšivač ili nešto slično da bi ga dobio a to ipak košta u danjašje vreme!

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Da ne poveruješ...
« Odgovor #14 poslato: Decembar 17, 2009, 10:13:27 posle podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Da ne poveruješ...
  Sinoć oko 18 i 30, odem ja lepo u naš centar sa praznim balonom od 5,75l , isperem balon, sipam svežu žutaru, isperem čep i zavrnem. Vidim trafika radi, a ja malo cigareta u džepu. Bolje sad, nego da idem po ponoći u Savulju. Uputim se tih 7-8 m do trafike, spustim balon malo iza  i kupim cigarete. Sagnem se da uzmem balon, kad ono nema balona.

 \\\'bem ti zemlju u kojoj kradu žutu vodu!??!


Mislim da je balon zavrsio kod drzaca biciklova ispred pozorista. Ako je imao plavi cep i plavu etiketu (ako sam dobro video sinoc) :D