Autor Tema: G-din Dinar & G-din Evro  (Pročitano 3762 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
G-din Dinar & G-din Evro
« poslato: Jun 30, 2009, 02:56:26 posle podne »
Nije potrebno biti ekonomista da se uvidi da dvostruka valuta u državi puni na legalan način nečije džepove.
Ne znam da li wste razmišljali gde ode razlika.... malo malo pa se nešto mora platiti u evrima, a sve po srednjem kursu NBS.
Š ta to znači?
Lepo vi odete da platite npr. školarinu ili šta god drugo... ponesete evriće koje vam tada konvertuju u dinare... naravno da računaju onaj donji kurs... e sad sledi igranka... ponesetre npr tih nekih npr 2oo evrića koji , kada se izvrše sve potrebne konverzije, prestaju da budu 200 evrića, pa još morate da doplaćujete.
Zamislite cifre kada se kupuje stan, auto ili nešto veće!
Gde ode razlika?
Po meni, dokle god naša država bude baratala sa dve valute, omogućava se pljačka naroda na legalan način... E moji ekonomisti i ostali stručnjaci koji sedite tamo negde gore!?!?
Ne bi me iznenadilo da nas sutra zatekne obaveštenje da se zbog....bla, bla, bla, sva potraživanja prema građanima( računi,....) vrše u dinarima po srednjem kursu evra NBS. B)
Koja bi to tek razlika bila!

Vi ste na potezu!
Dobro došli :)

Dusan Colic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #1 poslato: Jun 30, 2009, 04:45:11 posle podne »
Sto sam negde procitao... Da su turci znali da ce ovde biti toliki haraci ne bi ni odlazili...=)))

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #2 poslato: Jun 30, 2009, 05:10:47 posle podne »
E ova je dobra tema. Ja predlažem da mi svi dobijamo po:

:thumb: :thumb: :thumb:, a \\\" lopovi\\\" da više ne kradu.

A moglo bi se i ova valuta, koja je \\\" najvaluta\\\" da se uvede:

:( :( :( :( , možda lopovi nebi krali.

mumba

  • Gost
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2009, 05:38:22 posle podne »
kako stvari stoje slobodinar je na vidiku!

Joe melnik

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 42
    • Pogledaj profil
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #4 poslato: Jul 01, 2009, 05:51:23 pre podne »
One novcanice iz 1993-e su bili zakon. Sto milijardi dinara :) A vredelo je toliko da se moglo kupiti jedan hleb i to crni Becejski sa tri tackice ...Na kakvom papiru su samo to stampali  pa Rumunski klozet papir je bio kvalitetniji od toga. jos je i pisalo da falsifikovanje se kaznjava :)

Nesto legendarno ..
Sad da ne miniram ovu temu

Interesantna tema.Tako je svugde u svetu i nemozes nista .

Tako sam i ja prosao izrade me u banci plus mi naplati proviziju i nasmeje mi se .

Najlakse je tako doci do novca i pokriti sav nerad .

Koliko je samo ljudi koji su radili sa Nemackim markama nekad izgradili kuce na spratove i vozili mercedes.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #5 poslato: Jul 01, 2009, 06:09:51 pre podne »
@evo je... jedna od novčanica iz \\\'93 ... imam ih gomilu.

 

mumba

  • Gost
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #6 poslato: Jul 01, 2009, 07:01:28 pre podne »
bem ti život kao 30 i neke u nemačkoj ideš kući sa platom u džaku milijarder a kupiš hleb i mleko i to samo ako dospeš do 2:15 inače poskupljuje pa dođeš kući samo sa mlekom!za tu milijardu sećam se 1 pivo u kafani sam platio!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #7 poslato: Jul 01, 2009, 03:50:15 posle podne »
I onda dašao čika penzioner Dragoslav, i spasi državu:

Dragoslav Avramović




rođen:   14. oktobar 1919.
Skoplje (Makedonija)
preminuo:   26. februar 2001.
Rokvil (SAD)


Dragoslav Avramović je bio ekonomista, guverner Narodne banke Jugoslavije i dopisni član SANU.

Rođen je 14. oktobra 1919. u Skoplju gde je završio gimnaziju 1937. godine. Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Beogradu 1941. Doktorat ekonomskih nauka stekao je 1956. godine. Dragoslav Avramović bio je savetnik NBJ od 1951. do 1953, rukovodilac stručnog tima za mobilizaciju inostranih sredstava od 1946. do 1951. Od 1953. do 1977. godine radio je kao ekonomista u Svetskoj banci. U Svetskoj banci je od šefa Odeljenja za opšte studije napredovao do mesta direktora. Bio je savetnik generalnog sekretara Konferencije UN za trgovinu i razvoj UNCTAD za pitanja ekonomske saradnje zemalja u razvoju i za opšta pitanja (Ženeva, 1980-1984); ekonomski savetnik Banke za trgovinu i razvoj (Vašington, 1984-1988).

Njegovim programom je 24. januara 1994. zaustavljena hiperinflacija i dinar postao 1:1 u odnosu na nemačku marku.

Od 2. marta 1994. do 15. maja 1996. godine bio je guverner NBJ i glavni koordinator priprema Ekonomskog, socijalnog i finansijskog programa 1995-1997.

Rekao je u maju 1996: \\\"Totalnom blokadom pregovora sa međunarodnim finansijskim organizacijama savezna vlada nas gura u propast\\\" i potom je smenjen sa funkcije guvernera Narodne banke Jugoslavije.

Dragoslav Avramović je bio simbol stabilnosti dinara posle hiperinflacije iz 1993.

Bio je lider Saveza za promene. Imao je veliku popularnost u narodu. Kod pristalica Slobodana Miloševića bio je drugi političar po rejtingu, a kod Miloševićevih protivnika prvi.

Za dopisnog člana Srpske akademije nauka i umetnosti izabran je 27. oktobra 1994. godine.

Preminuo je 26. februara 2001. godine u Rokvilu kod Vašingtona i sahranjen na Novom groblju u Beogradu.

Neke izjave

\\\"Moje divljenje za inventivnost naših ljudi nema granica, ali sada su sa isplatom penzija u bonovima za struju prevazišli sami sebe. Isplaćuju vam dug dajući vam bon za robu koja ne postoji. Ajde da su dali bonove za lubenice, to bih još mogao da shvatim.

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #8 poslato: Jul 01, 2009, 06:59:02 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat

A moglo bi se i ova valuta, koja je \\\" najvaluta\\\" da se uvede


ta valuta vec postoji
uostalom znas li ti uopste sta je valuta?
guglaj malo,raspitaj se

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #9 poslato: Jul 01, 2009, 10:33:19 posle podne »
Otvori oči pa vidi šta piše na toj \\\" najvaluti\\\".

Joe melnik

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 42
    • Pogledaj profil
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #10 poslato: Jul 03, 2009, 01:07:52 pre podne »
Lusy napisao/la:
Citat
@evo je... jedna od novčanica iz \\\'93 ... imam ih gomilu.

 


I na kraju opet vredi nesto ta novcanica :) Kolekcionari su placali i do 10$.

Danas posto je Ebay onlajn aukcija  puna toga  cena opala

tu je negde 1 do 2 $ Al u svemu  ostavi ti to na sigurnom mestu ko zna

koliko ce jednog dana opet vredeti :)

mumba

  • Gost
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #11 poslato: Jul 03, 2009, 02:35:00 pre podne »
ako se pomolimo na sledeći način možda budemo imali dovoljno para



extreme - Money (in God We Trust)
Hallelujah
Now I lay, I lay me down to sleep
Hallelujah
Almighty dollar
I praise the Lord afford my roll to keep
Hallelujah
Almighty dollar
Money
I need more money
Just a little more money
Yeah, I need more money
Money, money
I need more money
I need more money
Just a little more money
Just a little more money
Yeah, I need more money
Yeah, I need more money
And give us these days
Our daily bread
Only you we praise
Almighty dollar
Money
My personal saviour
Money
A material lust
Money
Life\\\'s only treasure
Money
In God we trust
And if I should die before I wake
Hallelujah
Almight dollar
I\\\'m gonna take the money that I make
Hallelujah
Almighty dollar
Money
I need more money
Just a little more money
Yeah, I need more money
Money, money
I need more money
I need more money
Just a little more money
Just a little more money
Yeah, I need more money
Yeah, I need more money
And give us these days
Our daily bread
Only you we praise
Almighty dollar
Money
My personal saviour
Money
A material lust
Money
Life\\\'s only treasure
Money
In God we trust

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #12 poslato: Jul 03, 2009, 02:07:57 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Otvori oči pa vidi šta piše na toj \\\" najvaluti\\\".


meni ne trebaju oci da bi znao sta je valuta.
ja vidim dobro da je na novcanici slika slobodana milosecica od 100 apoena

evo ovako sad da ti objasnim,posto si stariji covek... dinar,euro,franak,dolar... to su ti valute
500eura,100din,50 dolara... to su ti novcanice razlicitih valuta odredjenih apoena...
apoen je broj na novcanici,koji odredjuje njenu funkcionalnu vrednost...
e sad ako ces ti mene na sud sto sam te \\\"vredjao\\\" na forumu,slobodno izvoli,da vidimo koliko ce ti se to isplatiti
pa cemo lepo jos jednom,zbog pretnji u privatnoj poruci :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #13 poslato: Jul 03, 2009, 03:43:35 posle podne »
У Бугарској откривени фалсификатори евра
 
СОФИЈА – Бугарска полиција је разбила криминалну групу која је, како се сумња, од 2005. широм Европе разделила укупно 16 милиона евра у лажним новчаницама, саопштила је Европска полицијска служба (Европол).

У заједничкој операцији бугарских власти, Европола и шпанских органа, претражено је 20 кућа у Пловдиву и заплењена опрема за штампање лажних новчаница.

Полиција је ухапсила 17 држављана Бугарске, пренео је Ројтерс.

Лажне новчанице од 100, 200 и 500 евра већином су биле дистрибуиране у Белгији, Француској, Немачкој, Грчкој, Холандији и Шпанији.

Бугарска покушава да појача борбу против организованог криминала како би избегла евентуалне нове казнене мере ЕУ.

Европска комисија је 2008. суспендовала финансијску помоћ Бугарској вредну више стотина милиона евра, веома забринута због степена корупције и организованог криминала у најмлађој чланици Уније.

Бугарска је са Румунијом примљена у ЕУ 1. јануара 2007.

- Више пажње при куповини ЕУ. :( :( :( :(

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: G-din Dinar & G-din Evro
« Odgovor #14 poslato: Jul 11, 2009, 03:39:15 posle podne »
Falsifikovali Evre

BEograd - Specijalno tužilaštvo za suzbijanje organizovanog kriminala podiglo je optužnicu protiv Đorđa Đorovića, Aleksandra Gačevića, Dušana Arsenijevića, Marjane Bašović i Seada Hota, zbog krivičnog dela zločinačko udruživanje, falsifikovanja novca i neovlašćeno držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

 Prema rezultatima sprovedene istrage proizilazi osnovana sumnja da su okrivljeni Đorđe Đorović i Aleksandar Gačević tokom 2007. godine, organizovali kriminalnu grupu u cilju vršenja krivičnog dela falsifikovanja novca, napravili lažan novac - novčanice u apoenima od 100 evra u količini od najmanje 7865 komada, u iznosu od najmanje 785.500 evra, u nameri da ga stave u opticaj. Ovako falsifikovane novčanice članovi kriminalne grupe, su stavljali u opticaj - vršili distribuciju na teritoriju Republike Srbije, Bosne i Hercegovine i zemalja Evropske Unije, a sve radi sticanja dobiti u visini od 16 odsto nominalne vrednosti lažnog novca,koju su međusobno delili, navodi se u saopštenju Tužilaštva. Tužilaštvo je predložilo da se okrivljenima Đorđu Đoroviću, Dušanu Arsenijeviću i Aleksandru Gačeviću produži pritvor .:( :( :(