Autor Tema: Motorashi  (Pročitano 9660 puta)

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #15 poslato: Jul 21, 2009, 04:17:44 posle podne »
DORDE napisao/la:
Citat
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Evo ja uzimam na sebe odgovornost, i u toku sutrašnjeg dana, razgovaraću u vezi ovog problema sa Inspektorom, zaduženim za probleme iz saobraćaja, u P.S. Bečej.


i sta kazu?

nista komam,nisu bili kod \\\"Lale\\\",nego u kavani \\\"Novo selo\\\" pa nisu bili dostupni da bilo sta kazu....:unsure:

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #16 poslato: Jul 21, 2009, 08:23:22 posle podne »
Dobio si PM. tamo sve ti objašnjeno.:) :) :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #17 poslato: Jul 21, 2009, 08:33:41 posle podne »
Poruka svima koji \\\" Laju na mesec\\\" da budu prisutni na najavljenom građanskom forumu, gde mogu da iznesu svoja zapažanja u vezi rada policije javno, i da postave pitanje, i saobraćajnom inspektoru S.O .Bečej Baršiju, kao i glavnom inspektoru P.S.Bečej Marjanoviću, i ostalima, kao i gradonačelniku Kneziju. Ovako sakriveni iza nickova, lako je pljuvati po policiji. Dođite i javno kažite šta vas boli.

O datumu i vremenu održavanja \\\" građanskog foruma\\\" sa temom \\\"bezbednost građana  bečeja\\\", bit ćete blagovremeno obavešteni.

 Samo bojim se da od VAS lajavaca niko neće doći... na žalost.:( :( :(

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #18 poslato: Jul 21, 2009, 09:13:01 posle podne »
Gospodine Plavi Zoro,ili cika Ferika,kako vam god odgovara,molio bih vas da nas ne vredjate,jer mi ne \\\"lajemo\\\" vec iznosimo svoje misljenje,mislim da vam takvo izrazavanje ne prilici,ako nista drugo onda zbog vasih godina i sede kose. A ko ce se pojaviti,a ko ne,mislim da je to licna stvar ...
I ja kada se pojavim necu nikog javno prozivati(po imenu i prezimenu),nisam lud da navlacim gnev policajaca,posto ima nas nekoliko koji smo osetili koliko ti isti policajci znaju da budu zlopamtila(hvala Bogu ja sam samo placao kazne,za \\\"prljave\\\" tablice),isto tako,nije tajna da sam radio u komsiluku policijske stanice,i da sam dosta nepravilnosti samih policajaca video,znaju oni vrlo dobro ko im se na duznosti vraca mrtav pijan u stanicu,odbijajuci se na trotoaru,izmedju zida i drvoreda,jer nemoze da stoji na svojim nogama,moraju da znaju,pa zato imaju prijavnicu... Ali o tom potom,jedva cekam taj javni forum,pa da se siti ispricamo,iskreno se nadam da ce biti dosta prisutnih da bi debata uspela....

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #19 poslato: Jul 21, 2009, 09:29:55 posle podne »
Ako ne bi mislio kao ti boky, ne bi ti ni pisao ono što sam pisao, ne samo tebi, nego još nekima. Budi siguran, da radi bezbednosti građana bečeja, bit će organizovano \\\" građanski forum\\\", gde svi Vi možete da iznesete svoja zapažanja o radu policije P.S. Bečej.

Kako sam Ti naveo, postoji i unutrašnja kontrola u policiji. Svi koji imaju negativno iskustvo sa policijom, mogu se obratiti, tj. žaliti na postupak policije prilikom neke intervencije. Ne treba da se plašite, to je sve u interesu odnosa \\\" policajac- građanin\\\". Svaka kritika pozitivna ili negativna njima dobro dođe, radi regulisanja tog odnosa.

I stvarno Vas molim, da se pojavite na tom \\\" forumu\\\" da iznesete svoja zapažanja, to sve činite za građane bečeja.

Nisam hteo nikog da vređam sa onom\\\" lajanje na mesec\\\", to je naša jedna poslovica. Nadam se da razumeš.

Pozdrav svim forumašima, i molim Vas da zajednički učinimo nešto za bezbednost građana Bečeja, da nam ne ginu deca bez veze.:) :) :) :) :)

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #20 poslato: Jul 22, 2009, 03:36:02 pre podne »
da li je odredjen neki datum kada ce biti taj forum,ili javna debata,nebitno kako ce se vec zvati,posebno mi se dopada to sto ce nas gradonacelnik biti prisutan :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #21 poslato: Jul 22, 2009, 04:04:59 pre podne »
Svi Vi koji ste zainteresovani, bit ćete na vreme obavešteni boky. Nemože se prekodana, treba usaglasiti i sa policijom termin.:) Radim na tome.

Ultra Boys

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 262
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #22 poslato: Jul 23, 2009, 06:02:34 pre podne »
Ja dolazim 1oo% iz Bg samo mi javite termin...

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #23 poslato: Avgust 01, 2009, 03:56:35 posle podne »
Pijani motociklista udario policajca

Gornji Milanovac - Policajac Dejan Sretenović iz Gornjeg Milanovca lakše je povređen preksinoć kada mu je preko noge prešao motocikl kojim je upravljao pijani Goran I. ( 21) iz Grabovice.

Motociklisti, koji je već više od 20 puta kažnjavan zbog saobraćajnih prekršaja, posle udesa je izmereno 1,55 promila alkohola u krvi. Protiv njega su podnesene i krivične prijave zbog krađa. Goran I. je i preksinoć pijan seo na motocikl, koji nije registrovan, i počeo suludo da vozi po gradu. Saobraćajna patrola ga je uočila, ali se on oglušio na sve znake upozorenja. Nastavio je da juri po gradu, dve patrole su pokušale da ga zaustave, ali uspevao je da im pobegne. Na kraju, na putu pored Sportskog centa u Gornjem Milanovcu, treća patrola, u kojoj je bio Sretenović, pokazala mu je znak da stane. Goran I. je, međutim, motociklom udario u saobraćajca i prešao mu preko leve noge, nanevši mu lake povrede.
Posle povređivanja policajca, Goran I. je pao sa motora. Odmah mu je urađen alko-test koji je pokazao da u krvi ima 1,55 promila alkohola. Posle trežnjenja, juče je priveden istražnom sudiji Opštinskog suda u Gornjem Milanovcu, koji mu je odredio pritvor do 30 dana.
Policajac Sretenović nije prvi pripadnik MUP-a koga su povredili vozači. Samo u poslednje dve nedelje u takvim nasrtajima povređeno je nekoliko policajaca. Najgore je prošao saobraćajni policajac Branko Simić, koji je i dalje u životnoj opasnosti nakon što ga je, dok je kontrolisao saobraćaj u Obrenovcu, udario automobil kojim je upravljao pijani Vuko Š . (48).

Ovo postaje već tragikomično.:( :( :(

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #24 poslato: Avgust 01, 2009, 04:08:35 posle podne »
Pa jeste...Mogu da se kladim da policijske stanice sem u Beogradu i Novom Sadu NEMAJU sredstva za prinudno zaustavljanje vozila kao na primer ježeve koje su posle DVA neuspešna pokušaja da ga zaustave trebali da upotrebe.

A ako imaju onda nešto debelo škripi u obuci,neko treba da im objasni da se vozila NE ZAUSTAVLJAJU svojim telima B)

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #25 poslato: Avgust 02, 2009, 06:35:58 pre podne »
Motoraši u onoj ulici prema stadionu razvuku i preko 100 km/h. I još ponekad okrenu glavu na stranu da im ne uđu bube u oči. Hteo sam da slikam ali nikako da stignem, uvek projure.

Tamo ima i dva ležeća policajca i taman između njih bude jurnjave, ne znam šta bi bilo da ni toga nema??? I tako svaki dan jure kao ludi.

Jednog dana staviće neko merdevine na put da glume ležećeg policajca....

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #26 poslato: Avgust 07, 2009, 08:45:07 posle podne »
Pijani i bez dozvola divljaju na motorima

Saobraćajni policajci od kako su dobili nove motocikle od grada kaznili su 330 motociklista. Polovini bajkera kazne su pisane zbog sedanja na motore bez dozvola, prekoračenja brzine, pa čak i zbog vožnje pod dejstvom alkohola. Rezultati policije u poslednjih 15 dana ulivaju nadu da će doskora svakidašnja slika besnog motora koji usred dana proleće Bulevarom oslobođenja 200 na sat uskoro postati samo loše sećanje.

 Motociklisti, prema podacima policije, godišnje učestvuju u najmanje 600 saobraćajnih nesreća, a desetine njih jurnjavu plati i životom. Motocikli koji u punoj brzini proleću kroz crveno često se mogu videti i na opterećenim gradskim saobraćajnicama: Bulevaru oslobođenja, u delu od Futoške pijace ka Mostu slobode, na Bulevaru cara Lazara ili Bulevaru Jaše Tomića. Vratolomije se izvode na Mostu slobode i Mišeluku, čak i na delovima petlje na kojima teče saobraćaj, beleže se i svakodnevno pune internet sajtove.
- Sada zaista ređe slušam buku motora u po bela dana, ali noću se i dalje pojavljuju, i to uvek u isto vreme. Samo prolete ka Mostu slobode - priča Milenko Janković, stanar Bulevara oslobođenja kod Limanskog parka.
I predsednik moto-kluba “NS Riders” Radovan Anđelić tvrdi da je u poslednje vreme primetio da je policija aktivna, bar po tome što sve više mladih na motorima nosi kacige.
- Već je to odlično videti jer nošenje kacige nije beznačajno. Ona zaista može da spase život, a svakoga dana, nažalost, čitamo o novim pogibijama motoraša. Nadam se da će red biti zaveden jer i nama, pravim ljubiteljima motora, to odgovara. Ekipu koja je i do sada jurcala na zadnjem točku i po 200 na sat na Bulevaru oslobođenja i sada zatičem u tome. Oni su ubeđeni da njima ni policija ne može ništa - kaže Anđelić.
U saobraćajnoj policiji navode da su im dva motocikla, koji su im pripali, uz šest “vespi” uveliko olakšali posao. Sada su, kažu, u mogućnosti da pođu za vozačima koji su im do sada bili nedostupni i potom im ispišu kazne.
Član Gradskog veća zadužen za saobraćaj Siniša Bubnjević, koji je u svakodnevnoj komunikaciji sa saobraćajnom policijom, otkriva i da bi rezultati bili bolji kada bi policajci imali veći broj kaciga na raspolaganju. On napominje da će se pravi rezultati na novosadskim ulicama osetiti tek na jesen.

Rade u jednoj smeni zbog manjka kaciga
- Uspeli su da postignu rezultate, svakoga dana kroz prozor kancelarije posmatram pešačku zonu i vidim da u njoj više nema toliko ni motocikala ni automobila. I sam načelnik saobraćajne policije, sa kojim sam redovno u kontaktu, napominje da im je posao znatno olakšan, ali i da bi im rezultati bili daleko bolji kada bi dobili određen broj kaciga. Tada bi mogli da organizuju duple smene na motociklima. Stvar je u tome što motor može da koristi više ljudi, ali je zaista nehigijenski da jednu kacigu, pogotovo na ovakvim vrućinama, koriste dva čoveka - kaže Bubnjević.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #27 poslato: Avgust 31, 2009, 02:38:30 posle podne »
Бајкер погинуо два дана пре рођендана

ТРАГЕДИЈА У БЕЧЕЈУ, КОБНА ВОЖЊА ПО ВЕЛИКОМ ПЉУСКУ

 

Огромна туга је у породици Давид из Бачке Тополе јер је данас Никола Давид требало да прослави 20. рођендан,

али је смрт била бржа и узела један млади живот. Никола је у суботу с друштвом био учесник Другог међународног сусрета бечејског Мото клуба „Блек Дог“. Шта их је натерало да по правој летњој провали облака возе, и даље с есамо нагађа. Оно што је извесно, мања група „бајкера“ је кренула у вожњу по киши и кобни моменат се десио у Зеленој улици испред куће број 60, стотинак метара испред зграде бечејске полиције. Никола се возећи „сузуки“ око 22.50 сата оклизнуо и пао.
Јака киша је отежала увиђај на лицу места, али смо од дежурног истражног судије Општинског суда у Бечеју Горана Чимбуровића сазнали да има трагова клизања, да је кацига одлетела од настрадалог младића и веома је оштећена, а он је због повреда на глави преминуо на лицу места. Тело настрадалог је послато на обдукцију, а даља истрага ће утврдити узрок несреће.:( :( :( :(

mumba

  • Gost
Odg: Motorashi
« Odgovor #28 poslato: Avgust 31, 2009, 03:39:44 posle podne »
bio sam prisutan na tom  kobnom mestu dok su policajci pravili uviđaj,šokantno!za mesec dana 4 smrti u bečeju to nikada nije bilo tako!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #29 poslato: Avgust 31, 2009, 10:17:20 posle podne »
ja sam zvao policiju i hitnu,neverovatno mi je to sto sam kada sam skrenuo od gimnazije prema peniju ja na putu video da su neki auti na putu sa upaljena cetiri zmigavca,znaci dok sam ja stigao do tamo,policije i hitne pomoci nije bilo na vidiku....
Samo neki ljudi koji su bili na putu i obilazili oko njega,niko nije prisao da pokusa da mu pomogne,a Maxi taksi se vozikao biciklistickom pored tela,mogao je bar da obidje ulicu iz postovanja prema nastradalom...
Inace nije istina da se dogodilo po pljusku,nezgoda se dogodila pre pljuska na suvom kolovozu,bio sam tamo ,provala oblaka je bila mozda posle jedan minut kada je doktorka stavila carsav preko tela mladica,kao da ga je i Bog oplakivao....
Kada sam okrenuo 112 dobio sam policiju u novom sadu koja je poslala i Becejsku policiju i hitnu,koji su stvarno stigli za 3 minuta,ali na zalost za decka je bilo prekasno :(
E sad,posto se u Beceju svasta prica,jedna je da su se njih trojica trkali motorima i da su se pri preticanju dva motora okrznula i da je on pao,a druga prica je da su sva trojica bili sa nedozvoljenom kolicinom alkohola u krvi,i sa jos nekim devojkama na motorima,i da su se tokom voznje dodavali sa pivom,i da su se tu zakacili motori.... kako god niko nije zasluzio takvu smrt,Bog da mu dusu prosti....
Ali imam ja nekoliko pitanja,pre nego sto sam prolazio tom ulicom ja sam se provozao mojim motorom,i po Tisi,i po centru,nigde nisam video nijednu patrolu,za razliku od prosle godine kada ih je bilo na svakom drugom cosku,znaci gde su bili oni,i zasto ih nije bilo po gradu u kojem je bilo najmanje 300 motora koji nisu iz Beceja...
Drugo pitanje,da li se angazovanje policije (saobracajaca)za obezbedjenje ovakvih skupova mozda placa,nesto kao iznajmljivanje obezbedjenja pa ih zato organizator nije angazovao?
Da li ce organizator snositi neku odgovornost za nemili dogadjaj?