Autor Tema: Motorashi  (Pročitano 9667 puta)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #30 poslato: Avgust 31, 2009, 11:02:34 posle podne »
http://www.dnevnik.rs/node/6976

Da je SN. dogodilo za vreme  pljuska naveo je novinar.

Zašto nije bilo patrole, na to pitanje mogao bi da da odgovor komandir saobraćajne jedinice.

Organizator bi trebao da prijavi taj skup motoraša, i da zatraži obezbeđenje kolone motoraša.Ja mislim da su to i dobili. Međutim nisu oni deca, da policija čitav noć ih čuva. a možda i organizator tako hteo.

Ako policija vrši takve radnje- obezbeđenja i sl. kako sam obavešten, plaća se.

Ako sudija nađe neki propust kod organizatora, sigurno će snositi  odgovornost.

U buduće zovite ovaj broj (ako je poziv  sa mobilonog)
021/6911-080, i odmah dobiješ dežurnog u Bečeju. Takođe i sa fixnog, bez pozivnog broja.

I nadam se, da ove informacije nećete \\\" pogrešno\\\" protumačiti.

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #31 poslato: Septembar 01, 2009, 06:54:06 pre podne »
hvala na odgovorima

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #32 poslato: Septembar 01, 2009, 05:43:02 posle podne »
Molim boky, vrlo rado i drugi put.:) :)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #33 poslato: Septembar 02, 2009, 07:21:53 pre podne »
Rastužila me je vest da je jedan mladi život otišao zauvek.
Videla sam onaj veliki kombi hitne pomoći koji se polako vraćao sa mesta nesreće... za njim je polako išla i zastava sa lekarima.

....
Zaista nisam videla policiju u većem broju ta tri dana, a mislim da je trebalo tih dana da budu na ulicama.

Skup motoraša nosi sa sobom povećani rizik i trebalo bi da je neko mislio o tome na vreme, jer je policija ta koja je zadužena za bezbednost građana.
Bilo kakav javni skup se mora prijaviti policiji, a tada policija treba da izvrši procenu rižičnosti tog skupa po bezbednost građana na gradskim ulicama.
  Takođe se mora prijaviti i zdravstvenoj ustanovi u gradu, pa onda oni izvrše procenu da li je potrebno da kola hitne pomoći budu na ulicama... Očigladno nešto nije štimalo...

 Plavi Zoro nije mi baš najjasnija tvoja rečenica da \\\"Ako policija vrši takve radnje- obezbeđenja i sl. kako sam obavešten, plaća se.\\\"
Pa zbog čega bi se policija plaćala duplo??... Već im je plaćeno budžetom kroz plate i ostale beneficije...ili nisam dobro obaveštena!?
(Kada smo organizovali onaj veliki koncert 11 mladih bendova u centru, maja prošle godine, policije je bilo na sve strane, kao i patrolnih kola i policajaca u civilu, ali nam niko nije tražio da platimo... oni su tada radili svoj posao.)

Plaćaju se telohranitelji, koliko je meni poznato, a policija bi trebala da bude javni servis građana.

...e da... i da ne bude zabune, protiv policije zaista nemam nista, ali mislim da mora i može mnogo bolje da se organizuje.
Tada ne bi bilo divljanja motoraša i neosvetljenih biciklista, radnih mašina i taktora...onih suludih parkiranja iza raskrsnice ( da prostite mislim na Davidoff i slična mesta... gde se tri puta prekrstim pre nego li skrenem moleći se da nema nikog u susednoj traci....)
 Sačuvali bi se mnogi životi kojih danas nema.

Zarad svih nas.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #34 poslato: Septembar 02, 2009, 02:35:15 posle podne »
Lusy

Plaćaju se telohranitelji, koliko je meni poznato, a policija bi trebala da bude javni servis građana.

Bilo je lusy, dok sam ja radio, u ono vreme.Sada je \\\"servis\\\"
Beograda. Rade samo ono za šta dobiju odobrenje iz Beograda.
Sva vaša pitanja, postavite inspektoru Marjanoviću. Ja na neka pitanja odgovora nemam. Ti bar znaš, da dugo već nisam aktivan, a sve se menja.:( :( ...tako i Pravila službe.:( :(

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #35 poslato: Septembar 03, 2009, 03:07:35 pre podne »
E, ovo sto je sad rekao Plavi_Zoro je velika sramota banane u kojoj, jadni, zivimo. Ne volim banane, pa neka me tuzi neko!
Al\\\' sam besan zbog s*anja u okolini, pojma nemate...

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #36 poslato: Septembar 07, 2009, 06:43:01 posle podne »
Virus napisao/la:
Citat
E, ovo sto je sad rekao Plavi_Zoro je velika sramota banane u kojoj, jadni, zivimo. Ne volim banane, pa neka me tuzi neko!
Al\\\' sam besan zbog s*anja u okolini, pojma nemate...


 Ajde drug moj Viruse, objasni, da li je to moja sramota, ili nekog drugog. Ne razumem. Š ta sam ja tu rekao, šta bi bilo sramota za mene. Dok je moja generacija  bila aktivna, takve stavri nisu se događali. Sada diktiraju sve iz Beograda, pa šta sam ja tu rekao, šta je sramota. Molim te objasni.Centralizam je drug moj, ništa Bečejci bez odobrenja Beograde nemogu da rade, ako si mislio na to, onda si u pravu, da je TO velika sramota, onda i ja se slažem stobom.Samostalna Vojvodina, sa sudsvom, sa svojom Policijom, sve bi rešila. Da li si saglasan???:( :( :( :(

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #37 poslato: Septembar 07, 2009, 06:46:59 posle podne »

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #38 poslato: Septembar 07, 2009, 09:44:25 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
http://www.youtube.com/watch?v=4GbLdmypMmU&annotation_id=annotation_809147&feature=iv


Glava me zabolela u prvih 30 sec. :beat_plaste

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #39 poslato: Septembar 07, 2009, 10:38:53 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Virus napisao/la:
Citat
E, ovo sto je sad rekao Plavi_Zoro je velika sramota banane u kojoj, jadni, zivimo. Ne volim banane, pa neka me tuzi neko!
Al\\\' sam besan zbog s*anja u okolini, pojma nemate...


 Ajde drug moj Viruse, objasni, da li je to moja sramota, ili nekog drugog. Ne razumem. Š ta sam ja tu rekao, šta bi bilo sramota za mene. Dok je moja generacija  bila aktivna, takve stavri nisu se događali. Sada diktiraju sve iz Beograda, pa šta sam ja tu rekao, šta je sramota. Molim te objasni.Centralizam je drug moj, ništa Bečejci bez odobrenja Beograde nemogu da rade, ako si mislio na to, onda si u pravu, da je TO velika sramota, onda i ja se slažem stobom.Samostalna Vojvodina, sa sudsvom, sa svojom Policijom, sve bi rešila. Da li si saglasan???:( :( :( :(

Kao prvo dragi moj Plavi Zoro,mislim da ste mnogo otisli u offtopic promovisuci neke politicke ideje na ovoj temi,(tema su motorasi-bajkeri,ako se ne varam) kao drugo,mislim da je ustavom propisana zastita suvereniteta i teritorijalnog integriteta drzave Srbije (kojoj Vojvodina jos uvek pripada,koliko sam ja obavesten,ili Sabac pripada Vojvodini kako kaze vas Canak,neznam ,prosvetlite me),znaci da bi za ovakvo otvoreno propagiranje separatistickih ideja,(cepanja) nase drzave vi mogli odgovarati pred sudom ,i platiti dobru novcanu kaznu,i sad naravno vi cete reci da niste tako mislili i da ja vas klevetam,ali kada ja \\\"lajem\\\" protiv saobracajaca koji ne rade svoj posao vi pretite sudovima(a pola Beceja ih vidja po kafanama u uniformi i kako piju),i kako mozemo i mi i admini da nastradamo,a sada kada  vi \\\"se...te\\\" o autonomiji i hocete da cepate drzavu vi ne snosite odgovornost za svoje reci veoma interesuje sta cete reci,i da li cete prepravljati vas post,ali screenshot je napravljen kao dokaz,tako da vam ni to ne vredi...
P.S
Ako vam zbog bilo cega ne odgovara da zivite ovde,vi slobodno idite tamo gde mislite da ce vam biti bolje,niko vas ne sprecava,a mislim da ne bi ni mnogo ljudi plakalo za vama..
Pozdravljam vas i lep dan vam zelim :)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #40 poslato: Septembar 07, 2009, 11:59:17 posle podne »
Pozivanje na NASILNO rušenje Ustavnog poretka Republike Srbije je protivzakonito,a to ovde niko nije izrekao.

Nije nezakonito tražiti za Vojvodinu zakonodavnu,sudsku i izvršnu vlast imajući u vidu da je ona to imala i da joj je upravo NASILNIM sredstvima to oduzeto kao KONSTITUTIVNOM elementu državne zajednice SFRJ i tako je uskraćeno pravo o samoopredeljenju i otcepljenju koje su imale SVE federativne jedinice,pa i Vojvodina.

Osim toga,čak i ovaj nakaradni,i pun protivrečnosti, \\\"ponoćni\\\" Ustav koji znamo kako je donet i koji podsetimo NIJE prošao u Vojvodini, predviđa i dozvoljava promenu granica po istom postupku kao i pri promeni Ustava-dakle referendumom.
Ukoliko dođe do toga referenduma (a hoće) svim srcem ću glasati (a znam ih još mnogo koji će isto) da Vojvodina dobije nazad svoje ingerencije koje su joj NASILNO otete i da se prestane prema njoj odnositi kao prema retardiranom detetu.

Pa će tako VOJVOĐANSKA policija,koja će biti dobro plaćena kao nekada i nekorumpirana,odlično opremljena kao nekada brinuti o svojim građanima.
A njen rad će pratiti VOJVOĐANSKO zakonodavstvo koje će biti adekvatno potrebama vojvođanskog stanovništva,baš kao nekada kada je donet vizionarski zakon o zabrani pušenja u državnim prostorijama,\\\"samo\\\" nekih 20-ak godina pre  Srbije.

Izvinjavam se off topic...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #41 poslato: Septembar 08, 2009, 04:40:48 posle podne »
Uuuuufffff, pa gde vi odoste?!
Načisto ste promašili temu.
Mislim da je i naslov teme nepotpun.
Verujem da je DORDE mislio na novokomponovane motoraše kad je otvorio ovu temu, naime u prvom postu je to i rekao.

Ako dozvolite, ja bih motoraše u celini podelila u dve kategorije:
- pravi ljubitelji motora
- novokomponovani motoraši.

Š ta podrazumeva ova podela!?

Ovi prvi su sa svojih 25/30/40... godina uspeli da ostvare svoj san. Motor su pažljivo birali i pomučili se, prilično, da dođu do istog. Poštuju ostale učesnike u saobraćaju, kako god se oni zvali. Ono što je tako stečeno, znaju da cene. Organizuju okupljanje istomišljenika i sjajno se druže.( svirala sam na moto skupovima :)... lepo iskustvo!)

Ovi drugi su dobili od tate i mame motor na poklon. Ne znaju da ga cene i otuda ih nazivam novokomponovanim motorašima. Ne poštuju nikog u saobraćaju po principu \\\"Niko kao ja \\\".
Na moto skupovima slušaju narodnjake ... i prosto ne žive život iskrenih ljubitelja mašina.

Mislim da je ovo polazna tačka teme.

Ajd\\\' sad Vi dalje... :)

mumba

  • Gost
Odg: Motorashi
« Odgovor #42 poslato: Septembar 08, 2009, 04:48:15 posle podne »
imaš pravo lusy motori ne idu bez roka rola a ovi klinci na motorima to nisu!sem toga ja koliko vidim na skupovima najviše ima onih harley like motora dok trkalica ili nema ili ih ima jako malo a sem toga ni vlasnici tih motora na skupovima nemaju manje od 30 godina! e tu je ona kvaka ko je ustvari pravi motoraš a ko nije! kao i u muzici nisi ti rocker ak oimaš 1000 diskova već ako uistinu živiš taj život pa makar imao i samo 10 diskova!

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Motorashi
« Odgovor #43 poslato: Septembar 09, 2009, 01:08:00 pre podne »
bas tako, dve grupe.
eno kad je bio moto susret, stariji mororasi su lepo polako paradirali ulicama, dok su mladji gledali ko je brzi.
ko prezivi period qrchenja, prodace motor i kupiti nesto pametno ili ce ga cuvati za retke prilike kao sto su moto susreti...
oni matorci koji ne gledaju motor ni kao preku potrebu ni prestiz, gledaju ga kao jedan od simbola rekerskog nacina zivota.
mislim zamisli debelog polusedog 45+ istetoviranog bradonju u iscepanim farkama i koznoj jakni kako dolazi na moto susret autobusom, bicikom, kolima... nije to to! mora brm brm motor da se cuje i da se vidi + 50km/h pivo i rokenrol bazmeeeeg! :woohoo:

TiDža84

  • Gost
Odg: Motorashi
« Odgovor #44 poslato: Septembar 09, 2009, 01:47:37 pre podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Uuuuufffff, pa gde vi odoste?!
Načisto ste promašili temu.
Mislim da je i naslov teme nepotpun.
Verujem da je DORDE mislio na novokomponovane motoraše kad je otvorio ovu temu, naime u prvom postu je to i rekao.

Ako dozvolite, ja bih motoraše u celini podelila u dve kategorije:
- pravi ljubitelji motora
- novokomponovani motoraši.

Š ta podrazumeva ova podela!?

Ovi prvi su sa svojih 25/30/40... godina uspeli da ostvare svoj san. Motor su pažljivo birali i pomučili se, prilično, da dođu do istog. Poštuju ostale učesnike u saobraćaju, kako god se oni zvali. Ono što je tako stečeno, znaju da cene. Organizuju okupljanje istomišljenika i sjajno se druže.( svirala sam na moto skupovima :)... lepo iskustvo!)

Ovi drugi su dobili od tate i mame motor na poklon. Ne znaju da ga cene i otuda ih nazivam novokomponovanim motorašima. Ne poštuju nikog u saobraćaju po principu \\\"Niko kao ja \\\".
Na moto skupovima slušaju narodnjake ... i prosto ne žive život iskrenih ljubitelja mašina.

Mislim da je ovo polazna tačka teme.

Ajd\\\' sad Vi dalje... :)


E ovako...sad...:) Motor sam dobila od mame i tate,njegov sam ponosni vlasnik vec 3 godine,kacigu stalno nosim,uzivam u voznji,policija me je zaustavila samo jedanput da bi mi skrenuli paznju na to kako u Zelenoj ulici motor treba voziti biciklistickom stazom :dry: ....ne slusam narodnjake ali nisam ni roker :)...taj motor je leti moje prevozno sredstvo.Dovoljno sam svesna toga kakve sve nesrece mogu da mi se dese a mnogo vise od toga cenim svoj zivot,tako da postujem sva saobracajna pravila....na zalost plasim se onih ne savesnih vozaca (automobila,motora,kamiona,autobusa EDIT:i ne osvetljenih biciklista,(ponekad pijanih),starijih ljudi (zasto zena od 70 god koja jedva hoda vozi bicikl???)) koji ta ista pravila ne postuju i samim tim ugrozavaju saobracaj....osobe koje su na ovaj ili onaj nacin ucestvovale u saobracajnoj nesreci u 95% slucajeva su krive za istu,tako da i nije cudo sto isti ginu i prave razlicite materijalne stete.