Autor Tema: pokretna klima  (Pročitano 4546 puta)

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
pokretna klima
« poslato: Jul 25, 2009, 12:13:32 pre podne »
jel ima neko pokretnu klimu? valjal\\\' to uopste?
moze li neko da preporuci model?
nek se zove bilo kako, pokretna klima ili vaka naka klima, samo da \\\'ladi i da ne moram da busim zid...
naisao sam na http://www.tehnomanija.rs/katalog/pokretne-klime
valjal nesto ovako:
http://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=catalog&op=product&product_id=19341

jel moze lepo da \\\'oladi?

aj javite, prilicno mi je hitno, pretoplooooo.... :(

mumba

  • Gost
Odg: pokretna klima
« Odgovor #1 poslato: Jul 25, 2009, 12:36:56 pre podne »
moj kolega ima akai pokretnu klimu od 9 btu to ti je recim oza garsonjeru dosta on kaže da sobu ohladi u roku od odmah.mada mana tih klimi je cena jer ista takva zidna klima sa istom jačinom košta i do 100 evra manje.e da dorde ako imaš puno šrljavog veša onda kupi tu  kantu za veš!od pokretnih klima ništa ispod 200 juri nemoj da uzimaš!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: pokretna klima
« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2009, 02:15:51 pre podne »
pokretna klima radi po skoro istom principu kao i zidna,znaci isto moras da resis odvod kondenzovane vode,to je jevtinija varijanta,ili imas one tzv kondenzacijske klime koje kondenzovanu vodu izvode na kompresor pa ona ispari,ali njihova cena je mloooogo skuplja,a i klima 12-ka pokretna je otprilike jacine kao 9-tka zidna,neznam komam,ja sam za zidnu varijantu,pokretna jedino ako nemas mogucnosti busenja zida....
Eto,Cross jedno,ja drugo,a na kraju je ipak sve na tebi... znam da ti nismo pomogli,tako da srecno....:laugh: :laugh: :laugh:

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: pokretna klima
« Odgovor #3 poslato: Jul 25, 2009, 02:24:37 pre podne »
pomogli ste jer imate a ja nemam pojma. on vido kod kolege, a ti prodav\\\'o.

narucio sam pa cu da se \\\'ladim :)
ne bih zidnu jbga nije jo za moju sobu.

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: pokretna klima
« Odgovor #4 poslato: Jul 28, 2009, 02:33:44 pre podne »
Nadam se da nije kasno da se i ja oglasim na ovu temu.
Ja sam u Madjarskoj koristio tu pokretnu klimu i jako sam se razocarao...kao prvo, jako je glasna. Kao drugo, ne prestaje sa radom, jer prilicno tesko moze da ohladi sobu vecu od 3x3m. Malo veci problem je rezervoar za vodu, jer se prilicno brzo napuni i mora da se menja...
E sad, cak i da moras da busis zid, to se moze ponovo zapusiti...nije neka velika matematika. I tako dolazimo do toga da ti ja ipak savetujem zidnu...bar 9ku. (stim da sam ja uzeo 12ku VOX, koja je bila 9 dinara skuplja od 9ke Vivax...) Naravno ne u Beceju...i moram da kazem da me sa putem i montazom izasla jeftinije nego sama klima bez montaze da sam je uzeo u Beceju... :S