Autor Tema: Da li teorija evolucije još uvek važi?  (Pročitano 2811 puta)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Da li teorija evolucije još uvek važi?
« poslato: Avgust 07, 2009, 06:03:51 posle podne »
U svetlu savremenih naučnih dostignuća na polju istraživanja DNK , teorija evolucije sve manje \\\"drži vodu\\\", jer u vreme Darvina naučne discipline kao genetika, mikrobiologija, i biohemija nisu postojali.
Š ampion ateizma naučnik Entoni Flu, koji je bio čelnik i vatreni pobornik teorije evolucije i držao je seminare u svim značajnim naučnim ustanovama i prilikom takvog seminara jedan student mu je postavio pitanje:Kako je nastala informacija u genima živih organizama?  Naravno nije znao da adekvatno odgovori.Posle 6 meseci aktvinog istraživanja došao je do zaključka da je neko morao tu informaciju utisnuti u gene, jer ne postoji materijalističko objašnjenje za to( bilo bi mu lakše da je samo otvorio Bibliju).Kad je to objavio odmah je skinut sa svih funkcija i bačen u zapećak( to samo pokazuje ko trenutno vlada svetom).
Materijalizma zagovara da ne postoji ništa  osim materije i da je materija suština svega, i naravno odbacuje postojanje Boga.Spuštajući se na nivo materije, ta filozofija  transformiše čoveka u jedno biće  koje obraća pažnju samo na materiju, i moralne vrednosti bilo koje vrste gube značaj.
U školama decu uče da čovek i majmun imaju iste predke,i paralelno sa tim na veronauci da je Bog stvoritelj čoveka,decu samo zbunjuju, neko laže....
U Srbiji je dominantna veroispovest Pravoslavlje, da ima više pravih Pravoslavaca ne bi mogli u školama da naučavaju tu demonsku teoriju evolucije, već bi se cenio moralna život a ne perverzije svih vrsta...

Ivo Manda

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Da li teorija evolucije još uvek važi?
« Odgovor #1 poslato: April 02, 2010, 01:38:13 pre podne »
Nažalost ova lažna teorija još uvijek važi uprkos ogromnom broju dokaza da se evolucija nikada nije ni desila.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Da li teorija evolucije još uvek važi?
« Odgovor #2 poslato: April 05, 2010, 03:14:41 pre podne »
Po Bibliji Bog stvori reč!
Reči imaju politički učinak.... kao i religijski... kao i ....
Reč može uticati na ugnjetavanje ili oslobađanje, predrasude ili poštovanje...znanje ili neznanje....
Ljudi, među sobom komuniciraju rečima, premda uvažavam i mnoge druge vrste komunikacije.
Pitam se zbog čega je ova tema svrstana u religiju? Da li vrlo namerno ili....?

Da, i religija je samo reč!... ali tvorac teme je verovatno i vrlo namerno svrstava u temu/ čitaj- reč - religija.
Da li tvorac teme vlada naukom ili pak samo koristi religijske argumente (čitaj, crkveno tumaćenje,!), kako bi nas \\\"obične božje pastire\\\" odvratio od istine?
 Po Bibliji je čovek grešno biće, jer je okusio jabuku sa drveta saznanja. Pa nije li Bog po meri svojoj stvorio čoveka, kako nas biblijska reč uči. Nije li taj isti Bog, koji je stvorio čoveka po obličju svojem, znao da će taj prvi čovek okusiti jabuku sa drveta znanja... ili smo mi ljudi možda greška u božjem stvaranju po rečima iz biblije, ljudi koji nakon saznanja božanske moći znanja, trebaju da ispaštaju dokle god postoji univerzuma u ovakvom obliku... Pa gospodo meni to prosto rečeno nije ni moralno, ni normalno, a ni po meri nekog univerzalnog Boga, koji  bića, koje stvori po obličju svojem, drži dalje od znanja... kakvo god ono bilo! ... i za mene teorija evolucije važi, uz napomenu da za razliku od mnogih, uvažavam svaki oblik postojanja... kako god se on zvao.

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Da li teorija evolucije još uvek važi?
« Odgovor #3 poslato: April 06, 2010, 01:57:25 pre podne »
Evolucija je religija,koja prožima naš školski sistem,pravni i sve društvene sisteme iako nije utemeljena ni na jednoj naučnoj činjenici ( na jednom sajtu nude 250000$ ako neko naučno dokaže teoriju evolucije).
Ljudi veruju u evoluciju ali od toga neće postati nauka.
Postoje četri pitanja na koja svaka religija pokušava dati odgovor: Ko sam ja?,Odakle sam došao?, Zašto sam tu?,Gde idem kad budem umro?  Kakve ćeš odgovore na ova pitanja dati to u potpunosti zavisi od tvog pogleda na svet.
Neki će reći da je ovaj svet postao od eksplozije koja se stvorila iz ničega.
Neki će pak ovaj svet je perfektno uređen, mora da postoji neki razumni kreator.
Ako je evolucija tačna onda odgovor na prvo pitanje ko sam ja?,glasi da ti uopšte nisi važan jer si produkt slučajnosti,malo živo biće koje bitiše na tlu,čak si i izvor problema jer stvaraš zagađenje,i što je manje sličnih takvima toje bolje.
Odakle sam došao?po evoluciji si produkt kosmičke slučajnosti koja se desila pre 20.000.000.000 godina.
Zašto sam tu? po evoluciji život nema cilja radi šta ti je volja, glavno je da uživaš.
Gde idem kad budem umro? po evoluciji pretvorićeš se u prah i maksimalno,bit ćeš hrana crvima.
U Bibliji stoji da je Bog u početku stvorio nebo i zemlju,i ako je ovo tačno onda su odgovori na pitanja sasvim drugojačija.Dakle dobro je da znamo ko je ovaj Bog, jer je On stvorio zemlju i Njegovo je vlasništvo i zato On određuje pravila, i ako ne postujemo ta pravila bićemo u velikoj nevolji.Sotoni se ne sviđa da je Bog stvorio zemlju, pa je zato pokušavoa da usadi sumnju u Božiju reč kod prvog ljudskog para.
1 Moj 3:5
\\\"Zna Bog, da će vam se otvoriti oči, čim budete jeli s njega, i da ćete postati kao Bog, kad spoznate, što je dobro i zlo.\\\"

Odavde počinje teorija evolucije, a ne od Darvina.Sotona želi od ljudi da veruju da od njih mogu postati bogovi.Da od ameba posle dugog postepenog razvoja polako su se razvili ljudi.
Nismo mi bogovi-već Lucifer pokušava da to postane.
Isaija 14:13-15
\\\"Mislio si u sebi: \\\'Penjem se na nebo, više zvijezda Božjih podižem prijestolje svoje na gori skupštine bogova naseljavam se na skrajnjem sjeveru.
 Uzlazim u visine nad oblake, hoću da budem jednak Svevišnjemu!\\\'
 Ali si srušen u podzemni svijet, u najdonji jaz.\\\"
Mi smo usred velikog kosmičkog rata a da to nismo ni svesni...

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Da li teorija evolucije još uvek važi?
« Odgovor #4 poslato: April 06, 2010, 04:04:31 posle podne »
Ja verujem da je odgovor na sva vasa pitanja vrlo jednostavan.

42

;)

Ivo Manda

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Da li teorija evolucije još uvek važi?
« Odgovor #5 poslato: April 07, 2010, 04:38:13 pre podne »
За сада важи иако је лажна. Како је некада важило да је Земља равнаплоча тако и сада важи еволуција. Али једног дана неће важити и неће се ни спомињати.