Autor Tema: Prosečna zarada u Opštini Bečej  (Pročitano 3877 puta)

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Prosečna zarada u Opštini Bečej
« poslato: Avgust 10, 2009, 08:52:04 posle podne »
Da vidimo ko je raspoložen  za divan na ovu temu. Koliko smo informisani, zninteresovani  i koliko znamo, kako i od koliko para
žive naši sugrađani. Kolika je prosečna zarada i na kom smo mestu?
Izvolte lepo.....

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #1 poslato: Avgust 11, 2009, 07:23:10 pre podne »

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2009, 05:41:04 posle podne »
U Vojvodini na samom dnu, a u \\\"državi srbiji\\\" peti od dna. Pamtim i ja te dane sankcija, čekanja u redovima ali nam nameti od države nisu bili ovaki. Struja se plaćala u ratama, ogrev na rate, hrana na rate a sada brajko ni para, ni posla, ni rata. Živela demokratija.

mumba

  • Gost
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2009, 02:18:45 pre podne »
ja znam da sam 93-94 bolje živeo nego sada barem se radilo!

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2009, 06:53:54 posle podne »
Da li je ove naše bečejce uhvatila kolektivna amnezija, zar se ne sećaju gde smo bili (što se tiče privrede), a gde smo sad? U ostalom zato nam i jeste tako što su se godinama zatvarale oči pred nesposobnim ljudima, i dozvolili smo im da nas dovedu na dno. Naravno ima broj onih kojima je baš tako odgovaralo. Nije nama SEKA kriva, krivi smo sami jer se iznedrio soj ljudi NEZNALICA-NERADNIKA!
Pa dragi moji sugrađani uživajmo sa 16.000,00 d i n a r a :kolce:

mumba

  • Gost
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #5 poslato: Avgust 13, 2009, 09:20:11 posle podne »
hajde da bar i imaš tih 16k ali sada ni posla nema tih 16k je sam ona papiru ali ne i u praksi ,ili ljudi ne rade pa nemaju ili rade bez plate!

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #6 poslato: Avgust 13, 2009, 09:45:22 posle podne »
Izgleda brate da je našem narodu u Bečeju dobro, ne oglašavaju se, kao da je tih 16 u Bečeu a ne u Bečeju, ili im je toliko muka da ni ne komentarišu taj užas.:woohoo:

mumba

  • Gost
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #7 poslato: Avgust 14, 2009, 02:42:37 pre podne »
pre će biti da je ono drugo mada evo dole po srbiiji polako kreću protesti a uči nas bliža istorija da tak osve i počeinje uskoro će se taj talas nezadovoljstva proširiti i na ostale delove zemlje pa kad uzme maha opet neki novi 5 oktobar jer čoveć ćuti i trpi dok ima šta da isere a kad totalno bude praza i kad glad udari onda prorade animalni instinkti pa ti vidi!svemu dođe kraj pa verujem da će i ovome za koju godinu!ko preživi pričaće!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #8 poslato: Avgust 14, 2009, 04:35:18 pre podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
pre će biti da je ono drugo mada evo dole po srbiiji polako kreću protesti a uči nas bliža istorija da tak osve i počeinje uskoro će se taj talas nezadovoljstva proširiti i na ostale delove zemlje pa kad uzme maha opet neki novi 5 oktobar


Mislim da će onaj pederski karneval biti kao poručen za tako nešto...Skupiće se kritična masa najluđih,a kada počne vrteška,ko zna kako će se završiti...Možda  ovoga puta spale zgradu vlade,nije da nisu zaslužili :)

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #9 poslato: Avgust 14, 2009, 06:02:39 pre podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
jer čovek ćuti i trpi dok ima šta da isere


vala bukvalno jeste tako.
a kad ne bude im\\\'o sta da isere bice veeelikog figurativnog sranja :woohoo:

mumba

  • Gost
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #10 poslato: Avgust 14, 2009, 08:26:25 pre podne »
pa počinje to već samo ni na tv ne možeš da vidiš pravi obim stvari garant  se jadnici od radnika okupljaju oko nekogako će sve na čistac da iznese!


Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #11 poslato: Avgust 14, 2009, 10:47:39 pre podne »
E da mi je znati da li postoji taj NEKO?

Pera Petrovi�

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #12 poslato: Avgust 14, 2009, 08:00:03 posle podne »
Meni se na trenutak učinilo da je tema prosečna plata.
 E sad ako jeste to tema prvo treba reći da je to veoma relativna stvar.
Jer ako radi samo 1 u opštini onda je prosek plata upravo njegova plata?!?, što će reći i da dođemo na bilo koje mesto u pokrajini republici svetu ili gde god želite sve je relativno i to veoma. Jer ovi naši kažu vako : Prosek plata u drž.Srb je npr 32.000,00 din. a niko ne računa da je približno milion nezaposlenih a radno sposobnih, pa da je još malo više od milion penzionera, pa da jedan radi a najmanje 4 troše i tako redom . Š ta onda uopšte znači prosečna plata kome ona i šta govori? - meni ništa. Kad bi rekli ovako npr. radno sposobnih 100 od toga radi 20 koji zarađuju po 8000 onda bi znao da je je prosek radno sposobnih ljudi
(8000x20)/100= 1600,00, a da je prosek onih koji rade 8000,00. A sasvim drugo pitanje je sa koliko novca naš čovek živi (životinjari bolje reći), mislim da smo tu pravi umetnici.

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #13 poslato: Avgust 14, 2009, 08:20:37 posle podne »
stvarno... jel se prosek racuna 8000x20/100 ili 8000x20/20?

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #14 poslato: Avgust 17, 2009, 05:28:08 posle podne »
Bravo Brko, sve je to na svom mestu što si iskomentarisao.Tačno je da većina nas \\\"životinjari\\\" sa pošteno zaradjenom tzv.platom ali je i tačno to da 80% naših penzionera u opštini imaju veoma pristojne penzije. Neka i treba ljudi su ostavili svoj radni vek i inešto doprineli ovom gradu, ali to znači da nam je privreda bila izuzetno na visokom nivou, a gde smo sada, zašto, zbog čega i zbog koga???????????