Autor Tema: Prosečna zarada u Opštini Bečej  (Pročitano 3894 puta)

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #15 poslato: Avgust 17, 2009, 05:29:49 posle podne »
mislim da se deli sa brojem zaposlenih...:(

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #16 poslato: Avgust 17, 2009, 06:13:34 posle podne »
koliki je minimalac? :S

mumba

  • Gost
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #17 poslato: Avgust 17, 2009, 07:01:09 posle podne »
trebalo bi oko 15 - 16000 dinara!

Dusanka Stajic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #18 poslato: Avgust 18, 2009, 03:33:58 pre podne »
I prosecna i minimalac mi dodju na isto, potrosim za par dana, ali nisam ni znala da sam postala pravi umetnik u prezivljavanju a sve zahvaljujuci kred.karticama ( eto naucila i da se kartam  da ne kazem karticam.......)ekonomisem ko`matora ( sto i jesamB)  premestam iz jedne banke u drugu a kamate ko sisa ( pa moraju i jadne banke od necega da zive )  Ziva sam jos :)e sad zahvaljujuci mojoj dragoj platici ili dragim  mi bankama ne znam.

Dusanka Stajic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #19 poslato: Avgust 18, 2009, 03:54:16 pre podne »
Googlala sam i naidjem na ove podatke u opstini , i ako sam dobro skontala stvari stoje ovako (naravno u EU)
adminastrativni radnik.......350
cuvar........................175
profesor.....................460
tehnolog.....................400
laboratorijski tehnicar......180

:S :S :S :S :S :S :S

mumba

  • Gost
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #20 poslato: Avgust 18, 2009, 04:57:11 pre podne »
hm da je to tako u bečeju bi živel oduplo više ljudi!

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #21 poslato: Avgust 18, 2009, 07:15:40 posle podne »
ajd ljudi da preciziramo neke stvari.
minimalna neto zarada moze da bude 12 000 dinara bez obzira na strucnu spremu za radnike koji su zaposleni na neodredjeno vreme, stvarno stanje zivotnog standarda se odredjuje pomocu vise pokazatelja, kao sto su drustveni bruto proizvod, nacionalni bruto proizvod i visina potrosacke korpe.
stopa nezaposlenosti u Srbiji 16.4%, a indeks zaposlenosti u Beceju je 71.3% 2009. u odnosu na 2008., sto znaci da je gotovo 30% ljudi formalno ostalo bez posla za samo godinu dana u nasoj opstini. i ko je sad gde?

Dusanka Stajic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #22 poslato: Avgust 19, 2009, 04:13:48 pre podne »
:(  ocaj, zao mi ovih mladih ljudi bez nade da dodju i do minimalca :angry:

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #23 poslato: Avgust 27, 2009, 04:48:22 posle podne »
samo cu da dam svoje vidjenje prosecne zarade kod nas direktorska plata plus moja podeljeno na dva i podeljeno sa 4 nezaposlena jednako 16000 to nije realno ako ja jedem kupus a dr.mr. meso to nije u proseku sarma ja i dalje zvacem kupus skinite direktorske plate i izracunajte samo rdnicke pa cete doci do toga da je prosecna zarada jos manja jer mnogi rade i za 8000 a i nezaposlenih ima mnogo.to je moje misljene plus to da mnogi na papiru imaju platu 20000 ali je nisu dobili 3 meseca pa im plata izadje malo vise od 6000 mesecno.tako ja gledam na prosecnu zaradu mozda nisam u pravu ispravite me ako gresim.

mumba

  • Gost
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #24 poslato: Avgust 27, 2009, 05:04:49 posle podne »
u pravu si tako i ja na to gledam!jebeš ti platu od 20000 dinara ako je ne dobijaš!

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #25 poslato: Avgust 27, 2009, 08:47:01 posle podne »
ma ljudi i da se na vreme dobije tih tričavih 16000 -20000 hiljda dinara, pa zar treba time da budemo zadovoljni? Strašno.
Npr. za sutra je pozvano neko društvo na razgovor za posao (javni radovi), koji će trajati 2-3 meseca, epilog svega; i za uklanjanje smeća i čišćenje groblja TREBA VAM VEZA.

mumba

  • Gost
Odg: Prosečna zarada u Opštini Bečej
« Odgovor #26 poslato: Avgust 27, 2009, 10:06:47 posle podne »
i naravno te poslove će po običaju kao i svu pomoć dpbiti rom ikoji ni neće to da arde a za nas ko na sjebe.ja sam više uta ovde napisao da se za pristojan život u bečeju po osobi treba 500 evra ako ste skućen ii bez kredita a ako niste i sa kredom treba sigurno 600-700 koliko s einače u beogradu doibija jer se tamo stvara privid da nam država nije kolabirala! lažni raj s etamo pravi zato mi ostali i nemamo ništa!