Autor Tema: Smrt  (Pročitano 4538 puta)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #15 poslato: Septembar 05, 2009, 08:16:06 posle podne »
Da bi se živelo 115 godina čovek treba da promeni svoj nakaradni način života koji se diktira iz vrednosti bezbožnog okruženja.Telesne slasti koje predstavljaju vrhunska dostignuća u nečijim (mnogim ) životima gube smisao sa susretom večnosti.
Sve što je stvoreno ima svrhu svog postojanja.Na primer, automobil ima svrhu i smisao svog postojanja, baš zato što je stvoren. Njegovu svrhu određuje konstruktor automobila (ili tvorac automobila). Sve što je vezano za automobil,a u skladu je sa svrhom njegovog stvaranja,označava se kao “dobro”, a ono što nijeu skladu sa svrhom označava se kao “zlo”. Svrha stvaranja automobila jeste da se čovek brže i lakše preveze sa jednog mesta na drugo. Ako se automobil koristi u tu svrhu, onda je to nešto što je “dobro”. Ako bi se automobil koristio da se gaze ljudi na ulici, onda bi to bilo suprotno svrsi njegovog stvaranja i označilo bi se kao “zlo”. U isto vreme, konstruktor automobila je upostavio zakone po kojima bi automobil najbolje mogao da ostvari svrhu svog postojanja(kako da se održava, koje gorivo i ulje treba da koristi itd).
Na sličan način, ako je čovek stvoreno biće,on da je njegov Tvorac odredio svrhu i smisao njegovog postojanja i života. Sve ono što bi radio u životu, a što bi bilo u skladu sa svrhom svog postojanja označilo bi se kao “dobro”, a ono suprotno kao “zlo”. Međutim, ako nema Tvorca i ako je čovek nastao slučajno u svemiru, onda čovekov život nema svrhu i smisao, pa prema tome ne postoje kategorije kao što su “dobro” i “zlo”. Bez postojanja svrhe i smisla, sve vrednosti u životu postaju subjektivne i podložne hiru pojedinca. Moralnost postaje stvar dogovora i glasanja, a može i da se odbaci ako ne služi nečijem trenutnom cilju. Upravo iz takvog stava proizilazi savremena životna filozofija savremenog čoveka: “Ukoliko ćeš sa tim ima ti trenutnu korist ili zadovoljstvo, učini to.”
I kad učiniš to, smrt dolazi nenadano, i tvoje poslednje stanje će uticati na jezičak na vagi istine.
Gejše sa 18 leta eeeeee...:laugh:

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #16 poslato: Septembar 07, 2009, 01:43:41 pre podne »
Attila napisao/la:
Citat
Da bi se živelo 115 godina čovek treba da promeni svoj nakaradni način života koji se diktira iz vrednosti bezbožnog okruženja.Telesne slasti koje predstavljaju vrhunska dostignuća u nečijim (mnogim ) životima gube smisao sa susretom večnosti.
Sve što je stvoreno ima svrhu svog postojanja.Na primer, automobil ima svrhu i smisao svog postojanja, baš zato što je stvoren. Njegovu svrhu određuje konstruktor automobila (ili tvorac automobila). Sve što je vezano za automobil,a u skladu je sa svrhom njegovog stvaranja,označava se kao “dobro”, a ono što nijeu skladu sa svrhom označava se kao “zlo”. Svrha stvaranja automobila jeste da se čovek brže i lakše preveze sa jednog mesta na drugo. Ako se automobil koristi u tu svrhu, onda je to nešto što je “dobro”. Ako bi se automobil koristio da se gaze ljudi na ulici, onda bi to bilo suprotno svrsi njegovog stvaranja i označilo bi se kao “zlo”. U isto vreme, konstruktor automobila je upostavio zakone po kojima bi automobil najbolje mogao da ostvari svrhu svog postojanja(kako da se održava, koje gorivo i ulje treba da koristi itd).
Citat

Svaka cast,za koju godinu bice dobar auto mehanicar od tebe...
:laugh: :laugh: :laugh:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #17 poslato: Septembar 07, 2009, 04:03:15 posle podne »
Attila napisao/la:
Citat

Temu \\\"Smrt\\\" sam stavio u Religiju, jer jedino iskreno verujućim hrišćanima smrt služi kao opomena, a ateiste to ne dotiče jer je njihov duhovni rezon na nivou životinje i sve vrednuju materijalnim stvarima.


Attila,
a šta sa ostalim verujućim ljudima koji nisu Hrišćani!?
Š ta bi ti odgovorio iskreno verujući Taoista, Budista, Hinduista, onaj koji veruje Tori...pa oni silini Indijanci....,a više ih je od polovine ljudi na kugli zemaljskoj nisu hrišćani.
Kako znaš da je baš Tvoj put pravi?
Zbog čega čovečanstvo deliš usko: na hrišćane i ateiste?
Da li su ateisti svi oni \\\"drugi\\\" za Tebe?

Baš me zanima? :)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #18 poslato: Septembar 08, 2009, 04:09:39 pre podne »
Mnogi ljudi misle daje Boga izmislio čovek, to je jedna od mnogih prevara koja servira sotona a koje prihvataju svi oni koji su otpali od boga.Teško je da bi iko izmislio biblijskog Boga, zato što On nikako ne odgovara ljudskoj psihologiji, već upravo ima nameru da čoveka uzdigne iznad njegove psihologije. Svaki čovek kada sebi izmišlja bogove on u njima traži zadovoljenje svojih prirodnih motiva, želja i psiholoških potreba,međutim, biblijski Bog sve te želje proglašava grehom, a od čoveka traži da spontano iz srca voli svoje neprijatelje i uz sve to da bude ponizan i radostan? Ko bi takvog Boga izmislio?
Čak ni psihološku sigurnost ne možeš da nađeš u Bogu, jer se On ne vidi, niti se otkriva kroz slike i kipove (koji su u Bibliji zabranjeni), pa samim tim takav Bog ne može da ima funkciju idola (izvora psihološke utehe). Biblijski Bog se otkriva ljudskom razumu kroz Božji zakon, i samim tim kao Uzor, a to ljudima smeta, jer ih osvedočava o potrebu za promenom sopstvenog karaktera i ostavljanje greha, što nikome prirodno ne odgovara. Ko bi takvog Boga izmislio?
Svaki čovek prirodno želi da se oseća pravednim, a biblijski Bog proglašava da smo svi grešni. Tako se ne laska radi manipulacije. Svaki čovek bi želeo da sam bude svoj spasitelj, a da krivci za sve njegove probleme budu izvan njega. Međutim, Hristos uči da zlo ne ulazi u čoveka, nego izlazi iz njegovog srca, a Spasitelj je izvan njega samog, i treba da uz čovekov pristanak i borbu sa sobom, uđe svojim Duhom u njegovo srce i da u njega upiše Božje zapovesti. Bog spasava ljude na osnovu svoje sopstvene milosti, i na osnovu čovekovog prihvatanja Njegove milosti, a ne na osnovu čovekovih zasluga, što se sasvim suproti ljudskoj gordosti. Ljudi prirodno vole greh, a ne vole grešnike (i sami sebe često mrze zbog svojih slabosti), dok biblijski Bog voli grešnike, a ne voli greh.
Biblijski Bog onemogućava manipulaciju ljudima, jer sve one slabosti preko kojih čovekom može da se manipuliše On proglašava grehom ili ludošću: Ponositost i sebičnost su gresi, a krivica (kojom se često manipuliše) je po Biliji znak čovekove nepokajanosti i neizmirenosti sa Bogom. Sve u svemu, niti bi čovek izmislio takvog Boga, niti bi iko mogao njime da manipušile. Niko ne bi imao motiva da izmisli takvog Boga, pa ni otpala crkva, jer se lična odgovornost koju zastupa Biblija suproti svakom manipulaciji čovekovom pozivanjem na nekakav crkveni autoritet. U Svetom pismu su čak klanjanje andjelu i apostolu osuđeni kao zlo: \\\"Ustani, i ja sam čovek.\\\" (Dela 10,26) rekao je apostol Petar čoveku koji je krenuo da mu se pokloni.
Ko bi dakle izmislio religiju koja ne odgovara ni ljudskoj prirodi, ni instituciji koja želi čovekom da manipuliše? Na osnovu toga je jasno da je niko nije izmislio, nego je došla od Boga da spase čoveka od njega samog.
Upravo oni koji imaju lažne bogove, imaju sklonost da to svoje iskustvo projektuju onima koji veruju u stvarnoga Boga. Lažni ljudski bogovi: ponositost, sebičnost (materijalizam...), telesnost (poročnost, ...) i samopravednost nisu u stanju da čoveka spasu i da ga istinski zadovolje. Oni mogu da čoveku pruže samo osećanje sreće, ali ne i da ga zadovolje. Ma kako hedonistička božanstva izazivala snažne emocije i strasti kod čoveka, ona samo mogu da mu pomognu da on kod sebe uguši svest o svojoj ispraznosti, ali ne mogu i da ga zadovolje. Nije isto osećati sreću i biti srećan. Samo osećanje nikoga ne može da zadovolji, već može samo čoveka lažno da opije, za razliku od biblijskog Boga koji ne menja naša osećanja, već menja nas same, naš duh, karakter i naše suštinske motive.
Taoizam, Budizam (upakovani ateizam)Hinduizam,pa čak i današnje formalno hrišćanstvo su samo sistemi pokušaja uspostavljanja kontakta sa Tvorcem. Svi ljudi su odgovorni pred Bogom, bilo da su “čuli za Njega” ili ne. Biblija jasno govori da se Bog otkrio kroz prirodu (Rimljanima 1:20) i u ljudskim srcima (Knjiga Propovednika 3:11). Problem je u tome da je ljudski rod grešan; svi mi smo odbacili znanje o Bogu i pobunili se protiv Njega (Rimljanima 1:21-23). Da nije Božije blagodati, Bog bi nas prepustio grešnim željama naših srca, dozvoljavajući nam da vidimo kako je beskorisan i mizeran život bez Njega. Ovo čini onima koji Ga odbacuju (Rimljanima 1:24-32).
Moral,savest, iskreno srce, gone čoveka da taži Nebeskog Oca, a ko traži naći će.
Ateisti su ljudi koji su odbacili postojanje Boga,ne prihvataju da su stvorenja i sami sebi su bogovi.Svoj božanski deo ( duh) , shvataju kao produkt materije i zbog odvojenosti od Boga veoma su podložni demonskim uticajima (Rimljanima 1:28-32)
A ipak svaki čovek ima šanse da se spase, ako to želi....

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Smrt
« Odgovor #19 poslato: Septembar 08, 2009, 04:58:05 pre podne »
daj izvor odakle si uzeo text...

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #20 poslato: Septembar 08, 2009, 06:12:29 pre podne »
Nešto sa religiskog foruma B92,nešto sa GotQuestions, a nešto sam sam napisao.Sve što tražiš možeš naći na ovom internetu, čak i uputstvo za spasenje...:laugh: :laugh: :laugh:

Jevanđelje po Mateju 24:42
\\\"Bdijte dakle, jer ne znate u koji će čas doći Gospod vaš.\\\"

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Smrt
« Odgovor #21 poslato: Septembar 08, 2009, 06:31:40 pre podne »
:hmmm: pa ok.

daj sledeci put i link da ne pomisle forumasi da si se raspisao :dobarsiti:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #22 poslato: Septembar 08, 2009, 05:54:17 posle podne »
Hajde da krenemo od ovoga.

Attila napisao/la:
Citat
...
...Taoizam, Budizam (upakovani ateizam)Hinduizam,pa čak i današnje formalno hrišćanstvo su samo sistemi pokušaja uspostavljanja kontakta sa Tvorcem. Svi ljudi su odgovorni pred Bogom, bilo da su “čuli za Njega” ili ne. Biblija jasno govori da se Bog otkrio kroz prirodu (Rimljanima 1:20) i u ljudskim srcima (Knjiga Propovednika 3:11)...


Nekako mi u tvojim postovoma postoje protivrečnosti!

Biblija je, kao što je dobro poznato, upravo i napisana od ljudi. Ko i malo poznaje istoriju i Bibliju, poznato mu je da je pisana vekovima i da su spisi skupljeni i usvojeni upravo na Hrišćanoskom skupu.
Današnje Hrišćanstvo je upravo nastavak ondašnjeg Hrišćanstva sa sve raskolom, koji je zadesio Hrišćansku crkvi... i sa sve krstaškim ratovima, koji do dana današnjeg nije opravdala ni jedna verujuća reč!
U tvojim postovima je često citirana Biblija (koristeći pri tom delo Sotone ( internet)) i to baš ova verzija usvojena na Hrišćanskom skupu!!!

Ako neko veruje iskreno u Boga, čemu citiranja Svetog pisma napisanog ljudskom rukom, koja je grešna čim se rodila!? ( tome nas učiš sve vreme, zar ne?), samim tim ljudsko postojanje premeštaš u besmisao, što mislim da ni malo ne bi bilo drago Tvorcu, koji nas je, po učenju koje si Ti usvojio, stvorio!

Pored mnogih nepostavljenih, postaviću Ti, u ovom postu, još jedno pitanje.
Koliko si upoznat sa ostalim religijama sveta i njihovim svetim knjigama ili ih a priori odbacuješ, verujući u svoju istinu.!?

mumba

  • Gost
Odg: Smrt
« Odgovor #23 poslato: Septembar 08, 2009, 07:28:45 posle podne »
ajao posle ovoga moram poslušati black sabbath - when death calls!

TiDža84

  • Gost
Odg: Smrt
« Odgovor #24 poslato: Septembar 09, 2009, 01:59:07 pre podne »
Ljudi su danas u velikoj meri razocarani bahatoscu,korumpiranoscu,pedofilijom i razvratom u crkvi kao i potpuno iskvarenom tumacenju Biblije pa se sve vise okrecu ateizmu ili nekim drugim verovanjima.To ne znaci da je njihov duhovni rezon na nivou zivotinje i da traze radost u materijalnim stvarima sto ste Vi Attila u jednom postu napisali.Volela bih kada bi ste otvorili temu u kojoj bi mogli iskomentarisati upravo ovo,zanima me vas stav o tome :)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #25 poslato: Septembar 09, 2009, 03:51:40 pre podne »
Biblija je sveta knjiga pisana tokom 1600 godina.Iako je pisana ovoliko dugo godina svih 66 knjiga su povezani da čine jednu logičku celinu.Bog je koristio ljude različitog profila , da bi inspirisani Svetim Duhom mogli to napisati, dakle možemo kazati da je pisac Biblije Sveti Duh.Dalju diskusiju o temi Biblije možemo nastaviti u temi \\\"Biblija\\\".
Biblijski Bog nema nikakve veze sa današnjim paganskim hiščanstvom, jer većina hrišćanskih crkava je istisnula Svetog Duha iz svog sistema a ostavila isprazne fome, jer te forme ne zahtevaju promenu ličnosti i ti tako možeš  biti pripadnik crkve bez da promeniš svoje razorne navike, bez nanovo rođenja.
U mojim postovima često koristim citate iz Svetoga Pisma jer su te reči žive reči, koje imaju snagu da stvore u čoveka veru koja se temelji na neprolaznim,stvarnim i večnim stvarima, koja je opet u službi stvaranja dobrih ljudi, ljudi koji ispunjavaju svoju svrhu postojanja.
Internet nije sotonska tvorevina, već sofisticiranije oruđe u rukama ljudi.Kao štose nož može koristiti za sečenje hleba a i za ubijanje ljudi, tako i internet u rukama moralnih i čestitih ljudi služi za sticanje znanja koja služe da kvalitetnije živimo, a u rukama zlih stvorenja za svakojake perverzije.
Draga moja Lusy, cela jedna knjiga u Bibliji govori obesmislu zemaljskih ciljeva, stemljenju ljudi prema promenljivim vrednostima koja sa smrću gube smisao (Knjiga Propovjednikova).
Zato mudri Solomon zaključuje:
Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovesti Njegove drži, jer to je sve čoveku.
Jer će svako delo Bog izneti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla.\\\"  (Propov. 12:13-14)
Upoznat sam sa ostalim religijama,jer pre nego što sam upoznao Hrista lutao sam od istočnjačkih do paganskih \\\"religija\\\", pa sad nisam lud da menjam zlato za bakar ;)
Pošto se na ovom forumu nažalost ne daje značaj religiji , spasenju, duhovnim i moralnim stvarima, pa sam osetio potrebu da se to promoviše, što iz mog što iz tuđih iskustava, ali ipak najmerodavnije je čitanje i proučavanje Svetoga Pisma.Neki misle da je to dužnost popova,ali to je jedna velika laž za odbijanje iskrenih duša od saznanja bogougodnog života i načina života koji slavi Nebeskog Oca.
Na kraju, svako živi svoj život kako hoće i može, ali istinit sud neće nikog zaobići...Hrist je put istina i život... mislite  o tome...

mumba

  • Gost
Odg: Smrt
« Odgovor #26 poslato: Septembar 09, 2009, 04:51:53 posle podne »
zlato za bakar pa zar isus nije bio drvodelja i sam rekao da se ne uzima zlato za meru? pa i sveti gral je bio drveni zar ne!ne bi trebalo da ti je bitna onda matreijalna vrednost bilo čega već duhovna pa makar to bio i bakar attila!a hrišćanstvo je najmaterijalistička vera sa najsumnjivijim duplim moralom za koji sam ikada čuo i video!baš zbog toga najviše i prezirem bilo šta u vezi hrišćanstva!mnogo mi recimo više prija budizam kao religija mada on to i nije već je filozofija baš kao i satanizam!

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #27 poslato: Septembar 11, 2009, 03:18:38 pre podne »
Crossbringeru pogrešno si razumeo.Hteo sam da kaže da stvarno vredne stvari neću da menjam za stvari koje izgledaju vredno a to nisu , već imaju samo takvu formu, a da bi pravio razliku treba da upoznaš šta vredi, to svakako nisu ovozemaljske vrednosti pogotovu ne materijalne.Naravno svako ima svoju lestvicu vrednovanja,koja su možda po Božijim merilima ili nisu.
Hrišćanski religiski sitem koji danas poznajemo ( pogotovu katolička crkva - tu moram reći da ima mnogo poštenih i moralnih katolika koji nisu svesni u kakvom sistemu traže zajedništvo sa Bogom)je leglo masona, iluminata i raznih tajnih društava a ni satanizam im nije stran, i sasvim je suprotan Biblijskom Bogu i delu Njegovog Sina Isusa Hrista.Veruj mi, znam šta govorim.Kad ljudi kroz običaje i dogme takvog korumpiranog sistema traže Boga, a još nisu spremni da promene i prilagode svoj život Božijim normama, pre ili kasnije dolaze u naručje  sotone koji im simulira poneko \\\"čudo\\\", i tako te ljude zauvek odvraća od istinske spoznaje Stvoritelja.A sve zato što su bili lenji da sami uspostave kontak sa Nebeskim Ocem,kroz molitvu, Njegovu Reč, ..., već su sve prepustili religiskom sistemu da uradi za njih, i takvim ponašanjem su dokazali da Boga ne shvataju ozbiljno.Ljudi misle ako se priklone masi (gomili) biće sigurni,ali tako se i ponašaju životinje u krdu, misleći da baš njih neće grabljivac da uhvati.

Matej 7:12-14
\\\"Sve što hoćete da čine vama ljudi, činite i vi njima; jer su u tome i zakon i proroci.
Uđite na uska vrata, jer su široka vrata i širok je put koji vode u propast, i mnogo ih je koji tuda idu;
ali su uska vrata i tesan je put koji vode u život, i malo ih je koji ih nalaze.\\\"

Ja želim da uđem u Božije carstvo, a što želim sebi želim i vama, zato i  promovišem koncept spasenja koja se nalazi u Svetome Pismu, da ako neko uzveruje bude spasen.

mumba

  • Gost
Odg: Smrt
« Odgovor #28 poslato: Septembar 11, 2009, 07:07:59 pre podne »
eto sad si isam rekao šta je ,,današnje\\\'\\\' hrišćanstvo mada koliko znam stari postulati se ne menjaju nikada samim tim hiršćanstvo je od svog nastanka takvo.e ako je ono takvo a ti bogobojažljivi stradalnik isusov zašto si i ti u tom kako sam kažeš krdu?mada nisu samo u katolicizmu kojekakvi iluminati itd ako su uopšte\\\'koliko znam iluminat su protiv hrišćanstva i vatikana kao celine .dok i u pravoslavlju imaš kojekave plitičke strukture vlasti,db-a i koječega još.reklo vi sesive eminencije!ovo nas vraća na moj prethodni post ,,hrišćanstvo je najmaterijalistička vera sa najsumnjivijim duplim moralom za koji sam ikada čuo i video!

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #29 poslato: Septembar 12, 2009, 02:36:01 pre podne »
Govorio sam o sistemu koji preovladava danas u hrišćanstvu a ne o ljudima koji su zavedeni i slede dogmatska utopiska lažna učenja.Nekad sam i ja bio deo tog \\\"krda\\\", ali iskreno traženje Nebeskog Oca sa verom koja počiva na Njegovoj reči, neminovnan je susret sa Svetim Duhom koji ima vlast da promeni karakter čoveka.Hrišćanstvo u izvornom obliku je jedino svetlo u ovom tamnom svetu jer omogućava istinsku spoznaju Oca preko Isusa.
Dupli moral i materijalizam karakteriše svako društvo i nažalost skoro svakog pojedinca, to je slika i prilika globalne civilizacije, i to postaje normalno nažalost.
Problem smrti je rešen u očima Stvoritelja, samo treba da se prikloni izvoru života, svako može da se spase ako to želi,pa čak i ti Crossbringeru:P