Autor Tema: Š trajk glađu-protiv gladi  (Pročitano 2785 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Š trajk glađu-protiv gladi
« poslato: Septembar 29, 2009, 05:46:44 pre podne »
Pročitaj!

http://www.strajkgladju.com/index.php

Razmisli!
Pridruži se!

:)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2009, 07:51:26 pre podne »
Nas troje iz moje najuže porodice se prijavilo!

A Ti?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2009, 10:47:58 posle podne »
Ja sam prijavio celu opštinu Bečej, bez njenog rukovodstva!

Sa 5.000 nezaposlenih, sa prosečnom platom od 16,500 dinara, sa zatvorenim firmama, sa stečajima i najavljenim dodatnim otpuštanjima,  sa beznađem u očima i grčem u stomaku, ostatak građana /plus minus/ se uključio u ovu akciju.
Protiv svoje volje, naravno!

Sva sreća pa je tu \\\"kriza\\\" da posluži kao opravdanje za neznanje!

ODVOJIMO OD USTA DA BI PRIŠ TEDELI ZA HRANU!:)

Kosta Pavlovic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 17, 2009, 03:00:44 pre podne »
Koga vas dvoje bre folirate? Kao vi i vaše porodice ste gladni. Pričam ti priču sa sve privatnim firmama koje imate vi i vaši najbliži. Nemojte biti licemerni. Ova tema definitivno nije za vas. Da vi ostavljate postove u fazoni \\\"gladni smo\\\" i \\\"branimo gladne\\\", Kako vas bre nije sramota?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 17, 2009, 05:50:59 pre podne »
Moj komšija, svoj organ bez kosti, od milja zove - Kosta.:laugh: Izađe na ulicu, pa sve sa komšijama - te moj  kosta ovo, te ono..

Znači, ne mora čovek biti gladan da bi se pridružio borbi protiv gladi. Ne mora da ima rak dojke /pa još muško!/ da bi se zalagao za preventivu, ne mora ...

Izvini večeram /ima se može se/ pa ne mogu dalje da ti crtam.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 17, 2009, 06:28:27 pre podne »
Ni ja,ni moja porodica nikada nikoga nismo prevarili,ništa nismo tuđe prisvojili (da ne kažem ukrali),preživeli smo 93-4 na margarinu i socijalnom (najjeftinijem) hlebu.
Radili od jutra do sutra za jebenih zamalo 5 DM,kada god je bila \\\"plata\\\" marka bi skočila te ne bi bilo ni tih bednih 5.
Jako dobro znam šta je to nemati,ali mislim da oni koji su pokrenuli tu akciju ne znaju ništa o tome.Zbog mene niko nije gladan,pa ako bi neko danas i trebao da posti,to su onih 250 (uzdržaću se od epiteta)u skupštini i vlada sa sve ministrima i prepodobnim preCednikom.
Sve ostalo je licemerje...

Kosta Pavlovic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 17, 2009, 04:20:22 posle podne »
Lopove, prevarante, lažove i demagoge u ZATVOR.
Naravno da se kod Vas gospodine Rez ima i može. Niste Vi džabe prodavali maglu sve ove godine. Samo sirotinja i dalje pita \\\"Od čega živeti\\\", a od Vas odgovora i dalje nema, osim kao što vidimo iz Vaših postova da ste Vi taj problem rešili za sebe. Pa prijatno Vam bilo.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 18, 2009, 01:04:02 pre podne »
Sirotinja je glasala za one kojima se ti diviš i koje ovde zastupaš.
 Izvolite - nahranite ih!
 Pametni ste, vredni ste, divni ste, sjajni ste, iskreni ste, pošteni ste, kreativni, nadareni, nadahnuti, posvećeni, prosvećeni, talentovani, uticajni, ugledni...SAD NAVALITE NA POSAO.
 SAD STISNI!!!!

A kad bi se svi lopovi, prevaranti, lažovi i demagozi našli u zatvoru...s kim bi se ti družio siroti Kosta i \\\"bavio\\\" politikom?:)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 19, 2009, 11:28:19 posle podne »
Kosta,
da nisi ti jedan od onih iz galerije likova, koji mrze sebe do podne, a  od podne čitav svet?!

Tužno je da je moje dete koje je od skora punoletno, shvatilo suštinu štrajka i pridružilo se istom, a ti nisi!
Na ovom forumu govoriš isključivo jezikom mržnje!( pročitaj svaki od tvojih celih 9 postova!)
Jezikom mržnje se ne menjaju stvari!

Da bi se neki problem počeo rešavati, mora se izgovoriti- suvislo i argumentovano.
Građani Srbije su rekli da ima mnogo gladnih ovde, negde oko 750 000 njih je učestvovalo u štrajku ( obični ljudi, glumci, javne ličnosti se pridružiše!)- milion ljudi je kritična masa. Tada se stvari mogu promeniti, ako ima pametnih!!!.

Ono što je meni, al\\\' bukvalno, izmamilo suze, je podatak da je Viktorija grupa dala, kao prva donaciju od 500 000 evra za gladne.
Većinski vlasnik je Soja protein, a pare od kojih je ista izgrađena su pare građana Bečeja.
Bečej ima puno gladnih i nezaposlenih!?!
 Koji paradoks!...

Nadam se da će nešto stići i do naših sugrađana i da će se u najskorije vreme stvoriti uslovi da čovek u našem gradu živi od svog rada a ne od milostinje!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 20, 2009, 12:03:41 pre podne »
Kako objasniti činjenicu da se na humanitarnu pomoć naplaćuje PDV???!
To je želja države da pomogne?Tako što će uzeti od tih gladnih? Ma koga mi zavaravamo...


Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 20, 2009, 12:35:01 pre podne »
Odlično pitanje Robbyne!

Na žalost nisam dovoljno kompetentna da ti dam odgovor.
Suludo je da se na humanitarnu pomoć  naplaćuje PDV i taj PUMT- ovo nemam pojma šta je!?)
 
Država se prema građanima ponaša kao maćeha iz bajki prema deci koju je \\\"nasledila\\\", kao da je ona subjekat, a svi mi zajedno, daleki objekat.

Prijavila sam se za štrajk da  bar mrvu doprinesem da se problem počne rešavati i uplatila taj iznos od 100 dinara + tih....  PŠ TZRIMV.

Ako će neko dobiti topli obrok od tih para to je najmanje što sam mogla uraditi.

....
Puna tri dana sam kontaktirala Ministarstvo finansija da mi objasni zbog čega se naplaćuje PDV na budžetski deo koji se prebacuje za rešavanje problema napuštenih pasa i dobila sam odgovor da država, preko opštine tj, JP vrši uslugu građanima i da to baš tako treba!???

Dakle problem napuštenih životinja, država ne smatra svojim problemom, nego uslugom građanima!?!...

Analogno ( ne mislim da poredim, dajem samo kao primer, jer sam u problematici napuštenih životinja!) i gladni i nezaposleni valjda ne smatra svojim problemom, nego problemom opštine u kojoj ljudi žive. ( kojoj su uzgred, sve moguće i nemoguće ukinuli... što za mene opet nije opravdanje !)

... ipak, nadam se da će sakupljeni novac otići tamo gde treba, da se rane bar malo zaleče ( pa moramo da jedemo svaki dan!!!!)... iako bez ozbiljne akcije države ( ne pojedinaca!) i svih građana koji u njoj žive, ne vidim rešenje.

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 20, 2009, 12:54:05 pre podne »
sviranje q... se*em im se u pdv, kako na humanitarne akcije tako i na pdv za decije potrebe.
sa lokalnog gledista:
socijalna pomoc npr, koju roditelji popiju, pa posle decu hrane crkotinama i trulezom iz kontejnera, bolje da im se ne da. makar ce biti manje batina u socijalno ugrozenim porodicama.
a i deca (preko sta ja znam... 8 godina) nisu nista bolja, ono sto isprose - popushe.
da, bas oni roditelji koji su \\\"osmeh\\\"-ove deda mrazove srdacnije docekali od same dece...
nema im (nam) pomoci, jednostavno oni postoje, bice ih sve vise i bice sve gladniji i opasniji.
boze\\\'m\\\'prosti lakse je zbrinuti pse lutalice.
ipak podrzavam akciju, tj ideju, ali bolje da je sprovedena zvanicno na lokalnim nivoima a pod jednim sloganom, i da ljudi daju hranu direktno gladnima i/ili da nvo i sl. udruzenja skupe pare, kupe i podele hranu... pa onda zvanicno u medijima objaviti sve \\\"rezultate\\\".

ali!
pre punog stomaka... treba uloziti u edukaciju: objasniti sta je kontracepcija i higijena.
sprovesti akcije u kojima ce raditi nesto pametno (korisno za grad), a nagraditi ih hranom i onim lepim osecajam \\\'biti od koristi\\\'.
ovako jbg nit\\\' idu u skolu, nit\\\' rade, mnoze se dok su zivi, a carape menjaju kad se polome...

sve u svemu zachin C.

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 20, 2009, 01:27:28 pre podne »
Uzgred PUMT je usluga mobilnih operatera...fiksno 12 din mislim...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 20, 2009, 01:55:09 pre podne »
hvala Mali Lalo :)
... eto svakog dana čovek nešto novo nauči, premda je logično, ako malo promisliš, da je PUMT- porez za usluge mobilne telefonije, ali nije li i njih raspisala država, pa imamo porez na porez!?

Dobro zboriš DORDE, al\\\' se bojim da se taj krug mnoooogo proširio! :( ... tako da nam začin C neće pomoći, nego ozbiljan rad vlade koji predstavlja ovu državu.

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Š trajk glađu-protiv gladi
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 20, 2009, 02:33:56 pre podne »
DORDE napisao/la:
Citat
...a carape menjaju kad se polome...


Priceless...