Autor Tema: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu  (Pročitano 5294 puta)

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« poslato: Novembar 07, 2009, 05:57:26 posle podne »
Od ponedeljka, 9. novembra 2009. u Kreativnom centru Gradskog pozorišta (bivši Libero), lekari bečejskog Doma zdravlja u vremenu od 7,00 do 19,00 časova, primaće pacijente čiji je osnovni simptom - povišena temperatura. Prevedeno na srpski, sve one koji sumnjaju, ili za koje se sumnja da su oboleli od novog gripa.
Do ovoga je došlo dogovorom opštinskih vlasti, Doma zdravlja i Gradskog pozorišta, a na preporuku Ministarstva zdravlja.
Sve aktivnosti koje su se odvijale u Kreativnom centru, nastaviće se u drugim, adekvatnim prostorima Gradskog pozorišta - u velikoj sali, maloj sali, galeriji, itd... Napominjem da i medicinsko osoblje i građanstvo na raspolaganju imaju isključivo ulaz u Kreativni centar sa ulice. To znači da ne postoji mogućnost od eventualne zaraze zaposlenih u Gradskom pozorištu i svih onih koji tamo igraju, pevaju, glume itd..., jer je deo ustupljen Domu zdravlja fizički odvojen od ostatka zgrade. Dom zdravlja je preuzeo na sebe obavezu svih neophodnih svakodnevnih radnji po pitanju dezinfekcije prostora u kome će lekari i pacijenti boraviti.
Morao sam ovo da napomenem, da ne bi došlo do panike, pre svega medju roditeljima dece koja se bilo čime bave u Gradskom pozorištu.

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2009, 07:11:09 posle podne »
Mozda u Novom Sadu,Sterijino...gradsko...

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2009, 07:26:09 posle podne »
...jedna od pametnijih i boljih odluka tj. dogovora opštinskih vlasti  :tapsh:  :tapsh:, jer na taj nečin će se omogućiti  \\\"ZAPLAŠ ENOM\\\" građanstvu da dođe u DZ ako i ima nekih drugih zdravstvenih problema a ne da zbog \\\"STRAHA\\\" to izbegava :(  ...u potpunosti se slažem sa Cvejom jer na žalost ili na sreću kako se već uzme u obzir :huh: sam upućen u kompletnu \\\"OPERACIJU\\\" što se tiče jedne od navedenih strana... :hitna:....nivo higijene u samom Dz-u dignut je na visok nivo i samim tim će se taj nivo higijene preneti i na \\\"Dom zdravlja u Gradskom pozorištu\\\"...:)   :)...LJUDI samo perite ruke i pridržavajte se preporučenih mera u vezi lične higijene i ponašanja na javnim mestima (o kojim se govori već mesecima) povodom moguće pandemije i sve će to proći...\\\"svakog čuda za tri dana dosta\\\" kaže narod naš...;)

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2009, 07:27:33 posle podne »
Cveja akademski gradjanin:laugh: .

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2009, 07:59:51 posle podne »
Za svaku pohvalu. :) :tapsh: :tapsh: :tapsh:

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2009, 08:03:33 posle podne »
Lalo,zar ti nisi vec otisao?

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #6 poslato: Novembar 07, 2009, 08:29:57 posle podne »
Ivanhoe, tako ti mača i štita, kakve veze imaju Sterija, Novi Sad i Cveja akademik sa temom???

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #7 poslato: Novembar 07, 2009, 08:31:44 posle podne »
Ufff da Sterija sa Vrscem,pa i SNP NS,a Bechej i Gradsko pozoriste nemam pojma,stvarno.

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #8 poslato: Novembar 07, 2009, 08:34:25 posle podne »
Važi, samo ti nama budi dobro.

mumba

  • Gost
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #9 poslato: Novembar 07, 2009, 09:53:34 posle podne »
bravo za cveju!!!!e da nisam znao da si postao akademik ali ako jesi čestitam!

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #10 poslato: Novembar 07, 2009, 11:29:42 posle podne »
Ivanhoe napisao/la:
Citat
Lalo,zar ti nisi vec otisao?


Da ne idemo jako u off, ali da ti odgovorim. Nisam jos, idem vrlo uskoro. Do polovine decembra bi trebalo.

Ali i meni nije bas jasno kakve veze imaju Sterija, Novi Sad, Vrsac i biti akademski gradjanin sa ovom temom...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #11 poslato: Novembar 08, 2009, 06:32:07 pre podne »
ZKC U Bečeju?

Zdravstveni Kreativni Centar?

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #12 poslato: Novembar 08, 2009, 07:03:41 pre podne »
Becej je općina, ali, pa šta onda... :)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #13 poslato: Novembar 08, 2009, 07:49:58 pre podne »
cveja napisao/la:
Citat
Od ponedeljka, 9. novembra 2009. u Kreativnom centru Gradskog pozorišta (bivši Libero), lekari bečejskog Doma zdravlja u vremenu od 7,00 do 19,00 časova, primaće pacijente čiji je osnovni simptom - povišena temperatura. Prevedeno na srpski, sve one koji sumnjaju, ili za koje se sumnja da su oboleli od novog gripa.
Do ovoga je došlo dogovorom opštinskih vlasti, Doma zdravlja i Gradskog pozorišta, a na preporuku Ministarstva zdravlja.
Sve aktivnosti koje su se odvijale u Kreativnom centru, nastaviće se u drugim, adekvatnim prostorima Gradskog pozorišta - u velikoj sali, maloj sali, galeriji, itd... Napominjem da i medicinsko osoblje i građanstvo na raspolaganju imaju isključivo ulaz u Kreativni centar sa ulice. To znači da ne postoji mogućnost od eventualne zaraze zaposlenih u Gradskom pozorištu i svih onih koji tamo igraju, pevaju, glume itd..., jer je deo ustupljen Domu zdravlja fizički odvojen od ostatka zgrade. Dom zdravlja je preuzeo na sebe obavezu svih neophodnih svakodnevnih radnji po pitanju dezinfekcije prostora u kome će lekari i pacijenti boraviti.
Morao sam ovo da napomenem, da ne bi došlo do panike, pre svega medju roditeljima dece koja se bilo čime bave u Gradskom pozorištu.


Zahvaljujem na javnom obaveštenju Cvejo.
Pozdravljam ideju da se poštuje preporuka Ministarstva zdravlja i da se ljudi koji sumnjaju da su oboleli od novog gripa obrate lekarskim službama u odvojenom prostoru od uobičajenih pacijenata, koji su često hronični bolesnici ili stari ili ljudi koji imaju neki zdravstveni problem nezarazne prirode,  koji u Dom Zdravlja dolaze po svoju mesečnu terapiju.

Međutim, moram da kažem, da mislim da su opštinske vlasti mogle malo bolje da razmotre eventualne moguće prostore, jer KC ne zadovoljava osnovne epidemiološko/higijenske uslove za sporovođenje preporuke Ministarstva zdravlja, sa čime će se verujem svako ko i malo poznaje problematiku epidemije, složiti.
 Lekari sa kojima sam razgovarala su u neverici primili vest!?

Sam KC nema pod koji se može dezinfikovati. Svako ko je bio, zna da je 3/4 parket.
- KC nema toalet, tako da će medicinsko osoblje i ljudi sa visokom temperaturom koristiti toalet Pozorišta, koji koriste sva deca, posetioci Pozorišnog kluba. Galerije i vi zaposleni.
 KC se ne može tretitari kao fizički odvojen prostor, jer ga od ostalog dela zgrade odvajaju vrata koja su stara više desetina godina i koja promaja može otvoriti, a pored kojih svakodnevno prolaze deca iz Đida na 2 cm i posetioci Galerije ili deca koja tada svoje aktivnosti obavljaju u istoj!?

Pored spoljašnjih vrata KC koja će biti otvorena za ljude koji imaju/ili misle da imaju simtome novog gripa, svakodnevno prolazi blizu 900 učenika ekonomske škole, mnogi đaci koji idu  u Zdravko, a javni bunar je na 5 metara.

Mislim da se sve ovo treba uzeti u obzir prilikom određivanja prostora koji će koristiti Dom zdravlja.

Još nije kasno i stvari se mogu promeniti, ako postoji zdravog razuma i stručnih ljudi.

I Mesna zajednica je, po meni u ovom momentu, idealno rešenje.
Troje ili četvoro zaposlenih, valja izmestiti u neki drugi prostor. Pod je u pločicama koji se može normalno dezinfikovati, a sama zgrada je zaista fizički odvojena od ostalog dela. Poseduje sopstveni toalet koji takođe treba svakodnevno dezinfikovati.
Verujem da bi svako stručno lice pozdravilo ovakvu ideju.

Odvojenost da ne kažem karantin je mera koja donosi rezultat.
KC to svakako nije!


Moja građanska dužnost je bila da kažem, a vi uradite kako hoćete, samo ne zaboravite posledice.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #14 poslato: Novembar 08, 2009, 03:39:25 posle podne »
A ja, kao srčani bolesnik, koji je najviše ugrožen od ove \\\" napasti\\\", sasvim sam saglasan sa tobom Lusy.
Zgrada I. MZ je za to stvarno najviše odgovara. Pozdravljam ideju.  :thumb: :thumb: