Autor Tema: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu  (Pročitano 5289 puta)

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #15 poslato: Novembar 08, 2009, 05:00:03 posle podne »
Svi ljudi koji su, sa strane lokalne samouprave i sa strane Doma zdravlja, kontaktirali Gradsko pozorište i izneli ovu inicijativu, ispred svoj imena imaju \\\"dr\\\". Tačnije, lekari su. Nemam razloga da sumnjam u njihovu garanciju da \\\"zdravstveno kreativni centar\\\" nije i neće biti opasnost po one koji borave u Gradskom pozorištu. Smatrao sam upravo svojom građanskom dužnošću da, budući da sam te garancije dobio, izadjem njihovom zahtevu u susret.
Sve naredno pišem krajnje privatno. Kompletna situacija sa novim gripom je u znaku podeljenosti, dilema i polemika. Za početak kod samih zdravstvenih radnika. Lekari su vrlo podeljeni kada je u pitanju npr. vakcina - neki je preporučuju, a neki su eksplicitno protiv. Epidemija još uvek nije proglašena. Postoji procedura koja će se upražnjavati kada se to učini, dakle,verovatno možemo očekivati zabranu masovnih okupljanja, prestanak rada vrtića, raniji ili produženi školski raspust, zatvaranje ugostiteljskih objekata, itd itd... Dok se to ne učini, NN nosilac virusa H1N1 svojim virusnim rukama bira voće i povrće koje i ja kupujem na pijaci, istim rukama pazari u samoposluzi, megamarketu, možda svojim rukama na kasi očitava cene svega što sam pazario, otvara i zatvara vrata u opštini, sudu, pozorištu, uzima i vraća knjige u biblioteci, oblači i mazi svoje dete koje odvodi u vrtić... Možda će taj isti NN otići u \\\"zdravstveni kreativni centar\\\" ili u I MZ na pregled, pre i posle njega ući u obližnju pekaru, otvoriti i zatvoriti vrata, kupiti kiflu, u istoj pekari u koju ulaze mnoga deca, odrasli... I još par hiljada malih scenarija po kojima ću se već sutra zaraziti...a možda i neću. Nemam pojma. Š ta raditi kada jedan lekar kaže jedno, a drugi kaže - suprotno??? Opet nemam pojma. Ja moram doneti neke odluke, kada je u pitanju moja porodica. I svako od nas. I snositi eventualne posledice. Koliko svima nama u donošenju tih odluka zdravstveni radnici pomažu, ili odmažu, tema je za sebe.
Da se vratim na temu, mislim da nemam pravo da ne verujem ljudima sa kojima sam kontaktirao po ovom pitanju. Svi roditelji dece koja učestvuju u aktivnostima Gradskog pozorišta biće već u ponedeljak napismeno obavešteni o svemu ovome. Neki će pustiti svoju decu da i dalje normalno dolaze na probe. Neki neće. Svačija odluka biće prihvaćena bez komentara. Mi u Gradskom pozorištu nemamo puno izbora - dok nas ne \\\"zatvore\\\", radićemo normalno.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #16 poslato: Novembar 08, 2009, 05:50:33 posle podne »
I to je istina direktore.:( :( :( .Ali ja ipak mislim da MZ više odgovara za takvu upotrebu.:( :( :( iz onih navedenih razloga, što je Lusy pomenuo.

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #17 poslato: Novembar 08, 2009, 06:58:39 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
A ja, kao srčani bolesnik, koji je najviše ugrožen od ove \\\" napasti\\\", sasvim sam saglasan sa tobom Lusy.
Zgrada I. MZ je za to stvarno najviše odgovara. Pozdravljam ideju.  :thumb: :thumb:




...bogme i  \\\"TI\\\"   :pandur:  (ponaročito u vreme kada je klapa devedesetih radila) si nas dok nisi otišao u penziju \\\"UGROŽAVAO\\\" pa smo te preživeli (gde vam je  :pandur: tada bilo srce)....tako da ćemo i ovo preživeti...:P    ;) ...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #18 poslato: Novembar 08, 2009, 07:28:17 posle podne »
I šta sad? Kako da oslovljavam mog druga Cveju?
 Kao dr primarijus Cvejanov za uho grlo i nož?
Hoćel sad Miša Silaški da svira u respirator?
Hoćel Duman da postavi koreografiju za pesmu \\\"Bolujem ja, boluješ ti\\\"?
Hoćel gostovati predstava \\\"Variola vera\\\"?

Š ta ako nastupi neka pomama polnih bolesti? Hoćemo li tu smestiti i ginekologiju? /Znam da bi Cveja to podržao prvi!/:laugh:

Po meni ovo smisla: u tom prostoru su neki ljudi \\\"lečili dušu\\\" /Libero/, sad je došlo vreme da se leči telo...Dušu je grad izgubio...

Zaozbiljno mislim da je Lusy dala jako dobru argumentaciju!
Al zdrav razum se slabo prima ode!
Verovatno je presudilo to što lekari ne moraju mnogo da idu daleko od Doma zdravlja...Blizu je.
A vlast će moći da prati situaciju sa bezbedne udaljenosti, kroz prozore Opštine. I da se dive svojoj humanosti...spremnosti...brzoj reakciji...organizovanosti...bla,bla,bla

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #19 poslato: Novembar 08, 2009, 07:37:04 posle podne »
Ček` sad meni nešto nije jasno?!
Da li bečejski Dom Zdravlja (objekat) nema dovoljno kapaciteta pa zato pravite \\\"istureno odeljenje\\\",u neadekvatnim uslovima (jer Lusina argumentacija deluje prilično uverljivo) rizikujući da se naprave dva žarišta zaraze,neko je podigao pare na nekom projektu pa se sada igraju \\\"lekara bez granica\\\" ili šta?:blink:

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #20 poslato: Novembar 08, 2009, 07:37:55 posle podne »
a cek, sta je cveja trebao da im kaze? \\\"nemojte kod nas, znate, taj prostor nije adekvatan.\\\"?

Citat

Svi ljudi koji su, sa strane lokalne samouprave i sa strane Doma zdravlja, kontaktirali Gradsko pozorište i izneli ovu inicijativu, ispred svoj imena imaju \\\"dr\\\". Tačnije, lekari su. Nemam razloga da sumnjam u njihovu garanciju da \\\"zdravstveno kreativni centar\\\" nije i neće biti opasnost po one koji borave u Gradskom pozorištu. Smatrao sam upravo svojom građanskom dužnošću da, budući da sam te garancije dobio, izadjem njihovom zahtevu u susret.

bas tako.

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #21 poslato: Novembar 08, 2009, 07:51:18 posle podne »
Robbyn napisao/la:
Citat
Ček` sad meni nešto nije jasno?!
Da li bečejski Dom Zdravlja (objekat) nema dovoljno kapaciteta pa zato pravite \\\"istureno odeljenje\\\",u neadekvatnim uslovima (jer Lusina argumentacija deluje prilično uverljivo) rizikujući da se naprave dva žarišta zaraze,neko je podigao pare na nekom projektu pa se sada igraju \\\"lekara bez granica\\\" ili šta?:blink:



:blink:  i to sve preko Ekonomsko-trgovinske skole...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #22 poslato: Novembar 08, 2009, 11:35:26 posle podne »
Sad sam dobio informaciju da će Veterinarska stanica otvoriti svoje istureno odeljenje u Gradskoj Biblioteci. Zvaće se \\\"Beli očnjak\\\"!

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #23 poslato: Novembar 08, 2009, 11:40:58 posle podne »
@Rez - hvala što sa nama deliš svoje umotvorine, vrlo si duhovit.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #24 poslato: Novembar 08, 2009, 11:45:05 posle podne »
Eh, da su to samo duhovite umotvorine...
Čuo sam još nešto: Udruženje stočara razmišlja da deo svoje stoke izmesti u Partizan! Tamo rekoše da je sve moguće jer se oni ni za šta ne pitaju, kao što se nisu pitali za \\\"fudbalski stadion\\\" na basket terenu...

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #25 poslato: Novembar 09, 2009, 12:31:28 pre podne »
Dame i gospodo, kanda smo se malo rasplinuli. O politici, vlastima i podizanju para možemo u temi namenjenoj tome. I pozorište ima svoju temu na forumu, pa tamo udrite po tabulama rasama i ostalom.
Ovu temu sam postavio čisto kao jedan od načina da gradjanstvo, a posebno roditelje dece koja dolaze u pozorište, na vreme obavestim o nečemu što će se desiti (ili bi trebalo da se dešava)od sutra, tj. od ponedeljka. U tom cilju sam i inicirao svoje telefonsko gostovanje danas na Radio Active, u tom cilju ću se potruditi i da se već sutra adekvatno o ovome izvesti i na Info kanalu, a već sam rekao da će se roditeljima već sutra distribuirati i pisano obaveštenje. Pored svega toga, ovo je i prilika da damo svoj doprinos u traženju optimalnog rešenja, kao što je, npr, uradila Lusy. Njena zapažanja ću već ujutro preneti dr Š ijačiću, a medicinari će već doneti odluku u koju a priori ne želim da sumnjam. Koga je sve Dom zdravlja obavestio o svemu ovome, nije mi poznato, kao što mi nisu poznate ni aktivnosti opštinskih vlasti po ovom pitanju. Ovom prilikom fokusirao sam se na svoj posao i svoje ingerencije.
Inače, imao sam mogućnost i da odbijem da se ove aktivnosti odvijaju u pozorištu. Lekari su procenili da im je prostor Kreativnog centra adekvatan i najpogodniji od svih koji su bili u opciji (odmah da kažem - ne znam o kojim prostorima se radi), a nisam odbio upravo zbog uveravanja lekara da rizika po pozorištance i djidovce nema. Moj jedini uslov je bio da nikome od radnika i saradnika pozorišta neću dozvoliti da udje u kreativni centar, sve dok se cela akcija ne završi i ne izvrši adekvatna dezinfekcija. Dakle, za spremanje, dnevnu dezinfekciju, zamenu sijalica i sve ostalo, Dom zdravlja se mora pobrinuti sam.
Možda sam bio i preopširan, ali računam da je bolje da je tako, nego da se ostavi prostora nagadjanju i preklapanju. Fala na pažnji, odoh sad na neku temu o zabavi, bilo je ovde par zanimljivih ideja :)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #26 poslato: Novembar 09, 2009, 04:44:23 pre podne »
Cvejo, ne bih da te odvraćam od zabavnih tema na koje si se ustremio u svom postu. Ali neke stvari ovde smrde do neba!

Ti kažeš - lekari su ti se obratili sa procenom da je Kreativni centar baš najbolje mesto za svinjski grip? I ti si imao mogućnosti da im se zahvališ na proceni, a nisi????

Vidiš, ja bih ih odmah oterao u tri lepe materine /onako drugarski, jer pretpostavljam da sve te ljude dobro poznajem pa mogu da budem malko \\\"komotniji\\\" u obraćanju i konverzaciji/.
Zašto? Pa zato što Gradsko pozorište, kao i njihov Dom zdravlja, ima svoje kapacitete,, svoj unutrašnju filozofiju postojanja, svoj profil koji nije lako i olako prepuštati hirovima \\\"vanrednog stanja\\\". Ali bih iskreno pomogao da se nađe dobro rešenje. Ovo je linija manjeg otpora,podilaženje najgore vrste.../kao humani smo u p---materinu!/ Š ta ako se ispostavi da osoblje Doma zdravlja, zaposleni, ne žele da rizikuju pa su rizik prebacili na neku drugu zgradu i ustanovu?????

Druga stvar u koju ne verujem je da nisi konsultovao \\\"opštinsku vlast\\\" po pitanju odobravanja useljenja ekipe za svinjski grip! Eto, naprosto ne verujem. Makar si se konsultovao sa \\\"mlekadžijom\\\" iz svoje partije koji ti je dao zeleno svetlo!:)

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #27 poslato: Novembar 09, 2009, 06:18:08 pre podne »
...hoćete doći na \\\"SVEČANO OTVARANJE\\\"...???? :laugh: :laugh:

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #28 poslato: Novembar 09, 2009, 06:23:52 pre podne »
Sa maskama ili bez?

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Dom zdravlja u Gradskom pozorištu
« Odgovor #29 poslato: Novembar 09, 2009, 06:34:59 pre podne »
...pa kažu da \\\"MASKA NE VREDI\\\" KAO ...:huh: ...ja svakako sa maskom...:)