Kultura > Pozorište

Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!

(1/9) > >>

Gordana Kuzmanovic Sadzakov:
Uz pomoć prijatelja koji govore mađarski jezik, saznadoh iz teksta koji je objavio B.mozaik da se u našem Gradskom pozorištu ne dešava ništa ili bar ništa što je vredno pažnje, pa se zaputih da vidim gde to moje dete provodi svoje vreme.
Dakle banuh, onako nenadano, na probu omladinske drame Gradskog pozorišta, koja se dešava 3 puta nedeljno.

Svetla na bini upaljena, petnaestoro naših mladih, na sceni vredno vežba za premijeru koja treba da se desi 11.decembra.( namerno ostavljam ljudima iz pozorišta da napišu šta i kada se dešava)
 Povukla sam se u deo za publiku. Za mene je pozorište i ono što tamo nastaje, magija. Uživala sam, srce mi je bilo puno. Toliko pozitivne energije na tako malo mesta!

Kako je moguće da niko od ljudi koji su dali intervju novinarima ne zna šta se dešava? Kako je moguće da ni        \\\"ministarka\\\" za kulturu ne zna šta se dešava? Kako je moguće da naša deca, koja su bila  prvoplasirana na festivalu u Brčkom sa predstavom \\\" Čimi\\\", nisu pozvana, pa... bar kod te iste \\\"ministarke\\\" , ako ne negde dalje? Za tu istu predstavu moje dete je dobilo nagradu za najbolju mušku ulogu na festivalu humora u Lazarevcu? Kako je moguće da niko ne zna da su naši mladi Bečejci posle dugog niza godina osvojili I nagradu na Majskim igrama !? Kako je moguće da tu našu decu niko nije počastio ni jednim običnim sokom? Kako je moguće da za te uspahe dečije i omladinske drame ne znaju ni njihovi profesori ili nastavnici... Kako je moguće da...

... i tako bih ja mogla u nedogled.

Pa zar ta ista naša deca u pozorištu treba da heklaju?... ili da se bave scenskim stvaralaštvom?

Bravo omladino!Bravo za vas ljudi koji se bavite našom decom! Samo napred. Pokažite ljudima da postojite. Ne može vas neko izbrisati gumicom zbog nekih drugih stvari!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov:
:)

Mirjana Kuzmanović:
Nisu bas sve deca - deca, u pitanju je Dramski studio mladih, ali istinu zboris. Ko sisa sokove, prijeme, slavljenja... i radimo dalje... Ako neko nije obavesten ili nece da vidi - sta mi tu mozemo, do da radimo dalje. Sa sve histerijom oko gripa, prostorija Kreativnog centra, nemanja cvonjka (jasno, ma \\\'ajte molim vas!)... Sokove cemo da namolimo, prijeme nema ko da gleda, a slavicemo kako znamo i umemo.
Uz podrsku P U B L I K E !!!!!!!
Dakle, jos nezvanicno, samo sto nije, sem, ukoliko, iako  :
Nepostojeći Dramski Studio Mladih
Nekreativnog Centra Gradskog Nepozorista Bečej

ne prikazuje predstavu

G A V R I L O

ne igraju :

Siniša Tomić
Ana Jelić
Rajko Prkosovački
Miloš Blažin
Damir Hadnađev
Bojana Pejović
Gordan Ličanin
Mariana Milovanov
Stribor Dragićević
Filip Sadžakov
Gordana Adamov
Aleksandar Tomić
Jasna Ćuk
Žarka Svirčev
Marko Tanasković
Bojan Bačkalić /JKMAMKK/
netehničko vođstvo : Ivan Dunđerski & Mihalj Galgo
nije adaptirala tuđe i svoje tekstove i nije režirala : Mirjana Kolundžić Kuzmanović

veliko hvala  
nepostojećem autoru pesme Neznamkakosezove - Nenadu Kelemenu, što nam je ustupio istu i njegovom neproducentu - Vladimiru Vukši,

nepostojećoj radionici Recycle Art/OKB/ : Heleni, Ivi, Maši, Nađi, Milici, Gabiki...

i svima koji su nas nenesebično nepodržali u ovom nepoduhvatu!

mi ne postojimo i ne radimo ništa! ta-ra-ra-ra-ra-ra-ra-ra...!!!
predstava se neće desiti : 11. decembra/petak u 19.30

ulaz : dobro dosli!!!

Zoran Suboticki:
Lusy napisao/la:

--- Citat ---Uz pomoć prijatelja koji govore mađarski jezik, saznadoh iz teksta koji je objavio B.mozaik da se u našem Gradskom pozorištu ne dešava ništa ili bar ništa što je vredno pažnje, pa se zaputih da vidim gde to moje dete provodi svoje vreme.




U opštini u kojoj Prvi čovek nema pojma šta mu ne rade najbliži saradnici, sasvim je normalno da i svi ostali, zajedno sa svojim Predsednikom, budu neobavešteni o tome šta drugi rade...Ali su zato spremni da o tome iznose svoje \\\"mišljenje\\\"!!!!

Dakle u Domu mentalnog Zdravlja Bečej rodila se ....NOVA PREDSTAVA! Čestitke, ljudi.
--- Kraj citata ---

Plavi_Zoro:
Lusy, moram da te dopunim, zbog ove rečenice:

]Uz pomoć prijatelja koji govore mađarski jezik

Jeste, ništa se nedogađa  na mađarskom jeziku. Možda on mislio na to.Spomenuti Mihalj Galgo je svedok, kako je nekad radila Dramska sekcija na mađarskom jeziku.Za godinu dana imali su i po tri premijere.Na žalost, ta sekcija je razjurena od strane \\\" radikalskog\\\" direktora ( fudbalskog trenera), bog će ga znati kako se zvao, i otad ništa.

 Ovoj Dramskoj sekciji čestitam na odanom radu, i osvojenim priznanjima. Samo tako dalje deco.:) :) :) :)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju