Autor Tema: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!  (Pročitano 7035 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« poslato: Decembar 01, 2009, 03:29:26 pre podne »
Uz pomoć prijatelja koji govore mađarski jezik, saznadoh iz teksta koji je objavio B.mozaik da se u našem Gradskom pozorištu ne dešava ništa ili bar ništa što je vredno pažnje, pa se zaputih da vidim gde to moje dete provodi svoje vreme.
Dakle banuh, onako nenadano, na probu omladinske drame Gradskog pozorišta, koja se dešava 3 puta nedeljno.

Svetla na bini upaljena, petnaestoro naših mladih, na sceni vredno vežba za premijeru koja treba da se desi 11.decembra.( namerno ostavljam ljudima iz pozorišta da napišu šta i kada se dešava)
 Povukla sam se u deo za publiku. Za mene je pozorište i ono što tamo nastaje, magija. Uživala sam, srce mi je bilo puno. Toliko pozitivne energije na tako malo mesta!

Kako je moguće da niko od ljudi koji su dali intervju novinarima ne zna šta se dešava? Kako je moguće da ni        \\\"ministarka\\\" za kulturu ne zna šta se dešava? Kako je moguće da naša deca, koja su bila  prvoplasirana na festivalu u Brčkom sa predstavom \\\" Čimi\\\", nisu pozvana, pa... bar kod te iste \\\"ministarke\\\" , ako ne negde dalje? Za tu istu predstavu moje dete je dobilo nagradu za najbolju mušku ulogu na festivalu humora u Lazarevcu? Kako je moguće da niko ne zna da su naši mladi Bečejci posle dugog niza godina osvojili I nagradu na Majskim igrama !? Kako je moguće da tu našu decu niko nije počastio ni jednim običnim sokom? Kako je moguće da za te uspahe dečije i omladinske drame ne znaju ni njihovi profesori ili nastavnici... Kako je moguće da...

... i tako bih ja mogla u nedogled.

Pa zar ta ista naša deca u pozorištu treba da heklaju?... ili da se bave scenskim stvaralaštvom?

Bravo omladino!Bravo za vas ljudi koji se bavite našom decom! Samo napred. Pokažite ljudima da postojite. Ne može vas neko izbrisati gumicom zbog nekih drugih stvari!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 01, 2009, 03:30:39 pre podne »
:)

Mirjana Kuzmanović

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 01, 2009, 05:24:03 pre podne »
Nisu bas sve deca - deca, u pitanju je Dramski studio mladih, ali istinu zboris. Ko sisa sokove, prijeme, slavljenja... i radimo dalje... Ako neko nije obavesten ili nece da vidi - sta mi tu mozemo, do da radimo dalje. Sa sve histerijom oko gripa, prostorija Kreativnog centra, nemanja cvonjka (jasno, ma \\\'ajte molim vas!)... Sokove cemo da namolimo, prijeme nema ko da gleda, a slavicemo kako znamo i umemo.
Uz podrsku P U B L I K E !!!!!!!
Dakle, jos nezvanicno, samo sto nije, sem, ukoliko, iako  :
Nepostojeći Dramski Studio Mladih
Nekreativnog Centra Gradskog Nepozorista Bečej

ne prikazuje predstavu

G A V R I L O

ne igraju :

Siniša Tomić
Ana Jelić
Rajko Prkosovački
Miloš Blažin
Damir Hadnađev
Bojana Pejović
Gordan Ličanin
Mariana Milovanov
Stribor Dragićević
Filip Sadžakov
Gordana Adamov
Aleksandar Tomić
Jasna Ćuk
Žarka Svirčev
Marko Tanasković
Bojan Bačkalić /JKMAMKK/
netehničko vođstvo : Ivan Dunđerski & Mihalj Galgo
nije adaptirala tuđe i svoje tekstove i nije režirala : Mirjana Kolundžić Kuzmanović

veliko hvala  
nepostojećem autoru pesme Neznamkakosezove - Nenadu Kelemenu, što nam je ustupio istu i njegovom neproducentu - Vladimiru Vukši,

nepostojećoj radionici Recycle Art/OKB/ : Heleni, Ivi, Maši, Nađi, Milici, Gabiki...

i svima koji su nas nenesebično nepodržali u ovom nepoduhvatu!

mi ne postojimo i ne radimo ništa! ta-ra-ra-ra-ra-ra-ra-ra...!!!
predstava se neće desiti : 11. decembra/petak u 19.30

ulaz : dobro dosli!!!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 01, 2009, 03:12:33 posle podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Uz pomoć prijatelja koji govore mađarski jezik, saznadoh iz teksta koji je objavio B.mozaik da se u našem Gradskom pozorištu ne dešava ništa ili bar ništa što je vredno pažnje, pa se zaputih da vidim gde to moje dete provodi svoje vreme.




U opštini u kojoj Prvi čovek nema pojma šta mu ne rade najbliži saradnici, sasvim je normalno da i svi ostali, zajedno sa svojim Predsednikom, budu neobavešteni o tome šta drugi rade...Ali su zato spremni da o tome iznose svoje \\\"mišljenje\\\"!!!!

Dakle u Domu mentalnog Zdravlja Bečej rodila se ....NOVA PREDSTAVA! Čestitke, ljudi.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 01, 2009, 10:55:33 posle podne »
Lusy, moram da te dopunim, zbog ove rečenice:

]Uz pomoć prijatelja koji govore mađarski jezik

Jeste, ništa se nedogađa  na mađarskom jeziku. Možda on mislio na to.Spomenuti Mihalj Galgo je svedok, kako je nekad radila Dramska sekcija na mađarskom jeziku.Za godinu dana imali su i po tri premijere.Na žalost, ta sekcija je razjurena od strane \\\" radikalskog\\\" direktora ( fudbalskog trenera), bog će ga znati kako se zvao, i otad ništa.

 Ovoj Dramskoj sekciji čestitam na odanom radu, i osvojenim priznanjima. Samo tako dalje deco.:) :) :) :)

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 02, 2009, 06:12:38 pre podne »
Sto nas ne ubije, to nas ojaca! Ko ih jebe, ni ne mogu da vide sta se desava oko njih kad im se pogled krece u pravcu kasa - dzep!

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #6 poslato: Decembar 04, 2009, 03:04:44 pre podne »
Ubacite dve tri političke nijanse i izaćićete i na BBC-u.Š alim se.Samo napred.Marko me zvao na premijeru ako stignem doćiću imam aplauz od milijardu decibela...

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #7 poslato: Decembar 04, 2009, 02:52:04 posle podne »
Sve ovo me je podsetilo na sličnu situaciju kada su klinci iz kajakaškog kluba postali državni prvaci.
Prvo im je čestitao predsednik NOVOG BEČEJA, da bi zatim (valda ih bilo sramota), nasi predstavnici
sporta bečejskog udostojili klince prijemom i sokom.

Mirjana Kuzmanović

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #8 poslato: Decembar 05, 2009, 02:16:16 pre podne »
DORDE! Fala puno! Dorde je okacio plakat, dakle, premijera \\\'Gavrila\\\'je u petak,11. decembra u 19.30! JUUUPIII!

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #9 poslato: Decembar 05, 2009, 02:17:06 pre podne »
juhuuuu!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #10 poslato: Decembar 07, 2009, 04:44:29 posle podne »
Jupiiiiiii!
Još samo da sve to neko snimi! :) ... a valjda se nađe taj neko :)
 Glumci dooobri, muzika dooobra, ma sve je dooobro... dođite!!!
:)

A sad, volela bih da mi P.Z. objasni šta god u pogledu ovoga:

Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Lusy, moram da te dopunim, zbog ove rečenice:

]Uz pomoć prijatelja koji govore mađarski jezik

Jeste, ništa se nedogađa  na mađarskom jeziku. Možda on mislio na to.Spomenuti Mihalj Galgo je svedok, kako je nekad radila Dramska sekcija na mađarskom jeziku.Za godinu dana imali su i po tri premijere.Na žalost, ta sekcija je razjurena od strane \\\" radikalskog\\\" direktora ( fudbalskog trenera), bog će ga znati kako se zvao, i otad ništa.


Zapravo,
zbog čega se ništa ne događa na mađarskom jeziku!? Zaista mi nije jasno. Taj g-din \\\"Osić\\\" ode odavno, a ako me pamćenje dobro služi tamo negde u decembru, kad je isti stupio na dužnost, te davne godine, u Pozorišnom klubu je organizovano skupljanje potpisa za neslaganje da se na mestu direktora nađe neko ko za to nije ( nekako smo i nazvali taj skup, al\\\' ja zaboravila kako :dry: )! Peticiju je potpisalo preko 200 naših sugrađana, a mađarska drama je trebala da ostane.
  Po bogu, pozorište je to!
 Trebalo je biti da stvaralaštvo i umetnost ne poznaju jezičke barijere.
 Gledah predstavu \\\" Let iznad kukavičijeg gnezda\\\" na mađarskom jeziku, i premda pola nisam razumela, znala sam da je to dobro. I bilo je dobro! Predstava je dobila dobre kritike. Dakle i ja sam jedan od tih svedoka.
 Kako rekoh taj \\\"Osić\\\" ode odavno, a mađarske drame nema i dalje. Zašto????
Sigurna sam da bi g-đa Kristina - naslednica \\\"Osića\\\" .... a potom g-din Cveja, sačekali glumce raširenih ruku!... baš kako je i bilo u vreme direktorice pre \\\"Osića\\\" ( kada su se i dešavale tri premijere godišnje)! Pa gde su ti glumci i reditelji?
... ili su tu neke druge stvari, koje nemaju veze sa umetnošću i jezikom, u pitanju!????

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #11 poslato: Decembar 17, 2009, 06:07:56 posle podne »
ko je propustio priliku da prisustvuje premijeri, moze to da ispravi, jer ce se \\\"GAVRILO\\\" igrati u ponedeljak 21. 12. sa pocetkom od 19:30h

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #12 poslato: Decembar 19, 2009, 02:05:34 posle podne »
Cvejo majstore!Svaka ti čast za sinoćnu organizaciju.Lepo sam se proveo.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #13 poslato: Decembar 19, 2009, 05:21:06 posle podne »
Kako rekoh taj \\\"Osić\\\" ode odavno, a mađarske drame nema i dalje. Zašto????

 Znaš Lusy, kad neko negde,od nekog, dobije nogom u d..e, i doživi poniženje, tamo se nerado vraća. Uostalom, one su se poudavle, oženili, razišli, njih bi bilo jako teško sakupiti, a ovu \\\" novu generaciju\\\" pozorište neinteresuje.Zašto?? Ja mislim da je to razumljivo. Ima puno razloga, na žalost.:( :( :( :(

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #14 poslato: Decembar 19, 2009, 06:04:46 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Kako rekoh taj \\\"Osić\\\" ode odavno, a mađarske drame nema i dalje. Zašto????

 Znaš Lusy, kad neko negde,od nekog, dobije nogom u d..e, i doživi poniženje, tamo se nerado vraća. Uostalom, one su se poudavle, oženili, razišli, njih bi bilo jako teško sakupiti, a ovu \\\" novu generaciju\\\" pozorište neinteresuje.Zašto?? Ja mislim da je to razumljivo. Ima puno razloga, na žalost.:( :( :( :(


Ne bih se slozio sa ovim. Jako puno omladine madjarske nacionalnosti generalno dolazi u pozoriste. Imao sam prilike da vidjam iste momke/devojke koji dolaze u Pozorisni klub i na predstavama. (i iz nekih razgovora sa istima se primeti da su \\\"kulturno zainteresovani\\\")

Tako da ja ipak mislim da su t neke druge stvari u pitanju Zoro.