Autor Tema: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!  (Pročitano 7032 puta)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #15 poslato: Decembar 19, 2009, 08:02:57 posle podne »
Mali_Lala napisao/la:
Citat
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Kako rekoh taj \\\"Osić\\\" ode odavno, a mađarske drame nema i dalje. Zašto????

 Znaš Lusy, kad neko negde,od nekog, dobije nogom u d..e, i doživi poniženje, tamo se nerado vraća. Uostalom, one su se poudavle, oženili, razišli, njih bi bilo jako teško sakupiti, a ovu \\\" novu generaciju\\\" pozorište neinteresuje.Zašto?? Ja mislim da je to razumljivo. Ima puno razloga, na žalost.:( :( :( :(


Ne bih se slozio sa ovim. Jako puno omladine madjarske nacionalnosti generalno dolazi u pozoriste. Imao sam prilike da vidjam iste momke/devojke koji dolaze u Pozorisni klub i na predstavama. (i iz nekih razgovora sa istima se primeti da su \\\"kulturno zainteresovani\\\")

Tako da ja ipak mislim da su t neke druge stvari u pitanju Zoro.


Lalo, meni nemoj da pričaš, ja sam vodio dramsku sekciju na mađarskom jeziku, 13 godina, radeći u domu kulture \\\" Vuk Karadžić\\\", znam šta sam rekao, i napisao, i nemoj da mudruješ uvek.Bio sam u pozorištu i u U.O. 4 godine, nisam mogao da pokupim \\\" glumce\\\" ni za jednu predstavu, a kako vidiš, ako vidiš, čak ni KUD. \\\" Petefi\\\" nemože da ih angažuje- organizuje. Za svaki zašto, ima zato. Pričati, ili pisati, samo zato, \\\" aj da ga demantujem\\\" ne vredi,ako neko upoznat sa sadašnjom situacijom u vezi ove teme, ja jesam.Nema tu ništa drugo, nego samo nezainteresovanost.:( :( :(

  Uostalom pitaj Cveju, on zna, kad je pozvao da se prijave, i da se učlane u dramsku sekciju na mađarskom jeziku, javio se jedan jedini \\\" kandidat\\\", na žalost.:( :( :(

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #16 poslato: Decembar 19, 2009, 09:59:49 posle podne »
Bez uvrede, o strucnosti i kompetentnosti ljudi po UO u JP i JU u Beceju necu da trosim recim...(i znam da si bio u UO, Plavi, nisam bas toliko naivan)

Mudrujem zato sto mislim da je stvar u pogresnom pristupu, i mozda ljudima. Doduse mislim da je malo i mentalitet Beceja u pitanju. Pricacu sa par omladinaca o ovome, pa cu ih poslati kod Cveje na razgovor. Mislim da ima bar 7-8 ljudi koje ja znam da bi bili zainteresovani...i pitacu u cemu je problem...

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #17 poslato: Decembar 19, 2009, 10:43:01 posle podne »
Daj bože Lalo da prihvate tvoje sugestije.Uslova za rad ima, a  bilo i ranije,samo kažem, velika je nezainteresovanost.U B.P.Selu ima jedna dobra ekipa,sa kojima ponekad i sarađujem, njima svaka čast. Voleo bi da i u Bečeju postoji takva grupa. Ali zasada je to neizvodljivo.:( :( :(

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #18 poslato: Decembar 19, 2009, 11:09:59 posle podne »
Tema se proširila, od poziva na premijeru, ka konstruktivnom dijalogu. To je očekivani, dobrodošao trol. Eto, usput, i odgovora svima onima koji su pitali zašto je plakat za \\\"Gavrila\\\" sav u znaku negacije.
Lalo, nemoj slati ljude kod mene na razgovor, zvuči pomalo \\\"udbaški\\\" :laugh: . Dovedi ih na kafu, pa da se ispričamo, dogovorimo i akobogda radimo nešto zajedno. Uzgred, Lalo, Plavi je bio apsolutno dobronameran, aktivan i kompetentan predsednik UO, jedan od retkih koji je zaista zaslužio svaki dinar apanaže za to mesto.
Plavi, sve je izvodljivo. Načini na koje smo pokušavali do sada da uspostavimo dečiju i večernju scenu na madjarskom jeziku, oslanjajući se na razne ustanove i organizacije, pokazao se neuspešnim. Stoga je sada na delu metod, za koji sam se nadao da neće morati da bude primenjen - kampanja od vrata do vrata, od prijatelja do prijateljevih prijatelja i poznanika, koji imaju decu adekvatnog uzrasta, a čiji je maternji (ili makar faternji) jezik - madjarski, koji su saglasni sa željom svoje dece da se bave glumom. Angažovani su i reditelji, tako da rad na predstavama Dečijeg dramskog studija na predstavama na srpskom i madjarskom jeziku, počinje u drugoj polovini januara.
Ivanhoe, hvala na komplimentu. Veliko hvala svima koji su se u četvrtak i petak bavili ekstremnim zimskim sportovima i po onom ledenom kijametu prisustvovali promociji knjiga Travice, Brankova i Dorića, te gala koncertu Gradskog hora. Glumci i publika \\\"Gavrila\\\", članovi Gradskog hora, naši književnici, posetioci druge dve manifestacije koje smo imali na programu ovih dana, zaposleni i saradnici u pozorištu koji su poslednjih dana radili i po 16 sati dnevno, svi zajedno predstavljaju svetlo na kraju tunela i zaista valjan motiv za dalji rad.

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #19 poslato: Decembar 20, 2009, 02:06:58 pre podne »
\\\"Borim se\\\" s dve nepročitane knjige,pa nisam stigao na promociju.Gala koncert mi se veoma dopao.Trudiću se da stignem na reprizu predstave \\\"Gavrilo\\\",a za fotografije u holu...jednostavno nemam reči.

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #20 poslato: Decembar 20, 2009, 02:16:43 pre podne »
Pardon,mislim da je u pitanju foaje.

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #21 poslato: Decembar 20, 2009, 04:23:47 pre podne »
Ako misliš na fotografije u gornjem foajeu, one su bile izložene prilikom svečane akademije koju je u petak organizovao PIK Bečej. Za to komplimente možeš uputiti marketing službi PIKa i poznatom bečejskom dizajneru Miladinu Džigurskom.

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #22 poslato: Decembar 20, 2009, 06:49:29 posle podne »
Hvala.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #23 poslato: Decembar 20, 2009, 10:55:51 posle podne »
Nisam bila na premijeri, jer sam morala na put. Reprizu sigurno neću propustiti! :)
Vidimo se!

Mirjana Kuzmanović

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #24 poslato: Decembar 21, 2009, 08:58:20 posle podne »
Podsecanja radi,
DANAS U 19.30,
predstava
GAVRILO
/farsicno-osvescujuca prica u 5 slika o nasim jadnim malim promasenim zivotima/
Dramski studio mladih KCGP Becej
ulaz : dobro dosli, pardon, slobodan!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #25 poslato: Decembar 22, 2009, 06:24:53 pre podne »
Bila.
Dušu napunila.
Iznenadila me puna sala i reakcija publike.
Bravo za Dramski studio mladih KCGP Bečej!
Nadam se da ću Vas gledati i negde u N. Sadu, Beogradu, pa opet i ovde u Bečeju ... i da se neće napraviti greška kao sa prethodnim predstavama, koje se izvedu 2-3-4 puta i umru.
  Naći će se pare za prevoz, ako postoji dobra volja. Verujem da će Vas npr. SKC-u dočekati raširenih ruku. ... i na mnogim drugim mestima.
 Da bog da nogu slomili tamo i na svakom drugom mestu gde budete igrali predstavu! :)

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #26 poslato: Decembar 22, 2009, 12:34:56 posle podne »
Nije bilo loše,zaista.Tinejdzerski sleg,moguca realnost svakog omladinca.Sima je bio upečatljiv i mislim najbolji.Sve pohvale M.K.

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #27 poslato: Decembar 22, 2009, 08:11:26 posle podne »
Misliš - M.K.K. :)

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #28 poslato: Decembar 22, 2009, 08:23:59 posle podne »
Voleo bih da objaviš budući repertoar pozorišta.Ugrejao sam se sinoć u pozorištu bolje ,nego danas u policiji.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Ničim izazvano, al\\\' ipak da se zna!
« Odgovor #29 poslato: Decembar 22, 2009, 10:14:38 posle podne »
Ivanhoe napisao/la:
Citat
Voleo bih da objaviš budući repertoar pozorišta.Ugrejao sam se sinoć u pozorištu bolje ,nego danas u policiji.


  .... a kog \\\" vraga\\\" si tražio tamo???.... :dzavo: :box::) :)