Autor Tema: NOVI ZOBS  (Pročitano 7247 puta)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #15 poslato: Decembar 12, 2009, 03:44:13 posle podne »
Jbga,nisam ga ja pisao :laugh:

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #16 poslato: Decembar 13, 2009, 12:32:00 pre podne »
I da dodam jos jednu od genijalnih stavki novog ZOBS-a

Deci do navrsenih 12godina starosti je zabranjeno upravljanje biciklom na javnim povrsinama...  A????

Dal su oni normalni? Bez uvrede al nek mi neko sad kaze da su policajci koji su pisali ovaj zakon normalni ljudi? Ajde, ocigledno je da su beogradjani, posto oni imaju GSP i mogu da odu kuci alkoholisani iz grada a da pritom ne voze i ne idu peske...
Ali zabraniti deci da voze biciklove???

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #17 poslato: Decembar 13, 2009, 06:32:57 posle podne »
Mali_Lala napisao/la:
Citat
I da dodam jos jednu od genijalnih stavki novog ZOBS-a

Deci do navrsenih 12godina starosti je zabranjeno upravljanje biciklom na javnim povrsinama...  A????

Dal su oni normalni? Bez uvrede al nek mi neko sad kaze da su policajci koji su pisali ovaj zakon normalni ljudi? Ajde, ocigledno je da su beogradjani, posto oni imaju GSP i mogu da odu kuci alkoholisani iz grada a da pritom ne voze i ne idu peske...
Ali zabraniti deci da voze biciklove???


http://www.zakoni.rs/zakon-o-bezbednosti-saobracaja-na-putevima.pdf

Pročitaj Lalo sve do kraja, pa onda \\\" reklamiraj\\\". Meni je sve jasno. Ja neću da tražim odredbe, ali TI pronađi, pa onda  daj svoje mišljenje.Tamo je lepo objašnjeno, kako i  do koje godine može dete da vozi bicikli.
Š to ste ljudi površni?????:( :)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #18 poslato: Decembar 13, 2009, 09:57:39 posle podne »
Procitao ja brosuru koju daje AMS...i dalje mi nije jasno sta znaci \\\"u izuzetnom slucaju dete moze upravljati biciklom u pesackoj zoni, ili zoni sporijeg kretanja.\\\" ili \\\"izuzetno, dete starije od 12 godina moze upravljati biciklom krecuci se po javnoj povrsini u pratnji lica starijeg od 16 god\\\"??

Nazalost nije svima jasan sluzbeni sleng...

A tek ovo za pesacku zonu, necu ni da komentarisem...\\\"pesacka zona je javna povrsina predvidjena za kretanje pesaka\\\"...a ovamo se odredjuje da dete tamo vozi bicikl. (tako ispadne po brosuri iz AMS)

I Plavi, bez ljutnje sto smo \\\"povrsni\\\", ali smo imali malo drugacija iskustva sa sluzbenim licima i tumacejem zakona, pa smo malo skepticni o svemu ovome.

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #19 poslato: Decembar 14, 2009, 11:57:58 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:

Š to ste ljudi površni?????:( :)[/quote]


...moguće Zoro da smo mi površni ali si zato ti bio izuzetno detaljan kada si za vreme službe rođenom bratu ili ocu (nisam siguran tačno kojem) naplatio kaznu što ti se javio sirenom na izlazu ka Srbobranu(a tamo je inače bila zabrana korišćenja sirena)... :pandur: ...zakon će verovatno jedno vreme biti striktno primenljiv dok se NAPUNI BUDZET i po još koja \\\"kesa\\\" a onda će biti idealno za povećanje mita koji će tražiti milicioneri (da budem fin) umesto sadašnjih 1000 din. minimum koje su tražili sada ce biti minimum 5000 din, pa ti vidi...:dry:...prvenstveno treba da se naučimo kulturi saobraćaja a ne svi da glumimo neke Š umahere i Rosije...;)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #20 poslato: Decembar 15, 2009, 12:19:42 pre podne »
Danas u 12:15 h na pružnom prelazu prema Novom Selu (put prema B.P.Selu) policijski punto se kretao prema Novom Selu ugašenih svetala i bili su nevezani u vozilu.Nisam zapamtio tablice,ali zadnji levi točak nije imao ratkapnu i felna je narandžasto-bakarne boje (nema mnogo takvih verovatno).:laugh:

Na Nadaljskoj raskrsnici radarisali u neobeleženom policijskom vozilu CIVILNIH TABLICA (bela Tojota mislim).
Kako sada takva mera ima za cilj povećanje bezbednosti u saobraćaju?
Ili je cilj bio samo naplatiti propisanu kvotu kazni?

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #21 poslato: Decembar 15, 2009, 02:57:12 pre podne »
Ljudi,
meni se čini da smo mi ovde pobrkali dve teme.

Zakon, koji u svakoj normalnoj državi određuje norme ponašanja  pojedinca i institucije i koji je u svakom slučaju preko potreban... i korumpiranost tih istih institucija koje treba da sprovode zakon u delo.
  Ne vidim da je policija više korumpirana od nekih drugih institucija, ili možda grešim?!

 U svakom slučaju bih volela da živim u nekoj uređenoj državi. Na žalost stvarnost nam je drugačija. Tako da ZOBS ili neki drugi zakon mogu u svojoj pravoj suštini da zažive tek kada ova država uspe da spusti nivo korupcije u zemlji.

Š ta Vi mislite?
Š ta nam valja činiti do tada, da bi svi ostali zdravi, pravi i normalni?

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #22 poslato: Decembar 15, 2009, 02:47:08 posle podne »
Robbyn napisao/la:
Citat
Danas u 12:15 h na pružnom prelazu prema Novom Selu (put prema B.P.Selu) policijski punto se kretao prema Novom Selu ugašenih svetala i bili su nevezani u vozilu.Nisam zapamtio tablice,ali zadnji levi točak nije imao ratkapnu i felna je narandžasto-bakarne boje (nema mnogo takvih verovatno).:laugh:

Na Nadaljskoj raskrsnici radarisali u neobeleženom policijskom vozilu CIVILNIH TABLICA (bela Tojota mislim).
Kako sada takva mera ima za cilj povećanje bezbednosti u saobraćaju?
Ili je cilj bio samo naplatiti propisanu kvotu kazni?


Džabe ti da ovde o ovome govoriš Robbyn, prijavi P.I. Bečej, imaju unutrašnju kontrolu,budi uveren, da novo rukovodstvo će preduzeti sankcije prema ovim policajcima, a za belu tojotu, sa civilnim tablicama, e to ti je ono... \\\" presretači\\\":) :) :) ZOBSP- ma predviđeno.

nnemedi -

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #23 poslato: Decembar 16, 2009, 02:05:52 pre podne »
ajde da razjasnimo nesto.

novi ZOBS se primenjuje, a novi \\\"pravilnik o tehnickom pregledu vozila\\\" i \\\"pravilnik o podeli motornih i prikljucnih vozila i tehnickim uslovima za vozila u saobracaju na putevima\\\" se jos NE primenjuje. dnevno imamo po 100 poziva, narod nema pojma sta da radi.
Sto se vozila tice, ovako Morate imati Evropski izvestaj o to cete dobiti od osiguravajuce kuce gde ste osigurani(Clan 173 Stav 3 ZOBS), ponesite polisu. Vadite radar detektore (Clan 29 Stav 1 ZOBS) kazna min 6K din. Vezite se svugde gde su ugradjeni pojasevi, gde nisu ne morate :)  ali ako postoje predvidjena mesta za ugradnju verovatno ce se morati ugradjivati + atestirati :dry:   (Clan 30 Stav 1) kazna 5K fixno. Za prsluk i vrabci zaju terba ga imati (Clan 30 Stav 2)kazna 3K fixno, nositi (Clan 67 Stav 5) kazna 3K fixno, a ono sto se ne zna jer ne postoji pravilnik, predvidjen standard je EN 471 bez obzira koje je boje (Clan 129 Nacrt pravilnika o tehn.usl). treba kutija prve pomoci po SRPS-u a ne po jusi, tolerisace i jusu dok nema SRPS-a a SRPS-a ce biti tek u novom pravilniku (Clan 125). Sedista za klince (Clan 31 ZOBS) kazna 15k do 30 ili 30 dana \\\'ladovine. Radite Ateste za TNG i kuke ili ih vadite i skidajte jer na  tehnickim pregledima ce sve teze i teze prolaziti. Kazna za pravna lica su i do 2.500.000,00 dinara a kontrole redovne, tako da :woohoo:     :woohoo: :woohoo:  da i ukljucite oborena iliti dnevna svetla.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #24 poslato: Decembar 16, 2009, 03:06:42 pre podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Robbyn napisao/la:
Citat
Danas u 12:15 h na pružnom prelazu prema Novom Selu (put prema B.P.Selu) policijski punto se kretao prema Novom Selu ugašenih svetala i bili su nevezani u vozilu.Nisam zapamtio tablice,ali zadnji levi točak nije imao ratkapnu i felna je narandžasto-bakarne boje (nema mnogo takvih verovatno).:laugh:

Na Nadaljskoj raskrsnici radarisali u neobeleženom policijskom vozilu CIVILNIH TABLICA (bela Tojota mislim).
Kako sada takva mera ima za cilj povećanje bezbednosti u saobraćaju?
Ili je cilj bio samo naplatiti propisanu kvotu kazni?


Džabe ti da ovde o ovome govoriš Robbyn, prijavi P.I. Bečej, imaju unutrašnju kontrolu,budi uveren, da novo rukovodstvo će preduzeti sankcije prema ovim policajcima, a za belu tojotu, sa civilnim tablicama, e to ti je ono... \\\" presretači\\\":) :) :) ZOBSP- ma predviđeno.


Ma kakvo prijavljivanje,šta me briga,samo sam hteo da ukažem da se prvi ne pridržavaju oni koji bi trebalo da služe za primer.
Ja znam da ako me zaustave i vidim da hoće da me kazne po svaku cenu a nisam ništa uradio vadim telefon i sve snimam-drugačije sa njima ne može.
Ima da ih gleda onda cela Srbija.

A presretači su koliko znam na auto-putevima i trebalo bi da radarišu iz pokreta.Ovi su se zavukli na autobusko stajalište-klasična sačekuša.:)

mumba

  • Gost
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #25 poslato: Decembar 17, 2009, 03:45:23 pre podne »
da li neko zna da mi objasni sledeći slučaj u vezi novog zakona!da čovek kada je pod dejstvom alkohola ne sme d apređe preko pešačkog prelaza jer pod nejstvom alkohola ne znači da je ta osoba pijana.recimo ako ja popijem 3-4 piva meni je u glavi sve bistro ja nisam pijan ne teturam se ne kršim zakon,ne pravim sranja i pređem prelaz samo ako je zeleno(to sam poštovao i sa 10 piva),ne nasrćem i ne skačem na put,automobile i slično!a na dregeru ću se pokazati kao pijan i da popijem i 1 pio.jel to znači da ć uu kafani morati i da zajutrim ??\\\' to m ije totalna nebuloza ako je zaista tako ili se to odnosi ako praviš scene na prelazu padaš pod auto  itd???

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #26 poslato: Decembar 18, 2009, 04:09:15 pre podne »
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/91830/Zakon%20pun%20nejasno%C4%87a!.html

Tako je to kada se policija bavi onim za šta nije kompetentna i piše zakone po svojoj meri...

I onda kažu stalo im do bezbednosti...80 miliona puta... :bejzbolka:

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/92229/Voza%C4%8De+u+2010.+kazniti+sa+bar+80.000.000+evra!.html

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #27 poslato: Decembar 25, 2009, 11:29:53 posle podne »
{youtube}OcONCB3jCds&feature=player_embedded{/youtube}

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #28 poslato: Januar 27, 2010, 06:35:23 posle podne »
Ovaj je rekorder...!!!!:) :) :)

НОВОСАЂАНИНУ ЋЕ БИТИ ОДУЗЕТА ДОЗВОЛА,
А СУДИЈА МУ ОДРЕДИО 60 ДАНА ЗАТВОРА


У једном дану накупио свих 18 казнених поена


 
Велимиру Б. (1988) из Новог Сада биће одузета возачка дозвола зато што је у једном дану зарадио максималних 18 казнених поена након учињених прекршаја! Осим тога, судија за прекршаје је осумњиченом изрекао казну од 60 дана затвора, 18.000 динара и 12 месеци забране управљања моторним возилом, саопштила је јуче новосадска полиција.
Велимир Б. се терети да је возио \\\"голфа\\\" којем је истекла регистрација, док му је у возачку дозволу била уписана заштитна мера забране управљање моторним возилом. Саобраћајна полиција га је привела надлежном судији, али је Велимир исте вечери поново ухваћен, иако су он и аутомобил били привремено искључени из саобраћаја. Тада га је полиција задржала и потом привела судији за прекршаје који му је изрекао поменуту казну.
М. В.:( :( :(

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: NOVI ZOBS
« Odgovor #29 poslato: Januar 27, 2010, 10:58:08 posle podne »
http://www.mojauto.rs/test/aktuelne-vesti/57-aktuelni-dogaaji-u-srbiji/663-policija-zesce-po-dzepu-.html

Toliko o ZOBS i njegovoj \\\"ne restriktivnosti\\\"...

Izvinjavam se na izrazu ali - SEREM se na NASU policiju i zakon koji je ona pisala da nas toboze zastiti...