Autor Tema: Taura  (Pročitano 56025 puta)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #450 poslato: April 05, 2010, 08:48:00 posle podne »
Nista ipak, verovatno dobijamo kuce ovih dana. :)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #451 poslato: April 06, 2010, 05:22:00 posle podne »
Hvala svima koji su se interesovali... Lepotan je stekao novi dom! :) ...idemo dalje!

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #452 poslato: April 07, 2010, 06:34:18 pre podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Prošlo je više od 72 sata i Leonardo ( tako smo ga nazvali) je proglašen za napuštenog psa... niko se nije interesovao za njega, nikom ne nedostaje.
Malo možemo da učinimo za njega :(
Svaki dan ga kupamo 2 puta u specijalnoj kupki, da mu bar malo olakšamo...

UPOZORENJE

Video materijal sadrži potresnu scenu.
Klikom na play videćete Leonarda.

{youtube}IKnV0Jb0k7c{/youtube}

Leonardo nije ovo zaslužio!

:(

sta je na kraju bilo sa ovim kucom koji je mogao (ili moze) da se spasi od smrti? :(

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #453 poslato: April 07, 2010, 08:43:08 pre podne »
Pozdrav Sweet tooth,
najpre hvala za ovo pitanje, Leonardo je jedan od 10 pasa koji su svoj dom pronašli u inostranstvu.. Otputovali su 21. decembra 2009. godine porodicama koji su želeli da ih usvoje u Francuskoj. Leonardo je dobio kolica koja mu služe kao zadnje noge i stekao je porodicu koja ga voli, uprkos činjenici da je on pas sa posebnim potrebama. O svim psima koji otputuju u inostranstvi imamo povratne informacije i ako nekoga interesuje može pogledati ugovore na engleskom jeziku u Prihvatilištu kao i fotografije sa novim vlasnicima, utiscima ...
Dobro došli :)
 Sada se za put spremaju 33 psa. 30 putuju u Francusku, a 3 u Finsku.

...evo još jednom Leonarda, psa koji želi da živi, uprkos teškoj povredi kičme koju je zadobio greškom \\\"veselih\\\" momaka, jula 2009.godine, a u sledećem postu fotka iz Pariza :)
 

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #454 poslato: April 12, 2010, 09:42:48 pre podne »
Intermeco...
...

The Difference He Made
by Randy Poole

Amidst the morning mist of the swift returning tide
I set out on my daily run, my walkman on my side.
Lost within my private world apart from cares and woes
I ran along the moistened shore, the sand between my toes.

In the distance, I saw a boy, as busy as can be.
He was running, stooping, picking up, and tossing in the sea.
Just what he threw, I couldn\\\'t tell, I looked as I drew near.
It seemed to be a rock or shell - as I approached him I could hear:

\\\"Back you go, where you belong. Your safe now hurry home.
Your family\\\'s waiting for you little starfish, hurry on!\\\"
It seemed the evening tide had washed the starfish on the shore,
And the swift receding water left a thousand there or more.



And this self-appointed savior, was trying one-by-one
To toss them back into the sea, against the racing sun.
I saw his plight was hopeless, that most of them would die.
I called out from my private world, \\\"Hey Kid, why even try?\\\"

\\\"Must be at least a thousand here, strewn along the beach,
And even if you had the time, most you\\\'ll never reach.
You really think it makes a difference, to waste your time this way?\\\"
And then I paused and waited, just to hear what he would say.

He stooped and took another, and looked me in the eye.
\\\"It makes a difference to this one sir, this starfish will not die!\\\"
With that, he tossed the little life, back where there was hope.
He stooped to take another. I could tell this was no joke.

The words that he spoke to me cut like a surgeon\\\'s knife.
Where I saw only numbers, he saw only life.
He didn\\\'t see the multitude of starfish on the sand.
He only saw the little life he held there in his hand.

He didn\\\'t stop to argue, to prove that he was right.
He just kept tossing starfish in the sea with all his might.
So I too stooped, and I picked up, and I tossed into the sea,
And I thought, just what a difference, that this boy has made in me.


...da! ... :)

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #455 poslato: April 16, 2010, 05:12:37 pre podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Pozdrav Sweet tooth,
najpre hvala za ovo pitanje, Leonardo je jedan od 10 pasa koji su svoj dom pronašli u inostranstvu.. Otputovali su 21. decembra 2009. godine porodicama koji su želeli da ih usvoje u Francuskoj. Leonardo je dobio kolica koja mu služe kao zadnje noge i stekao je porodicu koja ga voli, uprkos činjenici da je on pas sa posebnim potrebama. O svim psima koji otputuju u inostranstvi imamo povratne informacije i ako nekoga interesuje može pogledati ugovore na engleskom jeziku u Prihvatilištu kao i fotografije sa novim vlasnicima, utiscima ...
Dobro došli :)
 Sada se za put spremaju 33 psa. 30 putuju u Francusku, a 3 u Finsku.

...evo još jednom Leonarda, psa koji želi da živi, uprkos teškoj povredi kičme koju je zadobio greškom \\\"veselih\\\" momaka, jula 2009.godine, a u sledećem postu fotka iz Pariza :)
 


Ja i moja devojka smo jako sretni sto je ova kuca nasla novi dom! Lusy, obecala si neke slike od Leonarda, jako bi voleli da ih ja i ona vidimo :) ...sa nestrpljenjem to ocekujemo. Dosta vremena je proslo od nesrece koju je imao Leonardo. Procitao sam jako losu vest o sudbini koja bi mogla da ga stigne. Ova vest me je jako obradovala, kako mene tako i moju devojku. Puno lepih pozdrava od mene i od nje i hvala na ovako lepim vestima. :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #456 poslato: April 17, 2010, 12:01:09 pre podne »
Monstrumi su među nama.Treba ih pronaći i istrebiti im seme.

Џелата животиња треба да се боје и људи

Непун месец након што су два малолетника у селу Горње Међурово убили четири пса и обесили их на дрво код игралишта, куја с
одсечене све четири шапе пронађена је јуче у београдском насељу Медаковић 2. У оба случаја ради се о кривичном делу убијања и мучења животиња, а несрећну животињу с „Медака“ добродушни станари брзо су пребацили код ветеринара где јој је указана прва помоћ. Како су саопштили ветеринари, једину шансу за пса представљају протезе, међутим не зна се колико је тај поступак изводљив. Сандра Споја пронашла је једногодишњег пса мешанца испод аутомобила у Улици Радована Симића Циге. Чим је видела да су псу одсечене све шапе, позвала је инструктора паса Дејана Милетића.
– Извукли смо га и одвели код ветеринара. Био је у веома лошем стању, дехидриран, није јео, ране су већ почеле мало да зарастају и мора да је био на улици неколико дана – каже Милетић.
Сведоци спасавања кажу да пас није пружао отпор и да је био веома исцрпљен због болова.
– Пас није био агресиван, већ јако уплашен и изнемогао, веома лошег физичког и психичког стања – рекла је Јована Јовић.
Ветеринари процењују да је пас осакаћен лежао дуже од недељу дана. Задобио је упалу костију, изгубио доста крви и, захваљујући чуду, остао жив. Ветеринар Миомир Ранђеловић каже да овако прецизно сакаћење није могла извршити једна особа и да су ноге једино могле бити одсечене оштрим предметом, попут секире. Једино решење за Милу, како су несрећног пса крстили спасиоци, протеза које се не производе у Србији, али би и тад морала поново да учи да хода. До тада ће остати у ветеринарском стационару.
Психолог Небојша Јовановић за „Дневник“ каже да се овде ради о чиновима појединаца и да не треба тражити посебан друштвено-политички моменат. Ради се о мржњи неиспољеној према њеним изазивачима.
– Најчешће су то родитељи и средина у којој неко одраста. Мржња се онда помера тамо где се може испољити. То није специфично само за нас, та врста иживљавања над животињама је неиспољен бес према важним особама које васпитавају то дете. Могуће је да таква деца још раније шаљу одређене сигнале и да то нису радила први пут. Вероватно постоји предисторија сличног понашања, малтретирања или узнемиравања друге деце и животиња – упозорава Јовановић.
Психотерапеут др Зоран Миливојевић подсећа на то да је однос према животињама важан јер у њима видимо жива бића која имају емоције. Што је животиња ближа човеку, то је човеку лакше да се идентификује.
– Ако неко убије рибу или инсекта, то људима није страшно, међутим, што животиња више личи на нас, ми у њој видимо човека и имамо сличан однос – саосећања и сажаљења. Тај однос је веома важан, нарочито у детињству, јер учи децу како да третирају друга људска бића. Ако неко не види животињу као живо биће с осећањима него као слику, нема идентификације и она је за њега предмет. Онда јој, на пример, одсече ноге, животиња се мучи и особи буде смешно. У психопатологији, људи који су у детињству показали окрутан однос према животињама касније постану асоцијалне личности, имају сличан однос према људима када су ови слаби – смешни су им и играју се с њима.
Но, он истиче да однос према животињама зависи од тога колико је друштво богато. Када се људи обогате и отуђе једни од других, онда пас постаје љубимац, а понекад и замена за другу особу. У Европи се према псима и мачкама односе као према људским бићима и у томе некад претерују.

Игор Михаљевић

 Ð‚илас: Београд купује протезе

Градоначелник Београда Драган Ђилас изјавио је да ће град купити протезе за пса коме су одсечене све четири шапе. Ђилас је рекао да град нема могућност \\\"да се бори против болесних умова који одсецају шапе псима\\\", али да може, кроз одређене активности, код најмлађих суграђана развијати љубав према животињама.

 ÐŸÐ°ÑÐºÐ°Ñ™ÐµÐ²Ð¸Ñ›: У шоку сам

– У шоку сам што се тако нешто уопште могло догодити и очекујем да ће полиција учинити све да нађе кривце, без обзира на то што је у питању животиња а не људско биће – рекао је председник друштва \\\"СОС анималс\\\", наш познати филмски редитељ Горан Паскаљевић.
Он сматра да су \\\"ти који су могли нешто тако моструозно урадити једном псу, који не може да се брани и који сигурно није ништа нажао учинио, опасни и по људе\\\". Напоменуо је да је већ кренуо у потрагу за местом где би пас био послат на операцију јер код нас такав захват није могућ.

Можда је било и сатаниста

Психолога Небојшу Јовановића смо питали да ли је сакаћење пса могућа последица секташког ритуала.
– Пре верујем да је то хронична ситуација несрећног одрастања, агресивности родитеља, распушености, накупи се бес у младој особи која гледа како да га испољи. Некад пребију неког на улици без повода. Не разумем се посебно у секте, могуће да то буде део сатанистичког ритуала, мада више верујем да су то учинили особе удружене сличним осећањима према животу, свету, људима, па су заједнички испољавали агресију – каже.


Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #457 poslato: April 19, 2010, 08:35:51 pre podne »
Zbog čega treba nešto da se desi u BG pa da se ljudi sete životinja?
Strašno je to što se desilo keruši Mili...
...kod nas u Bečeju svakodnevno postoji  po jedna Mila... i to se nikoga ne tiče. Pridružite se i pomozite... kako god! ( u sledećem javljanju o zlostavljanju životinja u Bečeju)

sweet tooth- pozdrav Tebi i tvojoj devojci i poziv da se pridružite... :)
Leonardo -Leo je takođe jedna Mila...ostavljen je 7 sati u glavnoj ulici Bečeja u najstrašnijim bolovima... pokupila ga je dežurna ekipa Taure... zvali smo veterinare...privih 7 dana je bilo jako teško...rekli su nam da ga treba eutanazirati... nismo pristali, jer je on izabrao da živi... obratili smo se prijateljima u inostranstvu...  uradili smo što smo mogli i evo ga...
{youtube}ca0Y1VKgPMs&feature=channel{/youtube}
{youtube}P67FlLxXzAM&feature=channel{/youtube}

...ovo je deo iz pisma naših prijatelja iz Francuske
\\\"where we can see on you tube Leo walking...

Leo got his own show on TV here in France\\\"

napomena: Ovih dana ću kontaktirati vlasnike Leonarda -  kojeg su oni nazvali Theo i zamoliti ih da nam pošalje nove fotografije... :)

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #458 poslato: April 19, 2010, 02:01:32 posle podne »
Mogla bi Tanja Banjanin ili Tanja Tanja ili kako god već da mu opeva neku pesmu uz klavijature ili orgulje...

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #459 poslato: April 19, 2010, 09:44:10 posle podne »
Rekao bih da treba snažna ruka za takvo \\\"istrčavanje\\\" :laugh:
Svaka im čast na volji i humanosti.Ja bih mu ipak napravio kolica,makar u kućnoj radinosti  :hmmm: :dedica:

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #460 poslato: April 19, 2010, 10:20:07 posle podne »
...ma jedan skate-board...Unesrećiti jedno dete i tako to...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #461 poslato: April 21, 2010, 10:11:21 posle podne »
@ Robbyn-e - Leonardo ima kolica.
ako sam dobro razumela, čovek koji je usvojio Leonarda je napravio specijalan povodac za njega i za sve slične kuce, da se što manje razlikuju od ostalih...- i stvar patentirao... zato je i bio na TV/u...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #462 poslato: April 22, 2010, 05:54:46 pre podne »
evo i fotografija od 25.01.2010. g. iz Francuske... očekujem nove i kačim.
 

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #463 poslato: Maj 21, 2010, 03:11:18 posle podne »
procitao sam u nasim becejskim novinama da su stanovnici novog sela koji zive blizu prihvatilista za pse pisali peticiju da se prihvatiliste izmesti sa sadasnjeg mesta 4 km od beceja.intersuje me dali ce nesto od toga biti i hoce li ga izmestati posto je to prvo veoma skupa investicija plus sto je veoma tesko izmestiti pse iz prihvatilista?
licno smatram da bi to bila velika glupost i da bi to samo otezalo rad prihvatilista i da bi se umanjila i njegova produktivnost.

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #464 poslato: Jun 02, 2010, 12:17:16 pre podne »
neznam gde bi mogli da ga izmeste,i ja sam cuo iste glasine,ali taj deo Beceja je vec proglasen industrijskom zonom,a  logicno je da prihvatiliste bude izvan naselja u ind.zoni,ako je tako neka izmeste i one farme i salase koji se nalaze u neposrednom komsiluku prihvatilista....