Autor Tema: Želim Izgraditi Najbolje Mjesto U Cijeloj Galaksij  (Pročitano 1224 puta)

Aljosa Duric

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Želim Izgraditi Najbolje Mjesto U Cijeloj Galaksij
« poslato: Maj 27, 2010, 05:03:35 posle podne »
Citat
Prenosim ovaj fascinantan tekst koji se pojavio na stranici Crom Alternativnih Vijesti. Zašto? U ovom članku ima nešto što bi i mrtve dignulo iz groba...

Želim Izgraditi Najbolje Mjesto U Cijeloj Galaksiji

Mislim da je sazrijelo vrijeme da se mnogim stvarima stane na kraj, cenzura alternativne valute Crom u Hrvatskoj Wikipediji nije prošla tako nezamijećena kao što se to možda čini. Jučer je Branimir Lokin, član Savjeta Hrvatske Narodne Banke predložio kao rješenje za nesolventnost uvođenje komplementarnog novca kojim bi se zatvorili krugovi plaćanja. Naveo je da danas u razvijenim zemljama svijeta postoji više od 300 komplementarnih valuta s ulogom platnog sredstva iako nisu službene valute. Branimir Lokin je pojasnio da komplementarne valute može izdati bilo tko, udruga ili poduzeće jer se time ne ugrožava izvorni novac, a omogućuje se da se zatvore pojedini krugovi unutar sustava.

Jeste li pročitali \\\"Viva Kroacija i njena demo(n)kracija\\\", zadnju kolumnu Ane Benačić? Istina o našoj stvarnosti koju je perom prenijela na papir je toliko tužna da čovjeka zbilja baca u očaj. Ono što je mene bacilo u očaj čitajući ovaj članak nije toliko očajna situacija u koju smo se, priznajmo, sami doveli, već to što je jedino što nam preostaje da i dalje ostanemo sjediti skrštenih ruku očekujući sudbinu padajući u još dublje očajanje. Nije li to u stvari i prava svrha sveg ovog očaja koji nam se svakodnevno servira? Ja sam došao baš do tog zaključka i evo me zato tu, stekao sam dojam da su se ovdje skupili ljudi koji žele sami upravljati svojim životima i kroz ovu alternativnu valutu, umjesto da u očaju bespomoćno promatraju kako to za njih čine drugi vodeći ih ravno do dna.

Željeo bih da Zemlja postane slobodan planet, najprivlačnije, najljepše, najizazovnije, najprijateljskije mjesto u galaksiji.
Jednostavnije od ovog ne postoji.
Želim da svih sedam milijardi ljudi na ovoj planeti živi u miru i ljubavi, da svi rade na očuvanju i održavanju te baštine.
Želim da se raspuste sve korporacije i vlade kako bi se ljudi, intelektualci, veliki mislioci ovog svijeta oslobodili smrtnih presuda za pronalaženje pravih rješenja za naš život u ovom opasnom svijetu u kojem ćemo se uskoro morati prilagoditi velikim promjenama u trenutku proglašenja globalne diktature.

Želim da Zemlja postane najprivlačnije turističko odredište u svemiru.

Želim kuće na vodi, automobile koji ne zagađuju, želim gledati Sunce i upijati njegovu energiju, želim jesti zdravu hranu i biti sretan dajući svoj doprinos u zajedničkoj izgradnji boljeg svijeta.

Želim da na planeti preživi divljina, da stanovnici budu zaštićeni od katastrofa, želim ponovnu diversifikaciju krajolika u paklu industrijskog uzgoja, želim pošumljavanje, želim prirodan životinjski i biljni svijet.

Želim da zabranimo uništavanje žive i nežive prirode u ime potrošnje, i da svi skupa radimo na vraćanju ravnoteže na ovoj suludoj farmi robova.

Želim da posjetitelji iz cijele galaksije podijele s nama njihovu tehnologiju, njihove ideje, njihov moral, tako da nam se pruži prilika da se pridružimo braći i sestrama iz drugih zvjezdanih sustava u velikoj migraciji prema zvijezdama.

Najviše od svega, ne želim se crvenjeti u obrazima zbog očajanja u koje me bacila Ana Benačić, želim se ponositi time što živim na slobodnoj planeti Zemlji i svima moći reći: \\\"Od onog očaja sam napravio najbolje mjesto u galaksiji\\\"!



Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Želim Izgraditi Najbolje Mjesto U Cijeloj Galaksij
« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2010, 12:15:14 pre podne »
kojin si ti copy/paste spamer,BUUUUUUUUUUUUUUUUU:angry: