Autor Tema: TFT i CRT monitori  (Pročitano 7100 puta)

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
TFT i CRT monitori
« poslato: Septembar 26, 2007, 05:32:05 pre podne »
Koji je, po vasem misljenju, najmonitor (upravo izmislih novu rec!)?
Imam Samtron(!) 17\\" monitor, pa me zanima koji je bolji (17\\" ili 19\\" ili koji vec...) CRT ili TFT...
Dajte nam predloge.

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odgovor:TFT i CRT monitori
« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2007, 08:03:27 posle podne »
Tft oči su mi se preporodile... :) uzeo sam LG L1918s, a Dorde LG L1919s mislim da je i on zadovoljan koliko i ja... Nema potrebe za 17\\\' kad mozes dati stari i doplatiti razliku za novu 19\\\'... :)

nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odgovor:TFT i CRT monitori
« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2007, 11:26:25 posle podne »
Vec godinu dana imam Samsung 730BF, jeste da sam ga platio 325e(doduse tada) ali ne moze da se poredi sa CRT-om!!! Bitno je samo da obratite paznju na odziv da ne bude veci od nekih 4ms!:whistle:

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odgovor:TFT i CRT monitori
« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2007, 02:28:58 pre podne »
A zbog cega je bitan taj odziv toliko? Video sam gomilu stvari na monitorima koji imaju sporiji odziv, pa nisam video nikakve duple slike i slicno... U kojoj igri bi se to primetilo? Ili u kakvoj sceni u nekom filmu?

nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odgovor:TFT i CRT monitori
« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2007, 02:51:04 pre podne »
taj takozvani duh koji se javlja, javlja se kod monitora kod kojih je odziv 12 i vise  ms. Kod brzih kadrova i igrica to je vidljivo ali ovako nije!
A prva karakteristika im je sto nisu stetni za oci, ne toliko koliko CRT tj. mnogo, mnogo manje!!!B)

mumba

  • Gost
Odgovor:TFT i CRT monitori
« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2007, 06:10:37 pre podne »
tft je zakkon ,crt je sranje ubija oči ,gabaritan je i nema toliko dobru sliku evo ja imam lg l194wt-sf iod 5ms contrast 2000:1, wide screen i na igrama i u filmovima nema duhova i (provereno testirao sam) bolje radi nego bilo koji crt koji sam imao priliku da testiram.tft monitori nekaada nisu mogli da se mere sa crt-om ali sada verujte situacija je totalno drugačija.ni ja nisam verovao da je tako dok nisam isprobao a takoðe uopšte nisu skupi.probajte.