Autor Tema: Deca - najveæe blago  (Pročitano 3483 puta)

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Deca - najveæe blago
« poslato: Novembar 25, 2007, 02:58:05 pre podne »
Danas sam čuo poražavajuæu činjenicu. Srbija je jedna od najstarijih država u evropi. Kako? Prosečna starost stanovništva je skoro 42 godine. Ako se doda još jedna činjenica , da je prošle godine u srbiji umrlo više 32000 ljudi , nego što je roðeno. Jedan od bitnih faktora jeste prosečan broj dece u porodicama . Moje pitanje Vama jeste: Koliko treba prosečna porodica da ima dece, a da ni jedno od dece ne oskudeva u nečemu, da roditelji ne treba da odvajaju od usta? Inače ja imam dvoje dece Teodoru i Marka i za njih kažem da su moj najbolji posao!

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Deca - najveæe blago
« Odgovor #1 poslato: Novembar 25, 2007, 03:45:52 pre podne »
milslim da se vraæamo na onu priču iz \\"Lepa sela lepo gore\\" da æe svi Srbi da stanu pod jednu krušku...

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Deca - najveæe blago
« Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2007, 09:30:48 pre podne »
Mislim da bi bilo savrseno imati troje dece, ali isto tako i materijalnu sigurnost, koja bi celoj porodici obezbedila egzistenciju.
Ovako, ja sa 24 godine mogu samo da sanjam da imam i jedno dete.
Nije ni cudo sto nestajemo polako, kad ljudi na vrhu sve sto rade, rade za sebe, a nas ko khm-khm. I postedite me price kako je stvar u meni, a ne u nekom drugom... Dajte mi posao i PLATITE ga POSTENO, pa ce sve biti u redu! Ne govorim u svoje ime, nego uopste. I nikoga ne prozivam, samo prenosim sliku iz mojih ociju... Ali...
Jos studiram, pa necu ni da mislim o tome...
;)
Jednog dana, kad porastem, voleo bih da imam troje dece... :)

mihajlo mihajlovic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Deca - najve�e blago
« Odgovor #3 poslato: Mart 10, 2008, 08:32:26 pre podne »
slazem se sa virusem da nije na nama dali hocemo ili necemo decu...mislim da svako iole normalan zeli da ima decu...jednostavno situacija u drzavi...tj. finansijska moc gradjana dovela je do toga da se parovi sve redje odlucuju za vise dece iz jednostavnog razloga zato sto nemaju materijalnu mogucnost za vise dece...to je jako zalosno ali to su cinjenice...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Deca - najve�e blago
« Odgovor #4 poslato: Mart 10, 2008, 03:21:17 posle podne »
Svoju decu sam rodila relativno kasno.Ivu u 31-oj, a Filipa u 35-oj ( i to mi je nekako bilo rano!?).Sto bi statisticari rekli zadovoljila sam prostu reprodukciju.
 Zao mi je sto ih nisam rodila vise. Decu obozavam.
 Cinjenice koje su naveli Virus i Miki donekle stoje, ali... da li bas toliko potrebno deci( materijalno najmanje , to treba nama odraslima)!?
( deci je najpotrebnija ljubav , paznja i briga roditelja...pare su manje bitne),.... a sta to nije potrebno i nama kao zivim stvorovima, ovde na planeti Zemlji!?.
 Bilo je u proslosti jako teskih perioda, a deca su se radjala mnogo vise nego danas.
 Ono sto mene posebno brine je neplodnost mnogih brakova koja je uzrokovana bilo jednim, bilo drugim partnerom, a najcesce oba. Mislim da resenje ovog problema treba traziti u nacinu zivota.

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Deca - najve�e blago
« Odgovor #5 poslato: Mart 10, 2008, 09:41:22 posle podne »
Mislim da bi u porodici trebalo biti najmanje 2 detete- sto moja mama kaze-sestra mi je najdragoceniji, najiskreniji i najveci prijatelj u zivotu i nikad ne bih volela da sam jedinica.:)

Ne mogu znati kolika je odgovornost rodetelja, ali ima vremena da shvatim, a smatram da se za decu uvek moze odvojiti dovoljno...Jer ona su zaista najvece blago na svetu, nesto najcistije i najjedinstvenije! Obozavam decu...:)

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Deca - najve�e blago
« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2008, 01:53:05 pre podne »
Mislim da je to individualna stvar, i nazalost puno zavisi od materijalne situacije...
Troje dece cu imati sigurno... a ako sve stignem na vreme (fax, karijera, brak...) - bice mesta i za cetvrto. :)
p.s Kumo, nema zabusavanja... ima da nas bude bar za mini-bus... :laugh:

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Deca - najve�e blago
« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2008, 03:24:25 pre podne »
Marina_The_Press napisao/la:
Citat

p.s Kumo, nema zabusavanja... ima da nas bude bar za mini-bus... :laugh:


:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Deca - najve�e blago
« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2008, 03:39:24 pre podne »
...Marini i Sireni zelim da napune taj mini bus.... i mogu da me zovu, ako im bude falila kuma:)

Olivera Dabic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 430
    • Pogledaj profil
Odg: Deca - najve�e blago
« Odgovor #9 poslato: Mart 25, 2008, 03:27:32 pre podne »
Pre neki dan sam pricala sa svojim dragim na tu temu.
Zelimo da imamo troje dece... To bi bilo jako lepo. Ali polako, ima jos vremena!

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Deca - najve楠blago
« Odgovor #10 poslato: April 02, 2008, 04:27:53 posle podne »
Decu pod hitno.

Veću stvar od čoveka ne možeš napraviti!

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Deca - najve楠blago
« Odgovor #11 poslato: April 02, 2008, 04:35:26 posle podne »
Recite vreme i mesto, vrlo rado cu odrzati seminar na ovu temu.

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Deca - najve楠blago
« Odgovor #12 poslato: Maj 16, 2008, 04:55:47 pre podne »
E pa i ja da kazem nesto o ovoj temi!Ja imam petoro dece!Ne kazem da ih je lako odgajati u ovim vremenima,ali trudimo se i suprug i ja da im nista ne nedostaje.Naravno,veliku pomoc imamo od nasih roditelja!
Ne meri se bogatstvo u materijalnim stvarima vec onim sta imas da ostavis iza sebe.Srecna sam kada pomislim da ce moja deca uvek imati jedno drugo,da nikada nece biti sami kad nas ne bude vise bilo.Srecna sam kad moram farbati oko 150 jaja za uskrs.Srecna sam kada svakog dana slusam graju.Kada svakog dana \\\"dobijem\\\" bar sest petica!Sve u svemu srecna sam i ponosna sto ih imam!