Autor Tema: Stampac???  (Pročitano 3905 puta)

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Stampac???
« poslato: Mart 02, 2008, 12:59:33 posle podne »
Planiram da se ponovim, pitanje je jasno, koji stampac mi savetujete???
Imao sam neku kantu, a sada bih nesto do recimo 20ak crvenki, ali pojma nemam... HELP

mumba

  • Gost
Odg: Stampac???
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2008, 07:13:45 posle podne »
sve zavisi za šta ti tačno treba i kako/koliko će da ga rabiš!

TiDža84

  • Gost
Odg: Stampac???
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2008, 08:44:08 posle podne »
ja vec 4 godine imam HP Laserjet 1010 i ne planiram da ga menjam jos duze vreme.....odlican je.


HP LaserJet 1010, 1012 i 1015

Ideju o laserskom štampaču za kućnu upotrebu, jednostavne konstrukcije i bez suvišnih delova, nedavno je prihvatio i Hewlett-Packard. Popularni model LaserJet 1000W pretrpeo je neke izmene, a kao rezultat pojavila se serija 1010. Nju čine tri suštinski vrlo slična štampača, LaserJet 1010, 1012 i 1015, a male razlike među njima pomažu probirljivim korisnicima da izaberu tačno ono što im treba i da ne kupuju ono što je nepotrebno. Š tampače karakteriše jednostavnost upotrebe (posle dugotrajne instalacije upravljačkih programa) i održavanja: kasetu s tonerom lako može da zameni i onaj ko prvi put vidi laserski štampač, a softver jasno ukazuje na svaku nepravilnost u radu i način za njeno otklanjanje. Papir se umeće u zanimljivo oblikovanu preklopivu kasetu s donje strane, u koju može da stane 150 listova, a iznad nje je otvor za pojedinačne listove. U ovoj klasi se ne može očekivati jedinica za dvostrano štampanje, ali je ono softverski podržano, pod uslovom da korisnik sam okrene papir. Isto tako, nije predviđeno nikakvo detaljno konfigurisanje štampača, već se njima upravlja preko računara.
Osnovni model serije je LaserJet 1010. Ovaj štampač je potpuno zavisan od računara (Windows), ali ipak ima bafer kapaciteta 8 MB (koji se ne može proširivati), što donekle rasterećuje procesor računara. Š tampa brzinom od dvanaest strana u minutu, a na prvuu stranu se čeka deset sekundi. Predviđen je za mesečni obim štampanja od 5000 strana, što je prilagođeno kućnom korišćenju, a sa računarom se povezuje preko USB 2.0 prikljčka. Iako koristi HP-ovu tehnologiju za povećanje rezolucije, upravljački program dozvoljava biranje samo između 300 i 600 t/i.

I LaserJet 1012 je zavisan od računara, ali se on može koristiti i uz Macintosh; korisnici Linuxa su za sada uskraćeni za korišćenje ova dva modela. Osim šireg izbora računara sa kojim može da se poveže, LaserJet 1012 je i nešto brži: postiže petanest strana u minutu, a čekanje na prvu stranu i mesečni obim štampanja su isti kao kod jeftinijeg modela. Korisnici ovog štampača mogu računati i na softversko podizanje rezolucije na 1200 t/i.

Uz sve karakteristike modela 1012, LaserJet 1015 je znatno bolje opremljen elektronikom, tako da je mnogo manje zavisan od računara: njega mogu da upotrebljavaju i korsnici Linuxa, kao i nekih egzotičnijih operativnih sistema – štampač \\\"govori\\\" jezik PCL 5e. Da bi korišćenje dodatnog hardvera bilo efikasnije, bafer je povećan na 16 MB, ali se i dalje ne može proširivati; time mu je mesečni obim štampanja povećan na 7000 strana. Zbog šireg izbora računara, dodat mu je i priključak Centronics, a po potrebi može se opremiti i mrežnim interfejsom.

HP u istoj kaseti drži i toner i valjak; time je cena eksploatacije ove serije štampača nešto viša, ali je maksimalno pojednostavljeno održavanje i izbegnuti mnogi problemi, uključujući i prljanje ruku.

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Stampac???
« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2008, 10:10:48 posle podne »
Ovo jesu dobri stampaci, ali mi se cini da Mr. Smith zeli da potrosi oko 20 hiljada na to.. Ovi su oko 8-12 hiljada, cini mi se... Ali bih ja uzeo bas HP1010. (Pod uslovom da mi ne trebaju slike u boji, jel\\\'...)

nnemedi -

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Stampac???
« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2008, 11:02:25 posle podne »
imam canon 2900, dosta ga koristim. pouzdan, ekonomican, tih i brz. ako bas zelis da platis 20K kupi extra toner i jeno vreme si miran. (reciklaza 1 put te kosta 1850 din)

Policija_72

  • Gost
Odg: Stampac???
« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2008, 05:15:23 pre podne »
Samsung ML 1520. Laserski, odličan je, zadovoljan sam.:) :)

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Stampac???
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2008, 11:07:54 posle podne »
hmm ja sam mislio na kolorac...

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Stampac???
« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2008, 12:42:12 pre podne »
Druze, ako vec oces kolorac, sakupi jos 3-4000 ni uzmi laser kolorac...oko 300-350Esu. Bilo koji da uzmes ne moz biti lose. Mada ja licno preporucujem HP posto sam i video kako HP Color Laser stampa...a kuci imam HP Deskjet 3745 i prezadovoljan sam i kolicinom i kvalitetom stampe.

nnemedi -

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Stampac???
« Odgovor #8 poslato: Mart 04, 2008, 03:23:15 pre podne »
ne znam koliko kosta refill ili nov toner(novi toneri) za kolor laser. verovatno je bezobrazno skupo.

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Stampac???
« Odgovor #9 poslato: Mart 04, 2008, 10:59:33 pre podne »
zanimljiva konstatacija, stvarno se ne razumem, a necu da pitam u radnji, uglavnom je tamo najbolje ono sto je na lageru trenutno, koliko tonera ide u laserski u boji i kakve su cene dopuna onih prahova ili kako vec to ide???

nnemedi -

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Stampac???
« Odgovor #10 poslato: Mart 04, 2008, 06:45:35 posle podne »
koliko ja znam idu 4 tonera. nov kosta od 5.000-20.000 zavisno od modela. pa puta 4. reciklaza crnog kosta 1850 din u kontiju, ako se radi prvi put, kod narednog refilla manja se i neki valjak koji kosta jos oko tisucu.  za kolor ne znam ali danas cu bas pitati. Za crni imas alternativu da zamenis stari prazni toner za reciklirani uz garanciju. Znaci ne vrati ti tvoje nego dobijas vac gotov reciklirani. Kosta negde 2500.