Autor Tema: Bolna menstruacija  (Pročitano 10015 puta)

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Re:Bolna menstruacija
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 17, 2007, 03:30:12 pre podne »
Jel znate zasto po legendi zene imaju menstruaciju !!???????

tanja mitic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1151
    • Pogledaj profil
Re:Bolna menstruacija
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 17, 2007, 04:11:06 pre podne »
Zašto žene imaju menstruaciju?
Bili Adam i Eva u raju, i pošto je Eva zajebala Adama i dala mu da pojede onu jabuku, Bog se strašno naljutio i kaze Evi: \\\'krvavo češ mi ovo platiti!\\\', a Eva ga pita:\\\'Jel\\\'može u ratama?\\\'

Maria Kovac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Bolna menstruacija
« Odgovor #32 poslato: Mart 25, 2008, 03:59:42 posle podne »
Jooooj sto boli..bolje receno ubija bar prvi dan.. A tu su jos i glad, nervoza, bolovi u ledjima..

Olivera Dabic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 430
    • Pogledaj profil
Odg: Bolna menstruacija
« Odgovor #33 poslato: Mart 27, 2008, 08:24:30 posle podne »
Jako retko se desi da prvi dan mogu da ustanem iz kreveta! Jako veliki bolovi u stomaku. Takodje u ledima i nervoza a jos veca potreba za COKOLADOM nego inace!!! A i inace je mnogo :)

TiDža84

  • Gost
Odg: Bolna menstruacija
« Odgovor #34 poslato: Mart 27, 2008, 09:18:27 posle podne »
Meni Kofan sve resava...dugo sam trazila odgovarajuci lek...posto trpim nesnosne bolove svaki put...popijem jedan Kofan..malo prilegnem,zadremam...kad se probudim,kao nova!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Bolna menstruacija
« Odgovor #35 poslato: Mart 27, 2008, 10:38:07 posle podne »
...Devojke... ja nikada nikakvih problema nisam imala... Prosto prihvatila sam to kao prirodnu stvar i isla dalje i na trening i na utakmice.. i na svaki cas fizickog i na plivanje i u grad ... i nikada nisam legla da spavam... nisam imala vremena...
 Ne znam da li su se to vremena promenila ili ?...  :)

mumba

  • Gost
Odg: Bolna menstruacija
« Odgovor #36 poslato: Mart 28, 2008, 04:15:10 pre podne »
juče me je sestra ubijala monologom na tu temu !vama zaista mora da je užasno kad vam se to desi ukoliko se to kao kod moje sestre manifestuje od debresije do sejanja smrti po kući! ukoliko navrati u istu!

Emilija Milosevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Bolna menstruacija
« Odgovor #37 poslato: April 08, 2008, 12:30:21 pre podne »
Jao... Upravo se mucim sa tim! Stvarno jedva prezivljavam. Stomak me uzasno boli, muka mi je, cak me ponekad i nesvest hvata. Cesto moram da odem sa nastave jer ne mogu da izdrzim. I najgore je sto ne mogu da nedjem efikasan lek, dosad sam koliko-toliko uspevala da pomognem sebi uzimajuci Baralgin i Rapten-K. To sam sve nasledila od mame, nadam se da nece i moja deca tako proci...

TiDža84

  • Gost
Odg: Bolna menstruacija
« Odgovor #38 poslato: April 08, 2008, 02:19:37 pre podne »
Rapten K od sada zaboravi...stvara ciste na jajnicima...nije zdrav...probaj Kofan,ima u svakoj apoteci i ja sam svasta probala da prebolim taj uzas i jedino mi to pomaze.

Emilija Milosevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Bolna menstruacija
« Odgovor #39 poslato: April 08, 2008, 03:30:14 pre podne »
Rapten K mi je apotekarka preporucila... Pokusacu sa ovim! Hvala puno!

mumba

  • Gost
Odg: Bolna menstruacija
« Odgovor #40 poslato: April 08, 2008, 05:44:15 pre podne »
probajte da budete muškarci! dobro šala mala!

vendi vendi

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 89
    • Pogledaj profil
Odg: Bolna menstruacija
« Odgovor #41 poslato: April 08, 2008, 04:16:07 posle podne »
Lusy napisao/la:
Citat
...Devojke... ja nikada nikakvih problema nisam imala... Prosto prihvatila sam to kao prirodnu stvar i isla dalje i na trening i na utakmice.. i na svaki cas fizickog i na plivanje i u grad ... i nikada nisam legla da spavam... nisam imala vremena...
 Ne znam da li su se to vremena promenila ili ?...  :)


 Mozda jeste moda, zimi minici i kratke majicice, gola ledja...
Ali devojke provereno bez obzira kolike bolove da imate uputite se u dugu setnju, lako trcanje ili voznju biciklom. Mozda vam smesno zvuci ali videcete smanjicete broj dana ciklusa i necete imati pritisak u stomaku. Uz to vam preporucujem kupinovo vino 1dc dnevno. Samo tusiranje nikako banjanje u kadi. Obratite paznju gde sedate da nisu hladne povrsine bez podmetacai sl. jer sve to utice na mestrualni ciklus. Jajnici obicno bole ako su pod nekom upalom, malom ali dovoljno da vam prouzrokuju ovakve probleme.
Ja licno nikad nisam imala nikada bolove i tegobe, ali sam zivela normalno, trcala, vozila bicikli.... jedino od simptoma sto imam su mi bolne otecene grudi.

@Crossbringer - probajte da budete muškarci! dobro šala mala!
a da vi \\\"odradite\\\" samo jednu menstruaciju ili jedan porodjaj...
nije ovo prepucavanje ili prebacivanje nego samo realno sagledavanje stvari.

ja ove devojke razume i saosecam se sa njima iako kako sam rekla nemam tih problema. Ali pomisli na to da su one ogranicene u nekim stvarima, leti bazen, tisa ili ako si bakzuz pa ti se sve ovo desava namoru... a vecina devojaka nemoze a ni nezna da koristi tampon... a ako moze kada izadje iz vode trk u sobu da ga menja...