Autor Tema: Kakav internet koristite ?  (Pročitano 18072 puta)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #30 poslato: Februar 11, 2008, 07:18:36 pre podne »
Mali Lala, pametan si covek pa cu ti zato ovo reci:  od pogresne informacije, samo je gora poluinformacija.

Na bazi takvih informacija iskonstruisana je prica o nekakvom ugradjivanju, o nekakvim losim opcijama po opstinu.

Ja sam covek koji se iskljucivo bavi donatorskim programima,a ne biznisom. Kao i Igrutin. Zato ovo opstinu ne kosta ni pet para! Ako je to lose za opstinu neka proba neko bolje. Igrutin i ja ne znamo. Ono sto ce kasnije kostati opstinu je toliko zanemarljivo u odnosu na benefit, ali i na apsolutni iznos, da je smesno i pricati.
Nikad, ali nikad u zivotu se nisam i ne bih ugradjivao u javni novac i javni posao.

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #31 poslato: Februar 11, 2008, 06:58:09 posle podne »
Ja sa naglasio da ne MISLIM da si ti ili iko iz Beceja. Ali smo uradili neki interni neoficijelni preracun vrednosti...raspitali smo se za cene i kako se sklapaju ugovori i tako dalje. Ili je neko uzeo masnu marzu ili se neko ugradio. Elem, kostace Opstinu posle 1. godine veruj mi. A kostace je zakup linka kod Telekoma. Koliko ja skontah po ugovoru je predvidjena i uracunata samo prva godina. A posle sami. No opet kazem i to mi je milije od one druge opcije koju sam cuo. I OPET ponavljam, samo da radi kako treba i da bude zadovoljavajuca usluga, zabole me koliko se ko ugradio i koliko to kosta Opstinu jer na kraju krajeva ja kao poreski obveznik cu to na neki nacin placati a mislenja sam da se isplati da na ovom polju Opstina malo ulozi...znaci za mlade mnogo.

Jel me sad razumes sta sam mislio? Nisam TEBE hteo da prozivam samo sam izneo cinjenice koje nisu poluinformacija...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #32 poslato: Februar 11, 2008, 08:02:31 posle podne »
Mali Lala, video sam vase proracune. Cenim vas trud, ali je racunica pravljena na bazi nepotpunih inforamcija u tehnickom delu...Sedi sa Igrutinom i popricajte o tome.

Medjutim, potpuno je zanemarena ona kulturoloska dimenzija cele price koja je sastavni deo paketa sa ovom donacijom. Kao i oni benefiti koji dolaze sa cinjenicom da ste deo jednog evropskog i svetskog kluba. Sto ce reci, novi projekti, nove donacije za Becej itd. O tom potom.

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #33 poslato: Februar 12, 2008, 08:16:11 pre podne »
REZ...nemoj me pogresno shvatiti. Ali sta ja da pricam sa Igrutinom kad on ima neko limitirano znanje iz tog polja? (ne kazem da ne zna nista, samo da bi mogao vise...) Sad oces da kazes da ce mi pricati nesto o tehnickim detaljima sto mu je moj drugar pre 2 meseca objasnio sta je i cemu sluzi? Ma daaaj...JA JESAM budala ali ne bas tolika... Slazem se da to treba Beceju, ali kazem da treba malo i sagledati sitnice koje u ugovoru pisu izmedju redova. (opekao sam se nekoliko puta i sad na 5km nanjusim kad nesto i malo smrdi) I OPET ponavljam da nije lose, ali...

Ali kao sto rekoh vec jednom da se vratimo na topik,a ovo mozemo da nastavimo na onoj drugoj temi da ne spamujemo ovde.Ok REZ?


ON TOPIC

Ja danas dobio ADSL router od Telekoma. Thomson. I od sutra radi NET!!!


A ovo za dupliranje brzina jeste tacno, drugar cija keva radi u Telekomu kaze da ce do kraja godine minimum 2x duplirati brzine. Sve to se radi zbog IPTV koji Telekom planira da uvede kao povratni udarac SBB za uvodjenje VOIP...IPTV je u principu PPV (Pay Per View) sistem gde se placa ono sto se gleda po narudzbi.(jes da ne znam kako ce to resiti kod nas...LOL) Ako neko zna sta je MAX TV u Cro, ovo je slicno.

mumba

  • Gost
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #34 poslato: Februar 12, 2008, 09:25:17 posle podne »
lalo molim te da li mi možeš objasniti ali bez da se naljutiš kako možeš koristiti adsl kada ti nemaš telefonski priključak? ne znam jel ima neki gadget za to ili sam ja totales neupućen! opet kažem nije prozivka nego me čisto zanima!

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #35 poslato: Februar 12, 2008, 09:30:11 posle podne »
Ako je to sve to tacno - blagodarim, sto bi rek\\\'o her Zika Pavlovic!:)


Samo, prosli put kad se najavljivalo dupliranje, sindikat telekoma Srbije je u javnost izashao sa najavom u dupliranju javno sa zvanicnim dokumentom, zapisnikom sa sednice gde je donesena takva odluka!


Nije bilo: moja keva, njegova tetka, drugareva polutetka koja je na funkciji 4-og pomocnika zamenika kurira i slicno!

Ali, ok, svakako da pozdravljam ovu vest!:)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #36 poslato: Februar 13, 2008, 01:19:20 pre podne »
Cross nemoj ljutis, ali slusaj kad pricam sa tobom. Reoh da sam kod sestre uveo adsl a od nje wifi do kuce.

mumba

  • Gost
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #37 poslato: Februar 13, 2008, 02:17:50 pre podne »
sorry primljeno znaju!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #38 poslato: Februar 13, 2008, 05:21:07 posle podne »
Adsl Eunet.... Flat ....odskora......... i super je. Svi u kuci su zadovoljni! :) (jaoj onaj dial-up....... jako je bilo strasno, a boga mi i skupo!)

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #39 poslato: Februar 13, 2008, 05:41:24 posle podne »
Ja na stcable, ali posle 3,6Mbit/sec wireless-a koje sam imao nedavno sve mi je sporo, a i nisam posebno zadovoljan sa stcable.






Ovo sam koristio u Africi, wireless modem koji radi preko mobilne mreze a brzina .... neverovatna.

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #40 poslato: Februar 20, 2008, 07:53:50 posle podne »
Mali_Lala napisao/la:
Citat
A kostace je zakup linka kod Telekoma.


Ne ide se preko Telekoma... Ali, to vec ONAJ TVOJ DRUGAR bolje zna ;)

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #41 poslato: Februar 20, 2008, 07:55:30 posle podne »
Mali_Lala napisao/la:
Citat
Ja koliko sam skontao nije okoncano jos jer se neko lepo ugradio u finansijski deo...i to BAS LEPO...doduse ne zna se ko je taj sto se ugradio al neko jeste.


Ili neko pokusao da se ugradi, pa nije uspeo???

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #42 poslato: Februar 20, 2008, 08:06:02 posle podne »
igrutin napisao/la:
Citat
Mali_Lala napisao/la:
Citat
Ja koliko sam skontao nije okoncano jos jer se neko lepo ugradio u finansijski deo...i to BAS LEPO...doduse ne zna se ko je taj sto se ugradio al neko jeste.


Ili neko pokusao da se ugradi, pa nije uspeo???


Ili to...

IZVINI IGRUTINE! IZVINI REZ! IZVINI \\\"NEKO\\\"! IZVINITE GRADJANI BECEJA!

Samo ne znam da li je ovo dovoljan razlog da mi se vise ni ne javljas u kaficu ili nije?

nnemedi -

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #43 poslato: Februar 21, 2008, 03:24:49 pre podne »
stcable home (pre svega zbog upload-a) i neobee adsl 1Mbps/128 kao i dialup akademski server 4 free (kobson je cudo ali moras preko ac.yu domena :( )

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Kakav internet koristite ?
« Odgovor #44 poslato: Avgust 08, 2008, 08:23:30 pre podne »
evo malo teme koje se vrte svuda a kod nas se malo zaboravile...

[li]freenet http://www.it4um.com/forum/viewtopic.php?f=48&t=441[/li]