Autor Tema: Koliko je nas Bečej čist i uredan?  (Pročitano 4756 puta)

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Koliko je nas Bečej čist i uredan?
« poslato: Februar 12, 2008, 08:13:57 posle podne »
Opšte poznato je da se u Bečeju malo pažnje pridaje čistoći ili higijeni. Posmatram ljude na ulici kako posle pojedene kifle, bureka itd.. bace papir ili kesicu na zemlju a kanta ili je pored njega ili na par koraka od mesta zločina. Generalni problem u Bečeju je i nedostatak istih( kanti, ne zagadjivača)a i kada ih nadležni i postave, brzo završe na zemlji počupane ili izlomljene. O čemu se radi? I gde je tome kraj. Ja moju decu ceo zivot učim, da svaki papirić stave u dzep, i da bace kod kuće ako vec nema kanti usput. Sećam se divne akcije u parku kod dispanzera kada su deca farbala kante za smeće, a sada idite da vidite koliko je ostalo celih... Sramota. Kako probuditi svest gradjanstva da sami počnu da se ponašaju odgovorno, a i da deci prenesu isto.

Naravno čast onima koji se ponašaju odgovorno a sebe i svoju porodicu svrstavam u takve sa ponosom.

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Koliko je nas Becej cist i uredan?
« Odgovor #1 poslato: Februar 12, 2008, 08:18:58 posle podne »
:(

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Koliko je nas Becej cist i uredan?
« Odgovor #2 poslato: Februar 12, 2008, 08:20:27 posle podne »
:(

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Koliko je nas Becej cist i uredan?
« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2008, 08:22:12 posle podne »
:(

TiDža84

  • Gost
Odg: Koliko je nas Bečej čist i uredan?
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2008, 08:22:12 posle podne »
konjska_muva napisao/la:
Citat
Ja moju decu ceo zivot učim, da svaki papirić stave u dzep, i da bace kod kuće ako vec nema kanti usput.
Naravno čast onima koji se ponašaju odgovorno a sebe i svoju porodicu svrstavam u takve sa ponosom.


 :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh:

To su i mene moji roditelji naucili....
Ljudi u Beceju nemaju razvijenu svest za ocuvanjem okoline i jos dugo ce biti tako....:S :S

mumba

  • Gost
Odg: Koliko je nas Bečej čist i uredan?
« Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2008, 09:12:22 posle podne »
ta nekultura do izraaja dolazi vikendom u sitne sate ,tada čovek ima osećaj da je na nekom bojnom polju jer viđa prevrnute kontejnere,zapaljene kante,porazbijano staklo od neke alkoholčine,pa i zgažene životinje!prava apokalipsa!

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Koliko je nas Bečej čist i uredan?
« Odgovor #6 poslato: Mart 27, 2008, 09:34:51 pre podne »
Mogli bi jos malo slika da poslikamo po gradu, pa da dostavimo u Komunalac, ipak sad je stig\\\'o svez kapital, valjda ce sad biti sve cakum pakum kad nismo mogli sami...

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Koliko je nas Bečej čist i uredan?
« Odgovor #7 poslato: Mart 28, 2008, 02:47:54 pre podne »
Uglavnom ne bacam po ulici i nosim u ruci papirice stotinama metara dok ne nadjem kantu.
Mada, moram priznati da mi se nekad desi i da bacim i to samo zbog nedostatka kante, kad nemam dzepove... :(

Olivera Dabic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 430
    • Pogledaj profil
Odg: Koliko je nas Bečej čist i uredan?
« Odgovor #8 poslato: Mart 29, 2008, 11:55:30 posle podne »
THE_SIREN napisao/la:
Citat
Uglavnom ne bacam po ulici i nosim u ruci papirice stotinama metara dok ne nadjem kantu.
Mada, moram priznati da mi se nekad desi i da bacim i to samo zbog nedostatka kante, kad nemam dzepove... :(


Isto tako... Kuca mi je u novom selu,papiric u dzep pa do centra. Kantu nisam videla u tom delu,barem kuda ja idem!

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Koliko je nas Bečej čist i uredan?
« Odgovor #9 poslato: Mart 30, 2008, 05:45:24 pre podne »
Prolazis pored one deponije ili sta li je.. Baci tamo.. :)

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Koliko je nas Bečej čist i uredan?
« Odgovor #10 poslato: Mart 30, 2008, 04:44:14 posle podne »
Juče sam prošao pored starog \\\"Fadipa\\\" i preko puta gde su ranije postavljali cirkuse ima ogromna baretina, gomila peska i mnogo malih barica. Zimus je tu bilo gomile peska i tucanika za puteve. Ne znam ko je bio izvođač radova, ali je mogao preostali pesak isplanirati po baricama i tako napraviti jednu ravnu površinu, kao što je bilo pre nego što su doneli pesak.

Olivera Dabic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 430
    • Pogledaj profil
Odg: Koliko je nas Bečej čist i uredan?
« Odgovor #11 poslato: Mart 30, 2008, 06:27:34 posle podne »
Preko puta Pravoslavnog groblja, kod prelaza preko pruge ima jedna mala kucica. Ljudima su pod prozor bacali sve i svasta. Sljunak, staro gvozdje, ambalazu....ima svega. Morali su da stave zicu i napisu \\\"Molimo vas da ne bacate smece\\\"... Katastrofa! :(

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Koliko je nas Bečej čist i uredan?
« Odgovor #12 poslato: Jun 07, 2008, 04:56:53 pre podne »
Koliko ce nas grad biti cist i uredan,zavisi samo od nas samih.Ne treba krivicu svaljivati samo na jedno preduzece,jer mi smo ti koji mogu promeniti grad.Ne znam da li ste obratili paznju na slike koje je Gospodar Vremena okacio.Kontejneri prazni a smece pored njih!!
I u kome je problem...

Petar Petrovic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 74
    • Pogledaj profil
Odg: Koliko je nas Bečej čist i uredan?
« Odgovor #13 poslato: Jun 07, 2008, 05:13:42 pre podne »
Meni su zapale za oko ove slike.
Bacanje smeca pored kante nije delo neodgovornih gradjana nego pre svega beskucnika i losije situiranih ljudi koji s vremena na vreme pretrazujuci kontejnere, deo smeca ostavljaju pored kante.
U svakom slucaju potrebno nam je privatno a ne javno preduzece, nesto slicno kao sto su ljudi uradili u Novom Beceju gde je potpisan ugovor o povreravanju cistoce grada sa austrijskom firmom.
Nadam se da ce ulaganja u Komunalac popraviti stvari.
A sto se tice svesti gradjana...nazalost tako je, tesko se tu moze bilo sta promeniti...

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Koliko je nas Bečej čist i uredan?
« Odgovor #14 poslato: Jun 07, 2008, 05:17:26 pre podne »
Jos malo pa cemo imati i privatno komunalno preduzece....

Videcemo kako ce onda funkcionisati,mada ja mislim da je i Komunalac relativno dobro poslovao s obzirom s kakvim kapacitetima raspolaze!;)