Autor Tema: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?  (Pročitano 5106 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
.. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« poslato: Februar 21, 2008, 05:41:51 posle podne »
.. On \\\'vako jos davne 14.....
... A Ti?
.... Koje je Tvoje misljenje?


 

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2008, 06:44:01 posle podne »
..Uvek je tesko nesto prvo napisati, pogotovo ako je tema A Ti?....iliti gde smo danas?
Iako sam vegetarijanac od\\\' 86-te, nije mi bila namera da divanimo o vegetarijanstvu....Moji gosti znaju vrlo dobro da su uvek dobrodosli, da se u mojoj kuci uvek dobro jede bas i da nikada ne isticem svoje vegetarijanstvo. Pored raznih djakonija nadje se tu uvek i nesto vegetarijansko... pa ko voli nek izvoli.:)
.. Ideja mi je bila da divanimo o moralu, drustvenim normama, musko-zenskim odnosima, a tu ideju mi je zapravo dao Mali lala onom svojom sada vec cuvenom temom \\\"O bolnoj istini za devojke....O tome ko koliko ceni zivot u ovom ili onom obliku....o siromastvu i bogatstvu... ma skroz siroka tema... Dakle gde smo danas i gde nas to vodi sutra....

\\\'ajd sad!

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2008, 08:47:58 posle podne »
I mene bi pojeo neki krokodil tako da ja jedem svinju ladno...;)
a zasigurno cu nahraniti milion malih crvica tako da 1:1 nereseno...

mumba

  • Gost
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2008, 09:37:21 posle podne »
čovek je troglodit sam po sebi tako da ishrana treba da bude raznovrsna i što zdarvija.treba jesti meso a treba koristiti razne salate i namirnice biljnog porekla radi čišćenja organizma!

TiDža84

  • Gost
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2008, 10:23:09 posle podne »
Cesto razmisljam o tome da postanem vegeterijanac...sto kazu da ne jedem ono sto ima oci i majku...ali ne uspeva mi...:S poslednje 2 godine jedem samo piletinu i ribu...svinjsko meso ne dolazi u obzir...:S :S
Mesojed ili vegeterijanac..nije bitno..bitno je biti UMEREN u svemu...pa cak i u hrani koju jedes...

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2008, 03:19:41 pre podne »
Bio sam vegeterijanac 3-4 meseca.Mozda bih bio i sada da mi na pregledu za vojsku nije pronadjen povisen bilirubin u krvi posle cega sam uveo radikalne mere u ishrani.Sada ga vise nemam odkad se hranim normalno kao pre.
Al nema od toga leba.
Mislio sam da ce doci do nekih poboljsanja na planu bistrine uma,snage,spiritualne uzvisenosti itd ali nista od toga,i dalje sam glup i slab i neproduhovljen kao i pre :laugh:
Ali cesto mi se desi da se zamislim nad onim sto jedem i pojedem to sa postovanjem.

mumba

  • Gost
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #6 poslato: Februar 24, 2008, 03:41:48 pre podne »
lepo ja kažem jebeš hranu što kurac nije napravio! izvinte me na izrazu!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #7 poslato: Februar 24, 2008, 04:23:57 pre podne »
ups... a gde se tu uklapa burek i pivo Cross?;)

mumba

  • Gost
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #8 poslato: Februar 24, 2008, 05:30:28 pre podne »
pa dobro burek je od životinjskih derivata(70%)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #9 poslato: Jul 19, 2008, 03:45:00 pre podne »
nekako me žao da je ova teme umrla. S\\\'toga ću citirati samu sebe:

Lusy napisao/la:
Citat
..Uvek je tesko nesto prvo napisati, pogotovo ako je tema A Ti?....iliti gde smo danas?
Iako sam vegetarijanac od\\\' 86-te, nije mi bila namera da divanimo o vegetarijanstvu....Moji gosti znaju vrlo dobro da su uvek dobrodosli, da se u mojoj kuci uvek dobro jede bas i da nikada ne isticem svoje vegetarijanstvo. Pored raznih djakonija nadje se tu uvek i nesto vegetarijansko... pa ko voli nek izvoli.:)
.. Ideja mi je bila da divanimo o moralu, drustvenim normama, musko-zenskim odnosima, a tu ideju mi je zapravo dao Mali lala onom svojom sada vec cuvenom temom \\\"O bolnoj istini za devojke....O tome ko koliko ceni zivot u ovom ili onom obliku....o siromastvu i bogatstvu... ma skroz siroka tema... Dakle gde smo danas i gde nas to vodi sutra....

\\\'ajd sad!


 Dakle ovo je stvarno široka tema za razmenu mišljenja o svemu i svačemu ( nikako nije akcenat na vegetarijanstvu!)

 Gde smo danas i kuda sve to vodi? koliko smo kreativni, a koliko glupi, koliko smo pošteni, a koliko nismo....

 Dobrodošli još jedared :)

mumba

  • Gost
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #10 poslato: Jul 19, 2008, 10:10:40 posle podne »
ako se ljudi budu igrali bogova što naravno odavno rade odosmo mi u ihaj!

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #11 poslato: Jul 20, 2008, 01:34:08 pre podne »
I biljke su zivuljke, samo sto ne ciče i zaurlavaju kad ih neko kuva.

vesna bosnic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 577
    • Pogledaj profil
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #12 poslato: Septembar 13, 2008, 08:22:15 posle podne »
Najvece bogatstvo u zivotu je sam zivot!Kako cemo ga ziveti i kako gledati na njega i na osobe koje su u nasem okruzenju...sve je to individualno,jer svako od nas ima drugaciji pogled na svet!Ja pokusavam da gledam siroko i duboko,pa se mnogo puta razocaram kada sam u dijalogu sa osobom cija je svest 0.A mnogo je takvih...,onda ,posto ne volim da budem neljubazna,jednostavno sa takvim osobama komuniciram,ako moram,samo povrsno i to je to....Sve je stanje covekove svesti....i to gde smo danas...i gde cemo biti sutra....,naravno ako osoba ne trazi nemoguce!

vesna bosnic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 577
    • Pogledaj profil
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #13 poslato: Septembar 14, 2008, 09:02:28 pre podne »
uran napisao/la:
Citat
Najvece bogatstvo u zivotu je sam zivot!Kako cemo ga ziveti i kako gledati na njega i na osobe koje su u nasem okruzenju...sve je to individualno,jer svako od nas ima drugaciji pogled na svet!Ja pokusavam da gledam siroko i duboko,pa se mnogo puta razocaram kada sam u dijalogu sa osobom cija je svest 0.A mnogo je takvih...,onda ,posto ne volim da budem neljubazna,jednostavno sa takvim osobama komuniciram,ako moram,samo povrsno i to je to....Sve je stanje covekove svesti....i to gde smo danas...i gde ce
mo biti sutra....,naravno ako osoba ne trazi nemoguce!
http://www.youtube.com/watch?v=-xq5u2G3JBM

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: .. A Ti?.. Iliti gde smo danas?
« Odgovor #14 poslato: Septembar 20, 2008, 09:52:26 posle podne »
Povod za ovaj post je nedavna odluka Emira Kusturice da se odrekne titule počasnog građanina Užica.

 Sad vam sigurno nisam rekla ništa novo,al\\\' ja već par dana razmišljam gde smo mi to danas?

 Interesuje me koje je vaše mišljenje, ne povodom slučaja Kusturica nego uopše.

 U našoj opštini i nama geografski bliskim, bilo je nekih sličnih slučajeva.

Evo primera... neki biznismen iz Austrije hteo da zakupi deo teritorije, jedne od bliskih nam opština, da napravi extra hotelčić, restoran, zaposli meštane, dovede turiste,da napravi svetski brend od tog gradića, ... pa slično kao Mokra gora i Mećavnik... I znate šta se dešilo?!  Zasedao nekakav odbor mesne zajednice ( ne zamerite ne znam te odbore i tako to :S ) i jednoglasno doneo odluku da se tom čoveku ne izda to parče zemlje. .... JER ĆE SE OBOGATiTI, a oni , razume se ne mogu da dozvole da se neko obogati... i tako je taj čika otišao na neko drugo mesto.

Sličnih primera ima i kod nas.

 Koje je Vaše mišljenje? Gde smo u tome danas?