Autor Tema: Život mladih bendova????  (Pročitano 19898 puta)

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #45 poslato: Maj 28, 2008, 12:23:30 pre podne »
nisam bio tu da odgovorim na ono sto je receno.
vec sam rekao da skidam kapu onima koji su organizovali ovaj dogadjaj, ali sam ukazao na par propusta, a sto se tice dogovora bendova, mi smo se pojaviliu, a jedino sto smo saznali da gitaristi i basisti treba da daju Kasiki gitare da im nastima (kao da oni koji sviraju desetak godina to ne znaju da rade) i da se svira po spisku na plakatu, a ko je  jos bio od 11 bendova na dogovoru? ljudi iz jkmamkk-a su nas nazvali oko pola sedam i javili da nece stici, tako da ako nesto za njih bitno bude na sastanku da mi divanimo u njihovo ime. sto se tice bine i razglasa i tonaca, jeste fenomenalna bina, ali ne i najbolja u vojvodini. tonac je bio izuzetno nemaran, kako moze jedan bend koji ima jedan vokal i svira neke rock bluz stvari 45 min (i oni nisu krivi za to sto neki bendovi nisu imali ni 20 min) da uradi tonsku probu za punk bend koji ima 4 vokala? zasto taj tonac nije u toku nase prve pesme namestio zvuk, kad vec nismo imali tonsku? A sto se tice broja ljudi 2000? pa nama je dosta i 100 ljudi koji kapiraju sta mi imamo da kazemo, a tamo i nije bilo vise od mozda 200 ljudi koji su nas intenzivno slusali, ostali su dosli zato sto se nesto dogadja, nama ti ljudi nisu interesantni.
VAMA LJUDI (TAURA) SVAKA CAST, a ovo sto kazem ne govorim kao kritizer, vec su to samo saveti, naravno da podrzavam dogadjaje ovakve prirode i sve koji uloze trud da bi bilo sta organizovali, i ako mislim da mogu da dam koristan savet, to i cinim, kako bi u nasem gradu imali sto vise kvalitetnih tematskih festivala.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #46 poslato: Maj 29, 2008, 07:23:30 posle podne »
Opa , pa ovde se ravila prava diskusija!:)
Ajmo redom.
 Kada sam napisala da sa nešto naučila, mislila sam da, ako ikada nešto slično budem/o organizovali, sastanak sa muzičarima mora da se desi dan ranije.... Pa da lepo vođa benda potpiše ugovor sa organizatorom da će poštovati protokol dešavanja i organizatore.
I dalje tvrdim da ste se svi pojavili u 19 sati na zakazanom mestu, trajanje svirke i štimovi, bi štimali!
 Simo Svaka čast svima, ali da li je tebi ok da bend koji je sprečen da dođe na sastanak javi to drugarima/ kolegama muzičarima, a ne organizatorima!? A kanda su mnogi bili sprečeni da se pojave u zakazano vreme.:laugh:   Nećemo dalje o ovom na forumu i ti i ja znamo pravi razlog!;)
 Ok idemo dalje.
 Za ozvučavanje sam prvo zvala Sretu, koji je moj prijatelj i koji je meni nekako bliži srcu ( Audio constructor)! I pored više nego spuštene cene, za nas je to bilo previše. Miša Berar mi je takođe prijetelj. Njega nisam mogla dobiti... čovek bio na pecanju danima, a cena njegovog razglasa je za nas u ovom momentu nedostižna.( 5 ooo- 7 000 E). E onda smo se suočili sa stvarnošću i pozvali opet naše prijatelje (Ljubu i Bucu)koji su svoj posao uradili više nego korektno i naravno opet nam spustili cenu :)  
  Nemam ništa protiv kritike koja je konstruktivna, dobronamerna i uvek dobrodošla! ... Samo predhodno treba da se ispoštuje dogovor :)
Sve u svemu bilo je odlično i daj bože da bude još češće!
@ Cross- svi su mogli da se prijave. Zašto se bendovi koji sviraju hard rock ili metal muziku, nisu prijavili, ne znam!? Mogli su da se prijave i muzičari koji sviraju klasiku, pa opet nisu. Š ansa je data svima!
@Axl hvala za prelepe slike :) Nadam se da ćemo nekako moći doći do istih.
 Dragi mladi muzičari svirajte i dalje.... nadam se da vam je bilo lepo i da ste i vi iz svega nešto naučili! :) :) :)

mumba

  • Gost
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #47 poslato: Maj 30, 2008, 02:03:01 pre podne »
svaka čast teby lusy zaista si žena za medalju ne samo zbog ove organizacije nego zbog mnogih stvari ! svaka čast još jedared!

Stevan Kosanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #48 poslato: Jun 02, 2008, 12:05:48 pre podne »
necu da pravim haos od teme, ali nije mi jasan stav grupe jkmamkk, kako mogu da zakazu snimanje u studiju, na dan festivala...to mi je totalno nelogicno,neprofi....
verujem da ste imali problem sa toncem i ostalim stvarima, ali....prvi veci hepening u beceju posle 100 godina, i svi samo kukaju....
ne valja ovo, ono, kakav je to bend iznenadjenja itd....btw, ne znam ni ko je bio, jel Super s karamelom??
ako su oni, nema sta da se prica, od becejaca i okoline nema nikog ko je vise uradio u zadnjih 5 godina...tako da su zasluzili da budu tzv headliner-i...ako nisu oni nastupali, izvinjavam se :)

mladi bendovi nastavite da vezbate i stvarate, imali ste konkurs za EXIT, nadam se da ste se prijavili, pa daj boze i prosli na fest...

vidimo se na nekom rejvu :)

aleksandar tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 320
    • Pogledaj profil
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #49 poslato: Jun 02, 2008, 04:56:28 pre podne »
Sto se jkm-a tice imali su zastupnike na sastanku, a na sastanku je receno samo da ce Kasika nastimati dzitre. Pri izlasku na binu su zamoljeni da odsviraju 3 pesme(sto je cirka 5-6 minuta), a to bas i nema neke veze sa stimanjem gitara, kao ni sa snimanjem.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #50 poslato: Jun 02, 2008, 06:40:45 pre podne »
@acafaca- ne znam šta bih još rekla osim onog što sam već napisala... i čvrsto stojim iza svog predhodnog posta.
... reći ću samo još da: \\\"Pas laje dok karavani prolaze\\\" e sad...;)

mumba

  • Gost
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #51 poslato: Jun 02, 2008, 09:37:18 pre podne »
442 do beograda!

aleksandar tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 320
    • Pogledaj profil
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #52 poslato: Jun 02, 2008, 01:02:54 posle podne »
samo pokusavam kumasinu da objasnim nesto posto nas proziva za neku neodgovornost

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #53 poslato: Jun 02, 2008, 10:10:29 posle podne »
Jebi ga sledeci put ce biti sve bolje i JKKKKKKKM ce dobiti dupli tajming...zasluzuju to u svakom pogledu...valjda se nisu naljutili!?

Stevan Kosanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #54 poslato: Jun 06, 2008, 12:56:56 pre podne »
aco, kako da ne pomenem neodgovornost, kad i jeste ona u pitanju!!
sigurno je neodgovoran bio i tonac...ali opet....ne mogu da shvatim da bend ima snimanje u studiju, na dan koncerta...
ali ajde...ne sumnjam ja u njihove kvalitete muzicke, ali stvarno mi je bzveze...
dobro imali su vas kao predstavnike...ajde....
aj zivi bili, pa vas slusao na nekom sl hepeningu

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #55 poslato: Jun 06, 2008, 06:34:45 posle podne »
11 bendova u 4 1/2 sata, koja broje ravno 55 muzičara, smestiše se tog dana na krugu!.
 Razglas više nego pristojan, tonci dobri \\\"Bebama, Bajagi, Bori.... Ne razumem zašto nisu dobri našim mladim muzičarima, koji su dobili retku priliku da se prijave bez audicije i pokažu šta znaju.
Sastanak, kao ključna stvar je izostao, a kolege muzičari se malko zaneli, pa probili termin.( nisu mislili na one posle). Na gitarijadama se sviraju 2-3 pesme i... show must go on...
 Ne znam o čemu Aca priča, a Simi ću uživo o onom što sam saznala i što mi rekoše roditelji ;)  

  Živi bili, pa se vidimo negde opet :) ...ako bog da!

aleksandar tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 320
    • Pogledaj profil
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #56 poslato: Jun 06, 2008, 11:31:58 posle podne »
tonci: jesu dobri kad se bar malo potrude( za bebe, corbu i kompaniju), a ne kad se na bini nista ne cuje ( ja sam cuo samo Simu i bubanj, a i ostali bendovi su se zalili na isto) samo zato sto sviraju neki klinci.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #57 poslato: Jun 07, 2008, 12:23:04 pre podne »
...joj Aco a što mi to tek sada kažete i da znaš da ću ovo proveriti, ako je tačno...:angry:
 Nego ajd ti piši projekat, obezbedi sve to što smo mi/ja, a ja će da sviram... meni neće ništa smetati, znaju  tonci i vlasnici razglasa, da je istina ovo što kažem..i sviram bez probe i sve čujem ,ako hoću :) ... Važi :)

mumba

  • Gost
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #58 poslato: Jun 07, 2008, 01:47:39 pre podne »
trebalo bi da se dovedu tonci benda pink floyd valjda bi oni ,,možda\\\'\\\' potrefili zvuk!

Vladimir Bakic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 265
    • Pogledaj profil
Odg: Život mladih bendova????
« Odgovor #59 poslato: Jun 07, 2008, 07:24:36 pre podne »
Jaoj Cross samo ne Pink Floyd! Likovi koji su na toj svirci svirali stvari od Pink Floyd-a su i napravili celo sranje..Ne time sto su ugnjavili masu nego sto su svirali jedno 45 min... Licno ne volim grupne svirke zato sto je uzasno tesko iskontrolisati gomilu muzicara,koji su u velikoj vecini neodgovorni idioti..Jednostavno jedino resenje je napraviti preciznu satnicu sa dovoljnim pauzama izmedju i strogo je se drzati..Nama su rekli da sviramo u ponoc i da treba da sviramo 20-tak minuta jer do pola jedan sve mora da se zavrsi..Izasli smo u 00:10h,odsvirali 8 pesama i u 00:30h sisli sa bine..Nastimali smo se sami pre izlaska na binu,kakav crni Kasika da nam stimuje gitare??? Svaka cast organizatorkama,visim po becejskim svirkama vec nekih 17 godina i ne pamtim koncert sa ovoliko bendova i ovoliko ljudi u centru..Mozda je u organizaciji falila samo jedna cvrsta muska ruka sa preciznim casovnikom na istoj..Ovakav koncert treba drzati barem jednom godisnje..Respect!