Kokteli?

Započeo Bilja Maric, Februar 23, 2008, 06:32:10 POSLE PODNE

« prethodna tema - sledeća tema »

Bilja Maric

Da li volite koktele i gde u Bečeju možemo popiti dobar koktel?
 Ja lično nisam neki ljubitelj, ali mogu popiti :woohoo: A u Bečeju sam jedino u stageu pila i nisu loši. Probala sam nekoliko i \\\"crvena rapsodija\\\" mi je najbolji koktel. Vama?  

Robbyn �

Meni nekako najviše \\\"leži\\\" Pinacolada  :flashica:

Sastojci
70 g lakog ruma
3 kašike kokosovog mleka
3 kašike ananasa, zdrobljenog

Priprema
Stavite sve sastojke u blender sa dve šolje usitnjenog leda.
Mešajte kratko,  velikom brzinom. Procedite u čašu i služite sa slamkom.

mumba

generalno ne volim koktele ali da mogu ponekad da popijem,e sad ne mogu reći naziv i spravljanje nekog jer sam u to totalno ne upućen.ali ne znam koliko bečejci znaju u našem gradu je postojao jedan lokal u kome su se služili isključivo kokteli!ne mogu da se setim imena lokala ali bio je tamo na uglu republikanske i želene ulice gde se sada nalazi ona prodavnica auto delova!radio je vrlo kratko svega par meseci 1995-te godine što dokazuje da bečejci nemaju kulturu koktelisanja!

Policija_72


Boris Majstorovic

Leti je dobar Mojito, a zimi Black Russian!

Zoran Sarajlija

Takozvani  B E T O N !!!!
(rakija + pivo,po slobodnom izboru i vrsta rakije i vrsta piva)

mumba

kruškovac - mentol!e to vam je kada hoćete da budete kao raketa pri poletanju!

Sinisa Tomic

FANTOM JE ZAKON
Sastojci:
1l vodke
1l guarane
1l djusa
Sluzi se iz plasticne flase od litre i po, a ova doza, gore navedena, je dovoljna za najmanje cetiri osobe

TiDža84

Moj omiljeni je kombinacija pelinkovca i djusa tzv. Dunav...kad sam bila na moru pila sam neki sa kuglicama od leda velicine sacme,sirupom od maline,sokom od jagode i borovnice i votkom...super je bio...:laugh:

Goran Čonkić

@Cross

To mesto se zvalo \\\"Tiffany\\\" Poslasticarnica a kasnije SegaMega drive i Nintendo klub. :D

ON TOPIC

Ja licno bas nemam neko iskustvo sa koktelima iako bih voleo da nije tako. Pre neki dan sam u Pozorisnom klubu otkrio nesto sto mi se jako svidelo. Guarana/Peler. Ima ukus kao bitterlemon a ipak ima neki efekat. :laugh:

mumba

ajd nemoj lalo a tvoji čuveni absinthe coctails?

Goran Čonkić

To su kokteli koji su van kategorije...

mumba

uh treba to i podneti jel da?

Boris Majstorovic

A jeste probali lubenicu sa votkom?
Nije koktel, ali je super.

Lubenica 4-5 kg
2 l votke, dzina ili tekile

Na mestu peteljke otvori se lubenica, čep treba da bude 5 cm precnika, sipa se 2 litre vodke ili sl. i ostavi se u frizideru dva sata. Iseku se kriške i podele se društvu.

Paznja: previše kriški izaziva skupljanje pilića po dvorištu!

Goran Čonkić

tata Boris napisao/la:
CitatPaznja: previše kriški izaziva skupljanje pilića po dvorištu!

Jel ovo iz rubrike doziveli i preziveli pa pricamo? Hehehehe