Autor Tema: Taura  (Pročitano 56619 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #45 poslato: Maj 31, 2008, 09:51:06 pre podne »
Neka se ova vest širi dalje
   Imamo nove prijatelje



          Zahvalnica

   za:
 Axl-a
Boshka
Relax-a

       Veliko hvala od Taure :)

 

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #46 poslato: Jun 03, 2008, 04:18:12 pre podne »
Uvek tu za dobru ideju.

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #47 poslato: Jun 12, 2008, 06:23:25 pre podne »
cao posto kazu da cutim i da ja nesto kazem evo jedna molba nestao je pekinezer bele boje sa braon glavom i braon flekom na zadnjici cistokrvan . nestao je iz dvorista ako primetite takvog psa na ulici ili ga nadjete javite na dezurni telefon taure a sutra cu i naci podatke od vlasnice psa.i druga molba je da mi date par ideja za ime psa u pitanju je dugodlaki vucijak zenka.

Alexandra D.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 583
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #48 poslato: Jun 12, 2008, 06:17:39 posle podne »
Da li je istina da se azil zatvara i psi uspavljuju,zbog nemanja sredstava za njihovu ishranu. I kako se dosada azil finansirao?

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #49 poslato: Jun 12, 2008, 06:55:26 posle podne »
Dragi clanovi Taure, dragi prijatelji,
 
15. 06. 2008.godine nedelja u 15 sati na \\\"Zelenom korzou\\\" šetalište pored hotela, Taura organizuje veliko udomljavanje pasa, podelu promo-materijala i potpisivanje \\\"Strategije humanog rešavanja smanjenja populacije napuštenih pasa\\\" na teritoriji naše opštine.
  Odazovite se  akciji i pošaljite porukom potvrdu dolaska na 063 22 90 32 (Dežurni tel. Taure)
 
 Dobrodošli! :)




@odgovor Lunji i Mazi- Lunjo i Mazo ( nekako ti baš i ne odgovara ovaj nick, čim takva pitanja postavljaš- i od sada ti se obraćam u množini). Oči pseće su nešto najčistije što sam u svom životu videla i oni znaju istinu! :)
  Dakle potpuno netačna informacija koja ne odgovara istini.
Veoma lako se uveriti u istinu odlaskom u Prihvatilište, a možete i pitati ( mislim Lunjo i Mazo) predivne mlade volontere našeg grada, koji su za razliku od mnogih bili tamo. Čitajući ovu temu pažljivo od početka,pronaći ćete sve informacije i odgovore na pitanja koje ste postavili!
 Dug život vam želim Lunjo i Mazo i bar delić bajke koju su imali vaši imenjaci :)

 meni ovi psi na slici izgledaju živo, a vama?
 

Alexandra D.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 583
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #50 poslato: Jun 12, 2008, 07:00:34 posle podne »
Prica je krenula od veterinara.
Pitanje je bilo informativno.
Nikako sarkasticno,potcenjivacko ili slicno.
Ne razumem zasto kad neko postavi neko pitanje mora da dodje u situaciju da se brani zato sto je bilo sta i pitao.
Hvala na lepim zeljam,i nadam se da cu i dalje moci da dobijem odgovore koji me interesuju.

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #51 poslato: Jun 12, 2008, 07:05:57 posle podne »
Mislim da svako ko postavlja ovakva pitanja moze da resi svoju nedoumicu i poseti prihvatiliste!
Iznenadjenje ce biti veliko!
@Lusy-citava moja porodica ce doci da uvelica ovu akciju!(nije nas bas malo!)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #52 poslato: Jun 12, 2008, 11:14:55 posle podne »
@ Ninice dobrodošli :)

...Znate Mazo i Lunjo, družeći se sa psima čovek može naučiti svašta. Pas te pogleda u oči i zna s\\\' kim ima posla. Za njih nema laži. Oni nepogrešivo znaju ko je dobronameran a ko nije.
 Znam da posmatram ta dva para očiju. Na ovom našem forumu reč je pogled.
 Vaše pitanje nije bilo informativno ni dobronamerno. Za svako takvo, svi dobijaju odgovor. Vaša pitanja su druge prirode.;)

 Jedini veterinar koji je bio u Prihvatilištu je član Taure i zajedničko delovanje u ostvarenju neke ideje učinilo je od nas i prijatelje.  Taj jedan jedini veterinar, sigurna sam, ne bi nikada pričao nešto što nije istina. Za one druge ne znam.
 Napuštenih pasa na ulicama na žalost ima još. Zato postoji Taura. Do sada je kroz prihvatilište prošlo preko 400 pasa. Oko 140 je dobilo svoj dom. Radimo dalje u tom smeru. Do sada je (1)jedan pas eutanaziran jer ga je neki kreten ostavio da ugine na prikolicu pored leša naduvane uginule krave. Pas je bio rasan... Toliko o ljubavi nekih od naših odgajivača ( video klip okašen na  www. taurabecej.com , pa ako vas zaista priča zanima.. sve je dostupno, kao i svi mogući zakoni  vezani za životinje.....i još puno drugih stvarčica)
 Š to se finansija tiče evo dela mog posta: (mogli ste i sami da pronađete ovaj podatak, ako vas to zaista interesuje, objavljeno u svim medijima, službenom listu....)
Lusy napisao/la:
Citat

... neki ljudi dobre volje upoznali su se sa g-djom Monikom Brukner i \\\"doneli\\\" ovom gradu 3 500 000  dinara. Monika je  dr.psihologije i socijologije, supruga pokojnog akademika Bruknera Prof. Antropologije i Novog Sada. Ovde zivi 25 godina i na sve moguce nacine pokusava da nam svima objasni zasto su nam zivotinje na ulicama!? Kako vidis neki stranci se brinu o nasem problemu... i nesebicno pomazu.
 Za funkcionisanje prihvatilista je izdvojeno iz budzeta grada 166 666,66
dinara za ishranu pasa, materijalne troskove i plate 2 zaposlena radnika,
mesecno ... i ni dinara vise.
 Mnogo li je da speremo sramotu neodgovornih vlasnika pasa naseg grada? Do sada je oko 300 pasa sklonjeno sa ulice, od kojih je 90 udomljeno.:)

  Opštinskom odlukom Prihvatilište je dobilo staraoca i oni i dalje imaju \\\" porciju mesečnog buđetskog obroka\\\"..do kraja godine je sve obezbeđeno!.
  Sve se može, kad se hoće i pokrivaju se svi troškovi!
Taura sa svoje strane raznim donacijama pomaže i pomagaće sve što je vezano za ta napaćena stvorenja.
 Dakle nisu ni gladni, ni žedni,postoje ljudi koji se tamo brinu o njima,imaju redovnu veterinarsku negu.. ali to nije dosta...
 Trebaju i nas ljude, sve građane koji će prestati sa ružnom navikom da ih izbacuju na ulicu, da naučimo da je i pseći život oblik nekakvog postojanja.
 Treba još puno da se radi i treba nam puno prijatelja :)
S\\\' ponosom nosim majicu Taure :)

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #53 poslato: Jun 13, 2008, 06:48:43 posle podne »
Lusy napisao/la:
S\\\' ponosom nosim majicu Taure :)[/quote]

isto takodje... ;)  nosicu je i u nedelju...
p.s Lusy, dovedite mi Boba, ako je jos uvek u prihvatilistu... :)
vidimo se...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #54 poslato: Jun 13, 2008, 07:30:14 posle podne »
Misliš njega?

 

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #55 poslato: Jun 13, 2008, 07:32:35 posle podne »
Joj da, beba moja... :)
ne znam, jel mu jos uvek stoji snalica? i rozu sam mu stavila...
sav je prljav i uceban, pa da ga sredim u nedelju... ;)

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Taura
« Odgovor #56 poslato: Jun 13, 2008, 08:09:44 posle podne »
kako je bob dobio ime?
jel zbog frizure? :)

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #57 poslato: Jun 13, 2008, 10:49:53 posle podne »
:) jeste zbog frizure, ali po Bob Marliju...
taj kuca je prelep, nista ne vidi od lokni... da imam gde da ga drzim, davnih dana bih ga usvojila...

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #58 poslato: Jun 14, 2008, 01:55:57 pre podne »
Sada mi je zao sto je moja cerka donela kuci malo stene,uzela bih i Boba.
Ali...ko zna....
Imam veliko dvoriste....
Ljudi,vidimo se!Nadam se da nece padati kisa!

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #59 poslato: Jun 14, 2008, 02:36:40 pre podne »
zao mi je sato u nedelju ne mogu doci ali imam posla oko mojih pasa ali se nadam da cete udomiti sve pse koje izvedete, bob je ok i dalje ima snalicu marina ne brini,i da dam svoj komentar za zatvaranje prihvatilista NIJE ISTINA DA SE ZATVARA JA RADIM TAMO!psi su dobro i sve je ok ne brinite!