Autor Tema: Taura  (Pročitano 56006 puta)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #390 poslato: Novembar 08, 2009, 11:31:02 posle podne »
Kažem ti ja Lusy da se Picoder zeza!

Ti još uvek ne veruješ? Zar stvarno misliš da neko može biti toliko debilan kao što se Picoder predstavlja?:)

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #391 poslato: Novembar 09, 2009, 08:14:56 posle podne »
Meni Taura lici na fiktivni kapital.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #392 poslato: Novembar 10, 2009, 12:32:59 pre podne »
O B A V E Š  T E Nj E

Udruženje za prava i zaštitu životinja “Taura” Bečej u saradnji sa Društvom za zaštitu životinja i prirode Đurđevo- Monika Brukner, poziva sve građane da prijave svoje kućne ljubimce – pse i mačke, za besplatnu sterilizaciju, obeleževanje i vakcinaciju protiv besnila.
 Akcija traje do kraja 2009. godine.

Š TA   -  besplatno: sterilizacija za kućne ljubimce,
               obeležavanje i vakcina protiv besnila.
KAKO-  pozivom na dežurni telefon Taure 063 22 90 32

GDE   - Prihvatilište koje se nalazi u ulici Iđoški put bb
ZAŠ TO- Sterilizacija je najbolji način smanjenja napuštenih  životinja na ulicama grada.
KADA – Svaki utorak do kraja godine.


Aktivnim učešćem u ovoj akciji, znatno doprinosite smanjenju napuštenih pasa i mačaka na ulicama grada!

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #393 poslato: Novembar 10, 2009, 08:14:40 posle podne »
Lusy - mislim da je ovo krajnji bezobrazluk - Taura i Društvo za zaštitu ... organizuju nešto a ne pominjete Komunalac koji je za tu akciju obezbedio prostor (prihvatilište) i radnike koji tamo rade. Pa imajte bar malo obzira prema tom preduzeću koje se stara o prihvatilištu i prema svima nama koji to plaćamo!!! Uzimate zdravo za gotovo resurse Komunalca kome ste uvalili prihvatilište, sramota.

kokenic picike

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 42
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #394 poslato: Novembar 10, 2009, 10:59:32 posle podne »
Picoder nemoj da lupetaš bez veze, prvo se raspitaj koliko tačno košta Opštini prihvatilište a koliko bi koštalo Opštini samo jedan ujed na sudu. Neki ljudi rade volonterski potpuno besplatno u prihvatilištu na primer i Lusi. Nije lepo kritikovati te ljude koji rade. Lakoje pljuvati sa balkona i ništa ne predlagati kako bi moglo funkcionisati bolje i jeftinije  to prihvatilište koju je opština dobila sa vrlo malo ulaganja. Opštine koji nemaju prihvatilište dolaze u Bečej da preslikaju dobar primer u praksi a ti zezaš te ljude. Izvini ali ne mogu da čitam stalne kritike na račun onih ljudi koji nešto rade. Zato je lepo tebi ništa ne radiš u društvenom životu pa te ni nemogu kritikovati.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #395 poslato: Novembar 10, 2009, 11:55:24 posle podne »
Ko upravlja prihvatilištem? Jel to Komunalac ili nije? Mislim da jeste i zato bravo za Komunalac! Niko ih ne spominje i to je suština - kada treba da se kritikuje onda ne valja Komunalac pošto ne da pare i nema sredstava da zaposli još ljudi a kada se nešto dobro uradi (kao što je to pomenuta akcija) onda to nema veze sa Komunalcem - to organizuju ljubitelji pasa i drugi donatori a Komunalac se ne pominje. Na to sam skrenuo pažnju a ti Ajkulo si zaboravio da dodaš kako grad i Komunalac i cela vlast ne valja pošto neće da zaposli još ljudi tamo i da izdvoji još sredstava itd. Slobodno se dopuni...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #396 poslato: Novembar 11, 2009, 08:59:45 pre podne »
piCODER napisao/la:
Citat
Lusy - mislim da je ovo krajnji bezobrazluk - Taura i Društvo za zaštitu ... organizuju nešto a ne pominjete Komunalac koji je za tu akciju obezbedio prostor (prihvatilište) i radnike koji tamo rade. Pa imajte bar malo obzira prema tom preduzeću koje se stara o prihvatilištu i prema svima nama koji to plaćamo!!! Uzimate zdravo za gotovo resurse Komunalca kome ste uvalili prihvatilište, sramota.


Poslednji,ali zaista poslenji put ću odgovoriti na post koji pišeš u takvom maniru piCoder.. Imam utisak da su sve moje reči, kamenje koje bacam na gumeni zid pa se odbijaju, ne shvatajući tvoj motiv i takvo ogorčenje prema Tauri
( ili možda meni?).

Komunalac i Taura su novembra meseca 2008. g. potpisali Protokol o saradnji od strane ovlašćenih lica. Protokol je sastavljen od strane pravnice Komunalca i u njemu piše kao jedna od tačaka da Taura ima pravo korišćenja prostora i prostorija Prihvatilišta u svrhu promocije programa smanjenja napuštenih životinja u gradu, kao i organizovanja poseta donatora i drugih aktivnosti Taure koji doprinose rešavanju problema napuštenih životinja.

Kako je zvanično pravno sedište Taure u Prihvatilištu, a kako je nabavka svih potrebnih sredstava i nameštaja u istom nabavljeno iz donacije koju smo obezbedili, što je vrlo uredno i zaprimljeno zapisnikom kada je Komunalac postao staralac istog, ne vidim zbog čega je to bezobrazluk.

Dakle Akcija besplatne sterilizacije, vakcinacije i čipovanja je akcija Taure i donatora i odvija se na mestu koje je protokolom uređeno za takve stvari u prostoru ordinacije za koju je Taura obezbedila iz raznih donacija operacioni sto i sto za preglede i lečenje životinja, sterilizator, bojler, peć, pločice za pod.... baš kako je i napisano u mom poslednjem postu, pa ne vidim razlog zbog čega treba da piše i Komunalac, jer u istoj ne učestvije.

Sa direktoricom Komunalca imamo korektne odnose, jer su poslovi strogo podeljeni i pokušavamo obostrano da rešavamo problem svako u svom domenu. Nadam se da će tako i ostati.
Za sada je povučeno otpuštanje trećeg radnika, jer bi tada posao u Prihvatilištu, koji podrazumeva i hvatanje pasa bez nadzora na ulicama i još sto drugih stvari bio neizvodljiv i narušio bi sporazum koji je postignut februara meseca.
Dakle svako poštuje svoj deo dogovora. Ne vidim bezobrazluk, opet!

 Sterilizacije, vakcinacije i čipovanje obavljaju veterinari sa licencom, specijalizovani za male životinje, ekipa sastavljenja delom od naših Bečejaca a delom od Novosađana.  Plaća im se po ugovoru iz donacije, a ne iz kase Komunalca, pa opet ne vidim gde je tu bezorazluk.
Akciju ne sprovode radnici Komunalca, nego je svakog utorka, pored mene prisutan još neko od članova Taure, što su građani, koji su se uključili u akciju mogli videti. Akciju utorkom ispratim od početka do kraja. Kako nisam zaposlena u Komunalcu,kao ni drugi članovi Taure koji dođu da pomognu, ne vidim, opet,gde je tu bezobrazluk.

Korisnici akcije su isključivo građani sa teritorije opštine Bečej, (baš isti oni za koje ti tvrdiš da ih Taura pljačka...), tako da ni tu ne vidim bezobrazluk!

...e, a ta tvoja tvrdnja, bez da si se obavestio o stvarima pa javno iznosiš neistine jeste bezobrazluk!

Do sada su se u akciju uključili vlasnici 52 mačke i 37 pasa.

Aktivnim učešćem u ovoj akciji, znatno doprinosite smanjenju napuštenih pasa i mačaka na ulicama grada!
Tauri je ovo jedan od ciljeva po statutu i aktivno učestvuje u rešavanju problema!

Uključite se i Vi i prenesite ovu informaciju svojim prijateljima! :)

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #397 poslato: Novembar 22, 2009, 05:16:12 posle podne »
Nisam znao da je to u ulici Iđoški put bb...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #398 poslato: Novembar 27, 2009, 07:21:27 pre podne »
Drugari,
našim sugrađanima je u noći 25-26.novembra nestao pas rase newfoundland, mužjak, koji se odaziva na ime  Tiamo. Ima čip.
 Pas ima dom u blizini raskrsnice Hajduk Veljkove ulice i Zmaj Jovine.
Ako imate bilo kakvu  informaciju javite na 063 22 90 32 i pomozite da se Tiamo vrati kući!
Hvala

 

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #399 poslato: Novembar 28, 2009, 08:13:59 posle podne »
Tiamo se vratio kući! :)

Hvala svima koji su se potrudili! :)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #400 poslato: Decembar 01, 2009, 02:54:03 pre podne »
Drugari,
Nebojša iz Bečeja mi je javio da mu je nestao pas, doberman, mužjak, star 11 meseci sa nekupiranim ušima, danas, negde oko 18 sati. Pas se odaziva na ime Ari a dom mu je u blizini raskrsnice Zmaj Jovine i Svetozara Markovića.

Ako ga vidite javite na već dobro poznat broj 063 22 90 32.

Hvala!

 

adminima:ako mi se pojavi dupla pruka molim vas da jednu izbrišete. Meni se stalno otvara tema Taure na 9 strani pa sam pokušala još jedared :)
... čak ni iz shoutbox-a nisam mogla da otvorim post. \\\'fala :)

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Taura
« Odgovor #401 poslato: Decembar 02, 2009, 07:08:50 pre podne »
posalji mail ako ima problema sa sajtom (a ima bome, nesto ne znam da sredim, a nesto nemam kade, sad sam delimichno reshio problem sa linkovima)
iz shoutboxa:
Citat
Lusy : od juče molim admine, a sad i moderatore da mi pomognu oko posta koji sam objavila u forumu Društvo..., tema Taura, ... Ari se i dalje nije vratio. Tema se otvara na strani 9 ?! a moj post nije vidljiv.Hvala.

nisam video. posalji mail meni ili axlu.

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #402 poslato: Decembar 02, 2009, 01:24:19 posle podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Drugari,
Nebojša iz Bečeja mi je javio da mu je nestao pas, doberman, mužjak, star 11 meseci sa nekupiranim ušima, danas, negde oko 18 sati. Pas se odaziva na ime Ari a dom mu je u blizini raskrsnice Zmaj Jovine i Svetozara Markovića.

Ako ga vidite javite na već dobro poznat broj 063 22 90 32.

Hvala!

 

adminima:ako mi se pojavi dupla pruka molim vas da jednu izbrišete. Meni se stalno otvara tema Taure na 9 strani pa sam pokušala još jedared :)
... čak ni iz shoutbox-a nisam mogla da otvorim post. \\\'fala :)



Da li mu je kupiran rep,pa da ga prepoznam?

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #403 poslato: Decembar 03, 2009, 08:20:01 pre podne »
Hvala DORDE, :)
nisam znala da niko od vas nije video.

Ivanhoe, ne moraš da brigaš kako da ga prepoznaš, Ari je opet kod kuće! :)

Moja molba se odnosi na ljude koji žele da pomognu.
Hvala svima!

Inače po novom Zakonu o dobrobiti životinja, koji je na snazi od juna ove godine, zabranjeno je kupiranje ušiju i repa kod pasa bilo koje rase, pa sam smatrala da je dobro napisati da Ari nema kupirane uši, iako je stariji od tog zakona.

Nebojša mi je poslao fotku sa mobilnog koju sam  uredila koliko god je to bilo moguće i puno se zahvaljuje svima koji su učestvovali u traženju Arija.

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #404 poslato: Decembar 03, 2009, 01:13:58 posle podne »
Chestitam.