Autor Tema: Svrha zivota  (Pročitano 6498 puta)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Svrha zivota
« poslato: Mart 06, 2008, 02:29:18 pre podne »
Svrha naseg zivota je daleko veca od neke nase ispunjenosti, unutrasnjeg mira pa cak i srece.Ako zelis da saznas zasto postojis na ovoj planeti moras poceti sa Bogom.Rodjen si zbog njegove namerei za njegovu nameru.Ako se usredsredimo na sebe , nikad necemo otkriti svrhu svog zivota.
Biblija kaze: \\\"U ruci je njegovoj, dusa svega sto zivota ima , i dah svakog tela covecjega.\\\" Knjiga o Jovu 12:10
Nase rodjenje nije bila greska ili nezgoda , niti je nas zivot slucajnost, mozda te roditelji nisu planirali ali Bog jeste.Bog je odredio svaki sicusni detalj
na tvom telu, On je svesno izabrao tvoju nacionalnost, boju tvoje koze,kosu i sve ostalo.On te je stvorio bas onako kako je zeleo.
Zivot na zemlji je samo proba kostima pre pravog izvodjenja predstave.Provesces mnogo vise vremena s one strane smrti - u vecnosti -nego ovde.
Krajnja svrha univerzuma jeste da pokaze Boziju slavu.To je razlog svemu sto postoji, ukljucujuci i tebe.Bog je sve stvorio sebi na slavu.Bez Bozije slave niceg ne bi bilo.
Sta je Bozija slava? To je ono sto Bog jeste.To je sustina njegove prirode, velicina njegovog znacaja, sjaj njegove lepote,pokazivanje njegov moci i atmosfera njegovog prisustva.Bozija slava je izkazivanje njegove dobrote i svih ostalih sustinskih, vecnih osobina.
Gde je Bozija slava?Pogledaj oko sebe.Sve sto je Bog stvorio na neki nacin odrazava njegovu slavu.To vidimo na svakom koraku,od najsitnijeg mikroskopskog oblika do beskrajnog Mlecnog puta, od sutona i zvezda do oluja i godisnjih doba. \\\"Nebesa kazuju slavu Boziju\\\" Psalam 19:1

aleksandar tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 320
    • Pogledaj profil
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #1 poslato: Mart 06, 2008, 04:50:47 pre podne »
svrha zivota je uzivanje u svakom trenutku i na svaki moguci nacin

mumba

  • Gost
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #2 poslato: Mart 06, 2008, 06:32:40 pre podne »
aco pravi si hedonista!

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2008, 07:19:24 pre podne »
Ajde objasni mi zasto sam ja rodjen zbog Bozije namere, kako ti znas da je Bog mene planirao, zasto je bog odredio svaki detalj na mom telu? Zato me je on stvorio kako je zeleo?

Zašto ti ne bi poverovao da sam ja nastao zato sto moj otac na vreme nije sklonio svoj alat, zašto je Bog odredio svaki detalj na mome telu? Zar nije jednostavnije da sam ja sva svoja obelezja dobio genetskim putem - ukrstanjem DNK? Zašto bi svemogući Bog stvorio nekog \\\"faličnog\\\"? A na žalost ima takvih ljudi pa se ceo život muče i pate...

Evo upravo gledam oko sebe, vidim Samsung tft, to nije Bog napravio neg ludi Japanci i Korejci, a njihova religija je drugačija, vidim nokiuN95 ni to nije Bog napravio, a nije mi ni on platio, niti me je on naucio kako da zaradim, vidim jos svašta, zidove, vrata, krevet, orman, luster, slike, zašto bih ja slavio Boga zbog svega toga?

U ormanu imam garderobu koja je iz Turske, ko je to napravio Bog ili Alah? A ako su Bog i Alah isto odakle onda nastade Džihad???

A sto se tice zivota mogao bih se složiti sa acomfacom, zelim svaki momenat da prozivim najlepse moguce, jer od zivota posle smrti verujte mi nema ništa...

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2008, 07:48:48 posle podne »
svrha života je da se dođe do 42, odnosno smisla života

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2008, 11:21:50 posle podne »
igrutin napisao/la:
Citat
svrha života je da se dođe do 42, odnosno smisla života


Imas karmu za Autostoperski vodic...

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2008, 03:06:38 pre podne »
Sta je sa onim covekom koji nema porodicu , ne moze da ima decu i nema mogucnosti ni da ih usvoji,telesni deformitet, siromastvo, dali taj nema smisao zivota?
Smisao zivota moze da sadrzi neke oblasti nasega fizickog zivota, ali posto je nas zivot vecan i smisao treba da se trazi u vecnosti, nije filozofiranje ili intelektulano razmetanje ako covek trazi svoj smisao, vec nasusna potreba.
Bog zeli da ti bude najbolji prijatelj.
Nas odnos sa Bogom ima mnogo razlicitih aspekata - Bog je nas stvoritelj, Gospod i gospodar, sudija , otkupitelj, otac, spasitelj i jos mnogo toga. Ali najsokantnija istina je - svemoguci Bog cezne da bude tvoj prijatelj!
U Edenu vidimo idealni Boziji odnos s nama. Adam i Eva su uzivali u bliskom prijateljstvu sa Bogom. Nije bilo rituala, ceremonija, samo jednostavni odnos pun ljubavi izmedju Boga i ljudi koje je stvorio. Neometani krivicom ili strahom, Adam i Eva su uzivali u Bogu, i on je uzivao u njima.
Stvoreni smo da zivimo u neprestanom Bozijem prisustvu, ali posle pada, taj idealni odnos je izgubljen.Onda je Isus promenio situaciju,kada je platio za nase grehe na krstu, zavesa na hramu, koja je predstavljala nasu odvojenot od Boga, pocepala se od vrha do dna, ukazujuci da je direktan pristup Bogu ponovo omogucen.
Poznavanje Boga koji nas poznaje i voli je nasa najveca privilegija, a biti poznat i voljen je ono sto je Bogu najmilije.

Psalam 25:14
\\\"Tajna je Gospodnja u onih koji Ga se boje, i zavet svoj javlja im.\\\"

mumba

  • Gost
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2008, 03:53:58 pre podne »
ti i dalje prepisuješ iz mudrijačkih knjiga1hoćemo ,,tvoje mišljenje\\\'\\\' ,,TVOJIM REČIMA\\\'\\\' da nam odgovoriš!

Che Guevara

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 142
    • Pogledaj profil
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #8 poslato: Mart 07, 2008, 05:14:34 pre podne »
Atilla sa svojim prepoznatljivim postovima isto kao i na srbobranskom sajtu - sa citatima iz nekix jevandjelja ili ne znam kakvix knjiga..... Kako je moguce da se sa svim tim slazesh???? Nije mi jasno, majke mi!! Da li postoji neko tvoje sopstveno mishljenje bez ovog citiranja?!

Da se vratim na temu..... Ja zivim za ispunjenje svojix ideala! Ciljevi i njixovo ostvarenje su jedine stvari kojima tezim.... To je neshto shto, predpostavljam, svakog od nas ispunjava...... Naravno, kao i acafaca uzivam u svakom momentu..... Super je buditi se svakog jutra sa elanom i korachati velikim koracima..... Life is so beautiful!  :dabome:

mumba

  • Gost
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #9 poslato: Mart 07, 2008, 05:40:13 pre podne »
ali atila i njemu slični ljudi uskogrudih shvatanja to ne razumeju jer im je ta bajka zvana biblija pomračila um.i ne samo što ni jedan dokaz iz toga ne mogu da izvedu još se i naljute ako ne prihvatiš to što oni propovedaju!lako je prepisati a nešto teže je biti pametan pa progledati!

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #10 poslato: Mart 08, 2008, 05:08:01 pre podne »
Planiran si da Bog u tebi uziva.
Onog trenutka kad si se rodio na ovom svetu Bog je bio tamo kao nevidljivi svedok, nasmejan.Nije bilo potrebno da te Bog stvori, ali je on izabrao da te stvori zbog sopstvenog zadovoljstva. Ti postojis zbog njegove slave njegove svrhe i njegove radosti.Prva svrha tvog zivota je da Bog bude zadovoljan tobom i da u tebi uziva.Kad budes potpuno razumeo ovu istinu, vise se nikad neces osecati beznacajnim.Ako si toliko vazan Bogu, i on smatra da je dovoljno vredno da te ima pored sebe u vecnosti, koja ti je veca potvrda potrebna?
Bog je dao ljudima pet cula i emocije da uzivaju u zivotu, ne samo da ga podnose.Razlog zbog kojeg si sposoban da uzivas je taj sto te je Bog stvorio po svom liku.Bog voli, ushicuje se , raduje se,uziva, cak se i smeje.Uciniti da Bog uziva naziva se proslavljanje Boga.Sve sto radis da bi ugodio Bogu je proslavljanje.
U zavisnosti od tvoje religiozne sredine, mozda ces morati da prosiris svoje razumevanje proslavljanja, mozda mislis na sluzbu u crkvi s pevanjem, molitvom, slusanjem propovedi, mozda mislis na liturgiju, svece, pricest.Proslavljanje Boga moze da obuhvata i ove elemente, ali je ono daleko vise od ovoga - ono je nacin zivota.
Proslavljanje Boga nije deo tvog zivota - ono jeste tvoj zivot.
Kad sam se zaljubio u svoju zenu, stalno sam mislio na nju:dok sam doruckovao, isao na posao,cekao red u prodavnici... nisam mogao da ne mislim na tu devojku!Neprekidno misleci na nju, ja sam uzivao u njenoj ljubavi.To je ono sto predstavlja pravo proslavljanje Boga - zaljubiti se u Isusa.

Psalam 149:4
\\\"Jer je mio Gospodu narod Njegov, ukrasava smerne spasavajuci ih.\\\"

Becej City

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #11 poslato: Mart 08, 2008, 05:14:21 pre podne »
Amin, brate mili!

mumba

  • Gost
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #12 poslato: Mart 08, 2008, 07:07:36 posle podne »
u redu je !

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #13 poslato: Mart 08, 2008, 07:30:42 posle podne »
.. Ja cu za svaki slucaj i ovde da copy/paste... moj odgovor Attili..
mislim da je bolje pogodjena tema \\\"svrha zivota\\\"... da ne bismo otvarali novu temu  na \\\"religiji\\\" koja se zove \\\"Attila\\\".

Attila,
Hajde Molim Te napisi nesto iz svog srca...
... Znam da prepoznam cisto ljudsko srce.... Procitala sam puno knjiga o religiji i imam svoj stav....i miran san.
Stvarno nista neces postici prepisivanjem silnih jevanjelja i psalma i ostalih reci iz svetih knjiga (ko zeli da cita svete knjige... citace ih, a ko nece samo ces ih odbiti jos vise tim silnim citatima).
Treba da se priblizis LJUDIMA i kazes im jednostavnim recima ono sto zelis ( nije li to upravo Isus uradio?!), ako je to tvoja zivotna misija... i DELO!(Res non verba)
I ukljuci se i u druge delove foruma, jer tako ce ljudi shvatiti da govoris iz srca.
p.s \\\"Igra istine\\\" je stala jer se ne javljas da odgovoris, a Isus je to drugacije radio, nije li?
Pozdravljam Te.

mumba

  • Gost
Odg: Svrha zivota
« Odgovor #14 poslato: Mart 08, 2008, 08:38:36 posle podne »
evo ja ću vam slikovito prikazati svrhu života pa nek me neko demantuje ako sme!!!!!!!!!!!!!!!