Autor Tema: Brak - razvod  (Pročitano 2192 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Brak - razvod
« poslato: Novembar 20, 2008, 08:07:00 posle podne »
Porodica je temelj društva!

Statistički podaci kažu da će se broj sklopljenih i broj razvedenih brakova uskoro izjednačiti.

Š ta misliš da li je stvarno tako!?

Koji su razlozi da se brak razvede pre nego što se ohladila bračna postelja?

Da li ostati u lošem braku samo zbog dece?

Da li se danas brakovi sklapaju na brzinu?

Koliko brak, danas, ima smisla?.....
...

 Napiši svoje mišljenje! :)

p.s.- Ova tema je mogla da stanuje i u Društvo/dom/porodica.. i u Posao,/novac/karijera... al\\\' je smestih ovde :)... mislim da ima logike!

Dobrodošli!

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Brak - razvod
« Odgovor #1 poslato: Novembar 21, 2008, 05:32:59 posle podne »
Š ta misliš da li je stvarno tako!? -pa brojke kažu da je tako

Koji su razlozi da se brak razvede pre nego što se ohladila bračna postelja? - mnogi, a najpre što se mladi parovi odluče za brak, a da nisu pre toga pokušali da žive samostalno i zajedno (nisu naišli na prepreke koje takav život nameće, probleme su im rešavali roditelji i slično), treba se držati one stare \\\"ne znaš čo\\\'eka/ženu dok ne pojedete zajeno džak soli\\\"

Da li ostati u lošem braku samo zbog dece?

Ne

Da li se danas brakovi sklapaju na brzinu?

Ne

Koliko brak, danas, ima smisla?...

Danas, brak (formalni) kao insitucija je izgubila prvobitni smisao. Nema razlike u tome da li je zajednica bračna ili vanbračna... pre čak uspeju vanbračne zajednice, nego mnogi brakovi

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Brak - razvod
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2008, 03:56:55 pre podne »
Slazem se sa Igrutinovim misljenjem u potpunosti.Danas se vecina sklopljenih brakova,na brzinu,razvodi.Razlog je taj sto verovatno partneri nisu imali dovoljno vremena da se upoznaju.Tu je ekonomska situacija,kriza.Ljudi jako malo vremena imaju za sebe,u vecitoj su potrazi i trci za novcem,tako da cesto,zaboravljaju na one male stvari koje brak odrzavaju.
U braku zbog dece ne treba ostati.Po meni je to samo osudjivanje i jednog i drugog partnera.

vesna bosnic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 577
    • Pogledaj profil
Odg: Brak - razvod
« Odgovor #3 poslato: Decembar 02, 2008, 05:26:57 pre podne »
Da.Porodica je temelj drustva,ali ZDRAVA porodica...Nisam pristalica razvoda,ali jesam za to da je bolje DOBAR RAZVOD NEGO LOS BRAK!Naravno da jedna i druga strana treba da daju svoj maksimum kada udju u bracnu krizu,da iz nje sto pre i izadju..,jer krize su neminovne,zeleli mi to ili ne one jednostavno nastanu zbog raznoraznih razloga.Naravno da zavisi i od sklopa licnosti da li neko moze nesto da istolerise,oprosti ili prihvati cinjenice..,ali u svemu tome mislim da mnogo udela imaju osecanja..Ako postoje i posle dugogodisnjeg braka,te mrvice osecanja mogu nekada da budu spasonosne za celokupnu situaciju!Ako su se osecanja ugasila,u potpunosti,brak ili puca ili partneri nastavljaju da zive jedno sa drugim....da li zbog navike,dece ili straha od novog nacina zivota...,ali u sustini ako odaberu taj put sebi ne pruzaju sansu za lepsi zivot i uglavnom zive nesrecni i u lazima!
Nikako ostati u braku samo zbog dece,jer deca ce otici svojim putem.....a onda ...ostati sa osobom sa kojom mozda nemas ni sta da pricas....?To je za mene strasno...Znaci svi oni koji su jos u braku ili ce biti....NEZABORAVITE....ONO....I U DOBRU I U ZLU!Naravno imati samopostovanje i postovati onog pored sebe...i uz to ...negovati ljubav,ne dozvoliti da danasnji tempo zivota utice da zaboravimo na one male radosti koje zivot znace!:)

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Brak - razvod
« Odgovor #4 poslato: Decembar 02, 2008, 07:04:17 pre podne »
Dete sam od skoro razvedenih roditelja. I vecina zena u mojoj porodici su bile ili udovice ili razvedene. Tako da nisam imala priliku da vidim, tj. naucim sta je dobar brak, ali znam sta je dobar razvod. Kod nas niko nije posvadjan, nesrecan, uvredjen... Pa su tako i mene naucile, \\\"use i u svoje kljuse\\\" - pa ako valja - valja, a ako ne - snaci cu se i sama. Normalno je da sve mi odrastemo sa nekom vizijom princa, svadbe u belom i bla,bla... a da trpim nekog zarad dece (nista im nece biti bolje ako ostanu u zajednici gde vlada nesloga) ili toga \\\"sta ce selo reci\\\" - ne bas. Uostalom, to je samo papir - moze se i bez njega. Tako sada razmisljam, ko zna... u ovim godinama udaja mi ni na kraj pameti...

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Brak - razvod
« Odgovor #5 poslato: Decembar 03, 2008, 02:46:32 pre podne »
Lusy napisao/la:
Porodica je temelj društva!


To je jedina tacna istina,neki ce sada reci \\\"BOLJE DOBAR RAZVOD NEGO LOS BRAK\\\",ma da,potrudi se da nadjes srodnu dusu,da ne trazis iz interesa,bezanja od neceg drugog ili iz koristi.Tada sigurno neces pogresiti...brak nije samo uzimanje nego i davanje...a tu su i \\\"NASA\\\" divna deca...za njih se vredi potruditi i platiti cenu koja je potrebana...PORADICA JE NESTO NAJBITNIJE I NAJSVETIJE... :dabome:

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Brak - razvod
« Odgovor #6 poslato: Decembar 03, 2008, 05:12:57 posle podne »
Dvaput meri jednom seci.

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Brak - razvod
« Odgovor #7 poslato: Decembar 03, 2008, 07:48:38 posle podne »
Ili triput meri, dvaput seci, jbg...

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Brak - razvod
« Odgovor #8 poslato: Decembar 03, 2008, 10:35:09 posle podne »
:lolol: :lolpopodu: :iznadhaha: :lolpopodu: :lolol: :juhuuu: :hmmm: :kolce:

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Brak - razvod
« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2009, 03:42:44 pre podne »
bolje dobar razvod nego los brak