Autor Tema: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “  (Pročitano 5493 puta)

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #15 poslato: April 05, 2008, 03:19:09 pre podne »
Naravno da me ne shvatite pogresno, ja ne tucem decu. Ponekad je to neka laksa mera, da tako kazem,  pedagoska ali nikada batine u pravom smislu.

Da je batina iz raja izasla ne bih se slozio. Ja recimo nisam dobijao batine, pravio   sam razna sra... ali kod mene je bio slucaj meke i tihe majke i oca na vecitom sluzbenom putu. I to je problem na svoj nacin. Nisam bio prepusten ulici ali sam bio neka vrsta buntovnika, mada sam gajio veliko postovanje prema roditeljima. Nikada nisam opsovao pred njima, nikada nisam rekao keva, cale uvek Tata i Mama.Naravno sada sam normalan porodicni covek i nisam skrenuo sa puta a nisam dobijao batina. Sa decom treba jako puno raditi ( sada sam izmislio rupu na saksiji) i nece biti potrebna sila.

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #16 poslato: April 17, 2008, 03:02:58 pre podne »
Daleko sam ja od uloge mame... :cheer:  
Ali na mene niko nikada nije digao ruku, pa sam i sama nasledila taj princip iz svoje porodice da imam slonovsko strpljenje.
Mislim da sve moze da se postigne \\\"milom a ne silom\\\"... samo treba imati razumevanja za malisane i gledati svet njihovim ocima, kako bismo lakse komunicirali.

Loredana Perak

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #17 poslato: April 19, 2008, 12:50:45 pre podne »
Nikada nisam dobila batine od roditelja,niti bih digla ruku na svoje dete jednog dana. Licno,mislim da vise bolu reci nego batine...


\\\"Deca nisu biftek koga treba tuci da bi dobro omeksao.\\\"
                                               Edgar Alan Po