Autor Tema: Treger park u Bečeju!  (Pročitano 15668 puta)

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #60 poslato: Novembar 09, 2008, 04:47:51 posle podne »
...jedno lepo suncano jutro,i jedan lep becejski park...

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #61 poslato: Novembar 09, 2008, 04:53:05 posle podne »
ovaj park je kao i svaki drugi lep u svakom godisnjem dobu,ali je najlepsi u jesen,kada mu boje lisca na drvecu variraju od tamno zelene preko svetlijih nijansi do zlatno-zute,pa kada udjete u njega da se prosetate,pticice cvrkucu,lisce susti pod nogama,kao da ste hipnotisani,kao da niste prisutni,tog trenutka,na tom mestu,nego negde daleko....i taj osecaj...nesto prelepo...

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #62 poslato: Novembar 09, 2008, 04:55:20 posle podne »
...imate cak i prelepe klupe,da mozete na miru sesti u uzivati u tom prelepom ambijentu,koji samo priroda moze da stvori...

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #63 poslato: Novembar 09, 2008, 04:59:34 posle podne »
i onda naravno...prisetite se najmladjih,kako bi bilo lepo da su i oni tu,da i oni uzivaju u prirodi,na cistom i zdravom vazduhu,jer su ipak oni najlepsi plodovi prirode...vidite igraliste,krenete prema njemu,i onda vidite u kakvim \\\"plodovima\\\"se igraju nasa deca....

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #64 poslato: Novembar 09, 2008, 05:02:34 posle podne »
.

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #65 poslato: Novembar 09, 2008, 05:04:51 posle podne »
naravno...ima i ovakvih \\\"plodova\\\",ali mislim da su oni jos najbezopasniji (zenski donji ves)

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #66 poslato: Novembar 09, 2008, 05:11:18 posle podne »
boky81 napisao/la:
Citat
I sada jedno pitanje i za REZ-a i za Picoder-a,i sve ostale koji su na bilo koji nacin bili,ili ucestvovali,ili ucestvuju u vlasti: Kada ce ulice Beceja biti opet sigurne?
Naravno,odgovora jos uvek nema....:(
Mozda je i bolje da institucije i ljudi koji su zaduzeni za cistocu grada,ne ciste lisce po parkovima,ko zna sta bi se tu jos moglo naci....

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #67 poslato: Novembar 09, 2008, 08:46:27 posle podne »
:tapsh: :tapsh: :tapsh:

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #68 poslato: Novembar 09, 2008, 10:38:58 posle podne »
Jedna od prvih akcija koju je ekipa oko Gorana Sadžakovog izvela bila je upravo ova: sređivanje Velikog ili Gornjeg parka /od \\\"milošte\\\" nazvan ovde na forumu - treger park/!

Organizovali smo veliku feštu, pronašli novac, ljude dobre volje angažovali, sredili dečije igralište, postavili nove klupe, nove kante za otpatke, zasadili cveće, očistili, picnuli... Bilo je to 2005.

Druga akcija: otvorili smo \\\"Zeleni korzo\\\" kod hotela Bela lađa.
Bilo je to 2006.

Treća akcija, na čelu sa Feješ Zolikom sređen je Mali parkić kod Velikog lovca...
Bilo je to ove, 2008. godine.

I tako možemo do besvesti i nazad. Š ta nedostaje i šta ne postoji u ovom gradu? Sistem. Sistem održavanja onoga što se stvori.
Recimo: dva potpuno nova, drvena igrališta /jedan kod Sedam Samuraja Skoja, a drugi u Malom ritu/ ne postoje više!!! Razvuklo se izlomilo...

Moj predlog je da se održavanje parkova i dečijih igrališta poveri PRIVATNICIMA. Lepo jedan tender, pa ko ponudi bolje uslove...Ali bojim se političkog protekcionizma, da i ta inicijativa ne ode u propast...

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #69 poslato: Novembar 09, 2008, 10:58:36 posle podne »
Slazem se da se nesto treba uciniti povodom \\\"higijene\\\" iliti cistoce svih parkova i budzaka u Beceju,ali mi niko nije nista rekao sta se radi ili sta ce se raditi konkretno,u vezi onih koji te parkove najvise koriste,i prljaju ga najvecom \\\"prljavstinom\\\", otrovima,kesama,limenkama lepka,spricevima...da ne ulepsavam,sta kani bivsa i sadasnja vlast da ucini povodom toga da Becej opet postane bezbedan? Kako mislite da se borite protiv sve veceg(i vise) nasilja,i protiv narkomanije koja je oduvek bila prisutna(i za vreme prosle,i pretprosle,i ove vlasti),ali ne u ovolikoj meri i ovako drsko...
Znaci ocekujemo konkretne korake,da se nesto i radi,a ne samo price kako bi se nesto trebalo raditi,ako samo zazmurite problem nece nestati...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #70 poslato: Novembar 10, 2008, 05:08:22 pre podne »
Pa, vidi Boky, bezbednost ne spada u posao lokalne samouprave!

To je posao \\\"organa reda i mira\\\", plus tužilaštvo i sud!

I ja, kao i većina običnih ljudi, dobijam užasne informacije o prisustvu droge, o tome koliko je lako dostupna klincima u ovom gradu! O alkoholu da ne govorim!

Roditelj sam i naravno da se pribojavam svega toga.

Da me je \\\"usralo\\\", kao što nije, i da sam postao Predsednik opštine aktivirao bih neka vrlo konkretna rešenja za bezbednost ovog grada!

Za dva meseca bi me klinci zvali - Eliot Nes!:)

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #71 poslato: Novembar 10, 2008, 06:27:44 pre podne »
Pa dobro,kome da se obratimo mi obicni(mislim i na tebe,posto si i ti nas gradjanin :-)),da se nesto konkretno uradi,i kako? Mislim,hocemo li svi mirno sedeti i nemo posmatrati sta se dogadja,i praviti se ludi kao da je sve u najboljem redu...a nije...stanje je vise nego alarmantno...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #72 poslato: Novembar 10, 2008, 07:33:43 pre podne »
Recimo, mogli bi napraviti jednu Komisiju za bezbednost opštine Bečej na čelu sa Predsednikom opštine. U Komisiju bi trebalo da uđu:
- Načelnik policije
- Javni tužilac
- svi direktori OŠ  i srednjih škola
- psiholozi i pedagozi školski
- Voyac
- direktor Komunalca
- zastupnik ugostitelja

I da se klupko počne odmotavati...Nimalo lak posao!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #73 poslato: Novembar 10, 2008, 03:54:49 posle podne »
Rez zaboravio si roditelje.
Porodica je ključ u rešavanju ovog problema, uređena država jezičak na tom ključu.

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #74 poslato: Novembar 10, 2008, 06:39:36 posle podne »
A sta ako su roditelji ti koji povlače!?! :woohoo:   :flashica:  Ne redak slucaj...