Autor Tema: \\\"Kao jedna kuća\\\"  (Pročitano 5638 puta)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: \\\"Kao jedna kuća\\\"
« Odgovor #45 poslato: Maj 09, 2008, 03:02:20 posle podne »
Ne, upravo obrnuto: imati ONAKVU listu lezilebovića i imati slogan: \\\"akcija, umesto priče\\\" je drskost na kub!

Alexandra D.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 583
    • Pogledaj profil
Odg: \\\"Kao jedna kuća\\\"
« Odgovor #46 poslato: Maj 09, 2008, 03:20:53 posle podne »
uf,sa Vama bas ne moze lepo,
12. maja svi cemo znati mnogo vise nego danas.
I nece biti sujete,jel tako?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: \\\"Kao jedna kuća\\\"
« Odgovor #47 poslato: Maj 09, 2008, 03:35:31 posle podne »
Naravno.
Mada moram da prokomentarišem nešto.
Zašto misliš da je dobra lista samo ona koja ima \\\"istaknute\\\" ličnosti.
Pa većinu tih \\\"istaknutih\\\" je politika izbacila u prvi plan.
Čast izuzecima.
To je jedno. A drugo, postoji nekoliko strateških pristupa izborima...Mi smo se opredeleli za jedan koji ne mora tebi da se sviđa.
Uostalom, da je na sceni većinski, a ne proporcionalni izborni sistem /gde se ljudi kriju iza nekog fantazmagoričnog autoriteta, npr. \\\"Boris Tadić\\\"/ mogla bi da uvidiš koliku stvarnu specifičnu težinu imaju pojedinci u svojim izbornim jedinicama...

ako ako

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Odg:
« Odgovor #48 poslato: Maj 09, 2008, 03:47:47 posle podne »
rez napisao/la:
Citat
Zombi, pre prvog maja su ti uništeni krpelji...šta si navalio.


Znas ti zasto sam navalio, a ako ne znas pitaj svoje prijatelje za detalje. Sta ste sve unistili pored krpelja? cime ste prskali? Sto niste prvo pitali, nije sramota pitati? Sramota je kada se neko ponasa kao da zna odgovore na sve teme ovoga sveta a ne zna. Jos je strasnije kada se takvi dokopaju vlasti pa svoje \\\"znanje\\\" primenjuju na gradjane
Ti si u nekoj od predizbornih kampanja vikao \\\"Strucnost ispred politike\\\" da bi kasnije poceo to da ismevas, i parolu a i ljude koji imaju neko obrazovanje (ako se ne varam nazivao si ih faxidiotima ili slicno), a obrazovanje i strucnost su potrebni i kada se prskaju krpelji i kada se vodi privreda grada i kada se radi bilo sta sto je od javnog interesa, kao i u mnogim drugim aspektima zivota. Nije dovoljno samo jako zeleti nesto dobro, pricati na sve strane o Beceju i ljubavi prema Beceju da bi se nesto dobro uradilo. Potrebna je i strucnost i znanje.
Sada ismevas \\\"Akcija umesto price\\\", kako li ce se to zavrsiti?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: \\\"Kao jedna kuća\\\"
« Odgovor #49 poslato: Maj 09, 2008, 05:41:54 posle podne »
Zombi1, neces me valjda jos proglasiti odgovornim za prskanje krpelja!?
Ali, evo raspitao sam se. Ove godine je PRVI put obavljeno prskanje krpelja u Bečeju. Prskana su glavna okupljališta ljudi i dece (igrališta, parkovi, šetališta...)
Prskanje je obavio Komunalac uz stručnu asistenciju zaista stručnih ljudi. E, sad, nakon toga su se javili neki iz Institita Poljopr. fakulteta. Za svoje \\\"mišljenje\\\" su tražili 200.000 dinara. Kad bude bilo para, tražićemo i od njih \\\"mišljenje\\\".
To je jedna stvar. Druga je: kako ti mozes mene da prozivas za strucnost ili nestrucnost? Pa valjda sam ja nekakav magistar nekih nauka. Sta sam trebao da budem -  Akademik? Da bi ti bio zadovoljan.

l dj

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 504
    • Pogledaj profil
Odg: Odg:
« Odgovor #50 poslato: Maj 09, 2008, 06:21:27 posle podne »
zombi1 napisao/la:
Citat
rez napisao/la:
Citat
Zombi, pre prvog maja su ti uništeni krpelji...šta si navalio.


Znas ti zasto sam navalio, a ako ne znas pitaj svoje prijatelje za detalje. Sta ste sve unistili pored krpelja? cime ste prskali? Sto niste prvo pitali, nije sramota pitati? Sramota je kada se neko ponasa kao da zna odgovore na sve teme ovoga sveta a ne zna. Jos je strasnije kada se takvi dokopaju vlasti pa svoje \\\"znanje\\\" primenjuju na gradjane
Ti si u nekoj od predizbornih kampanja vikao \\\"Strucnost ispred politike\\\" da bi kasnije poceo to da ismevas, i parolu a i ljude koji imaju neko obrazovanje (ako se ne varam nazivao si ih faxidiotima ili slicno), a obrazovanje i strucnost su potrebni i kada se prskaju krpelji i kada se vodi privreda grada i kada se radi bilo sta sto je od javnog interesa, kao i u mnogim drugim aspektima zivota. Nije dovoljno samo jako zeleti nesto dobro, pricati na sve strane o Beceju i ljubavi prema Beceju da bi se nesto dobro uradilo. Potrebna je i strucnost i znanje.
Sada ismevas \\\"Akcija umesto price\\\", kako li ce se to zavrsiti?
:tapsh: :tapsh: :tapsh:

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: \\\"Kao jedna kuća\\\"
« Odgovor #51 poslato: Maj 09, 2008, 07:05:46 posle podne »
Lepa Djidji, primetio sam da si spremna na svaku budalaštinu da aplaudiraš. Jesi  ti neka navijačica?

G S

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 36
    • Pogledaj profil
Odg: \\\"Kao jedna kuća\\\"
« Odgovor #52 poslato: Maj 10, 2008, 12:22:51 pre podne »
Krpelji su prskani u vreme kada za to nikako nije vreme, krajem aprila.
Prskani su sredstvom koje svi drugi izbacuju iz upotrebe zbog svoje šetnosti po okolinu, ali koje je najjeftinije.
Za akciju prskanja pčelari koji su trebali biti obavešteni kako bi sklonili svoje košnice nisu bili obavešteni.
\\\"Tamo neki sa instituta\\\" - magistri i doktori nauka, su poslali mejl opštinskom ministru za ekologiju u kojem se kaže da je sve urađeno nestručno, u vreme kada se krpelji ne prskaju, sredstvom koje se više nigde ne koristi.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: \\\"Kao jedna kuća\\\"
« Odgovor #53 poslato: Maj 10, 2008, 12:37:17 pre podne »
Proverite podatak: koliko je ljudi  posle prvomajskih izleta zapatilo krpelje. Ove godine i prošle godine. I to je neki indikator opravdanosti ili neopravdanosti akcije. Zbog toga se ta akcija i odradila.
Drugo, što se tiče \\\"magistara\\\" i \\\"doktora\\\" sa Instituta, popizdeli su jer se nisu ugradili! Galenikin proizvod je jedini na ovom tržištu i njime je obavljeno prskanje. Postoji i onaj uvozni, a ti /uvoznici/ su se ustvari žalili \\\"doktorima\\\" sa kojima ovi rade i \\\"saradjuju\\\".
Cela ova akcija je odrađena pod strogim uputstvima i nadzorom domaćih, bečejskih diplomiranih zaštitara...koji nisu deo uvozno-stručnog lanca!
I po pet puta nižoj ceni...I tačka!

G S

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 36
    • Pogledaj profil
Odg:
« Odgovor #54 poslato: Maj 10, 2008, 12:43:43 pre podne »
:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: \\\"Kao jedna kuća\\\"
« Odgovor #55 poslato: Maj 10, 2008, 12:49:57 pre podne »
Samo navijanje otkriva stav, ali ne i sud. Aplaudiranje, zviždanje, dranje...još uvek nisu sudovi. Za donošenje suda potreban je viši stepen inteligencije, obrazovanja, kritičke samosveti. Navijati se može za svaku budalu i budalaštinu, kao što i svaka budala može biti navijač. Donošenje, izricanje, iskazivanje sudova o nečemu je već ozbiljan /mentalni/ proces...i ne poseduje svako tu moć /rasuđivanja/.

mumba

  • Gost
Odg: \\\"Kao jedna kuća\\\"
« Odgovor #56 poslato: Maj 10, 2008, 01:02:40 pre podne »
ja se bojim da posle 11 maja svi zajedno ne zapevamo ovo! poslušajte!

{youtube}8qJT-M3cEUI{/youtube}

G S

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 36
    • Pogledaj profil
Odg: \\\"Kao jedna kuća\\\"
« Odgovor #57 poslato: Maj 10, 2008, 01:13:48 pre podne »
Ko je u JP \\\"Komunalac\\\" diplomirani zaštitar?

l dj

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 504
    • Pogledaj profil
Odg:
« Odgovor #58 poslato: Maj 10, 2008, 01:14:27 pre podne »
rez napisao/la:
Citat
Lepa Djidji, primetio sam da si spremna na svaku budalaštinu da aplaudiraš. Jesi  ti neka navijačica?


Dragi moj gospodine Rez ocigledno da se Vi ni malo ne menjate i posle svih kritika na Vas racun i dalje vredjate i omalovazavate druge koji ne dele vase misljenje...Zaista jako ruzno sa Vase strane... A sto se tice navijanja, naravno da navijam i aplaudira za najbolje, uostalom svako od nas ima pravo na svoje misljenje,ima prava da navija i aplaudira koliko hoce i kome hoce...Ovo je ipak slobodna drzava! Pozdrav gospodine Rez;) ;) ;)

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: \\\"Kao jedna kuća\\\"
« Odgovor #59 poslato: Maj 10, 2008, 01:19:34 pre podne »
e jesi ga potrefio svaka ti cast :tapsh:  meni pankreas zaigra na samu pomisao sta nas sve ceka 11-og i 12-og narednih dana,nedelja,meseci a bogami i godina. evo ti cross jubilarna 30 karma. malo off topic-a nece nikom skoditi,i onako nam se blizi smak sveta:laugh: ;)