Autor Tema: Pravi prijatelj  (Pročitano 5952 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Pravi prijatelj
« poslato: April 20, 2008, 02:06:56 pre podne »
Koliko imaš poznanika za koje možeš da kažeš:.. Da... On/ Ona mi je pravi Prijatelj!?
 Da li si Ti nečiji pravi Prijatelj?
 Ko je za Tebe pravi Prijatelj?
 Volela bih da napišete nešto na ovu temu u ovo naše ludo vreme postojanja...:)


... Da li si od onih koji kažu da:
a) šešir i novac stvaraju prijatelje
b) ko prijatelja nađe, našao je blago
c) pravi prijatelj dođe kod mene kada sam srećan/na i kada ih pozovem;.. ako smo nesrećni oni dođu sami.
d) tek kada led počne da puca, znaćeš ko ti je pravi prijatelj
e)... napiši neku novu kategoriju....
f)....

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #1 poslato: April 21, 2008, 01:05:56 pre podne »
Uf.Najkrace receno imam bas puno-puno prijatelja i milion poznanika a mozda par ljudi sa kojim se ne volim.I naravno taj krug se siri...:silly: :silly: :silly:

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #2 poslato: April 21, 2008, 01:29:11 pre podne »
Eh, dobra tema....
Ja imam dva prijatelja, ali ona prava.

a ono pod f)... pa recimo....

f) pravi prijatelj je uvek dobrodosao, a familija samo kada se najavi.

g) pravi prijatelj je onaj na koga se ne naljutis ni kada te najgore kritikuje.

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #3 poslato: April 21, 2008, 04:21:07 posle podne »
Prijatelj je onaj ko Ti učini uslugu bez suvišnih pitanja i kasnije, to više nikad ne spomene.

Imam četvoro prijatelja (provereno u praksi), i smatram sebe izuzetno srećnom i vrlo imućnom po tom pitanju.
Trudim se da ne zloupotrebim i da ne banalizujem naše prijateljstvo. Nadam se da sam i ja njima makar približno dobar prijatelj.

Cenim one koji su spoznali vrednost vremena, svog i tudjeg.

mumba

  • Gost
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #4 poslato: April 21, 2008, 09:54:16 posle podne »
imam ih nekoliko!

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #5 poslato: April 21, 2008, 10:53:52 posle podne »
\\\"Onima koji su verovali u mene kada vise ni sam u sebe nisam verovao.
Onima koji su mi osmehom zbrisali tamu s lica.
Onima koji su bez cenkanja uzeli moj teret u zamenu za svoju iskrenu radost.
Onima cija su mi ljubav i osmeh dali krila i nebo za let.
Onima kojima ni u ovom ni u sledecem zivotu necu moci dovoljno da se zahvalim.
Mojim prijateljima.\\\"
                        Bredli Trevor Griv

Ovo je pisceva posveta iz knjige \\\"Zauvek prijatelji\\\" koju mi je poklonila jedna od najvrednijih osoba u mom zivotu. Ako me je pronasla u toj posveti, znaci da je u meni prepoznala prijatelja... i hvala joj za to. Jer je titula pravog prijatelja najveci kompliment koji neko moze da dobije. Kada bi me pitali da nabrojim najvece uspehe u svom zivotu, prvih par mesta bih rezervisala za svoje prijatelje... a onda sve ostalo... Jer imati prave ljude pored sebe, pronaci ih, upoznati, zavoleti... to je emocija, uspeh, vrlina kojih se ne bih odrekla nikada...

Loredana Perak

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #6 poslato: April 21, 2008, 10:55:23 posle podne »
\\\"Pravi prijatelji su Andjeli koji nas podignu kada nasa krila zaborave leteti...\\\"
\\\"Pravo prijateljstvo je cvet trenutka i plod vremena...\\\"

Imam ih nekoliko...

katarina kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 819
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #7 poslato: April 30, 2008, 05:45:10 pre podne »
Smatram da pravo prijateljstvo ne moze da se izgradi za par meseci,vec da su za to potrebne godine...Tu vezu treba da ucine zajednicki srecni ali i tuzni momenti,svadje i smeh...Pravi prijatelj je onaj koji ti zna reci i onon sta ne zelis da cujes...

Imam par prijatelja koji se u gore pomenuto mogu uklopiti,dosta dobrih,ali za sada ima premalo zajednickih trenutaka koji cine jaku vezu,sa njima da bi ih nazvala pravim...

Sanja Ivkov

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #8 poslato: April 30, 2008, 06:22:02 posle podne »
za pravog prijatelja smatram samo jednu osobu, i ne bih je menjala ni za sta na svetu.. bila je pored mene u najlepsim, ali i najtuznijim momentima.
i ovo ne treba da zvuci kao ona fraza, vec je bukvalno tako bilo..
i najvise bih volela da sa njom ostanem prijatelj za ceo zivot.
pateticna sam, ali nemam trenutno drugih nacina da se izrazim..B)
imam jos 3 bas prava prijatelja, ali sam moju malu kovrdzavu drugaricu definitivno izdvojila kao najbolju..
a sto se ostalih tice.. ma, sve vas volim!:silly:

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #9 poslato: Maj 02, 2008, 07:02:45 posle podne »
Prijateljstva su zahtevna, moraju se negovati, jako puno ulagati energije u to. Nisu data, jednom za svagda...Slave, rodjendani, telefoniranje: halo kako si sta ima...i sl. Licno imam problem sa tim. Ja to ne znam da radim. Drugo, moj nacin zivota je \\\"sagoreo\\\" sve moje prijatelje.
 Sa svakim novim danom sam imao sve manje od prijateljstva, dok se nisu u potpunosti istopila, nestala...Iz neke stare garde nemam nijednog prijatelja. Osim svog kuma i njegove supruge koji kapiraju na neki cudan nacin \\\"moj stil\\\" zivota. Pa me takvog prihvataju. Iscasenog. Izglobljenog.
Inace, sa ljudima sa kojima svakodnevno radim, evo vec godinama, uopste se privatno ne druzim...A nerazdvojni smo, u javnom prostoru. I veoma se postujemo.
I uopste se na zalim zbog toga sto nemam prijatelje: jednostavno to je cena posla kojim se bavim.
Sve to sto sam \\\"izgubio\\\", nadoknadili su mi Bogdan i Simonida, moji mali klinci...Malo li je?
Inace, ovu \\\"situaciju\\\" najbolje je opisao F.M. Dostojevski u Braci Karamazovima.

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #10 poslato: Maj 03, 2008, 08:56:32 posle podne »
Za mene je prijateljstvo nesto sveto, nesto cemu se u potpunosti posvetis i negujes ga godinama.:)
Imala sam par promasaja na planu prijateljstva, ali mi je to na kraju pomoglo da shvatim kome mogu verovati, sta su zaista pravi prijatelji i ko zasluzuje da udje u moj svet bez imalo tajni i lazi.
Imam par pravih prijatelja, za koje sa sigurnoscu mogu da kazem da mi se nadju u svakom trenutku, kad god su mi potrebni, a isto tako bih i ja za njih ucinila sta god je potrebno, samo da budu srecni i ispunjeni...Hvala im puno za to, jer me cine izuzetno bogatom i vrednom osobom...:)

Vesa Miskeljin

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 94
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #11 poslato: Maj 17, 2008, 11:07:55 posle podne »
THE_SIREN napisao/la:
Citat
Za mene je prijateljstvo nesto sveto, nesto cemu se u potpunosti posvetis i negujes ga godinama.:)
Imala sam par promasaja na planu prijateljstva, ali mi je to na kraju pomoglo da shvatim kome mogu verovati, sta su zaista pravi prijatelji i ko zasluzuje da udje u moj svet bez imalo tajni i lazi.
Imam par pravih prijatelja, za koje sa sigurnoscu mogu da kazem da mi se nadju u svakom trenutku, kad god su mi potrebni, a isto tako bih i ja za njih ucinila sta god je potrebno, samo da budu srecni i ispunjeni...Hvala im puno za to, jer me cine izuzetno bogatom i vrednom osobom...:)


Oooo...Svaka cast kako si ovo napisala...od srca!Blago tvojim prijateljima ;) If i belong with them... :D

Sanja Ivkov

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #12 poslato: Maj 19, 2008, 02:19:00 pre podne »

Kyle Broflovski

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1497
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #13 poslato: Maj 20, 2008, 07:53:22 posle podne »
Imam dosta pravih prijatelja,imam i onih za koje sam mislio da to jesu.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Pravi prijatelj
« Odgovor #14 poslato: Jun 23, 2008, 07:27:23 posle podne »
@Kyle- mogu li ovo da premestim u onu našu knjigu, koja će se štampati akobogda, pod radnim naslovom Dobro jutro Bečej? ( ime knjige ćemo smisliti na kraju):)