Autor Tema: Pomoc oko racunara i IT tehnologije  (Pročitano 11800 puta)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #15 poslato: Novembar 01, 2008, 12:30:31 posle podne »
A mozda je to samo bio drugi operativni sistem? Posto vidim da ti je ovo Vista. Ja sam slican problem imao sa SAT TV karticom dok sam koristio vistu. Posle dugo pacenja, mucenja i trazenja po forumima i blogovima sam vrlo jednostavno resio problem...prestao sam da pokusavam. Podrska za neke uredjaje je u Visti malo bugovita. BAS BUGOVITA! To sto ti je izjavilo da nemas drivere je potpuno tacno. Proveri dal su ti na CD driveri koji podrzavaju Win Vista. Tipujem da je tu problem.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #16 poslato: Novembar 01, 2008, 03:03:51 posle podne »
Jeste,na starom računaru je bio win XP,a sada koristim Vistu.

Drajveri na CD-u su bili za XP ne za Vistu pa sam otišao na sajt proizvođača i skinuo nove koji su za Vistu.Tako su ih barem oni deklarisali.
Kažem,iscrpio sam sve mogućnosti i saznanja koja ja imam.Verovatno je neka glupost u pitanju ali ja ne vidim...

Igor Selemba

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 626
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #17 poslato: Novembar 01, 2008, 03:15:04 posle podne »
DORDE napisao/la:
Citat
chime da podmazem kulere od hdd-ova da ne tandrchu? :laugh:

 
:laugh: :laugh:

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #18 poslato: Novembar 01, 2008, 07:51:43 posle podne »
Mozda bi i mogao nesto da uradim da sam tamo za kompom, ali iskreno da ti kazem nedovoljno poznajem Vistu za remote assistance. Kazem ja sam tako resio sto sam odustao i TV gledam u XP. Ili u visti preko neta.

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #19 poslato: Novembar 02, 2008, 02:08:19 pre podne »
Aj preporucite neki dobar  program ya gledanje TV preko v kartice.
Chris tv me yeya i ne ynam kako da podesim da snima, uvek snimam bey tona,a WinDvr mi tokom skeniranja nadje samo trecinu programa .:angry:

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #20 poslato: Novembar 02, 2008, 05:21:46 pre podne »
probaj dscaler i flytv za gledanje. a capture probaj u virtualdub-u.
koja kartica?

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #21 poslato: Novembar 02, 2008, 05:34:57 pre podne »
auuu robine! imam i ja karticu sa \\\"bt878\\\" chipom. (tacnije pv-bt878p+ rev. 9d). secam se kada sam presao na xp (sa win98) da sam je jedva instalirao, ali jedva. muke tantalove! ne ponovilo se!
probaj ovaj driver: http://prdownloads.sourceforge.net/btwincap/btwdmdrvinstaller5.3.8.zip?download mozda ce raditi i na visti.
koja kartica tachno?

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #22 poslato: Novembar 02, 2008, 05:37:00 pre podne »
@robbin:
http://prdownloads.sourceforge.net/btwincap/wdminstall-byhand5.3.8.zip?download -      
Files required to install driver by hand if installer did not work

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #23 poslato: Novembar 04, 2008, 07:53:54 posle podne »
Imam problem sa downloadovanjem bilo cega sa zshare-a!

Evo linka: http://www.zshare.net/download/20336814aa9c6322/
Treba da odbroji tih 20-ak sekundi i posle da stisnes na \\\"download\\\".
Ranije nisam imao problema, medjutim sada mi samo osvezi stranu i opet pocne da odbrojava sekunde. Mislio sam da je do Opere jer Opera \\\"nekada nesto nece\\\", ali probao sam i sa Firefoxom - medjutim njet!

Trazio sam i odgovore na netu, malo, medjutim nista pametno nisam nasao!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #24 poslato: Novembar 05, 2008, 03:53:58 pre podne »
DORDE napisao/la:
Citat
auuu robine! imam i ja karticu sa \\\"bt878\\\" chipom. (tacnije pv-bt878p+ rev. 9d). secam se kada sam presao na xp (sa win98) da sam je jedva instalirao, ali jedva. muke tantalove! ne ponovilo se!
probaj ovaj driver: http://prdownloads.sourceforge.net/btwincap/btwdmdrvinstaller5.3.8.zip?download mozda ce raditi i na visti.
koja kartica tachno?


Kartica je PlayTV Pro 2  serije PV-M4500 I ne radi...Nije mi jasno,skinuo sam sa sajta proizvođača NJIHOVE drajvere,koji su za Vistu i ne radi...Nema tona...Ne radi ni sa ovim drajverima koje si ti dao.

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #25 poslato: Novembar 06, 2008, 08:09:37 posle podne »
Opet imam jedno pitanje:

Da li postoji opcija da dva kompjutera (u sobi) mogu da povežem na internet a da plaćam po ceni jednog? Znam da je rešenje (plaćanja po ceni jednog) router, jel, ali pretpostavljam da se deli veza i download?! Da li postoji opcija da taj paket koji imam bude na oba ili će automatski značiti da jedan i drugi imaju \\\"pola\\\"?
Znaci, opet da uprostim, ako mi je sada download 100 kb/s, da li ako ih povezem routerom, ili najboljom mogucom opcijom, da li ce mi biti download i na jednom i na drugom 50 kb/s?

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #26 poslato: Novembar 06, 2008, 10:00:36 posle podne »
Ja sam povezo dva kompa kuci.Shljaka na finjaka,redovno i placam po ceni jednog.Brzina je ista ako se vuche sa jednog kompa a ako je sa dva onda je to vec totalno potpuno ni izbliza ista pricha kao kada se koristi jedan komp.Hocu reci,smanjuje se brzina na tachno jednu polovinu od moguceg jednog celog.

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #27 poslato: Novembar 06, 2008, 10:30:46 posle podne »
Kako si povezivao, ruterom?
Znaci ako ti je kada imas jedan 100 kb download, sada je 50 kb na svakom?

Da li postoji ikakva mogucnost da bude 100 na svakom? ma nema sanse... :S
Ali opet bi uradio na dva, dok jedan skida sa 50 kb, ja cu na drugom da surfujem i popunjavam omote albuma! Cuo sam da mozes tacno da odredis koliki da bude protok na jednom a koliki na drugom, znaci npr. namestis da ti skida sa 70 kb/s a onih 30 kb/s je sasvim dovoljno za surfovanje... Dorde? Lalo, Robine? Gospodaru? Znate li vi nesto vise o tome?! :side:

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #28 poslato: Novembar 06, 2008, 11:19:23 posle podne »
Možeš da ih povežeš samo sa ukrštenim kabelom (crossover network cable) preko mrežne kartice.Naravno,nema šanse da ti bude ista brzina pri downloadu na oba računara jer samo deliš jednu brzinu koju imaš.
Pri downloadu,ako koristiš oba računara brzina će ti varirati na oba,zato to rešiš sa netlimiterom http://www.netlimiter.com/ paih podeliš ili na pola ili već kako ti odgovara.
Kada je samo jedan računar na mreži unlimitiraj brzinu i opet ćeš imati punu brzinu

EDIT:

Sad vidim tek šta sam ti napisao  :hmmm: Ovo važi pod pretpostavkom da si (kao ja) povezan na net preko USB-a i da ti je mrežna kartica slobodna.
Ako si povezan na net preko mrežne onda naravno ovo ne važi sa ukrštenim kabelom.Onda ti verovatno treba još jedna mrežna kartica ili da kupiš svičer,ali onda ako se ne varam ne ide ukršteni utp kabel nego obični...

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #29 poslato: Novembar 07, 2008, 03:07:28 pre podne »
Okej, svakako ti hvala na super-sjajnom-mega-giga-extra objasnjenom odgovoru. Znam sta mi je ciniti. Super!  :thumb:

Hvala ti puno!