Autor Tema: Istina  (Pročitano 2783 puta)

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Istina
« poslato: Avgust 05, 2008, 02:48:10 pre podne »
Istna ponekad zaboli.Zaboli mozda vise nego laz.
Kako vi prihvatate istinu,da li ste u stanju da je prihvatite onakvom kakva je,ili zatvarate oci pred istinom i dalje idete kao da nista nije bilo?

Igor Selemba

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 626
    • Pogledaj profil
Odg: Istina
« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2008, 04:53:19 pre podne »
Istinu prihvatam onakvu kakva jeste,mada bolna istina, koja moze da povredi coveka iziskuje odredjeno odlaganje, sto je verovatno posledica odbrambenog mehanizma kod ljudi.Ne prihvatanjem istine covek moze da zavara samo sebe i eventualno odlozi bolne posledice

katarina kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 819
    • Pogledaj profil
Odg: Istina
« Odgovor #2 poslato: Avgust 05, 2008, 08:33:59 pre podne »
Jedno je kako ja mislim da prihvatim istinu,a drugo je kako to drugi vide...
Za to sam da se uvek kaze istina,te se najcesce za to i odlucujem.Volim kada je i meni drugi kazu,medjutim,ponavljam prvu recenicu...Smatram da umem istinu da prihvatim kakva god da je,nekada brze,nekada lakse,zavisi koliko je ona ,,surova\\\"
Redje biram laz,a i vise bih to nazvala istinom recenom na blazi i prihvatljiviji nacin:)

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Istina
« Odgovor #3 poslato: Avgust 09, 2008, 08:07:32 posle podne »
Istina...
Skoro sam se suocila sa jednom teskom i surovom istinom...Ustvari ona je uvek bila tu negde,u mojoj podsvesti,ali ja jednostavno nisam zelela da otvorim oci,nisam zelela da razumem...Opravdavam sebe...samo sam zelela da izbegnem bol,koji je bio neizbezan...

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Istina
« Odgovor #4 poslato: Avgust 19, 2008, 07:07:05 pre podne »
Trudim se da u svakoj istini vidim lepsu stranu, koliko god teska bila... Ali me ponekad one surove istine tako tresnu o Zemlju, da se u momentu \\\"otreznim\\\" od svog ruzicastog sveta... uf, sto ne volim te trenutke...

mumba

  • Gost
Odg: Istina
« Odgovor #5 poslato: Avgust 19, 2008, 07:34:11 pre podne »
istinu nekeda treba prećutati bolje je jer kako godine idu sve je manje tog ružičastog sveta!najbolje je gledati samo svoja poslaa jer vam retko ko može hvala da kaže za istinu samo možete još i da nagrabusite zbog iste!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Istina
« Odgovor #6 poslato: Avgust 20, 2008, 10:08:22 posle podne »
Istina se nikada ne može sakriti, posebno od nas samih! Možemo se samo zavaravati i gasiti svetlo pa ne videti neke stvari. Slažem se sa Cross-om da nije neophodno svaki put i svakome reći istinu. Neke stvari se, iz nekih drugih razloga... prećute!

Biljana Barjaktarov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 858
    • Pogledaj profil
Odg: Istina
« Odgovor #7 poslato: Avgust 20, 2008, 10:17:24 posle podne »
Ja sam i previse iskrena pa to sebi mogu staviti i u grupu mana.Sa najblizim ljudima sam maksimalno iskrena i kao sto ja ne volim da se od mene nesto krije ne krijem ni ja od njih...na najlepsi moguci nacin izkazem ruznu istinu..
Osecaj toplote i hladnoce u isto vreme,duboko probadanje u stomaku,mokri dlanovi i vrelo lice....ni malo prijatne pojave,usled necije iskrenosti i sasznanja istine osecamo se ovako...nazalost ponekad se skidaju naocare duginih boja i suocavamo se sa relnoscu pa cak i surovoscu ovog zivota..to sve prodje..ono sto nas ne slomi to nas ojaca...uvek sam za istinu pa kakva god ona bila...iz svega izvlacim ono najbolje..uvek verujem u dobro na kraju svakog problema...to me odrzava i tesi...:)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Istina
« Odgovor #8 poslato: Avgust 20, 2008, 10:32:42 posle podne »
Biljo ja se slažem sa tobom i meni nije teško da čujem istinu ma kakva ona bila!
 Kako bi ti postupila da si bila na mom mestu u ovoj situaciji.
Žena je posle dva prekida trudnoće u 26 nedelji!... Ponovo ostala trudna i bila na strogom održavanju trudnoću. U nekoj 30 nedelji skontala sam da njen ljubljeni mužić ima drugu ženu. Ona naravno nije ni posumnjala :(
 Imala sam izbor reći ili prećutati. Pri tome nisam nikome držala sveću da znam šta je sve istina, dakle postojala je sumnja! Š ta misliš šta bi se desilo da sam rekla!?. Beba se rodila živa i zdrava. Oni su se naravno razveli, jer se ubrzo nakon bebinog rođenja nekako odmotalo klupko. Sada je ta žena ponovo srećno udata i ima drugu bebu :) . Da sam bilo šta rekla, ta treća trudnoća se opet mogla završiti fatalno i ja ne znam kako bih mogla živeti sa tim.
 Otuda ono da je mudrije neke stvari prećutati!

Biljana Barjaktarov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 858
    • Pogledaj profil
Odg: Istina
« Odgovor #9 poslato: Avgust 20, 2008, 10:41:24 posle podne »
To su situacije u kojoj bi svako,recimo,svako postopio kao ti Lusy.
Tu vise niko nije bio bitan do nje same i te male neduzne bebice.
Kada kazemo da nesto treba i da se precuti odnosi se na ovakve situacije.
Da si joj bilo sta rekla nastao bi kontra efekat,sa strasnim posledicama.I verujem da ti nikada nije zamerila na tome sto si precutala istinu ili jos gore sumnju.Jako mi je drago sto je ta osoba nasla svoj miran i stabilan put bez trzavica sa dvoje decice.:)