Autor Tema: Š ta nedostaje Bečeju?  (Pročitano 18352 puta)

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #15 poslato: Jun 01, 2008, 07:45:56 posle podne »
Cross naoisao:
zašto ? pitanje ti je bilo šta bečeju ne dostaje ja ti samo kažem šta nam najviše treba! za moj posao i bez radnog mesta ja imam šta ću da radim kao i u proteklih nekoliko godina ali mene brinu ljudi kojima sreća nije naklonjena a takvih je mlogo što mi ,,austrougari\\\'\\\'(kad nas već vi srbijanci tako krstite) volemo da rečemo![/quote]

Odgovor za Cross-a

Da li da krenem od početka ili s kraja?

Izgleda da je u pitanju nesporazum. :blink: :S

1.   Prvo ću da objasnim šta znači to da su moji poreklom iz Austrougarske. Prezime mog pradede je bilo Ottencheimer (porodica se naselila za vreme Marije Terezije). Posle 1918. uzeo je prezime Dobričić, jer su ga svi zvali dobri Nemac.

Po majčinoj strani moja baba je bila Grkinja iz Soluna, deda Cincar iz Skopja, zato i imam grčko ime.

Ovo bi otprilike značilo da nemam ni kap „srbijanske“krvi. Š ta sam onda ja? Nemam krizu nacionalnog identiteta.

Volim da kažem da sam majka dva deteta, to mi je najbolja životna odrednica i čini me gradjaninom mnogo veće „teritorije“ nego što je Bg, Srbija, Vojvodina....
Vežbam da budem čovek.

2.   Kad sam napisala da znam da si bez posla to je značilo da razumem da je to tema koja Te okupira ovih dana. Ne brinem ja za Tebe da li ćeš se snaći. Jasno mi je da si mlad, pametan i sposoban.

3.   Ovako glasi naslov teme da Te podsetim :

Koja zgrada /ambijentalno arhitektonska celina/ i aktivnosti bi podigli kvalitet života u Bečeju?

Molba: Nemoj odmah da sučeš očnjake, već da se i dalje lepo družimo, baš kao na onoj našoj zajedničkoj slici.

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #16 poslato: Jun 01, 2008, 07:57:07 posle podne »
rez napisao/la:
Citat
Nedostaju ljudi. Kvalifikovani ljudi.
....

Bio sam u odličim odnosima sa prof. Rankom Radovićem
.....

Ne znam ko je osoba sa nikom \\\"Vaca\\\", ali bih voleo da mi se javi privatnom porukom. /quote]


Nakon ovog kratkog perioda “druženja” na forumu jasno mi je da Bečej ne oskudeva u mladim  I “mladim” pametnim ljudima.  Zašto odlaze je pitanje koje možemo malo kasnije da postavimo. Motivacija je ključna reč.


Profesora Radovića je poznavalo pola planete, bez preterivanja.  Bio je gostujući profesor na preko 20 renomiranih fakulteta u svetu (Australija, Japan, Skandinavija, SAD ....). Moja velika sreća je što sam bila njegov student. Nisam propuštala ni njegova bravurozna predavanja na Kolarcu u rezervisanom terminu svakog maja. Sticajem okolnosti bili smo i susedi u Golsvordijevoj ulici uključujući pozajmljivanje „čaja u grančicama“ i bebisitovanje moje starije ćerke. U NS je otišao kad mu je dosadilo šikaniranje od strane mediokriteta na našem matičnom fakultetu.


Ovo je javni forum, tema od opšteg značaja za sve Bečejce, i zato sve radimo i pišemo javno. Nema razloga da razmenjujemo privatne poruke. Verujem da su svi zainteresovani da čuju/pročitaju zanimljiv i konstruktivan predlog.

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #17 poslato: Jun 01, 2008, 08:03:29 posle podne »
tata Boris napisao/la:

Novi parking prostor koji se naplaćuje!
Direktan izlaz na autoput!
Moderna industrijska zona!
Dečiji park sa infrastrukturom!
Više drveća i nižeg zelenila po ulicama, a naročito u centru !
Moderna i bolja ulična rasveta!
Izletište u Bačkom Gradištu preko puta Bisernog ostrva
Hipodrom i manjež kod Fantasta
Zimsko klizalište
Pokrivena marina za čamce na Tisi

Ovi \\\"skromni\\\" zahtevi su samo deo moje vizije Bečeja za 10 godina[/quote]

Ovo su vrlo kvalitetne ideje.
Još jednom se potvrdilo da tata Boris ima pamet i srce “zlata” vredno.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #18 poslato: Jun 01, 2008, 08:33:21 posle podne »
OK. I sad, nakon Š TA? sledi KAKO? Izvolite, citam pazljivo....
Desetak i više godina mene interesuje samo KAKO realizovati ono sto je svima na dohvatu oka/ruke/pameti...Znaci, uoblicavanje vizije, ideje, konkretnih planova projekata, organizacija posla....itd. jednom recju, tamo gde prestaje STA i počinje KAKO ustvari počinje politika /u najkvalitetnijem smislu te reči - politika kao upravljanje procesima/...

Nakon ovog brejm storminga ide se dalje ili ne? I ko ide dalje, a ko ne?
Otkrili smo toplu vodu po pitanju trga, igrališta, šetališta, bicikl. staze itd. I šta sad? Ima neka ideja? ILi je ovo samo forum-divan.

nnemedi -

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #19 poslato: Jun 01, 2008, 08:53:09 posle podne »
Vaca napisao/la:
Citat

Zašto odlaze je pitanje koje možemo malo kasnije da postavimo.


READ ME

Nebojsa Andjelic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 398
    • Pogledaj profil
Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #20 poslato: Jun 01, 2008, 08:58:09 posle podne »
rez napisao/la:
Citat
OK. I sad, nakon Š TA? sledi KAKO? Izvolite, citam pazljivo....
Desetak i više godina mene interesuje samo KAKO realizovati ono sto je svima na dohvatu oka/ruke/pameti...Znaci, uoblicavanje vizije, ideje, konkretnih planova projekata, organizacija posla....itd. jednom recju, tamo gde prestaje STA i počinje KAKO ustvari počinje politika /u najkvalitetnijem smislu te reči - politika kao upravljanje procesima/...

Nakon ovog brejm storminga ide se dalje ili ne? I ko ide dalje, a ko ne?
Otkrili smo toplu vodu po pitanju trga, igrališta, šetališta, bicikl. staze itd. I šta sad? Ima neka ideja? ILi je ovo samo forum-divan.


Evo ovako bih ja to:
Nasli ste nekog investitora za trzni centar , odlicno! Omogucite mu odlicnu lokaciju po povoljnoj ceni (ne dzabe) , ali zato neka sredi rasvetu u tom kvartu, napravi igraliste u delu placa, klizaliste ili bicikl stazu!
Potencijalni graditelj fabrike bi mogao da napravi marinu ili izletiste na konto buducih zagadjenja okoline.

off> sta mu dodje brejm storming, rez?

TiDža84

  • Gost
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #21 poslato: Jun 01, 2008, 09:22:32 posle podne »
rez napisao/la:
Citat

 ILi je ovo samo forum-divan.


Ovde svaka vizija i ideja ostaje forum divan,to se valjda bar primeti.
Mislim da politikom necemo doci do sredjenijeg centra,plaze,igralista rasvete,klizalista i ostalih nabrojanih stvari u postovima,davno smo shvatili da politicarima to uopste nije u interesu...tako da ce i u  buduce cela ova tema da se razvija na nasoj masti...ko bi sta voleo i kako bi voleo...BECEJSKA UTOPIJA JE UVEK BILA NEDOSTIZNA!

mumba

  • Gost
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #22 poslato: Jun 01, 2008, 10:46:07 posle podne »
Odgovor za Cross-a
Da li da krenem od početka ili s kraja?

Izgleda da je u pitanju nesporazum. :blink: :S

1.   Prvo ću da objasnim šta znači to da su moji poreklom iz Austrougarske. Prezime mog pradede je bilo Ottencheimer (porodica se naselila za vreme Marije Terezije). Posle 1918. uzeo je prezime Dobričić, jer su ga svi zvali dobri Nemac.

Po majčinoj strani moja baba je bila Grkinja iz Soluna, deda Cincar iz Skopja, zato i imam grčko ime.

Ovo bi otprilike značilo da nemam ni kap „srbijanske“krvi. Š ta sam onda ja? Nemam krizu nacionalnog identiteta.

Volim da kažem da sam majka dva deteta, to mi je najbolja životna odrednica i čini me gradjaninom mnogo veće „teritorije“ nego što je Bg, Srbija, Vojvodina....
Vežbam da budem čovek.

2.   Kad sam napisala da znam da si bez posla to je značilo da razumem da je to tema koja Te okupira ovih dana. Ne brinem ja za Tebe da li ćeš se snaći. Jasno mi je da si mlad, pametan i sposoban.

3.   Ovako glasi naslov teme da Te podsetim :

Koja zgrada /ambijentalno arhitektonska celina/ i aktivnosti bi podigli kvalitet života u Bečeju?

Molba: Nemoj odmah da sučeš očnjake, već da se i dalje lepo družimo, baš kao na onoj našoj zajedničkoj slici.[/quote]


sorry vaco bio je nesporazum! a i nesportski sam reagovao! e sad šta po meni u tom smislu ne dostaje bečeju a nekada smo to imali pa evo ovo!


Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #23 poslato: Jun 02, 2008, 12:09:18 pre podne »
TiDza84 napisao/la:
Citat
rez napisao/la:
Citat

 ILi je ovo samo forum-divan.


Ovde svaka vizija i ideja ostaje forum divan,to se valjda bar primeti.
Mislim da politikom necemo doci do sredjenijeg centra,plaze,igralista rasvete,klizalista i ostalih nabrojanih stvari u postovima,davno smo shvatili da politicarima to uopste nije u interesu...tako da ce i u  buduce cela ova tema da se razvija na nasoj masti...ko bi sta voleo i kako bi voleo...BECEJSKA UTOPIJA JE UVEK BILA NEDOSTIZNA!


 Draga TiDzo,
ovoga puta ne mogu da se složim sa tobom.
Na forumu je glavno oružje reč, a u stvarnom životu delo!
... reč bez dela ne vredi , kao ni delo bez reči!.. tako da zapravo po sledu stvari jedno prati drugo.
 Jedino pravom politikom možemo doći do stvari kao sto su: \\\"sredjeniji centar,plaza,igralista rasvete,klizalista i ostalih nabrojane stvari u postovima\\\"... Za sprovođenje prave politike, trebaju nam pravi političari...e tu se sad spotičemo, jer je takvih neznatan broj, al\\\' ne znači da ih nema.
 Svi mi normalni ljudi, pobegosmo od politike \\\" ko đavo od krsta\\\" i ko nam osta.?!? ( čast izuzecima). Normalno bi bilo da se uključimo u javni život u delu koji nas interesuje i da aktivno učestvujemo u menjanju stvari koje nam ne odgovaraju. Eto meni nije odgovarao veliki broj napuštenih životinja, pa sam se aktivno uključila u tu priču. \\\" Planine pomeraju samo oni koji su u početku pomerali kamenčiće\\\"!. Mislim da se i bez politike može dosta uraditi, ali politika je, hteli mi to ili ne, jedina koja može pomeriti stvari u suštinskom smislu. Bez nas ostalih... politika gubi smisao, a političari svrhu postojanja.


...Za početak, da se ja pitam, uredila bih opštinsku upravu, tako da sve radi ko sat i to onaj švajcarski,tražila bih od države da se vrati ono što je bečejsko... a posle toga, lako je dovesti i investitore i zaposliti ljude... i da budem u temi, dakle \\\"ambijentalno\\\"kao i \\\"arhitektonski\\\" bih uredila ovu zgradu:
 
... a tada bi sve bilo lakše :)... naravno pod uslovom da svi zapitamo da li zaista želimo da nam bude lakše i da pomerimo samo jedan mali kamenčić!

TiDža84

  • Gost
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #24 poslato: Jun 02, 2008, 12:30:32 pre podne »
Lusy napisao/la:

 
Na forumu je glavno oružje reč, a u stvarnom životu delo!
... reč bez dela ne vredi , kao ni delo bez reči!.. tako da zapravo po sledu stvari jedno prati drugo.
 [/quote]

Slazem se sa ovim recenicama...ali kao sto vidis mnogi na ovom forumu ako mogu tako da se izrazim LAPRDAJU,molim da se na ovo niko ne uvredi,i govore bez dela i pokrica,da malo manje vremena trose na prazne i bezsvrsishodne rasprave a malo vise na dela,od ovog Beceja bi i bilo nesto,a ovako cu kao i svaki becejac iskoristiti onu poznatu NE VREDI!!!
I zaista ne mislim da je politika zamajac koji ce pokrenuti celu masineriju preporoda u Beceju,to moramo biti mi sami.Zato sa reci na dela...nek se neke price ostvare pa cu onda verovati!

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #25 poslato: Jun 02, 2008, 12:31:42 pre podne »
Izvin’te za kašnjenje. Deca navikla da ručaju svaki dan. Nakon toga diskretno povlačenje u sebe i uporedna analiza primene poluprovodnika u nanotehnologijama ( znam da mi verujete) diskretno ušuškana u frotir nežnoroze boje.

Ovo nije braiN storming /vrlo aktulno 70 i 80 u Americi - pozdrav od prof. Lojanice/

Hajde da svi budemo malo više pozitivni i optimisti.

Za Reza

Vidim da ste vešti u „češljanju jezika“. I da ste bili neka „vlast“ kao i da su Vam poznati mehanizmi. Verujem i da imate „prijatelje  na high places“ Odlično! To nam treba.
Tačno je da nam je potrebna politika sa pozitivnim predznakom.

Zato sam skoro na samom početku i napisala da su političari nužno zlo, tj žaba koja se mora progutati.

Kad složimo spisak, a lično mislim da je sada još rano, nastupate Vi lično  i vi političari sa svojim idejama. Možda bi bilo dobro da nam prvo napišete svoju referenc listu REALIZOVANIH projekata.

Izvinjavam se, bez ironije i sarkazma, što mi nisu poznati Vaši lik i delo.

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #26 poslato: Jun 02, 2008, 12:37:11 pre podne »
Nebojša je dao dobar recept, koji se već nebrojeno puta pokazao kao vrlo uspešan u praksi. Tzv „vezani paket“.


Lusy mudro zboriš a čini mi se da si već pokazala da umeš i da radiš.

Tidža je potrebna kao poznavalac medija. PR Opštine i gradjana Bečeja može biti za ovu mladu damu, skorašnjeg diplomca pravi posao.

Ja nudim svoju pomoć kao arhitekta – volonter i u tudje poslove se neću mešati.

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #27 poslato: Jun 02, 2008, 12:45:48 pre podne »
Cross napisao:
sorry vaco bio je nesporazum! a i nesportski sam reagovao!

Meni se i učinilo da si pisao odgovor nakon „surovog“ okršaja sa rogatim. Važno je da si Ti nama lepo i u komadu stigao kući, makar i u svitanje. Stevane, lolo i mangupe!:)

mumba

  • Gost
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #28 poslato: Jun 02, 2008, 01:25:08 pre podne »
šta ću kad sam homo nocturnus ali nešto više sređenih kampova u bečeju bi dobro došlo !

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #29 poslato: Jun 02, 2008, 01:50:15 pre podne »
Vaca napisao/la:
[ Možda bi bilo dobro da nam prvo napišete svoju referenc listu REALIZOVANIH projekata.

Izvinjavam se, bez ironije i sarkazma, što mi nisu poznati Vaši lik i delo.[/quote]