Autor Tema: Program Kulturnog leta-druga nedelja jula  (Pročitano 1496 puta)

Goran Crnojacki

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Program Kulturnog leta-druga nedelja jula
« poslato: Jul 04, 2008, 04:42:34 posle podne »
Július 5. 21,00 Kapaszkodó együttes-Zenta
megzenésített versek)(Színház udvara)
Belépo díjtalan

5. jul u 22,30 u bašti Gradskog pozorišta u Bečeju
koncert grupe \\\"Fingerbang\\\"
ulaz slobodan.

8. jul u 18 časova u bašti Gradskog pozorišta u Bečeju
Pozorišna predstava za decu
\\\"Robinzon Kruso na pustom ostrvu\\\",  igra Nenad Gvozdenović.
Ulaz je besplatan.
Predstava \\\"Robinzon Kruso\\\" već se godinama izvodi na Adi Ciganliji u Beogradu, ali i širom zemlje. Jedini beogradski Robizon će naučiti male posetioce ove predstave kako da naprave luk i strelu, zapale vatru, ispeku kornjačina jaja...
- Čitava ova priča o preživljavanju u prirodi strašno se poklapa sa mojim detinjstvom. Odrastao sam na Lastovu, ostrvu na sred Jadrana. U mom mestu živelo je 200 ljudi, a razred pohađalo petoro dece, iako se moja generacija računala u jednu od najbrojnijih. Prvu predstavu odgledao sam tek sa 22 godine, kad sam došao u Beograd. Beograd me je u početku jako plašio, a sada sam srećan što sam odrastao u divljini. Priroda nas uči iskrenosti - kaže Gvozdenović.
Ova predstava sledi koncept interaktivnog teatra namenjenog deci, pozorišta-igrališta, gde svaka igračka ima i svoju funkciju u predstavama kao deo scenografije, kako bi deca mogla ponovo da ožive Robinzonove ili neke slične avanture.


10. jul u 21,00 u bašti Gradskog pozorišta u Bečeju
Pozorišna predstava - komedija KULT TEATRA iz Beograda
Monodrama \\\"Deset naprema jedan\\\" ili Deset razloga da ne uđete u bračnu zajednicu i jedan da to učinite) Igra: Tatjana Kecman
Ulaz: 100 dinara

\\\"Skoro svaki muškarac ima paničan strah od braka i bračnih obaveza. Ova predstava će mu taj strah pojačati. Svaka nada o lepom životu udvoje će se ugasiti. Vera u bračnu zajednicu će nestati kao pramen dima nakon gledanja ove predstave. Muškarac će poželeti da bude neženja do kraja ovog i svakog budućeg života. Smučiće mu se ženski rod zauvek. NARAVNO, OVO JE Š ALA
Ova predstava je lagana komedija o deset ženskih likova, kakve srećom ne viđamo svaki dan. Ili viđamo? U predstavi ćemo se staviti u kožu muškarca koji se našao pred velikom dilemom - oženiti se ili se ne oženiti?\\\", kaže o predstavi Tatjana Kecman, glumica iz Beograda, čiji je ovo autorski projekat.

12. jul u 22,00 u bašti Gradskog pozorišta u Bečeju koncert grupe \\\"Hazy Lazy\\\" Ulaz: 100 dinara

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Program Kulturnog leta-druga nedelja jula
« Odgovor #1 poslato: Jul 04, 2008, 04:54:35 posle podne »
Bas lepo sto ste stavili program na forum.Ja licno imam program ali vecina ljudi sa foruma ne zna sta nas sve ceka u ovom nasem lepom gradu!Pozdravljam akciju gradskog pozorista da sto vise ljudi ukljuci u kulturna desavanja! :tapsh: :tapsh: