Autor Tema: www.preduzetnici-becej.rs  (Pročitano 12958 puta)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
www.preduzetnici-becej.rs
« poslato: Jul 09, 2008, 04:27:33 pre podne »
Novi sajt Opšteg udruženja preduzetnika Bečej. Primamo sve dobronamerne sugestije, predloge inicijative, ne samo u vezi sa sajtom!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #1 poslato: Jul 12, 2008, 06:07:08 posle podne »
\\\"ZA BOLJI POSLOVNI AMBIJENT\\\" U OPŠ TINI BEČEJ

Opšte udruženje preduzetnika Bečej pokreće akciju pod nazivom \\\"ZA BOLJI POSLOVNI AMBIJENT\\\" U OPŠ TINI BEČEJ!
Prva akcija, u nizu predviđenih, odnosi se na organizovanje Foruma preduzetnika opštine Bečej koji će se održati u sredu, 16.07.2008. godine u Centru za podršku preduzetništvu Opšteg udruženja preduzetnika.
Pored domaćih preduzetnika svoje interesovanje za učešće u radu Foruma iskazali su i Predsednik Unije poslodavaca, Direktorica Regionalne agencije za razvoj MSP - Alma Mons iz Novog Sada, Sekretar Odbora za privredu SKGO, čelni ljudi naše opštine...i drugi.
Neke od tema Foruma će biti: problemi \\\"papirologije\\\", neažurnosti administracije, visine i brojnost taksi i dozvola, sporost u izradi bitnih planskih dokumenata čime se usporavaju/opstruiraju investicije...i td.
Predloge, inicijative, svoja iskustva posetioci ovog Foruma mogu izneti ovde ili na Forumu sajta Opšteg udruženja preduzetnika Becej!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2008, 09:09:32 posle podne »
Opšte udruženje preduzetnika Bečej učestvovaće na međunarodnom sajmu preduzetništva i inovacija INOCOOP 2008. koji se održava od 28.do 30 avgusta /za vreme manifestacije \\\"Dani piva\\\"/ u Zrenjaninu.
Centralna tema ovogodišnjeg sajma je ruralni razvoj /etno-turizam, turizam, poljoprivreda, zanatstvo.../.

Bečejska \\\"ekspedicija\\\" će nastupiti pod sloganom: \\\"Stari Bečej - za novo vreme\\\" i predstaviće svoje preduzetništvo kroz tri teme - Ekologija,Energija,Ekonomija.

Zainteresovani preduzetnici mogu se javiti Centru za podršku preduzetništvu Opšteg udruženja preduzetnika Bečej, a sve kontakte imaju već u nazivu ovog topic-a...

To se odnosi i na devojke zainteresovane za rad na našem štandu...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2008, 10:47:16 posle podne »
SHIITAKE PEČURKE

U četvrtak, sa početkom u 19,00 časova u prostorijama Centra za podršku preduzetništvu Opšteg udruženja preduzetnika Bečej održaće se prezentacija i razgovor na temu uzgoja shiitake pečurki sa vlasnikom firme Fisher company koja se bavi uzgojem i otkupom ovoh lekovitih i skupih gljiva /30 evra 1 kg!/.
Zainteresovani forumaši ili vaši prijatelji, roditelji, ko god, mogu da mi se jave, znate i samoi kako i na koji način.

Za nekog ovo može biti dobar doadatak kućnom budžetu ili čak i osnovno zanimanje...Da čujemo.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #4 poslato: Avgust 06, 2008, 10:50:39 posle podne »
Ne nasedajte na shitakе pecurke!

U svakom slucaju treba cuti ovo predavanje ali obratite paznju na zavrsetak price: \\\"Ulozite samo xxxx EUR a posle zaradite 10x toliko godisnje\\\".

NE nasedajte!!! Bolje idite sa Rezom u ZR na sajam, mozda tamo i bude nesto pametno.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #5 poslato: Avgust 06, 2008, 10:58:55 posle podne »

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #6 poslato: Avgust 06, 2008, 11:22:41 posle podne »
Lepo sam rekao: treba čuti priču. A zaključak ide posle. Kod tebe Picoder, sve obrnuto: ti imaš neki zaključak /predrasudu/, a onda ideš da se \\\"informišeš\\\"!

I još nešto: nisi nikad reakao kako ide organizovana \\\"organska proizvodnja\\\"? Znaš ono: mi vama tehnologiju, znanje, i ostale nau hau /džigi bau/,zemlju, kontrolu i ostalo...Recimo Terras i drugi.Kako oni funkcionišu? Ima li sličnosti?

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #7 poslato: Avgust 07, 2008, 04:00:58 pre podne »
Nazovi Teras pa ih pitaj kako funkcionisu! Verovatno su imali slicnu taktiku kao ti.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #8 poslato: Avgust 07, 2008, 04:28:50 pre podne »
Pa ja se ne bavim nikakvom prodajom, nikakvom trgovinom, kakve veze ja imam sa njima i oni sa mnom? Mislim na Teras /to sam lupio jer su mi prvi pali na pamet, ali svi ostali funkcionišu po istom principu/.

Dakle, ja imam samo jedan zadatak: da pomognem ljudima da dođu do informacija. Zato se upljuvavam i telefoniram i spajam i povezujem umesto da ladim j***ca na Tisi ili bazenu. Tako sam organizovao i ovaj susret naših Bečejaca sa Fišerom, pa neka ljudi sami procene i donesu zaključke. A bogami doneću ih i ja. Mislim zaključke.

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #9 poslato: Avgust 07, 2008, 04:32:10 pre podne »
ali mozes da ih upozorish? :dry:
ali ok, kako zelis.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #10 poslato: Avgust 07, 2008, 04:55:17 pre podne »
Pa zar misliš da ću nešto na sutrašnjem sastanku prećutati? U onoj meri u kojoj ja raspolažem sa informacijama. Dakle, meni su poznate sve te stvari na koje je Picoder uputio ljude /Karpatia i ostalo/. Ovo je nešto što nam je tu pri ruci, pa hajde da čujemo. Nakon toga imaćemo sastanak i otvoreno, između sebe porazgovarati. Meni je stalo da ljudi nađu neki posao...dnevno prođe puno očajnika kroz one moje kancelarije, pa se i sam dovijam kako znam i umem da im pomognem. Možda, kažem MOŽDA ovo može biti dobra formula. Ponavljam: treba čuti.
Da li si ti recimo, upozorio svog nekog prijatelja koji očajnički traži posao i rekao mu: e nemoj prijatelju da ideš u Fadip na razgovor, jel ti znaš koliko su oni ljudi izvaćarili? Nisi, nego si rekao: idi vidi!

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #11 poslato: Avgust 07, 2008, 06:26:04 pre podne »
ne, prijatelj je druga tema.
nego kazem \\\"stvari stoje tako i tako u fadipu, pa ti vidi da li ti se isplati\\\" ili \\\"ne znam, mozda ti mogu naci kompetentnijeg od mene da te uputi\\\" :)
prijatelju ne bih nikad shopio nesto kao \\\"idi vidi\\\" (za fadip) za firmu koja bi mozda da ga zaposli pa izlevati, a na sastanku mu obecaju sve i svasta (a da to znam).
ali da ne dodje do zabune: rezovo \\\"dodji da cujes\\\" ce svakako biti i moje \\\"idi pa vidi kod reza za taj i taj posao\\\".
->jer si ti posrednik i u interesu ti je da spojish radnika i firmu i da oboje budu zadovoljni. i da pomognes buducem preduzetniku da nadje najkraci put do svog biznisa. sta vise, i sam cekam onaj seminar! sigurno neces dozvoliti da ti posle privatnik dodje i kaze: \\\"kakvu si mi onu budalu preporucio?\\\" ili da radnik dodje i kaze u jos vecem ochaju \\\"rez, pa to upste nije taj posao\\\".
ili da neko za shitake kaze: ulozio sam 2000eur a obecali su mi zaradu od 30000evra za 2 meseca, a nisam nista zaradio, na gubitku sam!
da ulog 2000eur a obecana zarada 30000eur za 2 meseca meseca, ljudi su nasedali.
stvarno zvuci ne moguce, jelte? sta je bio razlog da chovek prihvati dil i da veruje u to? moc ubedjivanja ili sta?
pa ta lova sa drogom ne znam da moze da se zaradi.
neko je tako prosao, a ti nam mozes preneti sa sastanka cifre ulaganje/zarada.
ove cifre gore su na zalost ziva istina, mozda je sada manje, npr ulozis 1000eur a zaradis 5000eur mesecno, ali posle ne mozes da tuzis firmu jer si kupio robu od njih na crno kao jeftinije i nemas ni 1 rachun sa potpisom ni pechatom za to i naravno firma moze da kaze da nece da otkupi gotovu robu jer nema nikakvog papira osim ugovora, po kojem se repromaterijal MORA kupiti od te firme.
pisem to iz najbolje namere. naravouchenije: nikakva primopredaja robe ispod cene na crno bez racuna! cist racun duga ljubav, sa rachunom se moze na sud.
pa eto nek ispadnem lud ali prihvatite ljudi gore napisano kao makar 0.1% mogucnosti za zajeb, makar kao predrasudu!
za cifre sam malo pre zvao choveka chiji je rodjak ostao kratak za 2000eur.
inace sto se tice pechurki moze se jedino zaraditi na shampinjonima :) ali sa dobrim vezama sa restoranima, pizzerijama, diskontima ili dobra lokacija na pijaci i sta ja znam gde jos...
i to mi reche taj chova koji je u svadji sa rodjakom jer mu je rekao da je lud sto veruje u tu prichu.

vidimo se ako ne pre onda na seminaru. call me :)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #12 poslato: Avgust 07, 2008, 08:30:33 pre podne »
OK Dorde, hvala na dobronamernim upozorenjima. Sigurno neću dozvoliti sebi da uvalim ljude u govna. To samo mogu sebi da priuštim, drugima ne.:)

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #13 poslato: Avgust 08, 2008, 02:38:16 pre podne »
Kupi ti te pecurke za 600 EUR pa kada zaradis 2000 EUR za mesec dana znacemo da nije prevara - a zarada ide tebi!:)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #14 poslato: Avgust 08, 2008, 07:11:17 pre podne »
Nije u redu Picoder, da ismevaš  ljude koji pokušavaju da od svog života nešto urade. Nisu svi imali sreću da ih roditelji zaposle u PIK Bečej. I da to dožive kao krunu svoje karijere, poput tebe!  Neki moraju sami da se snalaze u životu...Istina, ti se sada stidiš toga, ali to je normalna faza u odrastanju: pa tek si prevalio tridesetu.:)

Meni lično je veoma drago što si ti, kao veliki zagovornik \\\"organske proizvodnje\\\" na svom primeru i na svojim njivama pokazao kako se proizvodi zdrava hrana i kako se zarađuje na tome...Otuda je bilo sasvim lako da formiraš čitavu vojsku ljudi u Bečeju zainteresovanih za \\\"organsku hranu\\\": dovoljno im  je samo da vide tvoje rezultate na tom polju i odmah se, bez ikakve dileme, upućuju za pozitivnim primerom. Tvoje plastenike, tvoje \\\"organske oaze\\\", tvoje neviđene sušare...ljudi naprosto zaneme kad to vide. I još pride, tvoja ubedljivost u nastupu, tvoja argumentacija, tvoja surova ekonomska logika koja neminovno dovodi do profita ...sve to ljude ostavi bez teksta i sa lakoćom prelaze na \\\"organsku poljoprivredu\\\". Sreo sam puno ljudi koji uz pomen tvog imena odmah pomenu i neki organ. Toliko si im se svojom organskom pričom uvukao pod kožu.
Ja to ne mogu priuštiti ovim ljudima: ja nemam nameru da se bavim gljivama. Osim kao prilogom uz meso. Zato nisam pozvao naivne, već zrele ljude koji se bave proizvoidnjom gljiva i koji znaju taj zanat vrlo dobro. I kojima ne možeš prodati organski kompost za neorganske micelije.:)

Puno te poxdravljam dragi moj Picoder, vidim da spavaš i ne zameram ti: ti živiš u skladu sa prirodom. Treba ujutro obići organske plantaže, poigrati se sa insektima, bubicama, crvićima, mravima, razveseliti zlatice, prebrojati evriće od organske šargarepe, špargle, brusnice...:)