Autor Tema: Saobracajne necrece  (Pročitano 11026 puta)

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #30 poslato: Januar 22, 2009, 09:28:37 posle podne »
Sto se tice akcije... :)
U Beceju je odrzan seminar \\\"3 koraka napred\\\" u organizaciji Res Polisa iz Novog Sada, a finansiran je od Ministarstva omladine i sporta. Ucestvovalo je 30 ljudi starosti od 17 do 27 godina iz Vojvodine koji su clanovi razlicitih nevladinih organizacija. Na kraju seminara \\\"za domaci\\\" smo dobili zadatak da organizujemo zajednicku akciju u 10 gradova Vojvodine. Nekako spontano je za temu izabrana opreznost u saobracaju... Dogovorena je saradnja sa policijom, tako da, ako ste vozaci, ocekujte da vas zaustavimo tokom februara i videcete kako cete postati deo projekta... ;)
Slogan \\\"Budi ogranicen - smanji gas, u pojasu je spas\\\" ;)  eto...

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #31 poslato: Februar 15, 2009, 09:04:43 posle podne »
Možda nema veze sa nesrećama u saobraćaju ali svakako ima veze sa saobraćajnom (ne)kulturom,a nisam hteo da otvaram novu temu,mada bi možda i moglo,ako admini odluče tako,neka slobodno premeste ovaj post jer zaista ima mnogo da se piše na ovu temu...

Dakle,odavno sam zapazio ovu pojavu koja je čini mi se naročito izražena u Bečeju,molim vas da ovo ne shvatite zlonamerno,ali mislim da u drugim gradovima nije toliko izraženo.
Reč je o sledećem:
Sinoć je zbog koncerta u Stage-u i dešavanjima Zmaju,Flojdu i gde sve ne dosta ljudi došlo sa strane u Bečej (sem nas koji smo inače redovni :laugh:  )i odmah je bio problem sa parking prostorom.

I onda dolazi do izražaja navika NEKIH nazovi vozača koji su valjda u svojoj auto-školi \\\"Zamljak lako ćemo\\\" naučili da parkiraju OVAKO!



Ovo nije bio jedini automobil parkiran ovako,duž cele zelene ulice bilo je još nekoliko komada,a ista stvar i na parkingu kod Gradske Kafane.I ovo nije slučaj samo sinoć,nego je veoma raširena pojava.
Na mestima gde bi moglo parkirati 2-3 automobila,parkira vozački talenat onako nonšalantno popreko kao da nikoga drugog sem njega nema.

I dok negde zbog nedostatka parkinga auti bukvalno \\\"vise\\\" na kolovozu,neko se baškari na dva ili čak i tri parking mesta...

I onda se piše tamo o Bečeju kao turističkom mestu,velikim planovima u organizovanju manifestacija koje će privući ljude sa strane,a nema osnovnog za ljude koji dođu-parking mesta...A i to što ima,nenamenski se koristi zbog niskog stepena saobraćajne kulture...

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #32 poslato: Februar 17, 2009, 02:33:36 pre podne »
Fanđo:S :S :S

Stevan Kosanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #33 poslato: Februar 18, 2009, 12:39:35 pre podne »
hahha....vrh :)

u pravu si robbyne, voze kao retardi....pojma nemaju da se parkiraju, a kamoli pravilo desne ruke itd itd...

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #34 poslato: Jul 11, 2009, 08:21:05 posle podne »
Tri osobe teško povređene u sudaru kod Klisanskog mosta

Novi Sad - Tri osobe teško su povređene u saobraćajnoj nesreći sinoć oko 21 sat na raskrsnici Sentandrejskog puta i Savske ulice u naselju Klisa. Prema prvim informacijama, povređen je Novosađanin Tomislav S. (52), vozač â€žalfa romea”. Pored njega, teško su povređeni i vozač i suvozač u „tojoti” čiji identitet nije sinoć bio potvrđen.

Svi povređeni hitno su prevezeni na Odeljenje urgentne hirurgije Kliničkog centra Vojvodine. Š ta je dovelo do nesreće biće poznato tek po završetku uviđaja, a očevici su sinoć naveli da je sudar izazvao vozač â€žtojote” koji je, vozeći ka Novom Sadu, nepropisno preticao vozila na Klisanskom mostu.
- Vozač â€žtojote” išao je u pravcu grada, a „alfa romeo” mu je išao u susret. Prilikom preticanja, „tojota” je prešla u suprotnu traku i direktno naletela na „alfa romeo”. Sudar je bio strahovit. Vozač â€žalfa romea” je iz smrskanih kola izvučen tek uz pomoć vatrogasaca - pričali su sinoć stanari obližnjih kuća.
Oni su naveli i da se za volanom „alfa romea” nalazio se njihov komšija Tomislav S., koji stanuje svega par stotina metara dalje od mesta nesreće, i sinoć je krenuo na svoj salaš u Čeneju.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #36 poslato: Jul 13, 2009, 03:38:56 posle podne »

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #37 poslato: Jul 16, 2009, 01:53:15 posle podne »
Усмртио бициклисту па побегао

Новосадска криминалистичка полиција идентификовала је возача који се сумњичи да је прошлог четвртка на путу између Бачког Петроваца и Силбаша у саобраћајној несрећи усмртио једног бициклисту

и тешко повредио двојицу, а потом побегао. Реч је о Ненаду М. (1978) из Раткова.
Њему се приписује да је кобне вечери око 22.30 сата, возећи „фолксваген пасат“ суботичких регистарских ознака, ударио тројицу бициклиста и одбацио их у одводни канал, а затим утекао. Осумњичени је након незгоде продао свој аутомобил ауто-отпаду, а возило је у време проналаска осумњиченог већ било расклопљено.
Против њега је поднета кривична пријава за тешко дело против безбедности саобраћаја као и за непружање помоћи повређеним лицима у саобраћајној незгоди.
Како је „Дневник“ писао о поменутој несрећи, на лицу места погинуо је Растилав Пецник (1985) из Бачког Петровца, а тешко су повређени Јанко Маковник (1984) из истог места и Јан Церовски (1989) из Кулпина. М. В.:( :( :( :(

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #38 poslato: Jul 17, 2009, 04:59:30 pre podne »
A sta sa nasim cuvenim taxistima? Cast nekolicini koji lepo voze, ali ostali... za odstrel i nista drugo.Ja razumem da se bore za brz povratak na polazno mesto da se ucari jos koji dinar ali to jurcanje nisam doziveo ni u Beogradu.
A parkiranje je posebna tema na koju bi neko mogao da izradi diplomski rad. Koliko sam se puta posvadjao kada ne mogu da parkiram zbog necijeg kosog parkiranja i zauzimanja 2-3 mesta. Odgovor je uvek isti...sta te briga, nije tvoj parking, ili nisi kupio ova mesta ovde. Ne bih da napominjem da policija rado sankcionise takvo ponasanje ali samo kada zatekne vozaca. Inace su nemocni jer ne postoji kazna koja se kaci za brisace.

A plavi zoro je u pravu. Treba da se naoruzamo fotoaparatima i da slikamo, pa da nadjemo nekog da stampa u desetak primeraka i ja se rado javljam da polepim na oglasnim mestima sa natpisom ispod slike... Da li poznajete kriminalca koji vozi ovaj auto?
U slucaju da ga znate javiti njegovoj svesti da je vrlo lako biti fin.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #39 poslato: Jul 17, 2009, 05:09:38 pre podne »
konjska_muva napisao/la:
Citat
ja se rado javljam da polepim na oglasnim mestima sa natpisom ispod slike... Da li poznajete kriminalca koji vozi ovaj auto?
U slucaju da ga znate javiti njegovoj svesti da je vrlo lako biti fin.


U Beogradu rade nešto slično,video sam prilog na TV,bahato parkiranim vozačima nalepe nalepnicu na vozilo sa adresom

http://www.bahatoparkiram.com/

mumba

  • Gost
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #40 poslato: Jul 17, 2009, 05:32:07 pre podne »
treba im izlupati šoferke to pali uvek!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #41 poslato: Jul 17, 2009, 08:52:03 posle podne »
debeli zmaj napisao/la:
Citat
To su naši čuveni šoferi sa sindromom \\\"moj je veći\\\".Trpi ceo život šikaniranje i ponižavanja u privatnom životu i onda kad sedne za volan u busu a ono hiljade kubika i milioni konja a baja glavni i metar iznad svih...ahaa

 :laugh: ahahahaha,jel to onaj sindrom \\\" sto manja alatka,to veca kubikaza\\\",da se nadomesti nedostatak :laugh: :laugh:

mumba

  • Gost
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #42 poslato: Jul 17, 2009, 10:31:36 posle podne »
a još kad se tome doda koji procenat maligana bog da ga vidi  ... ali bukvalno!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #43 poslato: Jul 18, 2009, 02:22:01 pre podne »
boky81 napisao/la:
Citat
debeli zmaj napisao/la:
Citat
To su naši čuveni šoferi sa sindromom \\\"moj je veći\\\".Trpi ceo život šikaniranje i ponižavanja u privatnom životu i onda kad sedne za volan u busu a ono hiljade kubika i milioni konja a baja glavni i metar iznad svih...ahaa

 :laugh: ahahahaha,jel to onaj sindrom \\\" sto manja alatka,to veca kubikaza\\\",da se nadomesti nedostatak :laugh: :laugh:


...pa tako nekak....o nije busadžija, ali je redovan kamiondžija!
Vozim ja Zelenom ulicom i na kraju semafor... naravno crveno.
( ne znam da li ste primetili da tu i cigaretu možeš da popušiš dok se ne upali zeleno, da bi se skrenulo levo).. e pa konačno se upalilo zeleno... a ono neki čika u ogromnom kamionu sa prikolicom i neizbežnim mobilnim na uvetu, dolazeći iz pravca pumpe,koji ide pravo u pravcu Srbobrana, dobija uslovno zeleno, krene takođe... Stanem ja na po raskrsnice...( da nisam sudar garant!) stane on i prozva mi sve pretke redom........ Hvala našem sugrađaninu koji se zaustavio i rekao dotičnom da ja imam prednost :) ... inače mislim da bi me pretukao na licu mesta, posle mog komentara \\\" Ko ti dade dozvolu \\\"!
Čova je profesionalni vozač!!!???  :blink:
p.s. - Obratite pažnju na ovo mesto... tek da bi ostali na ovom svetu!

mumba

  • Gost
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #44 poslato: Jul 18, 2009, 03:14:35 pre podne »
zato bez ručne dizalice ne izlaziti iz automobila.i da ima 120 kila od ručne jači nije!