Autor Tema: Pubertet  (Pročitano 3539 puta)

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Pubertet
« poslato: Avgust 10, 2008, 02:00:50 pre podne »
Zelim da sa vama podelim neka iskustva o pubertetu...Naime moja cerka ima 11 godina,cini mi se da je pubertert zakucao na nasa vrata!Cesto menja raspolozenje.Jednog momenta place-drugog se smeje...Promenila svoje ponasanje.Cini mi se da odjednom zeli da bude \\\"velika\\\"...

Da li je to pubertet?

Kako roditelji mogu uticati na to stanje,a da pri tom ne povrede dete..?

Kako pomoci detetu da sve ovo shvati kao prirodnu pojavu?

Razgovor je jedno resenje,verovatno.Ali ne znam da li se vama to desavalo da razgovarate sa detetom i u tom momentu je sve u redu,dok za par sati...ponovo ista prica...

Podelite sa mnom vasa iskustva!

Olivera Dabic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 430
    • Pogledaj profil
Odg: Pubertet
« Odgovor #1 poslato: Avgust 10, 2008, 08:40:29 posle podne »
Ninice... Znam da te to kao majku muci, i da bi uradila sve da ona ne prolazi kroz to. Ali ona, kao i svako drugi kroz taj period mora da progura. U svakom slucaju, kao i do sad pricaj sa njom koliko god mozes. Obe cete se osecati bolje...

Kyle Broflovski

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1497
    • Pogledaj profil
Odg: Pubertet
« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2008, 12:21:55 pre podne »
Pubertet predstavlja period velikih promena i traje nekoliko godina.Javlja se između 10 i  15 godina kod devojčica,a kod dečaka između 12 i 17 godine. Te promene mogu da zbune svakog ko je u pubertetu.Menja se telo,a  menjaju se i osećanja. Sve je to normalno.

mumba

  • Gost
Odg: Pubertet
« Odgovor #3 poslato: Avgust 11, 2008, 06:33:38 posle podne »
zeznuta je pojava kod mnogih ljudi dok ja sa pubertetom nikakvih problema nisam imao!

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Pubertet
« Odgovor #4 poslato: Avgust 12, 2008, 11:54:29 pre podne »
treba izbegavati pubertet i ne dozvoliti mu da prevlada.

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Pubertet
« Odgovor #5 poslato: Avgust 19, 2008, 06:37:10 pre podne »
Svoj pubertet i nisam mnogo osetila, nekako je prosao \\\"bezbolno\\\", kako za mene samu, tako i za moju okolinu... :) valjda zato sto su mi moji dozvolili da ga prebrodim u svom svetu, ali su uvek bili tu i ostavljali mi slobodu da ih potrazim kada sama osetim potrebu za tim.
Mislim da roditelji ne treba da pubertet cine jos vise upadljivim, nego da ga prihvate sa puno razumevanja, jer je klincima i ovako tesko da se izbore sa sopstvenim hormonima, a kamoli jos i sa mamom i tatom koji iz petnih zila zele da se uklope u svet tih ludih godina...
Ninice, moj savet je da svojoj devojcici budes prvo drugarica, pa tek onda autoritet... da je pustis da ti prva kaze sta zeli i sta je muci... i da joj dozvolis one male stvari koje ce ciniti da se oseca \\\"velikom\\\", npr. da joj dozvolis da izvuce koji pramen, da popije sa tobom kafu, stavi maskaru kada ide u setnju... to zvuci smesno, ali takve stvari puuuno znace... a ona ce sigurno znati da ih ceni. ;)

mumba

  • Gost
Odg: Pubertet
« Odgovor #6 poslato: Avgust 19, 2008, 07:37:12 pre podne »
i na kraju još da počne da koristi tu dobrotu...e onda ode sve u peršun!najpre autoritet sa blagim primesama modernističkog pristupa i nema da brineš!eto šta meni fali sem što sam se jako na burek navukao!