Autor Tema: KULTURNO LETO u Bečeju?!  (Pročitano 26287 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #120 poslato: Septembar 04, 2008, 07:27:47 pre podne »
@Pokušala sam da Ti kažem Simo, da možeš da napraviš Punk fest u Bečeju tako što ćeš se oko toga angažovati! Napišite neke projekte i pare su tu. Ako ne znate kako treba pisati projekte ima ko zna! Razumeš!
Za nešto što zaista želiš... moraš se pomučiti, ako misliš da to ostavi neki trag.
 Meni ne trebaju računice. Okvirno znam koliko šta košta na polju muzike. Nit\\\' sam u vlasti nit\\\' ću ikada biti, al\\\' svaku dobru ideju ću podržati koliko mogu i to javno... kao i do sada.

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #121 poslato: Septembar 04, 2008, 07:29:05 pre podne »
okej je to sve!
becej punx ce tek da przi.
ali beceju treba jedan shef od svih brendova - brend za staro i mlado kao cirkus kolorado! :woohoo: u turiji sigurno 90% ljudi voledu da jededu kobasice ali nije takav % za punk u beceju.

fuj ne moze ponuditi brend direktno ali moze podrzati neki becejski brend, naravno da punk ne moze biti brend. ali moze dovuci ljudi sa strane da uvelichaju neku ultra mega giga manifestaciju sa jos + jednim stage-om na kojem ce svirati fuj i njihovi punk drugari iz okolnih mesta.
znaci ostaje problem: jedan brend za ceeeelu varosh! :S

koji brend? da otvorimo novu temu? tema \\\"kulturno leto\\\" je sledeci korak, posle otkrica brenda. a tu je negde, svi ga vidimo a ne konstatujemo. :(
jes\\\' brend ruzna rech :laugh:

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #122 poslato: Septembar 04, 2008, 07:35:56 pre podne »
Dorde, ne treba otvarati novi topic na temu brenda. Ja sam lepo ovde napisao da je \\\"kulturno leto\\\" metonimija za nešto što treba da reprezentuje Bečej na pravi način. Dakle neka brend manifestacija!

Ja sam zato malo okrznuo Novi Bečej, jer su ove godine napravili papazjaniju. Prošle godine je sve to bilo upakovano mnogo bolje. Ove godine odjeknula je Severina i Čola... Ja lično ne bih voleo da organizujem vašar, nego ozbiljnu manifestaciju, sa idejom, sa smislom, sa konceptom koji treba da Bečej lansira i na domaćoj i na međunarodnoj mapi!
I mislim da bi tu moglo biti mesta i za ovu Siminu priču, ali mora sve to biti podignuto na mnogo veći nivo. Po svim pitanjima. Nije uvek samo lova čarobni štapić!

A Simo, možda ipak ima u Bečeju koji bi mogli nešto organizovati?:)

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #123 poslato: Septembar 04, 2008, 07:39:27 pre podne »
Dorde mi sa drugarima mozemo po garazama da sviramo kad hocemo, a ono o cemu sam malo pre pripovedao je mnogo ozbiljnije i nisam ni mislio na FuJ! vec na par bendova iz Srbije i par iz inozemstva neka malo veca imena da se dovuku, pa da sviraju na redovnoj bini!
Samo vi nas cuskajte pa ce vam biti krivo.
Za ovih sad vec pet godina koliko radimo na organizaciji svirki u Beceju a bome i drugim mestima naucio sam da kad se radi o ozbiljnim stvarima treba da se pise projekat, ali ako treba da se radi o ultra velikoj stvari, moraju prvo postojati dogovori organizatora i investitora.
A mi mi cemo svirati u Debelom, jer je tamo nama sada i mesto!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #124 poslato: Septembar 04, 2008, 08:03:36 pre podne »
Simo, razlikuju nam se logičke matrice. Za tebe je vrhunac ideje da se okupe bendovi, da sviraju na dobroj bini za neku /sitnu/ gažu...To je tvoj ugao gledanja i to je u redu.
Ajde malo pogledaj sa strane \\\"opštine\\\", kao investitora nečega.  Š ta \\\"opština ima od toga? Š ta ekonomija Bečeja ima od toga? Koga za sobom \\\"vuku\\\" tvoji bendovi? Mislim koje firme za vama dolaze? Koje institucije, domaće i međunarodne, sa vama dolaze?
Ovo je novo vreme, Simo! Siromašna opština, nesnađena društva, grupe, asocijacije, svi zinuli na budžet i svi viču: daj,daj,daj! Dajte novce da vidite kako smo pametni! A ideje sve siromašnije, jadnije, bezveznije...Bečej osim što oskudeva u novcu, oskudeva i u dobrim idejama. Odnosno, to je razlog zašto oskudeva u svemu: zbog nedostatka ozbiljnih inicijativa i ozbiljnih ljudi za njihovu realizaciju.

Dakle, pitanje je: šta donose pankeri Bečeju? Surovo ekonomsko pitanje. Jer i ti ne sviraš za dž.

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #125 poslato: Septembar 04, 2008, 08:11:04 pre podne »
Investicije i investitori nece doci zbog nekog kulturnog dogadjaja u Becej da otvaraju pogon vec zbog uslova koje on nudi. To koliko se meni cini nije tema kulturnog leta, a ti me ispravi ako gresim. Poslovni dogovori se ne sklapaju zbog punog stomaka, vec zbog rabata. Pa na celu nase opstine i dok si ti rez bio u njoj i pre tebe i posle se nalaze ljudi koji imaju direktnu vezu preko stranaka sa pokrainskim i republickim vlastima pa nista, ostali smo ko poslednja rupa na svirali. Kako je Jagodina napredovala dok je imala opozicionu vlast na celu, kako sada Novi Becej, jel znate da treba Podravka da dodje u NB?
A vi nikada niste ni prisustvovali nekom tako velikom punk \\\"spektaklu\\\" o kom ja pricam.

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #126 poslato: Septembar 04, 2008, 08:19:20 pre podne »
otvorio sam temu vezanu za dovodjenje fondacija i firmi u nasu opstinu, pa tamo mozemo pricati o tome

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #127 poslato: Septembar 04, 2008, 08:19:44 pre podne »
U Bečeju je bilo svašta na političkoj sceni, ali nećemo ovde o tome. Nema čoveka u ovom Bečeju koji više može da škrguće zubima na tu temu. I nemam nameru ovde da ti objašnjavam da nikad nisam bio na čelu opštine. Da jesam, druga bi se pesma pevala ovde. Ali šta je tu je. Kad je ekonomija u pitanju adresa ti je Demokratska stranka pa njih njakaj za \\\"ekonomski razvoj\\\" Bečeja.

E sad, tu se mi razlikujemo po pitanju shvatanja centralne gradske manifestacije Ti bi da imaš svirku/fest kao nekad socijalistička omladina! Da ti \\\"društvo\\\" plati!
A odavno je postalo jasno da sajmovi, kulturne fešte, konferencije, kongresi i sl. predstavljaju najbolji vid privredne diplomatije! Oni i služe da bi se lokalni mozgovi malo promućkali, prosvetlili, nešto uradili.

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #128 poslato: Septembar 04, 2008, 08:24:15 pre podne »
rez nase price su se davno potpuno razisle ja pricam o jednom, a ti o drugom, tako da se necu vise raspravljati sa tobom . OK to sto ti pricas je uredu i treba da se organizuje, ali svako treba da se zalaze za ono sto njega interesuje i da trazi pomoc za isto, ali ne na stetu drugih, jel tako? tebe ako to interesuje guraj svoju pricu, mene ovo interesuje i mislim da dovoljno znam oko ovog i hocu ovo da guram i kad bi svako radio ono sto zna procvetali bi. dovidjenja.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #129 poslato: Septembar 04, 2008, 08:26:03 pre podne »
Poštovanje.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #130 poslato: Septembar 04, 2008, 08:57:24 pre podne »
P.S. Prelazom na lični nivo, ništa nije dobio opšti plan. A ja sam samo hteo da te izvedem na širu ledinu, da svoje ambicije i interesovanja staviš u jedan širi kontekst. I ništa više. Ali jbg. to su Bečejci: kad ne mogu da dobace do argumenta, dobace /kamen/ do čoveka!

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #131 poslato: Septembar 04, 2008, 09:07:23 pre podne »
au ko mi kaze?
sto se tice mojih ambicija, one nemaju veze ni sa ovim forumom ni sa milostinjom opstine, ne daj boze da moram da cekam da mi opstina nesto da, pre bi sebi ruku odseko. ono o cemu ja pricam je nesto sto opstina finansira u sebe, a ja sam tu samo da pomognem da to sto lakse funkcionise. ukoliko nije potrebno igara ovom gradu, pa ucrvljace se. koliko ljudi privlace konferencije i seminari, a koliko zurke? pa dosta je ljudima rada i ucenja to rade na drugim mestima, dajte zabave, da se trosi novac. narod su ovce samo ih treba shishati, reko jedan pametan cika jos u proslom veku.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #132 poslato: Septembar 04, 2008, 09:12:21 pre podne »
Pa sad...zbog ove poslednje rečenice smo se i razišli.:)

A Bečej već ima dosta \\\"hleba i igara\\\". Vreme je za neke muške poteze.Ako Bog da. Još jedino njemu možemo da se molimo. Mislim na moje prijatelje i saradnike.

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #133 poslato: Septembar 04, 2008, 09:28:48 pre podne »
za hleb si upravu ima pekara vazda na svakom cosku, ali od igara fuzbala, tenisa i pozorisnih predstava, nema ni jedan dogadjaj po kom ce becej biti prepoznatljiv i gde ce doci ljudi da potrose pola plate, e to fali

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #134 poslato: Septembar 04, 2008, 05:12:21 posle podne »
Zato je pozoriste u jednom periodu organizovalo citav niz punk i sl. svirki, dobilo je ogroman pozitivan publicitet i razbijena vrata, a ljudi - gosti su potrosili pola plate. U Sav ulji.
Na majske ige (festival prepoznatljiv nekolicini ljudi...)u Becej dodje nekoliko stotina dece, mladih i odraslih. Koliko para potrose? Malo. Zato sto su stipse? Ne, nego zato sto nemaju gde. Mislim oni koji ne locu pivo. Dok se ne obezbede preduslovi da ljudi imaju gde da potrose pare, nema smisla organizovati nista ogromantno. Uostalom, sve to zajedno spada u neki ozbiljnu organizaciju.