Autor Tema: KULTURNO LETO u Bečeju?!  (Pročitano 25938 puta)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #150 poslato: Septembar 05, 2008, 10:20:32 posle podne »
Sima i Debeli su sve bliži našoj ideji o Festivalu!:)

Igor Selemba

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 626
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #151 poslato: Septembar 05, 2008, 10:38:54 posle podne »
Hmm rado bih prisustvovao audiciji za devojke sa stadiona  ,ali po mogucstvu nek bude dan kisovit :laugh:

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #152 poslato: Septembar 05, 2008, 11:31:33 posle podne »
pa dozvacemo kisu ako treba

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #153 poslato: Septembar 05, 2008, 11:40:54 posle podne »
Jbg budimo vam mastu i motivisemo vas da razmisljate o cuvenom fantomskom becejskom fastivalu ili sta ce vec to biti :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #154 poslato: Septembar 06, 2008, 12:05:30 pre podne »
doneta je odluka da ce naredne godine biti Mikrofonija svidelo se to vama ili ne.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #155 poslato: Septembar 06, 2008, 01:38:13 pre podne »
E... o tome sam ti pričala Simo.

Mnogo bolje bi zvučalo da si napisao: doneta je odluka da ce naredne godine biti Mikrofonija svidelo se to nekom ili ne.... umesto vama?!
 Ko je to: vi... vama...njima...
... Ovako stalno odaješ utisak buntovnika...ili ti to zapravo želiš? Iz svega što sam pročitala, a Max lepo napisao, danas punkeri nose pozitivne ideje!

Kada mogu, pomognem...
 Čuvam još uvek onu reklamu za Mikrofoniju (koja je to bila po redu?), sa curom koja ima neverovatno dobar glas za snimanje reklama!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #156 poslato: Septembar 06, 2008, 02:45:07 pre podne »
Simo, ne očekujem neku posebnu zahvalnost što sam te \\\"naterao\\\" da se zainatiš, ali za Dan bezbednosti, ako me se setiš, setiš...:)

aleksandar tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 320
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #157 poslato: Septembar 06, 2008, 03:51:35 pre podne »
\\\"vama je namenjeno zlobnicima kojima se to ne svidja, a ne svima koji citaju, hvala lusy za repliku, na mestu je. a obavio sam neke razgovore koji su bili uspesni i dogovorili smo se od prilike kako ce izgledati mik, inace oni traju od ulicnog festa u novom beceju, tako da u nacelu mogu da vam kazem da cete imati priliku da uzivate u dobrom punk zvuku.\\\" by Sima

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #158 poslato: Septembar 06, 2008, 03:57:31 pre podne »
Eto i to smo obavili, a sada da se vratimo ozbiljnim temama...

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #159 poslato: Septembar 06, 2008, 08:13:00 pre podne »
Ako mogu ja nesto da kazem. Za docek 2006. godine sam isao u Milano. Prolazili smo kroz Ljubljanu, i kako je to bilo par dan pred Bozic, oni su ljudi napravili festu. Zvala se \\\"Novogodisnji Vasar\\\" naravno. I sad, tako setemo se mi kroz grad, a ono 20ak bina sa bendovima razlicitih zanrova, predstava postavljenih na sve strane, standovi sa hranom, picem  kompletnim \\\"bastama\\\" za sedenje, aman jos mali milion stvari koje ni ne mogu da nabrojim. Sad ja pitam. Zar ne moze u Beceju da se napravi nesto slicno? Ne mora povod biti nova godina, moze biti bilo sta. Mesta imamo odlicnih po gradu za takve stvari...zasto ne bi napravili manifestaciju na kojoj ce se svako pronaci? I u tom pronalasku samog sebe ostaviti i te pola plate koje pominjete?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #160 poslato: Septembar 06, 2008, 04:15:57 posle podne »
Centar grada mora biti otpisan dok se ne preuredi, dok ne dobije fontanu...To je \\\"mrtav ugao\\\" našeg grada, do daljnjeg.

Dakle, koja mesta dolaze u obzir za bilo kakve događaje, fešte?

Svojevremeno sam otkrivao bečejcima mogućnosti organizacije fešti u centru, zatim onom \\\"useku\\\" između Fadipa i Vojvođanske banke, pa parkingu Velikog lovca, pa Goranski park, pa obalu Tise...Najzad \\\"kulturno dvorište\\\" u Ekonomskoj školi, Zelenu ulicu...

Imal još toga po vama?

Igor Selemba

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 626
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #161 poslato: Septembar 06, 2008, 04:25:40 posle podne »
Mislim da nekog preterano velikog izbora nema i potpuno se slazem da nas centar grada nije bas pogodan.Svidja mi se ideja o parkingu velikog lovca ili goranski park,a sto se obale Tise tice eventualno prostor hipodroma?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #162 poslato: Septembar 06, 2008, 04:40:24 posle podne »
Ima dobrih eksterijera, ali ima još boljih enterijera...Da li je neko video iznutra bivši Hotel Milo, odnosno to je bivša policijaks stanica kod Parka gde se nalazi Dečiji dispanzer?
Ljudi to je najbolji prostor u gradu, ubedljivo...Na gornjem spratu deset-15 soba, dole ogromne sale...
Svojevremeno sam uradio projekat za otvaranje Multimedijalnog centra u tom prostoru, ali...
Ovaj prostor koristi Muzej i tamo drži kaširane fotografije bečejskih boraca!

Evo, ideje za Maxa, Simu i sve vas mlađe: pokrenite inicijativu da se tamo napravi Centar za mlade i imaćete najbolji prostor u celoj Vojvodini! Za koncerte, izložbe, multimedijalu, Dorde može tamo da ima svoj studio...Bezbroj mogućnosti imate. Pomoći ću, ali nemam ni snage ni vremena da se ja sad time bavim!

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #163 poslato: Septembar 06, 2008, 08:48:40 posle podne »
E pa imam ja i neke ideje za lokacije sto otvorene sto zatvorene. Koje bas i ne moraju biti sve u samom centru grada(da to vazi za vas lenje BECEJCE kojima cim se nesto ne desava u centru, automatski se ne desava)

1. Csilag Ter (moze da se zatvori za saobracaj u vreme desavanja, a i gradjani bas mogu toliko da se suzdrze od prijava SUP-u)
2. Decije igraliste u Novom Selu kod pijace (sad je konacno u fazi asfaltiranja onaj teren)
3. Kulturna sala Petefi (Sala bez problema prima veliki broj ljudi, a ima i prostorije za prateci sadrzaj)
4. Dom Slavko Simin (bila jedno vreme Rock kafana \\\"ROCK\\\" tamo ko se seca. Ima povecu salu koja je iza.
5. Dvoriste Masinske Skole, koje mislim da nije neki veliki problem dobiti.
6. Partizan
7. Komplex bivseg \\\"Turista\\\" (plato ispred bazena i ona zgrada)
8. Trg ispred 1. MZ(pogodan za neke predstave i performanse)
9. Ono malo cudo od zelenisa kod Pivare
10. Hipodrom kraj Tise
11. Vidikovac (ne mora biti koncert ili zurka odrzana, moze i predstava ili performans)
12. Sportski tereni kod Fadipovog kampa
13. \\\"Radarska Stanica\\\" tj zvanicni Becejski Hipodrom
14. ...ima jos puno mesta...

A ovo sto si predlozio Rez, se u potpunosti slazem. Taj muzej nazalost ionako nema nikakvu funkciju. Ja se ne secam kad sam zadnji put video ikoga tamo, a prolazim tuda svaki dan. A mozda se i moze nesto uciniti povodom toga jer je ipak Muzej u Opstinskoj nadleznosti. (makar se nasla obicna kuca pa da se preuredi i da se premesti tamo muzej)

PS, Rez pitanje za tebe, verovatno znas bolje. Ko je nadlezan za zgradu Istorijskog Arhiva na cosku Zelene i I.L. Ribara?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #164 poslato: Septembar 06, 2008, 09:10:29 posle podne »
Da budem iskren, ne znam. Davnih dana tu je bila kafana \\\"Kiraly\\\", potom prodavnica nameštaja...Čija je zgrada nemam pojma, ali ako je \\\"društveno vlasništvo\\\" onda je znači Državno, kao i sve ostale zgrade u Bečeju /počev od zgrade Opštine, tj. Zadužbine Eufemije Jović do picoderskog doma \\\"Slavko Simin\\\" !/

Hotel Milo, dat je Muzeju davnih dana, ali tamo se nikad ništa nije pokrenulo. Predviđeno je da se tamo napravi \\\"stalna postavka\\\" bečejskih istorijskih vrednosti...Čeka se \\\"opština\\\"!
Kada sam ja izašao sa idejom /2001./, odnosno jednim zaokruženim konceptom i projektom stvaranja Multimedijalnog centra, doveo prijatelje iz NS koji su mi uradili i arhitektonske projekte digla se prašina i to velika: kakav je to način, \\\"uzimati\\\" Muzeju, šta sad ovaj fantazira pa mi ovako živimo već 30 godina...i ostale gluposti. Ali isterao bih ja to da nisam otišao u druge \\\"vode\\\"...
Bečejska omladina decenijama već nema svoj prostor, svoj koncept rada, zabave, kreativnosti. Ne može Gradsko pozorište /uza sav napor i dobru volju/ da zameni dobar Centar za mlade. Tamo bi se izmestila i Kancelarija za mlade i još trista čuda bi moglo da se tamo dogodi...