Autor Tema: KULTURNO LETO u Bečeju?!  (Pročitano 25943 puta)

Igor Selemba

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 626
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #30 poslato: Avgust 31, 2008, 10:31:54 posle podne »
Ne mora to samo biti kulturno leto.Becej godinama unazad gubi neke manifestacije koje su bile recimo vezane iskljucivo za Becej kao mesto i bile su vezane vremenski po periodu(datumu) odrzavanja.Ima ljudi sa idejama u to duboko verujem,ali nepada mi napamet da sad pocnem recimo da se bavim politikom da bih svoje ideje nekome predstavio,s druge strane kome da se obratis?Da odem u opstinsku upravu ili MZ gledali bi me kao da sam pao s kruske i rekli \\\"Ti ces da nam kazes sta da radimo,pa imamo mi valjda organe!!!\\\"

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #31 poslato: Septembar 01, 2008, 03:47:30 pre podne »
Tu si u pravu Sheki. Ali ko je organizator Exita? Grad Novi Sad? Turistička organizacija Novog Sada? Gradski \\\"Ministar kulture? Mesna zajednica Detelinara? Ne. Svi ti \\\"organi\\\" /od lokalnog do državnog nivoa/ se uključuju kasnije kad su videli da je vrag odneo šalu: da tu postoji IDEJA, KONCEPT, SMISAO, ORGANIZACIJA, i da SVI, a ne samo NEKI mogu imati od toga koristi...

Nekad ispadne čak i dobro imati \\\"medvede u foteljama\\\" jer su oni brana ne samo dobrim stvarima nego i lošim!:)

Mirjana Kuzmanović

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #32 poslato: Septembar 01, 2008, 03:54:50 pre podne »
Ljupko, ljupko...nema šta!Kada smo već kod \\\"kulturne gerile\\\" pa zašto, pobogu, ne izreknete već jednom kakvu ideju, koncept, sled stvari glede kulturnog leta? Kakvi medvedi i budalaštine!Organi vlasti i nereda? Alo! Tačno je da u Bečeju postoji samo par ljudi koji su sposobni da ono što domisle i realizuju, ali apsolutno je netačno da se na tome priča završava. Uostalom zna se ko su ti ljudi. A gde su novi, sa novom energijom, idejama, nemavezeusputćenaučiti...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #33 poslato: Septembar 01, 2008, 04:06:45 pre podne »
\\\"Kulturno leto\\\" je, u ovom slučaju, samo sinonim za neku ozbiljnu manifestaciju po kojoj bi Bečej bio prepoznat na malo više kilometara od picodera!
I potpuno je svejedno da li će ta ideja, inicijativa, koncept proizići iz glave pripadnika lokalnog establišmenta ili nekog \\\"gerilca\\\". Važno je da bude PRAVA. Najbolja. Jedinstvena.
Ima i treća varijanta koju bi mogli predložiti neki koji veruju samo ekspertima: angažovanje neke \\\"Frštekstdnekst media - co media\\\" firme iz Bg sa \\\"referencama\\\" pa da nam oni \\\"brendiraju\\\" Bečej!? Za nekih tričavih par stotina hiljada evrića...:)

Mirjana Kuzmanović

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #34 poslato: Septembar 01, 2008, 04:08:36 pre podne »
...zaboravih napisati... španska reč guerilla bukvalno znači između ostalog i ratovati na svoju ruku. Valjde bez oružja!!! Dakle, geriljerosi, whasup???

Mirjana Kuzmanović

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #35 poslato: Septembar 01, 2008, 04:16:37 pre podne »
Ej rez! Uvek me pretekneš... Misliš li da nam nije potrebno nešto novo, nešto što nema veze sa toponimima i ostalim sra...ma bilo koje vrste? Inače, dragi forumaši, ako već moram kazati, rez jeste apsolutni genije kada je reč o projektima,novim idejama... mislim da je ovo njegovo ćakuljanje sa vama, opet neka njegova nova misija... a zami\\\'ste nisam član njegove partije!

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #36 poslato: Septembar 01, 2008, 04:17:34 pre podne »
Poshto se u Becheju svi gotive medjusobno na medjunacionalnom nivou i Bechej kao takav predstavlja sinonim za miran gradic u Becheju treba da se napravi hipi festival \\\"Utopia\\\" na kojem bi se promovisala jednakost svih ljudi,nacija i ostalog uz muziku hranu i pice. :P

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #37 poslato: Septembar 01, 2008, 04:18:41 pre podne »
Recimo Etnos festival je festival jedne osobe. Jedna osoba je pokretač, ne institucija. Dobro, tu je BIG sa njom, ali i to je njena priča. Ona to radi kao \\\"gerila\\\". Opština nešto participira sa parama, ali ne znam kako i na koji način su ostale ustanove uključene u tu stvar /Pozorište, Muzej, TOB.../

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #38 poslato: Septembar 01, 2008, 04:20:02 pre podne »
Picoder se pise velikim slovom :)

Treba novih brendova, naravno.

Pitanje je da li hocemo neki brend kao sto je kobasicijada, slaninijada, čvarakijada - sigurno su ove smislili neki lokalni poljoprivrednici, stocari, dobronamerno i besplatno - ili hocemo brend koji moze da osmisli i stvori samo profesionalac i profesionalna firma. Takvih primera takođe ima - Coca Cola npr.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #39 poslato: Septembar 01, 2008, 04:30:40 pre podne »
Znao sam da će Picoder /sa velikim P/ da se ovako oglasi.:)  Profesionalci sa Dorćola ili iz Surčina? Nisi precizirao? Ili iz Zemuna? Da nam uvate Bečej pa da ga brendiraju!:laugh: Do temelja!

Picoder, da li znaš neku takvu ekipu profesionalaca? Sači end Sači i tako to.
Ja bih zaista pozvao nekoliko firmi na takmičenje. Da kovertiraju svoje ideje o  brendiranju Bečeja, o mogućoj centralnoj pičvajz manifestaciji...Sa cenovnikom. Evo, Picoder i ja bih sa svojim prijateljima skromno poturio jednu malu koverticu sa nekim tako idejama...Sa cenovnikom. Baš bi me zanimalo...

Igor Selemba

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 626
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #40 poslato: Septembar 01, 2008, 04:33:56 pre podne »
Pa ako smo smotosi i ne umemo sami kanda cemo morati da odresimo kesu:laugh:

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #41 poslato: Septembar 01, 2008, 04:37:39 pre podne »
Nemoj se sekiraš Sheki...Naravno da umemo. Ali opet: treba da se odreši kesa. Ako ne investiraš - nema šta ni da ti se vrati.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #42 poslato: Septembar 01, 2008, 04:39:37 pre podne »
Ne znam, Rezm ni jednu takvu firmu, nisam se ni raspitivao.

Evo ti jedan primer: u B.P.Selu postoje dani krastavaca. Ja sam siguran da oni npr. angazuju tebe - imali bi povecanu posetu toj manifestaciji za 100% vec prve godine. Medjutim i dalje bi to bila seoska festa, sa gostima iz nekih bratskih mesta i slicno. Ako bi se angazovala agencija, profesionalna, da izbrendira dane krastavaca za 100.000 EUR sigurno bi se za B.P.Selo culo u celoj Evropi, poseta bi bila 20x veca, manifestacija sadrzajnija, naucnici bi se skupili i diskutovali o krastavcima, preradjivaci i ostali bi takodje bili tu.

Ne bih da skrecem sa teme  ali seti se sta je Srbiji donelo to sto su bez profesionalaca vodili medijsku bitku protiv drugih republika koje su SVE angazovale agencije da se bave njihovim interesima i da ih brendiraju u svetskim medijima! Pravljenje ozbiljnog brenda kosta. Bezvezni brend moze svako da napravi.

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #43 poslato: Septembar 01, 2008, 04:40:16 pre podne »
Ma kakva kobasicijada, slaninijada i slicne stvari...
Sve to manje vise nije originalno i cak da i od govana pravite kobasice necete brendirati Becej...

Sve te pasuljijade i sl. samo moraju biti propratan sadrzaj uz neka velika muz. imena poput ... (pa neka dopune ljudi) i sadrzaj mora biti raznovrs(t)an. Da to bude zivo, veselo,hvala Bogu pa i pijano...

Sta, zar mislite da razni kotlici, sajmovi mogu privuci 100 000 ljudi!? (posto od starta teme neki cilj se postavlja da to bude bolje od banacjana ili u tom rangu) Nema sanse!
To moze biti sjajna uvertira za muz. desavanja, kao fora mini exit, bina za rockere (pankere i sl), tehno i te fore druga bina, treca bina je taj mejn (gde ce biti grandovke i te fore, jer to masa voli) ali da to bude na raznoraznim mestima po gradu u isto vreme, kako masa moze da cirkulise i kako bi se stvorio osecaj da grad zaista svuda zivi. A ne centar i dve ulice (i trecja u kojoj ce ici da pisaju \\\"jer ih tamo niko ne vidi\\\").

Mirjana Kuzmanović

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #44 poslato: Septembar 01, 2008, 04:42:14 pre podne »
Čini mi se da polako dolazimo do suštine stvari. Dakle, ko je to u našem gradu  dovoljno stručan, iskusan, spreman da prepozna potrebe ljudi oko sebe (ono urbano-ruralno-hipi-otvoreno-zatvoreno...)? Ko je spreman da sluša, nauči da gleda i pregleda, usvaja... od svih vas koji se, bogufala, intrigirate ovom temom?  Ima li kakvih predloga? Uzimajući pri tom u obzir vrli nam TIMSKI rad?