Autor Tema: KULTURNO LETO u Bečeju?!  (Pročitano 26238 puta)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #60 poslato: Septembar 01, 2008, 05:18:54 pre podne »
Jedan od bivših Predsednika Opštine je smatrao da je NAJBOLJE IZ BEČEJA  - tišina! Govorio je: ovakvu TIŠ INU treba prodati. Ja se nisam slagao...:)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #61 poslato: Septembar 01, 2008, 05:21:07 pre podne »
sheki napisao/la:
Citat
Moglo bi ne kazem da nebi,nesto iz mog domena vec imam u glavi i razgovarao sam o tome sa jednom osobom i videcemo sta ce biti tj kako cemo u opstini biti docekani.Imamo mi mnogo potencijala iz Beceja i trebalo bi to sve mozda tematski razvuci na par dana kao sto to drugi cine


Znači, folklor! Može, samo je pitanje \\\"pakovanja\\\". Mislim pretpostavljam da je u pitanju folklor...

Igor Selemba

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 626
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #62 poslato: Septembar 01, 2008, 05:22:58 pre podne »
Nije folkolor,ali cuce se iskreno se nadam ;)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #63 poslato: Septembar 01, 2008, 05:27:52 pre podne »
Odlično. Znači već imaš iskustva u organizaciji fešti koje mogu da dovuku i zbrinu u naš grad više desetina hiljkada ljudi...To je dobro. Još ako imaš i tim ljudi, ihaj.

Igor Selemba

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 626
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #64 poslato: Septembar 01, 2008, 05:35:08 pre podne »
Da ljudi pogresno ne shvate nisam ja neki magic maker i nemam puno iskustva ,ali sam imao udela u organizaciji jedne manifestacije u Beceju koja je prosla ok i mislim da opet tako nesto mozemo da uradimo i bilo bi lepse to povezati sa drugim nekim oblastima ili temama,pa recimo to nazvati Becejski Dani necega...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #65 poslato: Septembar 01, 2008, 05:36:58 pre podne »
To je sasvim OK Sheki..Treba povezati dobre stvari u nešto ozbiljno i veliko.
Imamo te u vidu. Ako nemaš ništa protiv.:)

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #66 poslato: Septembar 01, 2008, 12:51:17 posle podne »
Aj za pocetak da ne preskacemo stepenice.
Realno za mega-giga projekat potrebno je prvo da se sredi grad i da se stvori baza za stabilnu manifestaciju.
Badza je napravio za 1 godinu Becej sampionskim i posle toga se raspao klub.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #67 poslato: Septembar 01, 2008, 05:42:48 posle podne »
Relax, pa to je deo projekta. Sređivanje grada.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #68 poslato: Septembar 01, 2008, 05:44:21 posle podne »
Opa, ala se ovde divani :)

\\\'ajde da razmislimo!
Da li postoji nešto što Bečej ima, a ostali gradovi ne....istina za ovo jako dobro treba poznavati grad u kojem živimo.
Sheki je rekao žuta voda! Tačno!
Š ta još?

@piCoder- inače ne mogu da se složim sa tobom da u Bečeju nema sposobnih ljudi koji bi osmislili ovaj projekat.Zar tako malo vere u svoje sugrađane imaš?...a jedan takav ti stanuje u porodici, a onaj drugi u drugoj, a treći u svojoj kući... i tako redom...

Kratka pričica:
 Živeo u Bečeju jedan deran koji nikom nije trebao, te je otišao u Beograd, e tamo je trebao, a potom u Ameriku! Brendirao je gomilu stvari!
Reći ću samo: eto tako nam i treba, kada se olako odričemo, potcenjujemo i ne znamo da prepoznamo ono što imamo! :)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #69 poslato: Septembar 01, 2008, 06:15:42 posle podne »
Ima još jedan deran: živeo i radio po \\\"belim svetovima\\\", bio uspešan u mnogim stvarima, pa se vratio u Bečej da mu svaka šuša osporava i uspeh i pamet!:laugh:
Jednom rečju, svi uslovi za dobar festival dogodine su tu!

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #70 poslato: Septembar 01, 2008, 09:03:32 posle podne »
Evo dobro ime za festival

\\\"BECEJ OFFLINE\\\"

Za ziv Becej u pravom svetu. :D :D :D

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #71 poslato: Septembar 01, 2008, 09:45:08 posle podne »
Becej ima BECEJ PUNX, samo treba da ga iskoristi!
Becej ima najvise PUNK bendova po glavi stanovnika, samo treba da iskoristi!
Becej ima najbolju DJ scenu, samo treba da iskoristi!
Becej ima svasta, a nema nista!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #72 poslato: Septembar 01, 2008, 10:57:12 posle podne »
Baš tako nekako...Samo čitam i gledam kako se izmišlja topla voda...

Seća se neko ovoga?



Odlično zamišljeno,sećam se da je bila i dobra posećenost i šta se desilo? Odustalo se od svega...Zamislite da se još koju godinu održavalo,da su uleteli sponzori koja bi imena bila sada na plakatu za Gramofoniju 2008.?

Novobečejska slava kojoj sada Rez želi da parira je počela sa par tezgica sa đinđuvama...Pa je onda pridružena konjijada tamo neke 90-te...Sada je 2008. i tek u nekoliko prethodnih godina ovo liči naneki muzički festival sa ozbiljnijim imenima.
I da,unajmljene su profesionalne kompanije za organizacije (pošto se kod nas ne razumeju svi u sve i svašta i nemamo univerzalaca)


Znači bila je ideja,realizovana,po meni i uspešniji koncept od novobečejskog jer su pokriveni i oni sa elektronskom muzikom (kod nas je to ove godine izostalo),a šta se posle desilo verovatno bolje zna neko iz Bečeja od mene,ali nije zaživelo.A kažem,moglo je prerasti u ozbiljan muzički festival.

Još jedna stvar,seća se neko proslave 10 godina Penny-ja? Čovek je sam napravio mali mini-festival (uspešno),a niko ga ni ne pominje,ili da napomene možda da ga konsultuje?
Ponovo je bila masa ljudi,dobar provod i mnogo ljudi sa strane...Znači može se i ima i ko...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #73 poslato: Septembar 01, 2008, 11:34:47 posle podne »
...bio i \\\"Parking fest\\\" kod velikog lovca /sa sve Del Arno Bendom i drugim ozbiljnim bendovima/,pa nakon svirki do zore DJ-evi.../2002. godine/...

Ali, koliko sam pratio putem foruma, i ove godine je bilo tušta i tma tih svirkižurkipromoovopromoono! Ali, je li to - to!? Ako jeste, onda Bečej ne oskudeva u tim \\\"događanjima\\\". E, sad, da li je \\\"prženje\\\" u okviru nekog \\\"festa\\\" ili ovako \\\"na suvo\\\" /tezga-šema/ zadovoljavajuće za aktere ili nije - to je druga stvar.

Ja sam malo mator čovek da razmišljam u pravcu \\\"brendiranja\\\" Bečeja kao centra punk kulture i muzike /da budem iskren - i kad sam bio mlađi nije mi padalo na pamet da se umuljam u tako nešto!/. Ali ako za to ima dovoljno zainteresovanih sponzora i ljudi koji bi to organizovali  - što da ne.

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #74 poslato: Septembar 02, 2008, 12:18:50 pre podne »
samo je potrebna podrska opstinskih vlasti a od podrzke pojedinaca da se nesto odrzi nema niko nista, a to sta je bilo, bilo je, dal to bila elektronika, metal, rock, punk, narodnjaci, pa bila i Sladza Dzogani u Beceju!